forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 23:36:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Konferencja Optymalnych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 66 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Konferencja Optymalnych.  (Przeczytany 467902 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #120 : 2011-05-31, 09:54:58 »

Byłeś tam z nami?

No nie  Sad ale ja mam wybujałą wyobraźnię Wink

Wspominałem niedawno, że Albert Einstein chyba "ograniczył nam" do dwóch, rzeczy nieskończone. Wink

Teraz napisałbym to samo tylko już bez "chyba".  Laughing Laughing Laughing

A! I przy okazji."Wspominał" też coś o ograniczaniu, ale to Fizyk był i Wolnomyśliciel.  Cool Wink Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #121 : 2011-05-31, 10:31:39 »

Maf, mnie to "tak się pisze sprawozdania", gdybym była wtedy na tamtej sali prawdopodobnie sprowokowałoby do podsumowania jak tutaj Wink  I problem, bo przecież to nie sztuka urazić czy to gości, czy gospodarzy, a tak by się jak nic stało. Chyba Sztautynger mówił, że "w tym jest mądrość polityka, by pobijać bez patyka". Naprawdę dobrze się stało, że mogło mnie ponieść poniewczasie i z dala od miejsca na którym sprawa miała miejsce Smile   

A czy wspomniany autor napisał również: "Mówię. Krzyczę. Piszę. Czy warto było mącić ciszę? "?

Napiał, a jakże. Istotne jest: co, gdzie, kiedy, czy jakoś tak Smile  Na konferencji byłaby to jednak duża niezręczność...
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #122 : 2011-05-31, 10:34:13 »


Było mi szczególnie miło poznać osobiście naszego admina Tomasza oraz niezwykle sympatyczną Renię, liderkę tego forum a także Radzia, wysportowanego szczupłego i radosnego faceta. 

Dziękuję Very Happy ale ja nie uważam siebie za żadną liderkę, bo nie liczy się ilość tylko jakość... Laughing

jak poznam osobiście na następnej konferencji Panią Teresę Stachurską to napiszę oczywiście o dwóch liderkach forum Smile myślę że Pani Teresa się na mnie nie gniewa? Jest wiele do czytania na blogu ale ten czas nieubłaganie ucieka. Mało czasu. I tak całe życie mignie, okropieństwo....w młodości było inaczej Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #123 : 2011-05-31, 10:37:09 »

Masz rację czasu jest mało, a ja siedzę przy komputerze, lista spraw do załatwienia rośnie, a ja nawet śniadania dzisiaj nie jadłam... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #124 : 2011-05-31, 10:39:35 »

Byłeś tam z nami?

No nie...

I żałuj "Blackend", bo to była zupełnie inna Konferencja niż 10 kwietnia zeszłego roku!
Szkoda, że nie dotarłeś.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #125 : 2011-05-31, 10:58:36 »


Było mi szczególnie miło poznać osobiście naszego admina Tomasza oraz niezwykle sympatyczną Renię, liderkę tego forum a także Radzia, wysportowanego szczupłego i radosnego faceta. 

Dziękuję Very Happy ale ja nie uważam siebie za żadną liderkę, bo nie liczy się ilość tylko jakość... Laughing

jak poznam osobiście na następnej konferencji Panią Teresę Stachurską to napiszę oczywiście o dwóch liderkach forum Smile myślę że Pani Teresa się na mnie nie gniewa? Jest wiele do czytania na blogu ale ten czas nieubłaganie ucieka. Mało czasu. I tak całe życie mignie, okropieństwo....w młodości było inaczej Smile

Dobrze się czuję przykładając rękę do dobrego, co jest w normie Smile  Wątpię, by równie dobre samopoczucie miały osoby, ktore potrzebują ww huśtawki. Za dobre słowo  dziękuję Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #126 : 2011-05-31, 11:01:29 »

Masz rację czasu jest mało, a ja siedzę przy komputerze, lista spraw do załatwienia rośnie, a ja nawet śniadania dzisiaj nie jadłam... Confused

Przepraszam, pomyliłam wątki... Embarassed
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #127 : 2011-05-31, 11:03:48 »

...Napiał, a jakże.

