forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 01:35:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  kluski serowo ziemniaczane???
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: kluski serowo ziemniaczane???  (Przeczytany 5738 razy)
akazah
Go


Email
kluski serowo ziemniaczane???
« : 2009-11-23, 21:46:04 »

witam
napiszcie mi proszę czy robiliście kiedyś kluski serowo-ziemniaczane na obiadek z przepisu dr Kwaśniewskiego. Ja ostatnio zaplanowane miałam na niedzielny obiad, ale niestety skończyło się znowu na ziemniaczkach Sad chyba żadna ze mnie kucharka... SadSad
powiedzcie mi czym można zastąpić np. kluski lub kopytka do mięska ze sosikiem.....

pozdrawiam

czekam na propozycje i przepisy Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #1 : 2009-11-23, 22:54:09 »

Np placki ziemniaczane? Lub zwyczajnie warzywa duszone, także kapusta zasmażana. Placki ziemniaczane zdarzało mi się kroić w paski i odsmażać na patelni. Mnie smakowały.
Zapisane
gosia567
Go


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #2 : 2009-11-24, 16:59:18 »

Witaj Magda! Znalazłam przepis na pierogi leniwe,do mięsa też pasują.
                      http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=84
                     Osobiście często robię placki ziemniaczane i podaję z mięsem i sosem,można polać też dodatkowo śmietanką  Laughing

                             Pozdrawiam.           
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #3 : 2009-11-24, 22:44:36 »

witam
napiszcie mi proszę czy robiliście kiedyś kluski serowo-ziemniaczane na obiadek z przepisu dr Kwaśniewskiego. Ja ostatnio zaplanowane miałam na niedzielny obiad, ale niestety skończyło się znowu na ziemniaczkach Sad chyba żadna ze mnie kucharka... SadSad
powiedzcie mi czym można zastąpić np. kluski lub kopytka do mięska ze sosikiem.....

pozdrawiam

czekam na propozycje i przepisy Smile
A ten sposob znasz:
gotowane ziemniaki,na kazde po 1 jajku,sol,pieprz oraz galka muszkatalowa.Ziemniaki  po ugotowaniu dobrze ubic albo zetrzec na tarce.Sposob zalezy od rodzaju ziemniaka.Dodac surowe jajka i przyprawy,dokladnie wymieszac.Jezeli konsystencja zbyt rzadka dodaje troche maki ziemniaczanej.Z masy formuje male placuszki, lub wieksze i zmaze na smalcu na.Do placuszkow lubie sos grzybowy lub smietanowo-waniliowy lub cebulowy. Smile
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #4 : 2009-11-25, 15:15:14 »

witam
napiszcie mi proszę czy robiliście kiedyś kluski serowo-ziemniaczane na obiadek z przepisu dr Kwaśniewskiego. Ja ostatnio zaplanowane miałam na niedzielny obiad, ale niestety skończyło się znowu na ziemniaczkach Sad chyba żadna ze mnie kucharka... SadSad
powiedzcie mi czym można zastąpić np. kluski lub kopytka do mięska ze sosikiem.....

pozdrawiam

czekam na propozycje i przepisy Smile
A ten sposob znasz:
gotowane ziemniaki,na kazde po 1 jajku,sol,pieprz oraz galka muszkatalowa.Ziemniaki  po ugotowaniu dobrze ubic albo zetrzec na tarce.Sposob zalezy od rodzaju ziemniaka.Dodac surowe jajka i przyprawy,dokladnie wymieszac.Jezeli konsystencja zbyt rzadka dodaje troche maki ziemniaczanej.Z masy formuje male placuszki, lub wieksze i zmaze na smalcu na.Do placuszkow lubie sos grzybowy lub smietanowo-waniliowy lub cebulowy. Smile

nie, nie znam tego sposobu i chetnie go wypróbuje:)  z tymi jajkami to mam rozumieć ile ziemniaków tyle jajek??tak?? całe jaja czy żółtka??
pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kluski serowo ziemniaczane???
« Odpowiedz #5 : 2009-11-25, 16:35:08 »

..... na kazdy ziemniak daje jedno jajko.Wtedy gdy jednorazowo robie wiecej plackow dodaje troche maki ziemniaczanej na tyle by ciasto nie splywalo z lyzki.Mozna rowniez dodac mniej jajek .Smazone na glebokim tluszczu smakuja  rownie dobrze bez sosu. Razz Z podobnego ciasta mozna rowniez upiec kulebiak.O ile pamietam,bo juz dawno nie robilam.Ciastem kartoflanym oklada sie szynke i piecze w piekarniku. Smile
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 17 zapytaniami.