forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 08:48:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659551 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Zawroty głowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zawroty głowy.  (Przeczytany 11941 razy)
bredda
Go


Email
Zawroty głowy.
« : 2009-10-02, 20:49:03 »

Witam. Ostatnimi czasy mam zawroty głowy. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów miał podobną dolegliwość i czy pozbył się jej, jeżeli tak to w jaki sposób ? Pozdrawiam ! Oraz dziękuje z góry za komentarze.


PS. Zauważyłem, że w moim jadłospisie jest za mało węglowodanów niż powinno być ... czy to może być spowodowane tymi zawrotami ?
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #1 : 2009-10-02, 20:50:16 »

Chodziło mi o to czy mniejsza ilość węglowodanów mogła by być powodem zawrotów Wink Lekko przestawiłem w zdaniu i wyszło inne znaczenie Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70379


Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #2 : 2009-10-02, 21:08:32 »

"bredda" - ja mam przed sobą listę objawów spowodowanych zbyt małą ilością węglowodanów, oraz listę objawów z przebiałczenia i nigdzie nie ma zawrotów głowy.
Ale coś mi się przypomina, że dr.Kwaśniewski pisał, że na początku DO może nastąpić spadek ciśnienia i mogą wystąpić zawroty głowy. Może ktoś wie to dokładniej, lub wie gdzie to znaleźć?
"bredda" - a jak długo jesteś na DO? Sprawdzałaś ciśnienie?
Zapisane

bredda
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #3 : 2009-10-02, 21:15:02 »

Na DO jestem juz ponad rok. Na solidnym (czyt. trzymających sie konkretnie zasad) od marca. Cisnienie jak ostatnio mierzyłem przy takim samopoczuciu było troche niskie. A zawroty głowy pojawiły się jakoś w połowie czerwca, a ostatnimi czasy w zwiększonej sile ...

PS. Pozwół renia, że poprawie ... nie "sprawdzałaś", a "sprawdzałEŚ" Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70379


Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #4 : 2009-10-02, 21:16:17 »

Sorki! Ten nick mi z kobietą się kojarzył  Cool Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70379


Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #5 : 2009-10-02, 21:18:23 »

Gdybym miała takie objawy, zrobiłabym sobie komleksowe badania - tak na wszelki wypadek.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70379


Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #6 : 2009-10-02, 21:19:44 »

A, jeszcze jedno - zawroty głowy mogą też być związane ze wzrokiem, a nawet z narządami słuchu..
Zapisane

bredda
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #7 : 2009-10-02, 21:23:38 »

A, jeszcze jedno - zawroty głowy mogą też być związane ze wzrokiem, a nawet z narządami słuchu..

Tak ? A w jakim kontekscie ? Bo ostatnimi czasy dużo maluje i również siedzę nad projektami muzycznymi ... Może to być faktycznie przyczyną. Prócz tego zapomniałem dodać, że umieściłem ten wątek dzisiaj gdyż się troszkę przestraszyłem "mocy" czy też siły zawrotu, ale zapomniałem dodać, że nauka wciągneła mnie do tego stopnia, że praktycznie nie robiłem przerwy przez 5h ... nie licząc przerw na papierosa.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #8 : 2009-10-02, 21:31:19 »

Bredda.
A może Ci się zawraca w głowie po papierosie? Wink
Ja też jak kiedyś paliłam, to po sztachnięciu a zwłaszcza rano , to myslałam że upadnę  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70379


Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #9 : 2009-10-02, 21:32:19 »

Tak ? A w jakim kontekscie ?
To już za trudne pytanie jak dla mnie, ale myślę, że dostaniesz jakieś dokładniejsze informacje. Np. niedawno "adampio" też cierpiał na zawroty głowy, jak to nazwał - miał problemy z balansem.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #10 : 2009-10-02, 22:52:03 »

Zgadza sie ale ja bylem chory, mialem jakiegos wirusa, ktory zaatakowal nazad balansu, jak powiedzial lekarz.

Mysle, ze skoro stwierdziles brak weglowodanow, to powinienes sobie zwiekszyc dawke. Poza tym, jak pisze dr. Jan Kwasniewski, moga wystapisc zawroty glowy spowodowane dostarczeniem lepszego paliwa do mozgu. Co prawda jest to objaw, ktory wystepuje na poczatku diety.

