forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:58:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Konferencja Optymalnych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 66 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Konferencja Optymalnych.  (Przeczytany 465881 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #20 : 2010-04-09, 08:45:49 »

Szykuje się wspaniały weekend Smile
Dzis po południu wyjeżdżam do Ciechocinka i bedzie mi bardzo miło z Wami się przywitać, bez wyjątku Smile
Liczę na wysoką frekwencję Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #21 : 2010-04-09, 08:52:05 »

Ale pogodę zapowiadają nieciekawą!
Będę jutro o godz. 10.00 na ulicy Kopernika 5, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.
W Ciechocinku oczywiście...  Very Happy

PS
spokojnej podróży życzę...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #22 : 2010-04-09, 14:50:02 »

Będę jutro o godz. 10.00 na ulicy Kopernika 5, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.
W Ciechocinku oczywiście...  Very Happy
Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #23 : 2011-03-20, 08:07:29 »

Tak się zastanawiam, co ciekawego w kilku słowach napisać na czerwcowe spotkanie w Ciechocinku.
Na ubiegłoroczną Konferencję przygotowałem to: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869 , bo takie było zapotrzebowanie.
A o czym w tym roku? Jakieś propozycje, czy życzenia?
Jest kilka bardzo ciekawych tematów, na które mógłbym poświęcić trochę czasu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #24 : 2011-03-20, 08:26:21 »

Czy na pewno Konferencja ma się odbyć w czerwcu? Ja czytałam w miesięczniku "Optymalni", że ma być 28 maja...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #25 : 2011-03-20, 08:29:10 »


Jest kilka bardzo ciekawych tematów, na które mógłbym poświęcić trochę czasu.

A może byś nam przedstawił kilka potencjalnych tematów, a my wybralibyśmy ten - naszym zdaniem - najistotniejszy.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #26 : 2011-03-20, 09:24:49 »

Mnie interesowałby temat poświęcony ciałom ketonowym. Na przykład - czy przewlekłe ich występowanie w moczu jest szkodliwe? Jakie mogą być tego konsekwencje? Jak poszczególne składniki pokarmowe wpływają na ich poziom? Czy ilość zjadanego białka ma na nie wpływ? I czy temat ten w ogóle jest istotny na ŻO?
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #27 : 2011-03-20, 09:32:36 »

Ciekawy temat, Reniu. Popieram Smile 
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #28 : 2011-03-20, 09:46:56 »

... o proporcjach, bo duzo pytan na forum ile rzeczywiscie bialoa jesc , a ile wegla , wielu poczatkujacych wciaz tego nie wie i nietylko Cool...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #29 : 2011-03-20, 10:43:39 »

Faktycznie, 28 maja. Maj to też piękny miesiąc.
Mam kilka ciekwaych przemyśleń na temat aminokwasów i bałka, a ciała ketonowe?
U zdrowego człowieka powstają głównie w wątrobie, przeważnie z nadmiernego ciśnienia parcjalnego dwutlenku węgla rozpuszczonego we krwi, odziaływując głównie na ośrodek pneumotaksyczny w przedniej części mostu Varola i ośrodki wdechowy i wydechowy, umiejscowionymi po obu stronach rdzenia, pomiędzy piórem pisarskim, a jądrem nerwu twarzowego.
Na poziomie komórkowym sprawy się nieco komplikują, ale większość Biochemii podaje, że cykl Krebsa z którego pochodzi prekursor do produkcji ciał ketonowych, czyli aktywny octan, pobudzany jest przez stężenie cytozolowe c-AMP, ADP i dwutleneku węgla, a hamowane głównie przez stężenie ATP.
Mnie jednak z tego co wiem wychodzi, że na intensywność produkcji acetylo-CoA na poziomie organicznym, wpływa jednak głównie stężęnie cytozolowe i we krwi dwutlenku węgla i proporcja między stężniem insuliny do glukagonu. Przy czym im więcej glukagonu, tym większa produkcja ciał ketonowych.
Czyli:
nieodpowiednie proporcje w spożyciu GSO (głównych składników odżywczych) powodujące przewagę autonomicznego układu parasympatycznego przyczyniają się do utraty możliwości konytoli internsywności cyklu Krebsa.
Powstaje jednak pytanie retoryczne: co jest bardziej korzystne dla organizmu w takiej sytuacji - produkcja ciał ketonowych, czy produkcja cholesterolu, czy produkcja tłuszczu? Bo czwartej możliwości nie ma.
Utrata nadmiaru spożytej energii przez ciała ketonowe jest więc bardziej korzystna niż synteza cholesterolu, która zachodząc np: w tętnicach z niedoboru tlenu, powoduje odkładanie się blaszki miażdzycowej lub produkcja adipocytowego tłuszczu.
Ciekawostka:
Sztuczne zablokowanie produkcji cholesterolu przez podawanie statyn, nie powoduje znaczącego wzrostu produkcji ciał ketonowych, a znaczny wzrost lipogenezy.
Dlatego główne osiągnięcie naukowe ostatnich dekad amerykańskich uczonych, czyli "walka z poziomem cholesterolu we krwi" spowodowało takie zatuczenie ichnich obywateli.
Rada praktyczna:
Jeść według faktycznych potrzeb organizmu, dostosowując proporcję między GSO i biegać, gdyż nic tak dobrze nie "detoksuje" organizmu, jak bieganie!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #30 : 2011-03-20, 11:06:57 »

