forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:13:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Swieta
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Swieta  (Przeczytany 56502 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Swieta
« Odpowiedz #60 : 2009-12-14, 22:02:26 »

A ja zapomniałam napisać o rybie w galarecie, ktorą zawsze na Święta robię. W tym roku ma być filet z łososia - tak sobie córa moja zażyczyła.. Very Happy Ona najchętniej to by mi wymyśliła 100 potraw i zaprosiła 100 gości...a ja lubię spokojne Święta. Cool
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #61 : 2009-12-14, 22:07:04 »

Adampio,

ja odniosłam wrażenie, że my tu się wymieniamy wiedzą o tym co gdzie w regionie jest przyjęte na deser Smile  Ja kuti nie robiłam i nie zamierzam. Robię mak z bakaliami, masłem...

Pozdrówka Smile 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #62 : 2009-12-14, 22:08:54 »

A ja jestem jak Twoja cora,im wicej ludzi tym przyjemniej Very Happy
Wie, wiem, to Ty stoisz wkuchni ale wystarczy sobie powidziec "spokojnie zdaze" i wszystko bedzie dobrze.
Nikt nokomu glowy nie urwie jak ryba bedzie 20 minut po zupie a pierogi 15 minut po rybie itd.....spoko
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #63 : 2009-12-14, 22:11:10 »

Adampio,

ja odniosłam wrażenie, że my tu się wymieniamy wiedzą o tym co gdzie w regionie jest przyjęte na deser Smile  Ja kuti nie robiłam i nie zamierzam. Robię mak z bakaliami, masłem...

Pozdrówka Smile 

Wlasnie Pani Tereso, wiec chyba szkoda stron na cos, czego "ponoc" nie bedziemy jedli. Ale jezeli wdepnalem jak "Peter w szpinak" to sorry.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Swieta
« Odpowiedz #64 : 2009-12-14, 22:13:03 »

A ja jestem jak Twoja cora,im wicej ludzi tym przyjemniej Very Happy
Wie, wiem, to Ty stoisz wkuchni ale wystarczy sobie powidziec "spokojnie zdaze" i wszystko bedzie dobrze.
Nikt nokomu glowy nie urwie jak ryba bedzie 20 minut po zupie a pierogi 15 minut po rybie itd.....spoko
...też tak lubiłam - nie w Wigilię, ale w pierwszy dzień Świąt zawsze mieliśmy pełno gości...ale zmieniam się i już nie lubię takiego gwaru..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Swieta
« Odpowiedz #65 : 2009-12-14, 22:17:51 »

Często przyjeżdżała do mnie rodzinka z Niemiec na Święta, a wyjeżdżała dopiero po Nowym Roku - no to się cieszyłam podwójnie (przy przyjeździe i jeszcze bardziej przy ich wyjeździe  Laughing)
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #66 : 2009-12-14, 22:28:43 »

Czytam Wasze posty na temat kutii i sie troche zastanawiam, hm, w oryginale jest to danie na bazie ziaren przenicy, miodu i suszonych owocow!!! Na dobra sprawe trzy podstawowe skladniki, ktore nie sa "skladnikami" naszego sposobu zywienia.

Wiem, mozna zjesc lyzeczke, dwie......ale polemika osiagnela tu kilka stron!!!!
Brakuje Wam przepisow na dobre optymalne swieta. Nie, nie wierze!!!

A co z maslem na sztywno?
albo ryba z maslem smarowanym?
albo pierogi z maslem na cieplo?
albo chleb optymalny z maslem do smarowania

hihihihihi, czego Wam potrzeba? Chyba duzego kosza na smieci aby te kutie po po kilku dniach do niej wy.....tegowac.


w sumie i racja.... już sobie ją wybiłam z głowy.....

Sorry, ale podmiot tematu zaczyna byc " nie na temat" Laughing



Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #67 : 2009-12-15, 12:18:43 »

Często przyjeżdżała do mnie rodzinka z Niemiec na Święta, a wyjeżdżała dopiero po Nowym Roku - no to się cieszyłam podwójnie (przy przyjeździe i jeszcze bardziej przy ich wyjeździe  Laughing)


Dobre Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #68 : 2009-12-15, 13:39:41 »

Adampio,

co to jest "masło na sztywno" ? Poczułam się niedoinformowana Smile 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #69 : 2009-12-17, 20:33:32 »

Adampio,

ja odniosłam wrażenie, że my tu się wymieniamy wiedzą o tym co gdzie w regionie jest przyjęte na deser Smile  Ja kuti nie robiłam i nie zamierzam. Robię mak z bakaliami, masłem...

