forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:27:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.  (Przeczytany 372566 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #880 : 2020-12-10, 11:57:30 »

Uu mocne, sam JW pisze takie dyrdymaly..."Dwa posiłki dziennie to kolejny mit. Większość ludzi wymaga trzech do czterech posiłków. "  Shocked Shocked
A co to ma do rzeczy?
Albo to "tragicznego niedobiałczenia i przetłuszczania ", co on, nie w temacie popularnego teraz wszedzie keto??
Zapisane

Work Buy Consume Die
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23625


WWW
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #881 : 2020-12-10, 22:29:32 »

 Laughing
Ale ich boli!   Shocked
Do końca świata i jeden...  Cool
Nie mogą się (napiszę dosadnie -sorry) odp***dolić od tego Kochanego Doktora, a promocja DO, to chyba dla nich sens życia.  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #882 : 2020-12-11, 09:14:03 »

Zalecenie 4 krotnego jedzenia dziennie brzmi absurdalnie, tak jakby napisac "nie wszyscy moga tankowac samochod raz dziennie, niektorym potrzeba tankowac 5 razy"
Zapisane

Work Buy Consume Die
Trzainacy
Jr. Member
**
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 982


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #883 : 2020-12-11, 09:53:41 »

 Very Happy
Zapisane
Trzainacy
Jr. Member
**
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 982


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #884 : 2020-12-11, 09:54:30 »

Porównanie świetne:)
Zapisane
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #885 : 2020-12-12, 06:14:33 »

Ostatnio Mariusz twierdził, że "żenię głodne teksty" tak jak to robiłem na DD  Laughing. Ciekawe w jakiej postaci mnie tam widział bo tęgie głowy tam pisują, nie powiem Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #886 : 2020-12-12, 11:51:47 »

Ja tam byłem jakiś czas, miło wspominam. Very Happy
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23625


WWW
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #887 : 2020-12-12, 14:06:20 »

 Very Happy
Kocham ich - wielkie zasługi w promocji DO i Doktora poczynili przez lata na tym DD...  Cool
Nawet mi Teścia promowali jakiś czas, ale ucichło!  Sad
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #888 : 2020-12-26, 16:36:20 »

Ale pociągnęli temat! Laughing
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=263162#top
Ciekawie nawet, JW sieje taką mieszaniną prawdy i nonsensu, że aż popcornu mi się zachciało. Very Happy
Rozbawił mnie tym sprinterem, ale co do białka, termodynamiki i entropii byłbym skłonny z nim się zgodzić.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #889 : 2020-12-26, 18:41:59 »

 Very Happy
Też miałem to wrzucić, bo JW przechodzi samego siebie.
Drapieżniki spożywające suche białko. Smile
Zgłupiał nam chłop do reszty na starość, Grzegorz i nasz inż. obijają go z każdej strony, ale chłop twardy, nie daje za wygraną.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #890 : 2020-12-26, 18:43:37 »

...ale co do białka, termodynamiki i entropii byłbym skłonny z nim się zgodzić.
Very Happy
Jak zwykle jesteś oryginalny.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #891 : 2020-12-26, 19:17:18 »

Bo, moim zdaniem oczywiście, to nie jest tak, że Jarmołowicz po całości daje ciała.
Matematycznie jest niezły, ale biochemika to mamy tutaj. Wink
Te kalorie też tak całkiem bezużyteczne nie są, jak niektórzy by chcieli. Very Happy
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #892 : 2020-12-26, 19:33:26 »

Do momentu tej dyskusji uważałem go jednak za inteligentnego człowieka.
Ale trochę się zagalopował, i jak dotąd udawał oczytanego i otrzaskanego w tematach gościa, tak teraz ośmieszył się kompletnie w paru kwestiach. I to demaskuje jaki naprawdę prezentuje poziom.

Co nie znaczy, że jego wywody, są bardzo, jakby powiedzieć, 'ładnie sformułowane' Smile
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #893 : 2020-12-26, 19:37:35 »

Te kalorie też tak całkiem bezużyteczne nie są, jak niektórzy by chcieli. Very Happy

Całkiem bezużyteczne nie są, ale też nie stanowią klu (clou Smile) tematu...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #894 : 2020-12-26, 19:58:15 »

Co nie znaczy, że jego wywody, są bardzo, jakby powiedzieć, 'ładnie sformułowane' Smile
O to to, no i chyba coś tam pomaga ludziom...
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23625


