forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 14:44:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660195 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 47 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.  (Przeczytany 378325 razy)
anakin
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #780 : 2014-04-10, 18:26:00 »

Grzesiu, słabo Ci idzie, Interenetu nie masz, czy kwasu moczowego za mało?Laughing
Cytuj
To co twierdził twórca ŻO że im wiecej kwasu moczowego tym większa inteligencja, jest totalną bzdurą a mimo to bardzo długo nikt tej bzdury nie podważał.

O, to tego szukałem. Miałem odnieść się do tych rewelacji od razu, lecz zająłem się czymś innym i... dopiero dziś o tym sobie przypomniałem. ^^

Do rzeczy. Jan Kwaśniewski w książce pt. "Jak nie chorować?", w której oddaje do rąk czytelników swoją pracę naukową, tak oto rzecze:

"Głównym źródłem kwasu moczowego są jądra komórkowe komórek zwierzęcych, szczególnie podrobów, mięsa i ryb. Wyższy poziom kwasu moczowego we krwi pośrednio świadczy o większym spożyciu produktów pochodzenia zwierzęcego zawierających dużo jąder komórkowych.

Istnieje zależność między sprawnością intelektualną a poziomem kwasu moczowego, czyli spożyciem produktów pochodzenia zwierzęcego. Na ogół sprawność ta jest proporcjonalna do poziomu kwasu moczowego w surowicy krwi. Nie wyższy poziom kwasu moczowego jest przyczyną wyższej sprawności intelektualnej, jest on tylko objawem świadczącym o wyższym spożyciu określonych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Ludzie odżywiający się głównie produktami pochodzenia zwierzęcego o małej zawartości jąder komórkowych (ser, masło, śmietana, jaja) będą mieli niski poziom kwasu moczowego, a wysoką sprawność intelektualną."

-> str. 128; każdy może sobie sprawdzić


Ja, na ten przykład, od dawna nie jadam mięsa ani ryb, podroby (do 150 g wątroby cielęcej lub do 250 g mózgu wieprzowego) jem w 2 dni w tygodniu na obiad, w pozostałych dniach poprzestaję na serach, maśle, śmietanie i, oczywiście, jajach. Mój poziom kwasu moczowego jest więc zapewne niski.

Reasumując: tak jak samo palenie nie jest przyczyną raka, tak samo wysoki poziom kwasu moczowego nie jest przyczyną wyższej sprawności intelektualnej. =) Świadczy on jedynie o większym spożyciu określonych produktów pochodzenia zwierzęcego. A drapieżniki zawsze są sprytniejsze i mądrzejsze od roślinożerców...


Kończąc, chcę zauważyć, że na forum DD chyba zbyt często zetknąć się można z nierzetelnym wykorzystaniem prawa cytatu:

Z reguły niedotrzymanie warunków korzystania z prawa cytatu powoduje naruszenie majątkowych praw autorskich. Niekiedy jednak może dojść również do naruszenia autorskich praw osobistych. Będzie tak w sytuacjach nierzetelnego wykorzystania dzieła, tj. wykorzystania cytatu w taki sposób, że zniekształceniu ulega myśl autora wyrażona w cytowanym utworze. Cytat zostaje wówczas dobrany nieumiejętnie lub świadomie zmanipulowany tak, iż odbiorca cytatu może odnieść mylne wrażenie co do tego, co jego autor rzeczywiście chciał przekazać. Przyjmuje się, że w takich sytuacjach autorowi może przysługiwać nie tylko ochrona prawno-autorska, ale równocześnie ochrona dóbr osobistych gwarantowanych w kodeksie cywilnym.

