forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-15, 23:28:36

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. ┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu.
566901 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Swieta
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Swieta  (Przeczytany 26199 razy)
adampio
GoŠ

Email
Swieta
« : 2009-12-11, 15:40:32 »

Kolejne swieta przed nami i ponownie trzeba zadbac o to aby dla nas, odzywiajacych sie optymalnie, byly optymalne.

U nas na wygnaniu i roznych kulturach robimy swieta z potrawami goralskimi i centralno-polskimi. Jak zwykle zaczynamy od oplatka, pozniejidzie zupa. W tym roku bedzie barszczyk czerwony z uszkami grzybowymi ( ciasto optymalne), nastepnie ryba, pozniej akcent lodzki czyli kapusta z grochem, nastepnie ponownie akcent lodzki makielki, dalej idzie pierog z oscypkiem, w nastepnej kolejnosci pojdzie "ryz a*la mande", ktory polecam i ktory jest typowo dunski.

A jak to u Was wyglada?
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 58024

Odp: Swieta
« Odpowiedz #1 : 2009-12-11, 16:47:59 »

Ja mam co roku te same standardowe potrawy. Zaczynamy od dzielenia si─Ö op┼éatkiem i sk┼éadania ┼╝ycze┼ä. Potem jest barszcz czerwony z uszkami -nadziewanymi kapust─ů i grzybami. Potem jest ryba sma┼╝ona - najcz─Ö┼Ťciej pstr─ůg, bo nie lubimy karpia. Zawsze mam jeszcze ┼Ťledzie w oleju, sa┼éatk─Ö jarzynow─ů, jajka w majonezie i ciasta. Mam 13 potraw ┼é─ůcznie z mas┼éem, chrzanem┬á Rolling Eyes...no i chybaby trzeba by┼éo jeszcze muszczarde doliczy─ç Wink
Jak by┼éam m┼éod─ů m─Ö┼╝atk─ů, to stara┼éam si─Ö aby te 13 potraw tradycyjnie by┼éo, ale wtedy ju┼╝ nie mia┼éam si┼éy, ani ochoty je┼Ť─ç..

renia
Hero Member

« Odpowiedz #2 : 2009-12-11, 17:14:55 »

..No i dodam jeszcze najwa┼╝niejsze -┬á dopiero po kolacji wymieniamy si─Ö prezentami, kt├│re wcze┼Ťniej mamy po┼éo┼╝one pod choink─ů (co roku jest naturalna). Jeszcze par─Ö lat temu przychodzi┼é do nas "prawdziwy" Miko┼éaj.. Wink ..to by┼éo prze┼╝ycie.. Laughing a teraz?  Rolling Eyes

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2009-12-11, 17:51:40 »

Par─Ö lat temu zdarzy┼éo mi si─Ö go┼Ťci─ç na Wigilii dw├│ch dwudziestoletnich mormon├│w z USA stan Utah, kt├│rzy tu przez rok w ramach Korpusu Pokoju uczyli angielskiego a sami si─Ö uczyli polskiego. Przyprowadzili ich (za moj─ů wiedz─ů) znajomi, ktorzy te┼╝ byli moimi go┼Ť─çmi. Mia┼éam dwa dania ze ┼Ťledzi, trzy z ryby (karp, pstr─ůg, jedna w pomidorach z jarzynami), pierogi z kapust─ů i grzybami, drugie pierogi z mas─ů makow─ů z bakaliami sma┼╝one na wysokim t┼éuszczu, barszcz, sa┼éatki z jarzyn, grzyb├│w, mak z bakaliami (bez ┼éazanek czy innych klusek jak i ry┼╝u), jednym s┼éowem sztampa bo chcia┼éam by mormonom by┼éo dane zobaczy─ç polski zwyczaj. By┼éa naturalna choinka (mam du┼╝o ozd├│b), porcelana i pi─Ökny haftowany (prawdziwy) obrus oraz ┼Ťwiece (┼╝ar├│wki wygaszone), du┼╝o ┼Ťwiec. W sumie by┼éo nas wtedy sporo os├│b, bardzo przyjemnie.

