forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:12:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  To be, or not to be?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: To be, or not to be?  (Przeczytany 42581 razy)
slawek
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #20 : 2009-12-21, 11:30:32 »

PS
or=czyli
Przypominam, że Harper omawia w cytowanym zdaniu frakcję B-48 lipoprotein osocza krwi, a "tkanka" nie jest "tkank± tłuszczow±"!
Czy wszystko jasne?  Very Happy
Jasne Wink albo ?? to be or not to be

P.S.
piękny pRzekład.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #21 : 2009-12-21, 12:51:11 »

"slawek"
czasem, aby sprawić nieco radości "smutasom", można sobie "pofolgować".  Wink

PS
so, to be, or not to be the fool...  Laughing

PS bis
"fool" znaczy oczywiście - "błazen", choć równie dobrze "oszust", choć dla wielu znaczyć może jedynie - "jełop"  Wink  Very Happy
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #22 : 2009-12-21, 13:49:49 »

To zastanawiamy sie dalej, nad poprawnym zrozumieniem, a nie przetlumaczeniem podrecznika...

byloby super
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #23 : 2009-12-21, 14:05:37 »

"slawek"
czasem, aby sprawić nieco rado¶ci "smutasom", można sobie "pofolgować".  Wink
Słusznie prawicie Wink but some times is it "pofallować" ?? Sad

P.S.
znaczy smutasy Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #24 : 2009-12-21, 15:16:55 »

Ale za to jaką piękną mam "ksywe" - "siekierowy"   Laughing Laughing Laughing
Rozczulają mnie normalnie...  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #25 : 2009-12-21, 15:21:02 »

"Siekierowy"  Rolling Eyes .. nie warto tym "sie kierować".. Laughing skoro to im tyle radości sprawia.. Laughing
Zapisane

Dario Ronin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #26 : 2009-12-21, 19:10:11 »

to ja mam takie pytanie : O co tu chodzi  or/czyli  jak to rozumieć ?

"Biochemia Harpera na str.328 do 330 dosc dokladnie omawia to zjawisko.
Stluszczenie moze prowadzic do marskosci watroby.
Mowi sie tam m.innymi ze duze nagromadzenie tracyloglicerolu w watrobie w
czasie glodzenia (czyli takze ketozie niekoniecznie zwiazanej z ketonuria)
oraz spozywania pokarmow o duzej zawartosci tluszczu ( !!) moze dojsc do
takiego stluszczenia.

Ponadto czytamy tam: W wielu stanach nastepuje (np. glodzenia czyli takze
stanu permanentnej ketozy na poziomie krwi) takze zaburzenie zdolnosci
wydzielania VLDL, co moze byc spowodowane
malymi stezneiami INSULINY i uposledzona synteza bialka (co ma miejsce przy
przesunieciu rownowagi metabolicznej organizmy w strone zwiekszonego
stezenia w osoczu hormonu glukagonu, co w konsekwencji jest m.innymi
zwiazane z wydzielaniem wiekszym kortizonu). "

Darek
Zapisane
fink
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #27 : 2009-12-21, 19:44:52 »

Ale za to jaką piękną mam "ksywe" - "siekierowy"   Laughing Laughing Laughing
Rozczulają mnie normalnie...  Cool

Nie wiem czy oszukujesz sam siebie czy czytelników. Wyobrażam sobie jak ja bym zareagował na taką "ksywę". Dodatkowo ta ksywa wzięła się bezpośrednio z Twojego tekstu, znaczy ktoś podchwycił ją z tego co napisałeś na tym forum. Myślę, że Twoim pierwszym i oczywistym uczuciem nie jest rozczulenie ale wkurzenie. Oczywiście taka sytuacja nie zmienia faktu, że pisanie w ten sposób o kimś jest raczej prymitywne i głupie. Chociaż potraktowałeś mnie miejscami trochę niesprawiedliwie, to mi osobiście nawet przez myśl nie przeszło, aby Ciebie tak nazywać. Co się zaś jeszcze tyczy reakcji na takie określenie, to nie wiem czy byłbyś rozczulony, gdyby o Tobie tak napisał na forum Dobrej Diety, ktoś kto ma konto na tym forum. Przyznaj, że konto takiego kogoś by raczej zniknęło z tego forum.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #28 : 2009-12-22, 06:38:19 »