Teresa Tobie też się wątki pokićkały. To nie jest ten o zielononóżkach... Cool
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #128 : 2011-05-31, 11:10:30 »

Masz rację czasu jest mało, a ja siedzę przy komputerze, lista spraw do załatwienia rośnie, a ja nawet śniadania dzisiaj nie jadłam... Confused

Przepraszam, pomyliłam wątki... Embarassed

Ech Kobiety......... już naprawiam. Wink  Very Happy Very Happy





.....
Poznałem ciekawych i potrzebujących DO ludzi innych narodowości(Ukrainki Wink). To ważne przeżycia

Troszkę to zdanie uprościłem. Wraz z opuszczającymi mnie emocjami doprecyzuję listę Nowo-poznanych, ponieważ to też były ważne doznania.
Z Ukrainkami spędziłem najwięcej czasu. ... młodziutkie takie Wink  Laughing Laughing Laughing Ale na tańcach nie zostałem.  Cool
Poznałem również Tadziuńka (sam się tak przedstawił), kilkoro "gościnnych" forumowiczów z niemocą zalogowania się na forum, ale uważnie czytających co tu wypisujemy.
Tu chciałbym uspokoić ich i poprosić o cierpliwość. Tomasz(na nowo poznany Wink)  wspomniał na pikniku o stadionowej formie naszego forum. Słyszałem, a nawet czytałem o kibicach i pseudokibicach. Rozpoznawanie ich bez "mrugnięcia okiem" wymaga dużego doświadczenia....
 
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #129 : 2011-05-31, 11:58:47 »

I żałuj "Blackend",

No pewno, że żałuje - real to real, zawsze można grabę uścisnąć  Smile ale pilnie wszystko sledzę tu i w miesięczniku i gdy ukażą się abstrakty lekcje odrobię.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #130 : 2011-05-31, 12:16:59 »

I żałuj "Blackend",

No pewno, że żałuje - real to real, zawsze można grabę uścisnąć  Smile ale pilnie wszystko sledzę tu i w miesięczniku i gdy ukażą się abstrakty lekcje odrobię.
Wink
A te "abstrakty" to co? Jakiś substytut grabyLaughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #131 : 2011-05-31, 12:53:09 »

A te "abstrakty" to co? Jakiś substytut grabyLaughing

Strzał w dziesiątkę  Very Happy to takie lody przez szybę - polizać nie poliżesz, ale przynajmniej popatrzysz Wink
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #132 : 2011-05-31, 13:53:22 »

Byłeś tam z nami?

No nie...

I żałuj "Blackend", bo to była zupełnie inna Konferencja niż 10 kwietnia zeszłego roku!
Szkoda, że nie dotarłeś.
Kangur tez zaluje, ze nie mogl dokicac. Ocean przeszkadza.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #133 : 2011-05-31, 13:59:02 »

A szkoda "kangur".
Ale dzięki Internetowi ta głębia nie wydaje się tak rozległa.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #134 : 2011-05-31, 14:49:53 »

Ktoś tam był z Australii. No ale widać, że to nie "kangur"... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #135 : 2011-05-31, 18:54:56 »

Na zakończenie prezentacji tych wyników z poznańskich badań, Pani Przewodnicząca komisji do spraw rolnictwa Z OSO) zwróciła się z takim zapytaniem do Pani doktor- dlaczego pomimo dobrych wyników osób Optymalnych  w końcowej wersji raportu napisali tyle wątpliwości wpływajacych na niekorzystny wizerunek ŻO - zwroty typu: "w przyszłosci mogą okazać się niekorzystne dla zdrowia" "mogą źle wplywać na układ naczyniowo-sercowy", "niezgodne z założeniami medycznymi" itd. itp. Sporo tych "może", "obawiamy się", "przypuszczamy"...
Pani Doktor na to odpowiedziała, że tak się pisze sprawozdania i wszystkie obawy w nich też trzeba zaznaczyć, a medycyna jeszcze ma ich sporo... Confused


Wychodzenie "rakiem" z bzdur, kłamstw, itp, odbywa się nierzadko poprzez kluczenie? Tu mamy do czynienia z zaangażowaniem tysięcy "specjalistów" którzy finansowo i "prestiżowo"się paśli na dyskryminowaniu Żywienia Optymalnego i teraz latami będą przykrywać (tak się nazywa takie manewry?) to, że nadużywali prawdy, albo i o niej nie wiedzieli, ale pyskowali jak to nadgorliwcy? Trzeba mieć dobrą karmę, by się z otwartą przyłbicą móc przyznać do błędu, kłamstwa, draństwa? Czy mogą tę dobrą karmę mieć ludzie, którzy mówią:

"... że tak się pisze sprawozdania... " ???