Dla mormon├│w wi─Ökszo┼Ť─ç da┼ä by┼éa egzotyczna, jeden ch┼éopak by┼é wi─Öcej ich ciekawy, drugi z rezerw─ů, ostro┼╝nie, ale te┼╝ wi─Ökszo┼Ť─ç skosztowa┼é, nie chcia┼é sprawdzi─ç jedynie jak smakuj─ů ┼Ťledzie. Nie pili ni kawy, ni herbaty, ani wina, tak im ka┼╝e ich religia. Ch─Ötnie zabrali w s┼éoiczkach wa┼é├│wk─Ö na jutrzejsze ┼Ťniadanie, a par─Ö dni p├│┼╝niej przyszli jeszcze raz dzi─Ökowa─ç za tamto spotkanie. Podoba┼éo si─Ö, co wiedzia┼éam i od c├│rki znajomych, kt├│ra to zaprosi┼éa ich do mnie ┼╝eby sami w ten wiecz├│r nie byli.
dejzi9
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2009-12-11, 19:21:45 »

powiem kr├│tko ┼Ťwi─Öta dla optymalnych to MASAKRA!

u mnie w domu ka┼╝dy na ┼Ťwi─Öta dosta┼é paczk─Ö z zak┼éadu pracy i mo┼╝ecie sobie wyobrazi─ç co w niej by┼éo!!!!!!!
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2009-12-11, 19:33:09 »

ja w mojej paczce mia┼éam gorzk─ů czekolade, kawe ziarnista i rozpuszczaln─ů, ptasie mleczko i duz─ů herbat─Ö lipton. Smile nie jest tak ┼║le.
dejzi9
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2009-12-11, 19:43:34 »

gdyby┼Ť zobaczy┼éa co by┼éo w mojej - to przyprawia o zawr├│t g┼éowy same batoniki czekoladki cukiereczki i co teraz z tym zrobi─ç???????
i oczywi┼Ťcie si─Ö skusi┼éam Sad no ale na szcz─Ö┼Ťcie nic mi nie by┼éo czyli nie przesadzi┼éam..... teraz si─Ö pilnuj─Ö, ale Ewa kusi jab┼ékiem oj kusi, a podobno na ┼╗O ust─Öpuje ochota na s┼éodkie -BZDURA!!!!!

jedyne co  tam by┼éo optymalne to  Decomoreno i kawy ;]
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2009-12-11, 19:44:39 »

powiem kr├│tko ┼Ťwi─Öta dla optymalnych to MASAKRA!................

"....Tak hartowa┼éa si─Ö stal"- jak mawiali staro┼╝ytni Indianie. Wink Smile
Przy stole, gdzie ja ┼Ťwi─Ötuj─Ö ┬ádomownicy rozpoczynaj─ů od op┼éatka, potem zupa z suszu(w─Öglowodany na s┼éodko) lub (przy "drugim" stole) kutia. Potem ryby ┬ápod r├│┼╝n─ů postaci─ů.

Uznany za "dziwaka" nie jestem zmuszany do niczego. Smile Wink
Moja "masakra" polega na tym, że w trakcie posiłku rozpoczyna się biadolenie na tematy np. raka, miażdżycy, prostaty, czy jest możliwe życie bez pieniędzy.
.......................................... "tak hartowała się stal". Wink

ja w mojej paczce mia┼éam gorzk─ů czekolade, kawe ziarnista i rozpuszczaln─ů, ptasie mleczko i duz─ů herbat─Ö lipton. Smile nie jest tak ┼║le.
u mnie w domu ka┼╝dy na ┼Ťwi─Öta dosta┼é paczk─Ö z zak┼éadu pracy i mo┼╝ecie sobie wyobrazi─ç co w niej by┼éo!!!!!!!

"Zajechało" optymizmem ...................................................................... macie pracę!!! Wink Smile
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2009-12-11, 20:08:16 »

"Zajechało" optymizmem ...................................................................... macie pracę!!! Wink Smile

Radzio Ty jestes optymista i za to ciem lubiem... Smile

lubisz takie kawałki ? Smile

http://www.youtube.com/watch?v=fVfAk55b0_w&feature=related 
renia
Hero Member

« Odpowiedz #9 : 2009-12-11, 20:17:17 »

.. podobno na ŻO ustępuje ochota na słodkie -BZDURA!!!!!