Darek,
jak uzyskać stłuszczoną, marską wątrobę najlepiej tłumaczą w podręcznikach drobiarstwa, gdzie zawsze był (bo nie wiem jak teraz jest) rozdział: "Tucz drobiu wodnego na stłuszczone wątroby" (to powinna być lektura obowiązkowa dla lekarzy od wątrób!). Z dawki pokarmowej dla kaczek lub gęsi trzeba tylko ustalić sobie proporcję między GSO, skorygować o specyfikę trawienia ptaków, aby wyszło jak najprościej (bezaklohotowo) uzystać u siebie stłuszczoną, marską wątrobę.

PS
Przypominam, że wątroba, to bardzo duży zapas amikokwasów - natychmiast do dyspozycji organizmu wątroba może zmobilizować około 450kcal czystych aminokwasów i to głównie egzogennych - czyli to jest więcej, niż wątroba odkłada w glikogenie.
A do tekstu ze stron 328-330 Harpera się odnieść nie mogę, ponieważ nie mam i nie potrzebuję tego podręcznika.
Ale dziś jadę do Rodziców, więc jak nie zapomnę i znajdę chwilkę czasu, to się zapoznam z tekstem, bo widuję podręcznik Harpera gdzieś na półce w gabinecie Taty.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #29 : 2009-12-22, 07:32:22 »

Ale za to jaką piękną mam "ksywe" - "siekierowy"   Laughing Laughing Laughing

Niektórzy nie mają innych radości w życiu, jak ubliżanie innym, żeby siebie dowartościować.. Confused
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #30 : 2009-12-22, 09:23:02 »

http://www.nutritiondata.com/help/analysis-help#cp-pyramid - proszę się zapoznać z "zaleceniami" dietetycznymi. USDA proponuje np: BTW 10:30:60 w %energii, czyli dietę na początki otyłości bogatych, choć znacznie lepiej się wątroba stłuszcza na diecie beztłuszczowej powodującą otyłość ubogich szczególnie często występującą u Wegetarian, gdy w dawce pokarmowej jest zaniżona ilość białka lub jest ono niskiej wartości biologicznej.

PS
Po szczegóły odsyłam do doskonałej książki: "Jak nie chorować?" - gdzie wszytko jest dokładnie wyłożone i potwierdzone piśmiennictwem naukowym w liczbie około 600 pozycji! To najlepsza książka o odżywianiu człowieka, jaką kiedykolwiek napisano!
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #31 : 2009-12-23, 04:36:38 »

...
PS
Po szczegóły odsyłam do doskonałej książki: "Jak nie chorować?" - gdzie wszytko jest dokładnie wyłożone i potwierdzone piśmiennictwem naukowym w liczbie około 600 pozycji! To najlepsza książka o odżywianiu człowieka, jaką kiedykolwiek napisano!

Wracam do lektury, czegoś nie doczytałem.

P.s.
Wink Smile

...
jak uzyskać stłuszczoną, marską wątrobę najlepiej tłumaczą w podręcznikach drobiarstwa, gdzie zawsze był (bo nie wiem jak teraz jest) rozdział: "Tucz drobiu wodnego na stłuszczone wątroby" (to powinna być lektura obowiązkowa dla lekarzy od wątrób!). Z dawki pokarmowej dla kaczek lub gęsi trzeba tylko ustalić sobie proporcję między GSO, skorygować o specyfikę trawienia ptaków, aby wyszło jak najprościej (bezaklohotowo) uzystać u siebie stłuszczoną, marską wątrobę.

Święta to "doskonały" czas na tego typu próby ... jest wtedy czas żeby zrobić notatki.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #32 : 2009-12-27, 09:50:28 »

"Biochemia Harpera na str.328 do 330 dosc dokladnie omawia to zjawisko.