Wątpię bardzo. Takiej postawy nie da się szanować, bo choć wykonano krok w dobrym kierunku, to cofając się o jego pół długości wskazano, że nieuczciwości końca nie ma. Mogą się tak plątać do końca świata i znowu nieźle (tym razam na hustawce) z tego żyć. Perfidia, czy jakoś tak Sad  


     Według obowiązujących i przyjętych norm naukowych, osoby stosujące Dietę Optymalną między innymi mają: zbyt wysokie wartości stężeń cholesterolu całkowitego (śr. około 250mg%, ale przy prawidłowych wartościach stosunków frakcji cholesterolowych), do tego Dieta Optymalna charakteryzuje się obniżoną podażą wapnia, magnezu i cynku oraz witamin z grupy B, zbyt wysoką w stosunku do norm podażą fosforu i witaminy A i obniżoną witaminy E, w stosunku do obecnie obowiązujących zaleceń żywieniowych. I normy te oraz zalecenia, z wyjątkiem zaniżonej normy cholesterolowej (poniżej 200mg%) są prawidłowe dla wysokowęglowodanowego typu metabolicznego.
     A skoro tak jest, to jakie można wyciągnąć z tego wnioski?
Dlatego nie wolno krytykować i obrażać nikogo szczególnie, gdy ma się cząstkowe informacje.
Chciałbym wyraźnie podkreślić, że zarówno ja, jak i Dr Kwaśniewski jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w badania przeprowadzane w Katedrze i Zakładzie Bromatologii UM w Poznaniu, a szczególnie Panu prof. dr hab. Juliuszowi Przysławskiemu i Pani dr Izabeli Bolesławskiej, za wytrwałe działania pozwalające na kontynuowanie podjętego tematu badawczego.
Dlatego też zwracam się z prośbą do Użytkowników tego Forum: ważcie słowa, aby "nie wylać dziecka z kąpielą"!


                                                                 z wyrazami szacunku
                                                       mgr inż. Tomasz Kwaśniewski
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #136 : 2011-05-31, 19:43:32 »

Przepraszam za zarzucanie przeze mnie stronniczości Pani Doktor Izabeli Bolesławskiej. Bardzo się cieszę, że te badania są wykonywane, chyba za szybko bym chciała pozytywniejszych opinii o Diecie Optymalnej. Jeszcze raz przepraszam.
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #137 : 2011-05-31, 19:45:30 »

Byłeś tam z nami?

No nie...

I żałuj "Blackend", bo to była zupełnie inna Konferencja niż 10 kwietnia zeszłego roku!
Szkoda, że nie dotarłeś.
Kangur tez zaluje, ze nie mogl dokicac. Ocean przeszkadza.
Kangur nie powinien próbować przez ocean kicać, to wysoce niebezpieczne zajęcie.
Kicanie po internecie to faktycznie bezpieczna, wirtualna wyprawa na dowolnie wybranym boczku, w dowolnie wybranym kierunku.
  
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #138 : 2011-06-01, 09:10:43 »

Składm serdeczne podziękowanie wszystkim osobom uczestniczącym we wczorajszej Konferencji, za miłe spotkanie.
Szczególnie dziękuję Użytkownikom tego Forum, którzy zechcieli dotrzeć do Ciechocinka.
Bardzo się cieszę, że miałem okazję poznać Was w realu.

... Shocked Shocked Shocked to spotkanie bylo w sklepie?   Laughing Laughing Laughing...
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #139 : 2011-06-01, 09:39:19 »

Kangur nie powinien próbować przez ocean kicać, to wysoce niebezpieczne zajęcie.
Kicanie po internecie to faktycznie bezpieczna, wirtualna wyprawa na dowolnie wybranym boczku, w dowolnie wybranym kierunku.
 
Im wiecej punktow siedzenia, tym wieksze pole widzenia.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 66 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.