Jezeli piszesz, ze zauwazyles brak weglowodanow, czyli liczysz to co jesz, w zwiazku z tym podaj swoje BTW, wzrost, wage i ew. co robisz.
Najlepiej podaj przykladowe menu.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #11 : 2009-10-02, 23:26:53 »

....a  moze  ZA duzo bialka  -  od tego tez moze  ,,cmic ,, sie w  glowie...
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #12 : 2009-10-04, 19:24:06 »

A może trzeba sobie prześwietlić kręgosłup szyjny, zrobić Dopplera naczyń szyjnych i badanie błędnika a przyczyna zawrotów sama się znajdzie.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #13 : 2009-10-05, 14:22:05 »

Podniosłem ilość węglowodanów w dziennym menu i sytuacja się znacznie poprawiła Wink
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #14 : 2009-10-05, 18:52:47 »

Kiedyś miałam takie samo złudzenie, dopiero w.w. badania wyjaśniły sprawę. Ilośc węglowodanów nie miała tu nic do rzeczy.
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #15 : 2009-10-08, 12:00:28 »

chwilami miałem też takie zawroty głowy ale jak np. gwałtownie wstałem z pozycji klęczącej(jakieś prace w skłonie)  Praktycznie zdarza się to bardzo rzadko i nie zwracałem na to szczególnej uwagi.
Zapisane
Meg
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #16 : 2009-11-24, 21:48:17 »

Zaczełam przebudowe i jesytem na niej 9 dzien i mam zawroty głowy,słabosć i kołatanie serca,myśłe że to przez W,ale z moich wyliczen wynika że W jej dośc duzo,mam 168cm wzrostu waga 74kg,za dużo,a jem 70gr B,120grT,70W każdy pomyśli że to zadużo ale ,jedzac mniej T byłam ciągle głodna ,a jedzac mniej W ciagle chciało mi się słodkiego i miałam zawroty itd,najśmieszniejsze jest to że teraz nie czuje głodu ani oczoty na słodkie ,ale zawroty,kołatanie i słabość pozostaly i co ja mam z tym zrobić?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #17 : 2009-11-24, 22:43:04 »

Problem. W ma być w proporcji do B, tak? Podobnie T, też w proporcji do B ? Głośno myślę Smile  Jeśli więcej B to więcej T i W. Jeśli mniej B to mniej T i W. Może trzeba sprawdzić czy B nie jest za wiele, albo za mało? Ja mam wrażenie, że im więcej się zje W, tym więcej organizm wymaga B, więc żeby zjeść (bezkarnie Smile  ) mniej W trzeba zjeść mniej B i T (chcąc stracić parę kilo).

Może ktoś spośród Państwa Forumowiczów się do moich spekulacji odniesie?
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #18 : 2009-11-25, 07:51:33 »

Zapotrzebowanie na W jest zwykle stałe i wynosi około 0,8g/kgWN z małą tolerancją Wink zapotrzebowanie na B także jest "stałe" i w zależności od wartości bilogicznej oraz wieku ( i paru jeszcze innych pomniejszych czynników ) wacha się tam powiedzmy w granicach 0,5 do nawet 1,5 g/kgWN, a tłuszcz to właśnie w proporcji do białka nam wychodzi i to właśnie nim możemy sterować proces odchudzania co bardzo pięknie opisał JK. Zjadając za mało W będziemy w stanie "ketozy" co niektóre osoby źle znoszą, zjadając za mało B organizm zacznie wykorzystywać własne mięśnie i najpewniej schudniemy ale nie z tego z czego chcielibyśmy Sad



P.S
Meg ja na twoim miejscu przez około miesiąc  niczego bym nie zmieniał w obecnych proporcjach i ilościach, dieta działa troszkę wolniej od pigułek Wink ale za to skutecznie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Zawroty głowy.
« Odpowiedz #19 : 2009-11-25, 16:52:31 »

Zaczełam przebudowe i jesytem na niej 9 dzien i mam zawroty głowy,słabosć i kołatanie serca,myśłe że to przez W,ale z moich wyliczen wynika że W jej dośc duzo,mam 168cm wzrostu waga 74kg,za dużo,a jem 70gr B,120grT,70W każdy pomyśli że to zadużo ale ,jedzac mniej T byłam ciągle głodna ,a jedzac mniej W ciagle chciało mi się słodkiego i miałam zawroty itd,najśmieszniejsze jest to że teraz nie czuje głodu ani oczoty na słodkie ,ale zawroty,kołatanie i słabość pozostaly i co ja mam z tym zrobić?
a moze skorzystach ze blinasowanych gotowcow,ktore znajdziesz na http://www.dr-kwasniewski.pl/
bo tak przez ekran nie widzac co dana osoba i ile wklada do garnka,to przyznasz sama,ze trudno jest.Bialko potrzebne do spalania wlasnego tluszczu.Tluszcz potrzebny,by wogole spalanie uruchomic.A weglowodanow minimalnie,no i niestety kazdy jest inny.Ale droga prob i bledow dojdziesz do poznania wlasnego organizmu i  wszystko jest dobrze. Razz
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.