forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 03:42:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA  (Przeczytany 9019 razy)
wierka
Go


Email
ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« : 2009-10-15, 13:17:01 »

Witam wszystkich.Na diecie optymalnej jestem od 4 września b.r. Poniewaz założyłam sobie za cel zrzucenie zbednych kilogramów,przyjęłam takie proporcje:1:1,5:0,5,czyli jako wagę prawidłową przy wzroście 169 cm przyjęłam wagę 69 kg=69 g białka,T-103,5g W-34,5g.Obecnie wazę 74 kg i od rozpoczęcia diety moja waga się nie zmienia.Czy przyjełam zle proporcje,ze nie chudnę,czy to dlatego,że moja nadwaga nie jest duza i chudniecie będzie bardziej rozłożone w czasie? Ale to nie jest moje główne pytanie,mianowicie od 2 dni mam zawroty głowy,a dziś podwyższone cisnienie,czy proporcje jakie przyjełam mogą mieć jakiś wpływ na te zawroty? Bardzo proszę o podpowiedż,czy to skutek diety czy cos innego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« Odpowiedz #1 : 2009-10-15, 14:50:48 »

Ja uważam, iż skończył Ci się właśnie okres przebudowy organizmu i powinnaś zmniejszyć teraz ilość spożywanego białka.
Podam tutaj cytat z objawami nadmiaru białka :

"Objawy nadmiaru białka w organiźmie:(objawy te mogą mieć również inną przyczynę)
-swędzenie i pękanie skóry
-nawrót chorób (łuszczyca, cukrzyca)
-cuchnący mocz
-bóle nerek i (lub) stawów
-przyśpieszone tętno , arytmia
-wzrost ciśnienia tętniczego
-nadmierna nerwowość, potliwość
-szum w uszach
-zaparcia
-przykry zapach z ust
-wzrost wagi ciała
-osłabienie ogólne
-uczucie zimna
-mrowienie i drętwienie kończyn
-plamy na paznokciach, kruchość ich i rozdwajanie
-wypadanie włosów "
Zapisane

wierka
Go


Email
Odp: ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« Odpowiedz #2 : 2009-10-15, 17:22:25 »

Reniu,dziękuję Ci za radę i myślę,że może byc w tym sporo racji,pewne objawy by się zgadzały.Ale w takim razie na ile powinnam zmniejszyć białko? na 0,8? a jak sie do tego maja proporcje T i W,czy nadal powinnam jeść wg T-1-1,5 a W-0,5? pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« Odpowiedz #3 : 2009-10-15, 18:16:05 »

Właśnie po okresie przystosowania się do DO (kilku tygodni) należy zmniejszyć spożycie białka, średnio (w zależności od chorób i trybu życia) na 0,8g dziennie/kg ciała.
U Ciebie będzie to 55g dziennie. To jest taka ilość średnia, czyli jednego dnia może być 45g a innego 65g, lub nawet większe wahania. Białko liczymy tylko zwierzęce roślinne nie.
Najważniejsze jest przestrzeganie proporcji BTW =1 : 2,5 - 3,5 : 0,5- 1,5
Smile
Zapisane

Meg
Go


Email
Odp: ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« Odpowiedz #4 : 2009-11-30, 11:57:14 »

A mi sie wydaje że te zawroty to od zbyt małej ilości W,ja mam podobny problem ,ale gdy zjem troche W to zawroty glowy mi przechodzą,a co do chudnięcia to ja przy wzroście 168cm waże 75kg i przyjęłam nastepujace proporcje B60g-80g,T100g-150g,W50g-80g,trzeba pamiętać ze kazdy organizm jest inny i im dłużej stosuje sie DO tym lepiej poznaje sie organizm i jego potrzeby,ja np. kiedy czuje głód to wiem że zjadłam za mało tłuszczu,lub kiedy mam zaćmienie umysłu hehe i właśnie zawroty,lub kiedy mi mocno wali serce to wiem ze musze zjesc troche W,cały czas sie ucze słuchać mojego organizmu i interpretowac należycie jego podpowiedzi,ale wiem tez ze to długa droga,trzeba próbowac i uczyć sie na błędach.Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: ZAWROTY GŁOWY a DIETA OPTYMALNA
« Odpowiedz #5 : 2009-11-30, 12:28:15 »

.............cały czas sie ucze słuchać mojego organizmu i interpretowac należycie jego podpowiedzi,ale wiem tez ze to długa droga....

Za to długa droga daje sporo satysfakcji.. Very Happy Powodzenia Ci życzę i wytrwałości - naprawdę warto.. Very Happy  Wink
Zapisane

Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.02 sekund z 19 zapytaniami.