forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:16:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Konferencja Optymalnych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 66 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Konferencja Optymalnych.  (Przeczytany 465699 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #100 : 2011-05-30, 09:50:12 »


Było mi szczególnie miło poznać osobiście naszego admina Tomasza oraz niezwykle sympatyczną Renię, liderkę tego forum a także Radzia, wysportowanego szczupłego i radosnego faceta. 

Dziękuję Very Happy ale ja nie uważam siebie za żadną liderkę, bo nie liczy się ilość tylko jakość... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #101 : 2011-05-30, 10:23:15 »

Chciałabym jeszcze wszystkim polecić czytanie miesięcznika "Optymalni", gdyż bywają w nim różne ciekawe artykuły np. w czerwcowym numerze (który rozdano nam w Ciechocinku) jest zamieszczony obszerny artykuł mojego autorstwa... Cool

Dodam jeszcze, że czuję się bardzo zaszczycona tym, że Pan Prezes Tkocz zamieścił przesłany przeze mnie materiał w "Optymalnych" - nigdy nie spodziewałam się tego, że mój artykuł gdziekolwiek będzie opublikowany...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #102 : 2011-05-30, 10:27:36 »

W formie elektronicznej jeszcze nie ma. Jak tylko sie pojawi na pewno kupię. Już mnie zżera ciekawość co Ty tam napisałaś? Smile
Ale pojedziemy po bandzie i rozłożymy go (artykuł) na czynniki pierwsze - nie ma zmiłuj i żadnej taryfy ulgowej! Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #103 : 2011-05-30, 10:34:15 »

 Laughing nie podam o czym pisałam, przynajmniej będzie ciekawie przed czytaniem, bo w trakcie i po to już nie wiem... Rolling Eyes Laughing Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #104 : 2011-05-30, 11:41:07 »

Wiem, że one trwały 4 lata i są nadal kontynuowane i mają być przedłużone. Lekarka ta mówiła, że stosunek lekarzy do DO uległ radykalnej poprawie. Są zadziwieni wynikami, interesują się nią, a wcześniej nie chcieli w ogóle o tych "bzdurach" słuchać.

Podałam, że trwały 4 lata...ale teraz zerknęłam w swoje notatki i tam mam zapisane, że te badania (w formie pilotażowej) zaczęły się w już w 2005 roku. Więc sporo czasu trwają. Podziwiam te wszystkie osoby, które zgodziły się na niem i systematycznie się im poddają, zapisują co jedzą i niektórzy z nich muszą pokonywać spore odległości, żeby przyjeżdżać na nie do Poznania.

Ale przynajmniej jeden zarzut odpadnie, że ta dieta jest nieprzebadana...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #105 : 2011-05-30, 12:51:39 »

Na zakończenie prezentacji tych wyników z poznańskich badań, Pani Przewodnicząca komisji do spraw rolnictwa Z OSO) zwróciła się z takim zapytaniem do Pani doktor- dlaczego pomimo dobrych wyników osób Optymalnych  w końcowej wersji raportu napisali tyle wątpliwości wpływajacych na niekorzystny wizerunek ŻO - zwroty typu: "w przyszłosci mogą okazać się niekorzystne dla zdrowia" "mogą źle wplywać na układ naczyniowo-sercowy", "niezgodne z założeniami medycznymi" itd. itp. Sporo tych "może", "obawiamy się", "przypuszczamy"...
Pani Doktor na to odpowiedziała, że tak się pisze sprawozdania i wszystkie obawy w nich też trzeba zaznaczyć, a medycyna jeszcze ma ich sporo... Confused


Wychodzenie "rakiem" z bzdur, kłamstw, itp, odbywa się nierzadko poprzez kluczenie? Tu mamy do czynienia z zaangażowaniem tysięcy "specjalistów" którzy finansowo i "prestiżowo"się paśli na dyskryminowaniu Żywienia Optymalnego i teraz latami będą przykrywać (tak się nazywa takie manewry?) to, że nadużywali prawdy, albo i o niej nie wiedzieli, ale pyskowali jak to nadgorliwcy? Trzeba mieć dobrą karmę, by się z otwartą przyłbicą móc przyznać do błędu, kłamstwa, draństwa? Czy mogą tę dobrą karmę mieć ludzie, którzy mówią:

"... że tak się pisze sprawozdania... " ???

