forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 08:38:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659802 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dzieci-nauka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dzieci-nauka  (Przeczytany 15618 razy)
fewa
Go


Email
Dzieci-nauka
« : 2006-01-04, 14:27:39 »

Co wpływa na dobrą pamięć.
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #1 : 2006-01-04, 14:37:35 »

GENY, żywienie, trening szrych komórek i aktywność fizyczna.
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #2 : 2006-01-04, 14:40:27 »

A u starszych dzieci (klasa maturalna, studia) jeszcze sex - i to nie żart, a twierdzenie oparte na amerykańskich badaniach naukowych.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #3 : 2006-01-12, 14:16:15 »

Dzięki za odpowiedż.

   Z genami sobie nie poradzimy.Gimnastyka szarych komurek owszem i ruch na świezym powietrzu.
   Wiadomo,że dzieci potrzebują trochę więcej węglowodanów.

Moje pytanie które są najlepsze węglowodany .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #4 : 2007-06-15, 17:01:35 »

 
Cytuj
Dzieci-nauka
« : Styczeń 04, 2006, 02:27:39 pm »   

--------------------------------------------------------------------------------
Co wpływa na dobrą pamięć.
 

     Fewa,czy znasz juz odpowiedz??????
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #5 : 2007-06-15, 19:05:02 »

Czy znam? Myślę, że tak.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #6 : 2007-06-15, 19:16:14 »

no,to tez bym chciala wiedziec,
na pewno nie weglowodany,albo.... Confused
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #7 : 2007-06-15, 20:00:51 »

Na pewno nie tylko żywienie. Nie wspomnę o genach czy wychowaniu bo to oczywiste.
Moja córka zdawała w tym roku maturę, okaze się jak będą wyniki. Przed egzaminem na śniadani jadła jajecznicę na maśle i do tego piła kakao ze względu na magnes.Ale powiem jedno jak zaczynaliśmy ŻO i córki jadły W wedłud dorosłych to poraz pierwszy nie miała czerwonego paska na świadectwie, może to zbieg okoliczności. Teraz jedzą to na co mają ochotę. Przeważnie to są potrawy opty,lubią tylko aby nie było to samo za często
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #8 : 2007-06-15, 20:40:33 »

 Nie łudźcie się.To jaką kto ma pamięć i inteligencję zależy tylko i wyłącznie od genów.
Chyba nie myślicie ,że jak dziecko zje na sniadanie jajecznice ,to dostanie 6 ,a jak zje kromkę chleba z dżemem ,to dostanie w tym dniu 1.
Mam kuzyna , który "jedzie na węglowodanach i uczy się najlepiej w szkole i nie sprawia kłopotów wychowawczych rodzinie.
Mój młodszy brat jest w pierwszej setce fizyków na tym globie i również "jedzie" na węglowodanach( swoją drogą nie da się z nim normalnie pogadać,"nadaje na innych falach").I takich przykładów można by mnożyć.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #9 : 2007-06-15, 22:28:23 »

Oczywiście elmo, masz rację w 100%-tach. Ja też znam dzieci co jadą raczej na korutku i są bardzo inteligentni, bardzo dobrze się uczą. Ale nie o to nam chodzi.Wyobraz sobie dziecko które ma problem ze zdrowiem i z tego powodu nie ma ochoty na naukę. Czy Tobie np. chciało by się czytac kaiążkę gdyby bolała Cię głowa albo brzuch, napewno nie, myślałabyś raczej o tym co tu zrobic, aby sobie pomóc.
Podstawa pamięci to geny, geny i jeszcze raz geny. Żywienie to tylko dodatek do lepszego samopoczucia, a w konsekwencji nauki. A skąd się biorą dobre geny napewno Ty dobrze wiesz. I dlatego wydaje mi się, że powinniśmy dobrze dbac o nasze pociechy aby wyrosły na zdrowe pokolenie co skolei będzie prawdopodobnie następne fizycznie zdrowsze. A w zdrowum ciele zdrowy duch, chętny nie tylko do nauki czy sportu. Gdy rodzic zdrowy ma więcej ochoty na przebywanie ze swoim dzieckiem. Dziecko jest bardziej szczęśliwe gdy poświęca się mu więcej uwagi. Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #10 : 2007-06-15, 23:09:26 »

A skąd się biorą dobre geny napewno Ty dobrze wiesz.

Po pierwsze dzieci trzeba rodzić w młodym wieku,bo mniej więcej po 25 roku życia nasz kod genetyczny zaczyna "łapać błędy" ,które mogą się powielic w potomstwie.
Oczywiście im jesteśmy starsi tym wiecej błędów.
I na geny ma wpływ oczywiście nasze odżywianie ,ale nie w tym pokoleniu.Ma to wpływ na pokolenia następne.Ale na pewno  zjedzenie jajka na śniadanie nie spowoduje ,że dziecko zrobi sie nagle inteligentne ,chociaż przestanie go boleć brzuch.
Akurat ból brzucha nie ma nic wspólnego z inteligencją . Ból brzucha to ból brzucha a inteligencja jest inteligencją.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #11 : 2007-06-16, 13:57:32 »

Wystarczy tylko porównać to:

Mam kuzyna , który "jedzie na węglowodanach i uczy się najlepiej w szkole i nie sprawia kłopotów wychowawczych rodzinie.
Mój młodszy brat jest w pierwszej setce fizyków na tym globie i również "jedzie" na węglowodanach... I takich przykładów można by mnożyć.

z tym:

Nie ma czegoś takiego jak dzieci "jadące " na węglowodanach i jednocześnie mające znakomite wyniki w nauce.czegoś takiego nie ma !...
Widuję codziennie dzieci jadące na węglowodanach i ani nie mają dobrych wyników w nauce ani nie odznaczają się szczególną inteligencją.

a właściwe wnioski nasuwają się same...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #12 : 2007-06-16, 14:28:40 »

Wystarczy tylko porównać to:

Mam kuzyna , który "jedzie na węglowodanach i uczy się najlepiej w szkole i nie sprawia kłopotów wychowawczych rodzinie.
Mój młodszy brat jest w pierwszej setce fizyków na tym globie i również "jedzie" na węglowodanach... I takich przykładów można by mnożyć.

z tym:

Nie ma czegoś takiego jak dzieci "jadące " na węglowodanach i jednocześnie mające znakomite wyniki w nauce.czegoś takiego nie ma !...
Widuję codziennie dzieci jadące na węglowodanach i ani nie mają dobrych wyników w nauce ani nie odznaczają się szczególną inteligencją.

a właściwe wnioski nasuwają się same...

