forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 17:23:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660197 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Swieta
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Swieta  (Przeczytany 60262 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #20 : 2009-12-12, 10:37:24 »

Cytuj
powiem krótko święta dla optymalnych to MASAKRA!

Nie bardzo rozumiem. Dla mnie to ktores tam z kolei swieta optymalne i nigdy nie mialem problemu. Wszystko mozna zjesc: barszcz zamiast z uszkami pijen z maslem,
jezeli grzybowa no to wiadomo, ze z grzybami i maslem, pierogo na optymalne, ryba z cytryna i maslem a dla wyrownania balansu weglowodanowego dwie -trzy lampki bialego albo czerwonego wina. 375 ml samo zdrowie.
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #21 : 2009-12-12, 10:37:47 »

Radzio :

że wykładam -to taka przenośnia ;] oczywiście ja też staram się być dobrym przykładem
a co do dziwaków, to tak naprawdę to nie oni a  MY JESTEŚMY NORMALNI !
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #22 : 2009-12-12, 10:41:45 »

.... lub (przy "drugim" stole) kutia. Potem ryby  pod różną postacią.

Mogę widzieć, czy jesteś z województwa podlaskiego... Cool  Rolling Eyes ..czy to jest za trudne pytanie.. Wink

Cytuj
.. u mnie w domu każdy na święta dostał paczkę z zakładu pracy i możecie sobie wyobrazić co w niej było!!!!!!!

U mnie nikt paczki nie dostaje z zakładu pracy, ale znajome mówiły, że z pracy zamiast paczek dostają w tym roku pieniądze, ze względu na taki postulat pracowników. To - zdecydowanie lepsze.. Very Happy

Zapisane

dejzi9
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #23 : 2009-12-12, 10:44:10 »

renia :

co do ciał ketonowych to można to też stwierdzić poprzez mroczki  npw oczach  ....jeżeli się pojawiają tzn ze trzeba zwiększyć WG

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #24 : 2009-12-12, 10:47:12 »

Reniu, z powodu migracji ludnościowych kutia jest znana chyba w całej Polsce - znam Ślązaków, którzy z makówek "przeszli" na kutię.  Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #25 : 2009-12-12, 10:53:54 »

"adamel" a co to makowka? Czy to makielki czyli mak na slodko z makaronem?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #26 : 2009-12-12, 11:07:05 »

Mak na słodko rozrabiany na mleku z bułką pszenną.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #27 : 2009-12-12, 11:15:02 »

Dejzi9,

wiem, że czekolada gorzka Goplny jest słodsza, ma więcej cukru, a czekolada Wawela więcej kakao, jej BTW - 8,9 : 41,1 : 32 Smile 
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #28 : 2009-12-12, 11:35:02 »

Pani Tereso :

wiem ale o gustach się nie dyskutuje  Very Happy

ale  można wymieniać poglądy Smile

co prawda kupiłam sobie kiedyś czekoladę  90 % kakao ale była strasznie gorzka po prostu nie do zjedzenia Confused
ale myślę że taką czekoladę można by było rozpuścić i polać nią np ubitą śmietanę! ;]
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #29 : 2009-12-12, 12:03:28 »

Pani Tereso :

wiem ale o gustach się nie dyskutuje  Very Happy

ale  można wymieniać poglądy Smile

co prawda kupiłam sobie kiedyś czekoladę  90 % kakao ale była strasznie gorzka po prostu nie do zjedzenia Confused
ale myślę że taką czekoladę można by było rozpuścić i polać nią np ubitą śmietanę! ;]

........albo mozna sobie zrobic  goraca czekolade zagotowujac  smietanke 30% z dodatkiem 2-3 kostek gozkiej czekolady - niebo w  gebie ,szczegolnie w chlodnej porze roku , ja ja  pije do nalesnika  optymalnego z bananem  Cool.....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #30 : 2009-12-12, 12:30:01 »

renia :

co do ciał ketonowych to można to też stwierdzić poprzez mroczki  npw oczach  ....jeżeli się pojawiają tzn ze trzeba zwiększyć WG



Z tego widać, że u każdego organizm inaczej reaguje na ciała ketonowe. U niektórych są skurcze podudzi, u mnie kłopoty ze snem i poranny ból głowy, a u Ciebie mroczki.  Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #31 : 2009-12-12, 12:32:46 »

Reniu, z powodu migracji ludnościowych kutia jest znana chyba w całej Polsce - znam Ślązaków, którzy z makówek "przeszli" na kutię.  Shocked

Pewnie tak jest. Ale u nas - na Kaszubach kutia raczej jest nieznana, a u moich teściów, w ówczesnym białostockim - była daniem wigilijnym nr 1  Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #32 : 2009-12-12, 12:36:29 »

.... lub (przy "drugim" stole) kutia. Potem ryby  pod różną postacią.