Acz przeważnie (i tak też było w tym przypadku) poprzestają na pomówieniach, nie siląc się nawet na cytowanie. =) A szkoda.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #781 : 2014-04-10, 18:30:10 »

s/w 2 dni w tygodniu/2 razy w tygodniu/;
Zapisane
administ
Go


Email
Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #782 : 2014-04-10, 18:32:55 »

Książka "Jak nie chorować?" jest kompletnie nieznana, a jeśli to niezrozumiała dla nawet wyrobionego w tematyce czytelnika.  Cool
Natomiast maszyny jądrowe na pustyni i zaszyfrowane informacje, 30g i przebiałczenie, a jakże, nawet dla pożytecznych mędrców...  Laughing
"Jak nie chorować?" to podstawa wiedzy o odżywianiu.  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #783 : 2014-04-10, 18:40:44 »

"Jak nie chorować?" to podstawa wiedzy o odżywianiu.  Very Happy

Ba!, to najważniejsza, jak dotąd, lektura w moim życiu. =P Dla mnie to podstawa wszystkiego. Jeszcze trochę i będę znał całą treść na pamięć, ha, ha!
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #784 : 2014-04-10, 18:44:50 »

"Jak nie chorować?" to podstawa wiedzy o odżywianiu.  Very Happy

Ba!, to najważniejsza, jak dotąd, lektura w moim życiu. =P Dla mnie to podstawa wszystkiego. Jeszcze trochę i będę znał całą treść na pamięć, ha, ha!

To nie jest normalne Wink Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #785 : 2014-04-10, 18:46:32 »

Ale to można potraktować tak, jak "link pod ręką"...  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #786 : 2014-04-10, 18:59:01 »

To nie jest normalne Wink Laughing

U mnie jest to rzecz całkowicie normalna. Taką mam naturę. "Amerykanin" ze mnie. Zawsze specjalizuję się w tym, co mnie urzecze, uwiedzie, porwie, zachwyci. Tak jest od zawsze, tak było z Gentoo i Slackware Linux, tak było z VIM-em, tak jest z Pythonem i Haskellem, tak było w wielu innych sprawach. Tak jest dziś z ŻO - zainteresowało mnie, więc chcę i w tej tematyce być lepszy od innych, być znawcą tematu. Nie lubię się rozdrabniać i być "ekspertem" od wszystkiego.

Jak mówiłem - Amerykanin. Wink

No i dla Ciebie - "opty-beton", rzecz jasna.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #787 : 2014-04-10, 19:04:46 »

Może kiedyś zmienię zdanie mój Ty opty-betonie.
Dr napisał,że jedzenie samych żółtek nie jest "zdrowe" Wink  Laughing
Nie samą "optymalności" człowiek żyje. Może to grozić strasznymi konsekwencjami, ze śmiercią włącznie Wink  Cool Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #788 : 2014-04-10, 19:05:51 »

Z książkami też tak mam... Interesują mnie tylko 2 gatunki: Fantastyka naukowa i fantasy. Książek z innych gatunków nie czytam. Nie interesują mnie. "Amerykanin", jak mówię. Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #789 : 2014-04-10, 19:10:19 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #790 : 2014-04-10, 19:16:30 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy
kopiuj-wklej? Kurna, czuję się zagrożony Wink Very Happy "Młodzi" depczą po piętach  Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #791 : 2014-04-10, 19:26:44 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy
kopiuj-wklej? Kurna, czuję się zagrożony Wink Very Happy "Młodzi" depczą po piętach  Laughing Laughing
Taka kolej rzeczy.
Przychodzi wiek, że tylko zimne piwko... Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #792 : 2014-04-10, 19:29:18 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy

Oj, mógłbym teraz być niemiły, ale jako, że już Cię poznałem - zignoruję. Wszakże "więcej zapomniałeś niż ja kiedykolwiek będę wiedział", cytując Twoje słowa.

Generalnie to myślę, że kojarzenie pewnych faktów i pojmowanie zasadności żywienia optymalnego wygląda u mnie lepiej niż u Ciebie. ^^ Ale nie ma co się licytować. Niech czyny to osądzą. I udzielane rady.

kopiuj-wklej? Kurna, czuję się zagrożony Wink Very Happy "Młodzi" depczą po piętach  Laughing Laughing

To Ci trochę zazdroszczę. Ja nie mam tej okazji, bo widuję jedynie "bełkot" albo link wolny od komentarza. Tak to jest, gdy człowiek albo nie umie się wysłowić albo pozoruje "znajomość tematu". Lepiej wtedy za wiele nie pisać. =P
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #793 : 2014-04-10, 19:29:38 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy
kopiuj-wklej? Kurna, czuję się zagrożony Wink Very Happy "Młodzi" depczą po piętach  Laughing Laughing
Taka kolej rzeczy.
Przychodzi wiek, że tylko zimne piwko... Laughing
...albo tylko sprawy duchowe w głowie.... Cytując Renię.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #794 : 2014-04-10, 19:37:52 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy

Oj, mógłbym teraz być niemiły, ale jako, że już Cię poznałem - zignoruję. Wszakże "więcej zapomniałeś niż ja kiedykolwiek będę wiedział", cytując Twoje słowa.