"Zjawisko" jest opisane jednym zdaniem: "Brak równowagi między wytwarzaniem triacylogliceroli ich wydzielaniem jest przyczyną stłuszczenia wątroby", a wyjaśnieniem - opis dwóch syndromów metabolicznych (patologii metabolicznej) spowodowanych określonymi warunkami środowiskowymi (czytaj: błędami w żywieniu): pierwsze dwa przypadki dotyczą 1 -głodzenia, gdy wątroba gromadzi zapas energii do własnej pracy i 2 - przejścia na dietę korytkową, gdy ilość tłuszczu egzogennego stanowi od 40 do 60% energii dawki pokarmowej i drugi: gdy występuje syndrom metaboliczny bloku wytwarzania lipoprotein osocza - czyli VLDL-u - brak białka do pakowania triglicerydów we frakcję wątrobową - B-100 (stan charakterystyczny np: dla grubych Wegetarian i cukrzyków typ I). I dalej opis sztucznego wywołania tego zjawiska (stłuszczenia wątroby) przez niedobór choliny, spowodowany w zasadzie niedostatkiem grup metylowych.
Czyli opisywany stan nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, a jedynie opisem patologii i nie dotyczy diety wysokotłuszczowej, gdzie jest dostarczane w dawce pokarmowej powyżej 80% energii w tłuszczu - czyli Diety Optymalnej oraz bardzo dobrej, sprzyjającej zdrowiu diety wysokowęglowodanowej, gdzie na gram białka przypada około 3-i więcej gram węglowodanów, w zależności od swoistego zapotrzebowania energetycznego.
Czy są pytania?

PS
Przepraszam, ale od trzech dni "walczę" z PSP-go  Very Happy i jest to dużo bardziej wciągające dla mnie obecnie - niż biochemia  Confused
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #33 : 2009-12-27, 10:14:58 »

Miłej zabawy  Very Happy

pytań jest dużo , za dużo  Sad
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #34 : 2009-12-27, 10:20:08 »

Urządzenie jest bardzo wciągające. Właśnie staram się je "przerobić" również na GPS  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #35 : 2009-12-27, 10:30:37 »

pytań jest dużo , za dużo 

Nic nie szkodzi, będziemy spokojnie kontnuować w miarę możliwości, również czasowych...  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #36 : 2009-12-27, 10:53:20 »

A zapomniałem dodać (o czym Harper nie wspomina), że również brak dostępu do wody u zwierząt i powsztrzymywanie się od picia płynów u ludzi na diecie wysokowęglowodanowej, a także blokowanie enzymów glikolizy (kierowanie cukru na szlak pentozowy) oraz w przypadku podawania statyn - może również być przyczynkiem do stłuszczenia wątroby i (lub)szybkiego tycia !  Cool
Wszystko zależy (które geny zyskają przewagę) od podatności genotypu na dany syndrom metaboliczny.

PS
podstawą regulacji genów (unikania syndromów metabolicznych) jest zaś prosta zasada podana przez lek. med. Jana Kwaśniewskiego - "nie mieszać paliw"
Szczegóły dla zainteresowanych w książce  "Jak nie chorować?".
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #37 : 2009-12-27, 12:20:38 »

Jeśli chciałbyś mnie uszczęśliwić   Smile , to takie stwierdzenia  jak  : "(kierowanie cukru na szlak pentozowy)"  spróbuj przełożyć na "język praktyczny"
  zrozumiały dla mniej obeznanych biochemicznie .

choć czasami - proszę

ciągle się dokształcam , nawet mnie wciągnęło , ale jednak ...

Darek
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #38 : 2009-12-27, 12:26:08 »

A zapomniałem dodać (o czym Harper nie wspomina), że również brak dostępu do wody u zwierząt i powsztrzymywanie się od picia płynów u ludzi na diecie wysokowęglowodanowej, a także blokowanie enzymów glikolizy (kierowanie cukru na szlak pentozowy) oraz w przypadku podawania statyn - może również być przyczynkiem do stłuszczenia wątroby i (lub)szybkiego tycia !  Cool
Wszystko zależy (które geny zyskają przewagę) od podatności genotypu na dany syndrom metaboliczny.


a tak mi sie przypomniało akurat na imprezie świątecznej ciotki bardzo sobie chwalą nowy sposób na walkę z otyłością poza ograniczaniem jedzenia trzeba dużo pić wody Smile i parę kilo zrzuciły
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #39 : 2009-12-27, 14:20:55 »

Najszybciej się "chudnie" od wody gazowanej, później kranówki, mineralnej, a woda destylowana jest niestety "tucząca"! Jako "bezmagnezowa" - przyspiesza również postępy miażdżycy...
Te badania przeprowadzono w US w latach pięćdziesiątych XXw.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 20 zapytaniami.