Wątpię bardzo. Takiej postawy nie da się szanować, bo choć wykonano krok w dobrym kierunku, to cofając się o jego pół długości wskazano, że nieuczciwości końca nie ma. Mogą się tak plątać do końca świata i znowu nieźle (tym razam na hustawce) z tego żyć. Perfidia, czy jakoś tak Sad 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #106 : 2011-05-30, 12:53:09 »

Na zakończenie prezentacji tych wyników z poznańskich badań, Pani Przewodnicząca komisji do spraw rolnictwa Z OSO) zwróciła się z takim zapytaniem do Pani doktor- dlaczego pomimo dobrych wyników osób Optymalnych  w końcowej wersji raportu napisali tyle wątpliwości wpływajacych na niekorzystny wizerunek ŻO - zwroty typu: "w przyszłosci mogą okazać się niekorzystne dla zdrowia" "mogą źle wplywać na układ naczyniowo-sercowy", "niezgodne z założeniami medycznymi" itd. itp. Sporo tych "może", "obawiamy się", "przypuszczamy"...
Pani Doktor na to odpowiedziała, że tak się pisze sprawozdania i wszystkie obawy w nich też trzeba zaznaczyć, a medycyna jeszcze ma ich sporo... Confused


Wychodzenie "rakiem" z bzdur, kłamstw, itp, odbywa się nierzadko poprzez kluczenie? Tu mamy do czynienia z zaangażowaniem tysięcy "specjalistów" którzy finansowo i "prestiżowo"się paśli na dyskryminowaniu Żywienia Optymalnego i teraz latami będą przykrywać (tak się nazywa takie manewry?) to, że nadużywali prawdy, albo i o niej nie wiedzieli, ale pyskowali jak to nadgorliwcy? Trzeba mieć dobrą karmę, by się z otwartą przyłbicą móc przyznać do błędu, kłamstwa, draństwa? Czy mogą tę dobrą karmę mieć ludzie, którzy mówią:

"... że tak się pisze sprawozdania... " ???

Wątpię bardzo. Takiej postawy nie da się szanować, bo choć wykonano krok w dobrym kierunku, to cofając się o jego pół długości wskazano, że nieuczciwości końca nie ma. Mogą się tak plątać do końca świata i znowu nieźle (tym razam na hustawce) z tego żyć. Perfidia, czy jakoś tak Sad  
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #107 : 2011-05-30, 13:55:24 »

 Very Happy Pięknie to napisałaś Teresa i dobrze, że wyszło podwójnie, bo takie trafne podsumowanie wymaga podwójnego podkreślenia... Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #108 : 2011-05-30, 21:50:19 »

Dwie dziury w jednym płocie, ktoś to naprawi?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #109 : 2011-05-30, 21:51:33 »

gospodarz?  Rolling Eyes
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #110 : 2011-05-30, 21:57:14 »

Z pewnością ten kto się poczuwa....

Ale Gospodarz ma pierwszeństwo.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #111 : 2011-05-30, 23:07:33 »

Na zakończenie prezentacji tych wyników z poznańskich badań, Pani Przewodnicząca komisji do spraw rolnictwa Z OSO) zwróciła się z takim zapytaniem do Pani doktor- dlaczego pomimo dobrych wyników osób Optymalnych  w końcowej wersji raportu napisali tyle wątpliwości wpływajacych na niekorzystny wizerunek ŻO - zwroty typu: "w przyszłosci mogą okazać się niekorzystne dla zdrowia" "mogą źle wplywać na układ naczyniowo-sercowy", "niezgodne z założeniami medycznymi" itd. itp. Sporo tych "może", "obawiamy się", "przypuszczamy"...
Pani Doktor na to odpowiedziała, że tak się pisze sprawozdania i wszystkie obawy w nich też trzeba zaznaczyć, a medycyna jeszcze ma ich sporo... Confused
Ja te wypowiedzi nazwalbym "Panu Bogu swieczke a diablu ogarek". Ale nie da sie byc jedna dupa na 2 weselach.
I popieram wypowiedz Teresy.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #112 : 2011-05-31, 07:27:25 »