Dzięki. Sprawdzałam to "pióro pisarskie" czy nie jest pomyłką (lub przenośnią)... Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #31 : 2011-03-20, 11:10:24 »

Staram się nie mylić, przeważnie.
A "pióro pisarskie" - tu jest przystępnie na ten temat: http://www.kadrowe.pl/modules.php?op=modload&name=NewsPortal&file=article&group=pl.test&id=%3C46251461.2yZvuj6bC5%40Marcin_Ciesielski%3E
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #32 : 2011-03-20, 11:16:39 »

Staram się nie mylić, przeważnie.

Zauważyłam to. Ale to "pióro pisarskie" brzmiało mi tak niebiochemicznie...Ale więcej w człowieku jest takich "dziwnych" nazw - chociażby w budowie ucha... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #33 : 2011-03-20, 11:23:38 »

Gdybym się przeciętnej osoby(nie biochemika) spytała czy ma w mózgu pióro pisarskie, to by na mnie popatrzyła z politowaniem... Laughing
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #34 : 2011-03-20, 11:32:14 »

adminie - temat rzeka. Faktycznie statyny powodują wzrost lipogenezy a przez to między innymi wzrost trójglicerydów i przez to rozdęcie tkanek tłuszczowych a w efekcie tycie oraz innych chorób /syndrom X /. Będzie o czym mówić.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #35 : 2011-03-20, 15:28:34 »

nieodpowiednie proporcje w spożyciu GSO (głównych składników odżywczych) powodujące przewagę autonomicznego układu parasympatycznego

A to mają rację ci, co twierdzą, że "układy som najważniejsze"! Zaraz po golden ratio...  Wink
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #36 : 2011-04-13, 13:13:55 »

Faktycznie, 28 maja. Maj to też piękny miesiąc.
Mam kilka ciekwaych przemyśleń na temat aminokwasów i bałka, a ciała ketonowe?

Będę się starał przyjechać w tym terminie do Ciechocinka. Nigdy nie byłem w Ciechocinku a znaleźć się jeszcze w gronie optymalnych osób byłoby zaszczytem Smile Jestem bardzo ciekawy takiego spotkania i konferencjii.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #37 : 2011-04-13, 13:38:23 »

 
No to będę miała okazję Ciebie poznać... Very Happy

Nie ma to jak w Ciechocinku. To jest miasteczko z "duszą"... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=O6lVE2r9qNE&feature=related
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #38 : 2011-04-13, 14:58:53 »


No to będę miała okazję Ciebie poznać... Very Happy

Nie ma to jak w Ciechocinku. To jest miasteczko z "duszą"... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=O6lVE2r9qNE&feature=related

to teraz nie mam już innego wyjścia, muszę sie pojawić Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Konferencja Optymalnych.
« Odpowiedz #39 : 2011-04-13, 15:31:09 »

 Evil or Very Mad nie ma, że to, że tamto... Rolling Eyes Laughing Ale liczba miejsc jest ograniczona...
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 66 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.