U mnie ochota na s┼éodkie ust─ůpi┼éa, gdzie┼Ť tak po p├│┼é roku stosowania ┼╗O. Chyba ten apetyt na s┼éodkie by┼é spowodowany brakiem w─Öglowodan├│w. Teraz na s┼éodkie w og├│le mnie nie ci─ůgnie - czasem si─Ö na co┼Ť skusz─Ö np. tydzie┼ä temu zjad┼éam kawa┼éek nieoptymalnego ciasta i by┼éo okropnie s┼éodkie┬á Mad .┬áCzasami zjem kawa┼éek gorzkiej czekolady, lub ┼Ťliwk─Ö w czekoladzie, ale ju┼╝ z ┼éakomstwem na ┼éakocie nie musz─Ö walczy─ç.┬á Very Happy

dejzi9
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2009-12-11, 21:56:51 »

renia:

zazdroszcz─Ö Ci!! no ja jestem na ┼╗O 4 miesi─ůce
to mo┼╝e za te  2 miesi─ůce  te┼╝ ju┼╝ nie b─Öd─Ö mia┼éa ochoty na s┼éodkie ?

co do słodyczy to używam xylitolu do słodzenia

cho─ç zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e ju┼╝ nie mam problemu ze s┼éodyczami je┼Ťli chodzi  o te w sklepie -prostu nie kupuj─Ö no chyba ┼╝e gorzk─ů goplan─Ö
ale jak s─ů w domu to jest gorzej Sad

dejzi9
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2009-12-11, 22:01:16 »

Radzio :

to zupe┼énie jak u mnie !! te┼╝ zawsze wszystkim w ok├│┼é  robi─Ö wyk┼éady przestrzegaj─ůce przed tym zwyk┼éym jedzeniem - kt├│re powoduje choroby  niby s┼éuchaj─ů
ale na tej zasadzie ┼╝e jednym uchem wleci a drugim wyleci ....

no c├│┼╝ jak zachoruj─ů mo┼╝e wtedy   zrozumiej─ů wszak m─ůdry Polak po szkodzie  Shocked
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2009-12-11, 23:30:59 »

Dejzi9,

Wawel ma czekolad─Ö 90 %, lepsza od goplany Smile 
renia
Hero Member

« Odpowiedz #13 : 2009-12-11, 23:57:57 »

renia:

Nie ma czego, wszystko przed Tob─ů.. Wink┬á A sprawdza┼éa┼Ť u siebie cia┼éa ketonowe?
 Mo┼╝e te┼╝ masz za ma┼éo w─Öglowodan├│w? Albo musisz si─Ö jeszcze dwa miesi─ůce pom─Öczy─ç.. Rolling Eyes Wink

renia
Hero Member

« Odpowiedz #14 : 2009-12-12, 00:31:46 »

Par─Ö lat temu zdarzy┼éo mi si─Ö go┼Ťci─ç na Wigilii dw├│ch dwudziestoletnich mormon├│w z USA stan Utah, kt├│rzy tu przez rok w ramach Korpusu Pokoju uczyli angielskiego a sami si─Ö uczyli polskiego. Przyprowadzili ich (za moj─ů wiedz─ů) znajomi, ktorzy te┼╝ byli moimi go┼Ť─çmi. Mia┼éam dwa dania ze ┼Ťledzi, trzy z ryby (karp, pstr─ůg, jedna w pomidorach z jarzynami), pierogi z kapust─ů i grzybami, drugie pierogi z mas─ů makow─ů z bakaliami sma┼╝one na wysokim t┼éuszczu, barszcz, sa┼éatki z jarzyn, grzyb├│w, mak z bakaliami (bez ┼éazanek czy innych klusek jak i ry┼╝u), jednym s┼éowem sztampa bo chcia┼éam by mormonom by┼éo dane zobaczy─ç polski zwyczaj. By┼éa naturalna choinka (mam du┼╝o ozd├│b), porcelana i pi─Ökny haftowany (prawdziwy) obrus oraz ┼Ťwiece (┼╝ar├│wki wygaszone), du┼╝o ┼Ťwiec. W sumie by┼éo nas wtedy sporo os├│b, bardzo przyjemnie.