Pozdrówka Smile 

Wlasnie Pani Tereso, wiec chyba szkoda stron na cos, czego "ponoc" nie bedziemy jedli. Ale jezeli wdepnalem jak "Peter w szpinak" to sorry.

Wybaczcie, że moje wspomnienie z dzieciństwa zrobiło tyle zamieszania. To nie była propozycja na tegoroczne Święta Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #70 : 2009-12-17, 20:53:48 »

Będzie dobrze Smile   
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #71 : 2009-12-20, 15:17:38 »

........................http://www.urwanizchoinki.pl/U10MLx...............................
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #72 : 2009-12-20, 16:58:33 »

Adampio,

co to jest "masło na sztywno" ? Poczułam się niedoinformowana Smile 


"maslo na sztywno" to maslo prosto z lodowki Laughing Jak mam dobry kawalek miesa i nie mam sosu wowcas biore gruby plaster masla z lodowki i klade na ten kawalek miesa.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #73 : 2009-12-20, 19:37:05 »

Dziękuję. Mnie się też tak zdarza Smile 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #74 : 2009-12-20, 19:40:31 »



"maslo na sztywno" to maslo prosto z lodowki Laughing Jak mam dobry kawalek miesa i nie mam sosu wowcas biore gruby plaster masla z lodowki i klade na ten kawalek miesa.

A mnie nie dość, że też tak się zdarza, to na dodatek ma tak się "zdarzać"... Wink
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #75 : 2009-12-26, 09:46:04 »

DZISIAJ MAM KOSZMARNY DZIEŃ!!

przyjeżdża chłopak mojej siostry wraz ze swoją mamą do nas na obiad i będzie dużo ciasta i słodyczy co tu robić jak się oprzeć  Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Swieta
« Odpowiedz #76 : 2009-12-26, 10:04:14 »

Możesz się najeść ciasta i słodyczy do syta, tak jak ja wczoraj, Cool a na drugi dzień źle się czuć. Ja już wiem, że nie warto.
Chyba, że masz ciasta optymalne, to w granicach zalecanych dziennych węglowodanów, możesz sobie pojeść. Very Happy
Zapisane

dejzi9
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #77 : 2009-12-26, 11:07:25 »

wiem Reniu- też się kiedyś objadłam i czułam się po prostu chora ! jakbym miała gorączkę i natychmiast wrócił ból gardła !!

co do ciast mamy tylko makowiec i sernik a ze słodyczy parę śliwek w czekoladzie i rafaello hmm nawet tam nie schodzę do nich poczekam aż wszystko zjedzą  najwyżej skuszę się na  resztki ;]

święta dla optymalnych to koszmar zwłaszcza dla tych którzy jako jedyni są opty w rodzinie  jak np ja
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Swieta
« Odpowiedz #78 : 2009-12-26, 11:30:10 »

wiem Reniu- też się kiedyś objadłam i czułam się po prostu chora ! jakbym miała gorączkę i natychmiast wrócił ból gardła !!

co do ciast mamy tylko makowiec i sernik a ze słodyczy parę śliwek w czekoladzie i rafaello hmm nawet tam nie schodzę do nich poczekam aż wszystko zjedzą  najwyżej skuszę się na  resztki ;]

święta dla optymalnych to koszmar zwłaszcza dla tych którzy jako jedyni są opty w rodzinie  jak np ja

jedno ciasteczko nie robi roznicy przeciez, ja osobiscie nie bylam w stanie odmowic sobie wypiekow swiatecznych, oczywiscie z umiarem, moje notowania w oczach znajomych bynajmniej nie ucierpiały z tego powody.... a lekki nadmiar glikogenu z okresu swiatecznego zawsze mozna wyrownac jedzac mniej weglowodanow w pozniejszym okresie..... a w dniu wigilii nie bylam optymalna nawet przez minute... przezylam... Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Swieta
« Odpowiedz #79 : 2009-12-26, 12:16:15 »

..święta dla optymalnych to koszmar zwłaszcza dla tych którzy jako jedyni są opty w rodzinie  jak np ja

Wcale nie muszą być koszmarem.Tyle jest pysznych potraw optymalnych, szczególnie mięsnych - a jeśli jemy potrawy niezdrowe, to tylko do siebie możemy mieć pretensję. Ja też jako jedyna w rodzinie jestem tak calkiem Optymalna (z małymi wyjątkami  Wink), ale na potrawy optymalne pozostali nie narzekają - mąż mówi, że w końcu może jeść to, co zawsze lubił.  Very Happy
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.