M

Tylko krowy nie zmieniają swoich poglądów,a martwe ryby płyną z prądem rzeki .
To absurd ,przecież wiadomo ,że jechać na węglowodanach się nie da , a jedynie na rowerze czy na rolkach i innych kołowych pojazdach.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #13 : 2007-06-16, 14:30:29 »

A skąd się biorą dobre geny napewno Ty dobrze wiesz.

Po pierwsze dzieci trzeba rodzić w młodym wieku,bo mniej więcej po 25 roku życia nasz kod genetyczny zaczyna "łapać błędy" ,które mogą się powielic w potomstwie.
Oczywiście im jesteśmy starsi tym wiecej błędów.
I na geny ma wpływ oczywiście nasze odżywianie ,ale nie w tym pokoleniu.Ma to wpływ na pokolenia następne.Ale na pewno  zjedzenie jajka na śniadanie nie spowoduje ,że dziecko zrobi sie nagle inteligentne ,chociaż przestanie go boleć brzuch.
Akurat ból brzucha nie ma nic wspólnego z inteligencją . Ból brzucha to ból brzucha a inteligencja jest inteligencją.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #14 : 2007-06-16, 18:40:37 »

.Ale na pewno  zjedzenie jajka na śniadanie nie spowoduje ,że dziecko zrobi sie nagle inteligentne ,chociaż przestanie go boleć brzuch.
Akurat ból brzucha nie ma nic wspólnego z inteligencją . Ból brzucha to ból brzucha a inteligencja jest inteligencją.
Chyba mnie nierozumiesz. Nie chodzi mi o to, że jak zjem jajko to będę bardziej inteligętna. Chodzi o to aby byc zdrowym, nie zaprzątac sobie głowę jakimś bulem/chorobą/ tylko skupic się nad czymś ważnym np. dla dziecka nauką. Nobo jak stanie się dziecko bardziej inteligętne jak nie przez naukę? Same geny nie wystarczą jak nie będzie zdobywało wiedzy.
Wiem,że na geny ma wpływ żywienie ale dopiero w pózniejszym pokoleniu. Z nas już nie będzie kożyści. Więc dlatego zalezy mi na propagowaniu ŻO w śród ludzi młodych i zdrowych. Bo od młodych zależy jak my za jakiś czas będziemy życ. Jak ich źle wychowiemy i nakarmimy to pretensje powinniśmy miec tylko do siebie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #15 : 2007-06-16, 18:52:25 »

Jaka szkoda, ze inteligencji /wiedzy nie mozna kupic np. w sklepie, jakie inteligentne mielibycmy wtedy spoleczenstwo!
Zero pracy po prostu isc i kupic, a najlepiej dostac , a jak sie nie uda --to wine ponosza GENY!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #16 : 2007-06-16, 19:02:36 »

... a jak sie nie uda --to wine ponosza GENY!
To apsurt .
Mam zainstalowany Wine w moim laptopie HP Pavilion dv6000 i nie ponoszą go żadne GENY  .
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #17 : 2007-06-16, 19:13:08 »

Jaka szkoda, ze inteligencji /wiedzy nie mozna kupic np. w sklepie, jakie inteligentne mielibycmy wtedy spoleczenstwo!
Zero pracy po prostu isc i kupic, a najlepiej dostac , a jak sie nie uda --to wine ponosza GENY!
Kto wie, może za jakiś nieokreślony czas będzie można sobie "kupic" lepsze geny. Nauka nie śpi.
Tylko kto będzie robił /sprzątał/ jak wszyscy będą geniuszami, no chyba, że roboty.  Cool Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #18 : 2007-06-16, 19:30:26 »

Wystarczy tylko porównać to:


Cytuj z: elmo  Czerwiec 15, 2007, 08:40:33 pm
Mam kuzyna , który "jedzie na węglowodanach i uczy się najlepiej w szkole i nie sprawia kłopotów wychowawczych rodzinie.
Mój młodszy brat jest w pierwszej setce fizyków na tym globie i również "jedzie" na węglowodanach... I takich przykładów można by mnożyć.

z tym:


Cytuj z: elmo  Maj 15, 2007, 07:45:55 pm
Nie ma czegoś takiego jak dzieci "jadące " na węglowodanach i jednocześnie mające znakomite wyniki w nauce.czegoś takiego nie ma !...
Widuję codziennie dzieci jadące na węglowodanach i ani nie mają dobrych wyników w nauce ani nie odznaczają się szczególną inteligencją.

a właściwe wnioski nasuwają się same...
Elmo przeciez powyzsze zdania zaprzeczaja jedno drugiemu,kto tu mowi o jezdzie, Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #19 : 2007-06-16, 19:47:52 »

Zrobiłam wywiad i dowiedziałam się ,że istnieją.I tak oto zmieniłam swoje poglądy. I nie rozumię czemu Cię to smuci, wszak nic smutnego nie pisałam .
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.