Dla mormon├│w wi─Ökszo┼Ť─ç da┼ä by┼éa egzotyczna, jeden ch┼éopak by┼é wi─Öcej ich ciekawy, drugi z rezerw─ů, ostro┼╝nie, ale te┼╝ wi─Ökszo┼Ť─ç skosztowa┼é, nie chcia┼é sprawdzi─ç jedynie jak smakuj─ů ┼Ťledzie. Nie pili ni kawy, ni herbaty, ani wina, tak im ka┼╝e ich religia. Ch─Ötnie zabrali w s┼éoiczkach wa┼é├│wk─Ö na jutrzejsze ┼Ťniadanie, a par─Ö dni p├│┼╝niej przyszli jeszcze raz dzi─Ökowa─ç za tamto spotkanie. Podoba┼éo si─Ö, co wiedzia┼éam i od c├│rki znajomych, kt├│ra to zaprosi┼éa ich do mnie ┼╝eby sami w ten wiecz├│r nie byli.

To mia┼éa┼Ť nietypow─ů wigili─Ö - oni te┼╝.. Very Happy

adamel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2009-12-12, 06:53:38 »

Wawel ma czekoladę 90 %, lepsza od goplany Smile 
       ...i niepor├│wnywalnie lepsz─ů w smaku, ni┼╝ wszystkie gorzkie szwajcarskie czekolady Smile
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2009-12-12, 07:00:36 »

Radzio :

to zupe┼énie jak u mnie !! te┼╝ zawsze wszystkim w ok├│┼é┬á robi─Ö wyk┼éady przestrzegaj─ůce przed tym zwyk┼éym jedzeniem - kt├│re powoduje choroby┬á niby s┼éuchaj─ů
ale na tej zasadzie ┼╝e jednym uchem wleci a drugim wyleci ....
no c├│┼╝ jak zachoruj─ů mo┼╝e wtedy┬á ┬ázrozumiej─ů wszak m─ůdry Polak po szkodzie┬á Shocked

┬á Ale┼╝ ja nie wyk┼éadam.
Przecie┼╝ to funkcja m├│zgu "podpowiada" taki "zastrachany" model ┼╝ycia. Podczas ┼Ťwi─ůt nie agituj─Ö Wink. Na szcz─Ö┼Ťcie znane jest mi takie poczucie "zastrachanej" rzeczywisto┼Ťci. Staram si─Ö by─ç "przyk┼éadem", a nie "poprawiaczem". Wyb├│r pozostawiam "wyborcom". Smile Wink

renia:
to mo┼╝e za te ┬á2 miesi─ůce ┬áte┼╝ ju┼╝ nie b─Öd─Ö mia┼éa ochoty na s┼éodkie ?

W takim razie Twoje poni┼╝sze s┼éowa wynikaj─ů z pewnego rodzaju "niecierpliwo┼Ťci". Smile Wink

......................... ale Ewa kusi jabłkiem oj kusi, a podobno na ŻO ustępuje ochota na słodkie -BZDURA!!!!!

Pozb─ůd┼║ si─Ö "Ewy", a ┼╗O nie ucierpi ................................. Wink Smile NIE BZDURA Very Happy
aga
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2009-12-12, 09:50:45 »

dezji9-ja mam tak ,┼╝e jak zjem mniej t┼éuszczu,to te┼╝ chodzi za mn─ů to Co┼Ť.Ty jeste┼Ť m┼éoda potrzebujesz energi-t┼éuszczu,na mnie to dzia┼éa.Te┼╝ kiedy┼Ť niewyobra┼╝a┼éam sobie ┼╗ycia bez s┼éodyczy Laughing
aga
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2009-12-12, 10:06:30 »

radzio-mi to ju┼╝ dali spok├│j,tyl ko podziwiaj─ů,jak mog─Ö tak wytrzyma─ç ( powstrzyma─ç)┼╝eby nie zje┼Ť─ç np.ciasta.Ale narzeka┼ä niema ko┼äca co ich tam nie boli Sad
dejzi9
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2009-12-12, 10:34:22 »

Pani Tereso:

dla mnie najlepsza jest ta gorzka  Goplana  bo jest do┼Ť─ç sodka i ma tylko 41 gr WG / 100 gr

a je┼Ťli chodzi o czekolady to najlepsze s─ů z firmy Lindt  cho─ç bardzo drogie
mi przypad┼éa najbardziej  ta gorzka ze sk├│rk─ů pomara┼äczow─ů
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.