Generalnie to myślę, że kojarzenie pewnych faktów i pojmowanie zasadności żywienia optymalnego wygląda u mnie lepiej niż u Ciebie. ^^ Ale nie ma co się licytować. Niech czyny to osądzą. I udzielane rady.

kopiuj-wklej? Kurna, czuję się zagrożony Wink Very Happy "Młodzi" depczą po piętach  Laughing Laughing

To Ci trochę zazdroszczę. Ja nie mam tej okazji, bo widuję jedynie "bełkot" albo link wolny od komentarza. Tak to jest, gdy człowiek albo nie umie się wysłowić albo pozoruje "znajomość tematu". Lepiej wtedy za wiele nie pisać. =P
To po co tyle piszesz? Laughing
I kiedyś może zrozumiesz, że "rady" udzielane przez drut czy kartkę, to wielkie nieszczęście dla obdarowanego.
Cały wic polega na tym by się umieć zastosować do rad udzielonych przez mądrzejszego Cool
A wszystko zostało już powiedziane.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #795 : 2014-04-10, 20:13:22 »

Znając coś na pamięć, nie jesteś lepszy od innych Laughing
Po prostu znasz to na pamięć, co samo w sobie jest idiotyzmem, jeśli można do tego sięgnąć w każdej chwili...
Lepszy od innych jesteś wtedy, kiedy z danej rzeczy wyciągasz więcej niż inni.
Czyli na razie jesteś świetny tylko w swojej opinii Very Happy
kopiuj-wklej? Kurna, czuję się zagrożony Wink Very Happy "Młodzi" depczą po piętach  Laughing Laughing
"Młodzi" nie rozumieją, że zamiast udzielania rad, lepiej jest uczyć samodzielności Very Happy
Nie widzą też różnicy między gromadzeniem informacji a mądrością...
Podobnie jak między Amerykaninem (kto to jest u diabła?), a obywatelem USA Laughing

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #796 : 2014-04-10, 20:44:41 »

" Mądrość
mądrego wzrasta z
wiekiem, podobnie jak
głupota głupca."
Tlumaczyc nalezy 'na zywo' ,nie przez wuwuwu ,bo skutecznosc jest niska. :p kiedy osiagasz sukces? Ano wtedy,gdy delikwent(KA) stwierdza: to nie jest dieta,to jest model zywienia- DJ. Warunek sine cos tam Wink musi chciec,a chciec to moc. Podanie na cacy gwarantuje 'sukces' w stylu... To z czym mam jesc ten chleb. A jak wiadomo wszem i wobec,chleba z tego nie bedzie. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #797 : 2014-04-10, 20:56:32 »

"Mam podkrążone oczy i jestem śpiący jak pada deszcz, bo dużo pracuję na kompie, który stoi przy oknie"
"Na DO takich dolegliwości nie ma! Jesz źle, niskowartościowe białko, za mało tłuszczu, to jakieś LCHF, a nie Dieta Optymalna!"
Zamiast powiedzieć:
"Nie jest źle, jak masz życzenie możesz spróbować... i wstań czasem od kompa, jak da radę"

W pierwszej wersji delikwent przechodzi na koryto, a w drugiej może posłucha i się nauczy rozmawiać ze swoim ciałem...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #798 : 2014-04-10, 20:59:52 »

^^ . =P
Dlaczego stosujesz takie dzieczinno-blokerskie emoty jak z forum milosnikow Dragonballa albo Justina Biebera?
Slabo pasuja do twojego "powaznego" attitude.
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #799 : 2014-04-10, 21:04:56 »

Nie ma odpowiedzialnosci bez wolnosci.
Jak mowi Jan Kwasniewski: ja tylo proponuje... Czy cos w ten desen. Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 47 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.