forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 10:25:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659573 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Konferencja Optymalnych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 66 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Konferencja Optymalnych.  (Przeczytany 467718 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #80 : 2011-05-29, 17:46:14 »

Uważam tę Konferencję za jedną z najbardziej udanych, szczególnie ze względu na wyniki sześcioletnich badań nad Dietą Optymalną, zaprezentowane przez Panią dr Izabelę Bolesławską, tematykę związaną z przyszłością OSO, a także wygłoszone referaty i przyjęte wnioski. Dobrze to wszystko rokuje na przyszłość nie tylko Członków Stowarzyszenia.
Liczę na możliwość przeczytania tych wyników choćby w części a także miał, zdaje się być temat o pożywieniu dla mózgu.

Trochę zapisałam, później napiszę. Ale one na jakiejś stronie mają być podane. Dowiem się. Może Admin wie dokładnie, albo Radzio, bo z tą lekarką, co robiła te badania, rozmawiał. Wiem, że one trwały 4 lata i są nadal kontynuowane i mają być przedłużone. Lekarka ta mówiła, że stosunek lekarzy do DO uległ radykalnej poprawie. Są zadziwieni wynikami, interesują się nią, a wcześniej nie chcieli w ogóle o tych "bzdurach" słuchać.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #81 : 2011-05-29, 17:52:25 »

Uważam tę Konferencję za jedną z najbardziej udanych, szczególnie ze względu na wyniki sześcioletnich badań nad Dietą Optymalną, zaprezentowane przez Panią dr Izabelę Bolesławską, tematykę związaną z przyszłością OSO, a także wygłoszone referaty i przyjęte wnioski. Dobrze to wszystko rokuje na przyszłość nie tylko Członków Stowarzyszenia.

Ja mam znacznie mniejsze porównanie, bo byłam tylko na dwóch, ale ta była moim zdaniem pod każdym względem udana. Począwszy od pogody, poprzez wyniki badań, do radosnego nastroju Very Happy i pozytywnej energii w rozszerzonej działalności OSO ... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #82 : 2011-05-29, 18:08:28 »

Składm serdeczne podziękowanie wszystkim osobom uczestniczącym we wczorajszej Konferencji, za miłe spotkanie.
Szczególnie dziękuję Użytkownikom tego Forum, którzy zechcieli dotrzeć do Ciechocinka.
Bardzo się cieszę, że miałem okazję poznać Was w realu.

Dziękuję i wzajemnie... Very Happy Chociaż to nie pierwsze spotkanie... Rolling Eyes i pewnie nie ostatnie... Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #83 : 2011-05-29, 18:17:16 »

Nie, to nie było ostatnie spotkanie.
Najbliższe we wrześniu w "Rajculi"
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #84 : 2011-05-29, 18:32:48 »

Fajnie , że do lekarzy też coś zaczyna docierać.Jest światło w tunelu. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #85 : 2011-05-29, 18:34:07 »

Głównie do Admina, ale też chciałabym poznać Wasze zdanie i może jakieś podpowiedzi...
Tak sobie myślałam - odnośnie tego co mówił Prezes Tkocz - ( zwiększenie nakładu i miejsc sprzedaży miesięcznika "Optymalni"), że mało pod tym względem jest wykorzystane to Forum. Tutaj zagląda spora ilość "gości" i przypuszczam, że niektórzy z nich mogliby zainteresować się prenumeratą tego miesięcznika. Można by było skopiować stronę - gdzie podane są  namiary na prenumeratę i w osobnym wątku tą informację "przypiąć". Link nie wszyscy otwierają, myślę, że  lepiej dać całą wiadomość i zdjęcia tego czasopisma. Też można by było w tym przypiętym wątku podać aktualny wykaz wszystkich oddziałów Bractw Optymalnych z podaniem dni i godzin spotkań Optymalnych.
Również wszystkie książki Dr Kwaśniewskiego w tym wątku też by można polecić.
Może jeszcze wykaz arkadii? No i dyżury telefoniczne doradców żywieniowych (wiem, że doradca z Poznania udziela takich porad i ma w tym kilkunastoletnie doświadczenie) i lekarzy optymalnych (nie wiem czy lekarze udzielają porady telefonie, czy tylko umawiają na wizytę). Sądzę, że to by nie było złe. Ja bym to zrobiła sama, ale nie wiem, czy bym miałam najnowsze dane...Co o tym myślisz?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #86 : 2011-05-29, 18:38:08 »