WWW
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #895 : 2020-12-26, 20:44:43 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Napisałbym coś na ten temat, ale się na tym nie znam, a o minikum białkowym i zapotrzebowaniu na białko zgodnie ze stanem faktycznym, to napisał tu kiedyś świenie niejaki "toan" - to był mistrz biochemiczny, szkoda, że odszedł! Oczywiście poprawiłbym w kilku miejscach te stare jego teksty, aby były bezbłędnie perfekcyjne, ale jak już napisałem - się nie znam...  Cool
Natomiast zadanko takie mam - skoro u przeżuwaczy nie wchłania się z przewodu pokarmowego glukoza, bo jej tam się nie stwierdza (śladowe ilości - dlatego przeżuwacze po reswkcji trzustki doskonale sobie radzą z trawieniem składników pokarmowych), natomiast trawieniec jest wypełniony praktycznie tylko białkiem zwierzęcym, to co to za "wegusy" z tych przeżuwaczy?  Very Happy
Ale zaś głupotę dla głupkowatych napisałem, rozgarnięci niech sobie poszukają w fachowych tekstach na ten temat, albowiem taka krowa - żyje na białku zwierzęcym i kwasach tłuszczowych - normalnie "optymalna"... Wink  Laughing
Nie mam z kim podyskutować o dietetyce, wszyscy fachowcy wymarli, a od tych co pozostali niczego się nie dowiem, dlatego się już dietetyką nie zajmuję!
No może ten Mariusz ze smalcowni - chłopak dobrze rokuje, ale się nie rozwija.  Confused
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23625


WWW
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #896 : 2020-12-26, 20:51:04 »

Trawienie u przeżuwaczy to był mój konik, jakby co, bo jakże tak z sieczki masło robić...  Shocked
Fantastyczne zjawisko biochemiczne!  Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #897 : 2020-12-26, 21:03:02 »

Słowo klucz to "- żerne" w nazwie, czyli roślinożerne żre rośliny, a co tam potem się dzieje, to już inna inszość.
Na tej zasadzie low carb to niskowęglowodanowe posiłki, a że z nadmiaru białka powstaje glukozy na wysokowęglowodanówkę, to nic... Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23625


WWW
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #898 : 2020-12-26, 21:37:18 »

Jarmołowicz dopiero tu u mnie wyczytał, że są aminokwasy egzo i endo, ale mnie to rybka, bo nie dyskutuję z bezwiedzowymi.
Napiszę jednak krótko tak: twierdziło się tak z 60-70lat temu, że zwierzę nie może tworzyć rezerw białkowych - jak w przypadku tłuszczu i węglowodanów. Był to pogląd błędny - na którym do tej pory niektóre nieuki "udawadniają" jak to "Doktor się myli(ł))" Jedyne co udawadniają to swoją niekompetencję.
Nieprawidłowości gospodarki azotowej w organizmie najłatwiej jest stwierdzić po składzie aminokwasowym białek osocza krwi. I tak głodówka krótkotrwała - po chwilowym niedoborze aminokwasów egzogennych, skład osocza szybko się wyrównuje do prawidłowych wartości. Źródłem aminokwasów jest wtedy wątroba. Przy dłuższym głodzeniu białkowym zdolność do regeneracji białek osocza maleje, albowiem źródłem uzupełnania aminokwasów są mięśnie, w których nie ma tak dużo egzogenów jak w wątrobie.
Teraz napisałbym o syntezie białka, ale mi się odechciało, za dużo tego jest, ale w skrócie chociaż: aktywacja grupy karboksylowej, połączenie z tRNA, przeniesienie tego kompleksu na matrycę, utworzenie wiązań peptydowych, odłączenie łańcucha peptydowego od matrycy. I tyle w skrócie.
Synteza białka zachodzi w rybosomach, (proces jest dość szybki, bo wytworzenie prostej globuliny trwa około minuty, bardziej skomplkiowanych białek nieco dłużej) natomiast synteza aminokwasów endogennych w mitochondriach - tak dla ścisłości dodam.
Organizmowi nigdy nie brakuje aminokwasów endogennych, albowiem są wytwarzane z węglowodanów i tłuszczu, jedynie długotrwały brak aminokwasów egzogennych może być przyczyną pewnych perturbacji metabolicznych.
I na koniec: Doktor perfekcyjnie opisał zapotrzebowanie człowieka zdrowego na składniki odżywcze, a także genialnie opisał i wyłuszczył różnice na to zapotrzebowanie w różnych stanach fizjologicznych i określonych chorobach, czego głupek nie zrozumie, tylko międlić będzie, jak to "Doktor się myli" - i w swoim głupkowatym podejściu do tematu - ma rację, bo wszystko co niepojęte dla głupka jest głupie.
Wesołych... Wink  Laughing
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23625


WWW
Odp: Oświadczenie w sprawie kłamliwych informacji podawanych na forum Dobra Dieta.
« Odpowiedz #899 : 2020-12-26, 21:44:32 »

Nie wiem co mnie naszło, nie powinienem obrażać, bo zaś "śmiertelnych" wrogów wśród głupków sobie narobę, za to może jakiego roztropnego choć jednego - do myślenia to co dziś napisałem skłoni - wtedy napiszę - że watro było to napisać.  Very Happy
Zapisane

Strony: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.