Mogę widzieć, czy jesteś z województwa podlaskiego... Cool  Rolling Eyes ..czy to jest za trudne pytanie.. Wink


Z tego, że nie odpowiadasz - wnioskuję, że pytanie faktycznie może być trudne.. Rolling Eyes W takim razie możesz skorzystać z podpowiedzi lub z telefonu do przyjaciela.. Laughing

 Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #33 : 2009-12-12, 12:41:04 »

Dzisiaj ucieram na tarce gorzką czekoladę (mam Wedla) i dodam ją do lodów optymalnych. Mam nadzieję, że będą dobre.. Rolling Eyes
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #34 : 2009-12-12, 16:30:20 »

Będą świetne, Reniu. Żeby tak jeszcze do nich było z + 25'C... Ale ni jednego, ni drugiego, to jeszcze marniej więc dobrze że choć lody można mieć Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #35 : 2009-12-12, 17:19:15 »

Mój najmłodszy syn zimnem się nie przejmuje i je lody cały rok na okrągło. Ja jestem zadowolona, że je te optymalne. Dzisiaj zjadł czekoladowego, jak jeszcze był miękki, słabo zamrożony. Mówi, że pycha - lepsze od waniliowych. A mój mąż też uwielbia lody. Ja to tak od czasu do czasu i lepiej mi smakują jak jest ciepło. Lody zamrażam w filiżankach, zakrytych folią aluminiową.  Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70476


Odp: Swieta
« Odpowiedz #36 : 2009-12-12, 17:29:05 »

Napiszę teraz o zwyczaju przed wigilijnym - jaki od kilku lat mój 25-letni syn wprowadził do naszej rodziny. Otóż dzisiaj (jak co roku o tej porze) kupił karpia żywego (przez parę godzin miałam go w wannie), potem z dwójką młodszego rodzeństwa pojechał z nim nad jezioro. Tam go wypuścił do wody...Chce w ten sposób uratować, co roku, chociaż jednego karpia (jeden, to może nic - ale dla tego karpia to dużo). Syn uważa, że te ryby nie powinni tak zamęczać.. Nie wiem za kim on jest taki litościwy..  Rolling Eyes Wink
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #37 : 2009-12-12, 22:04:35 »

.......jesli chodzi o Boze Narodzenie, to u mnie  standardowo na wigilijnym stole pojawia sie -  karp pieczony na masle , czerwony barszcz z uszkami , kapusta kiszona z grzybami i boczkiem  , ziemniak , oplatek  ,  jakis  tlusty sos najlepiej grzybowy ,  delikatny, bardzo nisko slodzony kompocik z  suszonych gtuszek i suszonych sliwek  i  oczywiscie  wino wytrawne biale lub czerwone , moga byc jeszcze sledzie z cebulka w  oliwie i kilka tego typu  potraw , salatek ..............
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #38 : 2009-12-13, 07:55:32 »

Radzio :

że wykładam -to taka przenośnia ;]

Aaaach, wcześniej zabrzmiało "groźnie". Wink Smile Smile

Cytuj z: też Dejzi9
.......a co do dziwaków, to tak naprawdę to nie oni a  MY JESTEŚMY NORMALNI !

Normalni-nienormalni ............................... Albert Wink podzielił się z nami teorią, która ma tu pewne zastosowanie. Smile                                          względnie nie ma ... Very Happy Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #39 : 2009-12-13, 08:02:35 »


Mogę widzieć, czy jesteś z województwa podlaskiego... Cool  Rolling Eyes ..czy to jest za trudne pytanie.. Wink
Cytuj z: Renia
Z tego, że nie odpowiadasz - wnioskuję, że pytanie faktycznie może być trudne.. Rolling Eyes W takim razie możesz skorzystać z podpowiedzi lub z telefonu do przyjaciela.. Laughing Wink

Ja za młodziutki jestem żeby zacząć interesować się swoimi "korzonkami", ale prawdopodobnie (od "małego" Wink niezjadliwa dla mnie) "kutia" przybyła z Wilna. Wink Very Happy Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.