Fajnie , że do lekarzy też coś zaczyna docierać.Jest światło w tunelu. Very Happy

To jest jak do tej pory największe badanie Optymalnych - na tak dużą skalę i w tak dużym, przedziale czasowym. Również jest spory wachlarz tych badań. Wszystkich ich nazw nie mam zapisane, (podam później, chyba, ze mnie ktoś uprzedzi) są one w mojej nierozpakowanej torbie...  Sad Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #87 : 2011-05-29, 18:41:25 »

Sami widzicie, jaka to była udana Konferencja, skoro jej Uczestnicy (nie tylko "renia") dostali takiego zapędu do działania!
Spokojnie przemyślimy wspólnie propozycje i coś z tego wyjdzie. Zdecyduje Prezes Bogdan Tkocz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #88 : 2011-05-29, 18:43:57 »

OK  Laughing Neutral
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #89 : 2011-05-29, 18:51:31 »

I do tego mamy czas. Nic Nas nie goni.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #90 : 2011-05-29, 18:54:50 »

 Very Happy No tak. Mi tak czasami nazbiera się nadmiar energii... ale to mija... Laughing
Zapisane

maf
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #91 : 2011-05-29, 20:29:17 »

Uważam tę Konferencję za jedną z najbardziej udanych, szczególnie ze względu na wyniki sześcioletnich badań nad Dietą Optymalną, zaprezentowane przez Panią dr Izabelę Bolesławską, tematykę związaną z przyszłością OSO, a także wygłoszone referaty i przyjęte wnioski. Dobrze to wszystko rokuje na przyszłość nie tylko Członków Stowarzyszenia.
O Pani dr juz jest w necie. Ja sie za bardzo nie podniecam badaniami. Kazdy optymalny wie co dla niego dobre. Po raz pierwszy slysze to nazwisko wiec sobie wyguglowalem, m.inn:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=18500
http://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=1670.15;wap2
i tam takie rozne.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #92 : 2011-05-29, 20:48:22 »

Dodam (z publikacji w/w pani dr Boleslawskiej)
"ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW MINERALNYCH W CAŁODZIENNYCH RACJACH POKARMOWYCH KOBIET I MĘŻCZYZN STOSUJĄCYCH DIETĘ TRADYCYJNĄ I „OPTYMALNĄ” – ANALIZA PORÓWNAWCZA
5.Zarówno w tradycyjnym jak i „optymalnym” modelu żywienia stwierdzono szereg nieprawidłowości dotyczących podaży analizowanych składników mineralnych.
http://www.pttz.org/zyw/wyd/czas/2009,%204(65)/37_Boleslawska.pdf"

Ludzie sie roznie odzywiaja, w korycie tez mozna miec niedobory. Dlatego mafia farmaceutyczno medyczna robi reklame suplementow.
Jakie jest moje zdanie? Moge udowodnic, mam dane, ze stosujac DO mozna nie miec niedoborow. Ale ja nie pisze prac naukowych. Zajalem sie podaza wit i skladnikow mineralnych po pamietnym odejsciu od DO sp. Ponomarenki, ktory zarzucil DO niedobory.
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #93 : 2011-05-29, 22:37:53 »

Składm serdeczne podziękowanie wszystkim osobom uczestniczącym we wczorajszej Konferencji, za miłe spotkanie.
Szczególnie dziękuję Użytkownikom tego Forum, którzy zechcieli dotrzeć do Ciechocinka.
Bardzo się cieszę, że miałem okazję poznać Was w realu.