Maf, mnie to "tak się pisze sprawozdania", gdybym była wtedy na tamtej sali prawdopodobnie sprowokowałoby do podsumowania jak tutaj Wink  I problem, bo przecież to nie sztuka urazić czy to gości, czy gospodarzy, a tak by się jak nic stało. Chyba Sztautynger mówił, że "w tym jest mądrość polityka, by pobijać bez patyka". Naprawdę dobrze się stało, że mogło mnie ponieść poniewczasie i z dala od miejsca na którym sprawa miała miejsce Smile   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #113 : 2011-05-31, 07:45:58 »

Chyba jednak dobrze się stało Teresa, że tam nie pojechałaś... Laughing
Mnie bardziej w zeszłym roku wkurzała ta Pani Doktor z Poznania, była bardzo stronnicza i czułam wręcz jej wrogość do Optymalnych. W tym roku było o niebo lepiej...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #114 : 2011-05-31, 08:08:06 »

Jeszcze coś muszę napisać, bo to mi nie daje spokoju...Jak to jest z tymi Optymalnymi tak naprawdę, bo zaskoczyło mnie to, że niektórzy z nich na pikniku jedli zwykły chleb do kiełbasek... Rolling Eyes może to jest tylko takie sporadyczne, na wyjazdach, ale jednak. Mi to było dziwne...Co prawda mi też się zdarza zjedzenie pół kawałeczka chleba raz na miesiąc, albo na dwa tygodnie, jak np. zrobię sobie zbyt tłustą jajecznice i nie mam co z tym tłuszczem zrobić, to "wytrę" go chlebem...
Nie tylko mnie to na pikniku zdziwiło...
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #115 : 2011-05-31, 09:06:46 »

ja zjadłem taki kawałek chleba myśląc że jest on optymalny Smile ale jednak miałem wątpliwości bo to nie był jakiś biszkopt lub podobny do tego co moja żonka czasem piecze Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #116 : 2011-05-31, 09:18:23 »

Maf, mnie to "tak się pisze sprawozdania", gdybym była wtedy na tamtej sali prawdopodobnie sprowokowałoby do podsumowania jak tutaj Wink  I problem, bo przecież to nie sztuka urazić czy to gości, czy gospodarzy, a tak by się jak nic stało. Chyba Sztautynger mówił, że "w tym jest mądrość polityka, by pobijać bez patyka". Naprawdę dobrze się stało, że mogło mnie ponieść poniewczasie i z dala od miejsca na którym sprawa miała miejsce Smile   

A czy wspomniany autor napisał również: "Mówię. Krzyczę. Piszę. Czy warto było mącić ciszę? "?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #117 : 2011-05-31, 09:18:40 »

Jak to jest z tymi Optymalnymi tak naprawdę, bo zaskoczyło mnie to, że niektórzy z nich na pikniku jedli zwykły chleb do kiełbasek...

To są ci co posiedli wiedzę Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #118 : 2011-05-31, 09:22:11 »

Jak to jest z tymi Optymalnymi tak naprawdę, bo zaskoczyło mnie to, że niektórzy z nich na pikniku jedli zwykły chleb do kiełbasek...

To są ci co posiedli wiedzę Wink

Byłeś tam z nami? Przecież tam mogła być grupa na ŻO też optymalna.
Czy ktoś sprawdził Uczestnikom Pikniku bilans dzienny BTW?  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #119 : 2011-05-31, 09:31:35 »

Byłeś tam z nami?

No nie  Sad ale ja mam wybujałą wyobraźnię Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 66 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 19 zapytaniami.