forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-13, 03:12:42

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
566538 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Konferencja Optymalnych.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 66 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Konferencja Optymalnych.  (Przeczytany 258070 razy)
Blackend
GoŠ

Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #20 : 2010-04-09, 08:45:49 »

Szykuje się wspaniały weekend Smile
Dzis po po┼éudniu wyje┼╝d┼╝am do Ciechocinka i bedzie mi bardzo mi┼éo z Wami si─Ö przywita─ç, bez wyj─ůtku Smile
Licz─Ö na wysok─ů frekwencj─Ö Wink
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2010-04-09, 08:52:05 »

Ale pogod─Ö zapowiadaj─ů nieciekaw─ů!
B─Öd─Ö jutro o godz. 10.00 na ulicy Kopernika 5, je┼Ťli wszystko p├│jdzie zgodnie z planem.
W Ciechocinku oczywi┼Ťcie...┬á Very Happy

PS
spokojnej podr├│┼╝y ┼╝ycz─Ö...
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2010-04-09, 14:50:02 »

B─Öd─Ö jutro o godz. 10.00 na ulicy Kopernika 5, je┼Ťli wszystko p├│jdzie zgodnie z planem.
W Ciechocinku oczywi┼Ťcie...┬á Very Happy
Smile
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2011-03-20, 08:07:29 »

Tak się zastanawiam, co ciekawego w kilku słowach napisać na czerwcowe spotkanie w Ciechocinku.
Na ubieg┼éoroczn─ů Konferencj─Ö przygotowa┼éem to: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869 , bo takie by┼éo zapotrzebowanie.
A o czym w tym roku? Jakie┼Ť propozycje, czy ┼╝yczenia?
Jest kilka bardzo ciekawych temat├│w, na kt├│re m├│g┼ébym po┼Ťwi─Öci─ç troch─Ö czasu.
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 57933

« Odpowiedz #24 : 2011-03-20, 08:26:21 »

Czy na pewno Konferencja ma się odbyć w czerwcu? Ja czytałam w miesięczniku "Optymalni", że ma być 28 maja...

renia
Hero Member

« Odpowiedz #25 : 2011-03-20, 08:29:10 »

Jest kilka bardzo ciekawych temat├│w, na kt├│re m├│g┼ébym po┼Ťwi─Öci─ç troch─Ö czasu.

A mo┼╝e by┼Ť nam przedstawi┼é kilka potencjalnych temat├│w, a my wybraliby┼Ťmy ten - naszym zdaniem - najistotniejszy.

renia
Hero Member

« Odpowiedz #26 : 2011-03-20, 09:24:49 »

Mnie interesowa┼éby temat po┼Ťwi─Öcony cia┼éom ketonowym. Na przyk┼éad - czy przewlek┼ée ich wyst─Öpowanie w moczu jest szkodliwe? Jakie mog─ů by─ç tego konsekwencje? Jak poszczeg├│lne sk┼éadniki pokarmowe wp┼éywaj─ů na ich poziom? Czy ilo┼Ť─ç zjadanego bia┼éka ma na nie wp┼éyw? I czy temat ten w og├│le jest istotny na ┼╗O?

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2011-03-20, 09:32:36 »

Ciekawy temat, Reniu. Popieram Smile 
Gwidon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2011-03-20, 09:46:56 »

... o proporcjach, bo duzo pytan na forum ile rzeczywiscie bialoa jesc , a ile wegla , wielu poczatkujacych wciaz tego nie wie i nietylko Cool...
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2011-03-20, 10:43:39 »

Faktycznie, 28 maja. Maj to te┼╝ pi─Ökny miesi─ůc.
Mam kilka ciekwaych przemy┼Ťle┼ä na temat aminokwas├│w i ba┼éka, a cia┼éa ketonowe?
U zdrowego cz┼éowieka powstaj─ů g┼é├│wnie w w─ůtrobie, przewa┼╝nie z nadmiernego ci┼Ťnienia parcjalnego dwutlenku w─Ögla rozpuszczonego we krwi, odzia┼éywuj─ůc g┼é├│wnie na o┼Ťrodek pneumotaksyczny w przedniej cz─Ö┼Ťci mostu Varola i o┼Ťrodki wdechowy i wydechowy, umiejscowionymi po obu stronach rdzenia, pomi─Ödzy pi├│rem pisarskim, a j─ůdrem nerwu twarzowego.
Na poziomie kom├│rkowym sprawy si─Ö nieco komplikuj─ů, ale wi─Ökszo┼Ť─ç Biochemii podaje, ┼╝e cykl Krebsa z kt├│rego pochodzi prekursor do produkcji cia┼é ketonowych, czyli aktywny octan, pobudzany jest przez st─Ö┼╝enie cytozolowe c-AMP, ADP i dwutleneku w─Ögla, a hamowane g┼é├│wnie przez st─Ö┼╝enie ATP.
Mnie jednak z tego co wiem wychodzi, ┼╝e na intensywno┼Ť─ç produkcji acetylo-CoA na poziomie organicznym, wp┼éywa jednak g┼é├│wnie st─Ö┼╝─Önie cytozolowe i we krwi dwutlenku w─Ögla i proporcja mi─Ödzy st─Ö┼╝niem insuliny do glukagonu. Przy czym im wi─Öcej glukagonu, tym wi─Öksza produkcja cia┼é ketonowych.
Czyli:
nieodpowiednie proporcje w spo┼╝yciu GSO (g┼é├│wnych sk┼éadnik├│w od┼╝ywczych) powoduj─ůce przewag─Ö autonomicznego uk┼éadu parasympatycznego przyczyniaj─ů si─Ö do utraty mo┼╝liwo┼Ťci konytoli internsywno┼Ťci cyklu Krebsa.
Powstaje jednak pytanie retoryczne: co jest bardziej korzystne dla organizmu w takiej sytuacji - produkcja cia┼é ketonowych, czy produkcja cholesterolu, czy produkcja t┼éuszczu? Bo czwartej mo┼╝liwo┼Ťci nie ma.
Utrata nadmiaru spo┼╝ytej energii przez cia┼éa ketonowe jest wi─Öc bardziej korzystna ni┼╝ synteza cholesterolu, kt├│ra zachodz─ůc np: w t─Ötnicach z niedoboru tlenu, powoduje odk┼éadanie si─Ö blaszki mia┼╝dzycowej lub produkcja adipocytowego t┼éuszczu.
Ciekawostka:
Sztuczne zablokowanie produkcji cholesterolu przez podawanie statyn, nie powoduje znacz─ůcego wzrostu produkcji cia┼é ketonowych, a znaczny wzrost lipogenezy.
Dlatego g┼é├│wne osi─ůgni─Öcie naukowe ostatnich dekad ameryka┼äskich uczonych, czyli "walka z poziomem cholesterolu we krwi" spowodowa┼éo takie zatuczenie ichnich obywateli.
Rada praktyczna:
Je┼Ť─ç wed┼éug faktycznych potrzeb organizmu, dostosowuj─ůc proporcj─Ö mi─Ödzy GSO i biega─ç, gdy┼╝ nic tak dobrze nie "detoksuje" organizmu, jak bieganie!
renia
Hero Member