Było mi szczególnie miło poznać osobiście naszego admina Tomasza oraz niezwykle sympatyczną Renię, liderkę tego forum a także Radzia, wysportowanego szczupłego i radosnego faceta.  Na uwagę zasługiwały też osoby z ukrainy opowiadające prawie po Polsku o swoich doświadczeniach i zafascynowaniu DO. Wielkie grono osób optymalnych, wymiana doświadczeń i dużo humoru na pikniku sprawiło że impreza była w pełni udana i jak najbardziej potrzebna. Przekazanie wstępnych wyników badań nad dietą optymalną przez naukowców z Poznania daje otwarte drzwi dla szerokiej rzeszy ludzi niezdecydowanych na zastosowanie ŻO,DO. Była to fajna, sympatyczna i udana impreza na której duża liczba kompetentnych osób gotowa była na udzielenie wszelkich porad i likwidowania wątpliwości a jednocześnie kładąca szczególny nacisk na prawidłowe stosowanie proporcji w przygotowywaniu potraw i nie popadania w rutynę jeżeli chodzi o wzrokowe szacowanie ilości jedzenia. Super, idzie to wszystko w dobrym kierunku. Dziękuję Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #94 : 2011-05-30, 08:18:17 »

Na zakończenie prezentacji tych wyników z poznańskich badań, Pani Przewodnicząca komisji do spraw rolnictwa Z OSO) zwróciła się z takim zapytaniem do Pani doktor- dlaczego pomimo dobrych wyników osób Optymalnych  w końcowej wersji raportu napisali tyle wątpliwości wpływajacych na niekorzystny wizerunek ŻO - zwroty typu: "w przyszłosci mogą okazać się niekorzystne dla zdrowia" "mogą źle wplywać na układ naczyniowo-sercowy", "niezgodne z założeniami medycznymi" itd. itp. Sporo tych "może", "obawiamy się", "przypuszczamy"...
Pani Doktor na to odpowiedziała, że tak się pisze sprawozdania i wszystkie obawy w nich też trzeba zaznaczyć, a medycyna jeszcze ma ich sporo... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #95 : 2011-05-30, 08:26:04 »

 Tutaj, w tych badaniach, istotne jest również to, że osoby badane (ok. 200 Optymalnych), są to na ogół osoby starsze i po różnych "nieuleczalnych" chorobach...a i tak wyniki te są znacznie lepsze, niż spodziewali się tego badający lekarze, jest to moim zdaniem duże osiągnięcie dla poprawy naszego wizerunku w oczach medycyny konwencjonalnej.
Wiadomo, że z poziomem cholesterolu odbiegamy od założonych  norm, ale stosunek poszczególnych frakcji lipidowych był u wszystkich badanych prawidłowy - przez wysokie HDL i niskie trójglicerydy.
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #96 : 2011-05-30, 08:39:54 »

Nie, to nie było ostatnie spotkanie.
Najbliższe we wrześniu w "Rajculi"


I tym razem wypatrzyłem mnóstwo możliwości dojazdu: pieszo, biegiem, rowerem, stopem, skuterem, motorem, samochodem, autobusem, koleją, motolotnią, samolotem,... taxi.  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #97 : 2011-05-30, 09:11:02 »

Nie, to nie było ostatnie spotkanie.
Najbliższe we wrześniu w "Rajculi"

Tego wpisu wczoraj też nie zauważyłam... Cool Do września jest jeszcze sporo czasu, ale ta odległość... Rolling Eyes mnie przeraża...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #98 : 2011-05-30, 09:16:03 »

Nie, to nie było ostatnie spotkanie.
Najbliższe we wrześniu w "Rajculi"


I tym razem wypatrzyłem mnóstwo możliwości dojazdu: pieszo, biegiem, rowerem, stopem, skuterem, motorem, samochodem, autobusem, koleją, motolotnią, samolotem,... taxi.  Smile


http://www.rajcula.pl/restauracja_katowice_gliwice_zabrze_rybnik.html - piękna ta karczma... może by tak się pokusić o jeden wybrany środek lokomocji... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70384


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #99 : 2011-05-30, 09:27:59 »

Chciałabym jeszcze wszystkim polecić czytanie miesięcznika "Optymalni", gdyż bywają w nim różne ciekawe artykuły np. w czerwcowym numerze (który rozdano nam w Ciechocinku) jest zamieszczony obszerny artykuł mojego autorstwa... Cool
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 66 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.