« Odpowiedz #30 : 2011-03-20, 11:06:57 »

Dzi─Öki. Sprawdza┼éam to "pi├│ro pisarskie" czy nie jest pomy┼ék─ů (lub przeno┼Ťni─ů)... Laughing

administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2011-03-20, 11:10:24 »

Staram si─Ö nie myli─ç, przewa┼╝nie.
A "pi├│ro pisarskie" - tu jest przyst─Öpnie na ten temat: http://www.kadrowe.pl/modules.php?op=modload&name=NewsPortal&file=article&group=pl.test&id=%3C46251461.2yZvuj6bC5%40Marcin_Ciesielski%3E
renia
Hero Member

« Odpowiedz #32 : 2011-03-20, 11:16:39 »

Staram si─Ö nie myli─ç, przewa┼╝nie.

Zauważyłam to. Ale to "pióro pisarskie" brzmiało mi tak niebiochemicznie...Ale więcej w człowieku jest takich "dziwnych" nazw - chociażby w budowie ucha... Laughing

renia
Hero Member

« Odpowiedz #33 : 2011-03-20, 11:23:38 »

Gdybym się przeciętnej osoby(nie biochemika) spytała czy ma w mózgu pióro pisarskie, to by na mnie popatrzyła z politowaniem... Laughing

BACA
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2011-03-20, 11:32:14 »

adminie - temat rzeka. Faktycznie statyny powoduj─ů wzrost lipogenezy a przez to mi─Ödzy innymi wzrost tr├│jgliceryd├│w i przez to rozd─Öcie tkanek t┼éuszczowych a w efekcie tycie oraz innych chor├│b /syndrom X /. B─Ödzie o czym m├│wi─ç.
WojciechS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2011-03-20, 15:28:34 »

nieodpowiednie proporcje w spo┼╝yciu GSO (g┼é├│wnych sk┼éadnik├│w od┼╝ywczych) powoduj─ůce przewag─Ö autonomicznego uk┼éadu parasympatycznego

A to maj─ů racj─Ö ci, co twierdz─ů, ┼╝e "uk┼éady som najwa┼╝niejsze"! Zaraz po golden ratio...  Wink
jerzy555
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2011-04-13, 13:13:55 »

Faktycznie, 28 maja. Maj to te┼╝ pi─Ökny miesi─ůc.
Mam kilka ciekwaych przemy┼Ťle┼ä na temat aminokwas├│w i ba┼éka, a cia┼éa ketonowe?

Będę się starał przyjechać w tym terminie do Ciechocinka. Nigdy nie byłem w Ciechocinku a znaleźć się jeszcze w gronie optymalnych osób byłoby zaszczytem Smile Jestem bardzo ciekawy takiego spotkania i konferencjii.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #37 : 2011-04-13, 13:38:23 »

No to będę miała okazję Ciebie poznać... Very Happy

Nie ma to jak w Ciechocinku. To jest miasteczko z "dusz─ů"... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=O6lVE2r9qNE&feature=related

jerzy555
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2011-04-13, 14:58:53 »

No to będę miała okazję Ciebie poznać... Very Happy

Nie ma to jak w Ciechocinku. To jest miasteczko z "dusz─ů"... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=O6lVE2r9qNE&feature=related

to teraz nie mam ju┼╝ innego wyj┼Ťcia, musz─Ö sie pojawi─ç Smile
renia
Hero Member

« Odpowiedz #39 : 2011-04-13, 15:31:09 »

Evil or Very Mad nie ma, ┼╝e to, ┼╝e tamto... Rolling Eyes Laughing Ale liczba miejsc jest ograniczona...

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 66 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.