forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 18:21:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660741 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  gołąbki optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: gołąbki optymalne  (Przeczytany 14521 razy)
akazah
Go


Email
gołąbki optymalne
« : 2010-01-02, 14:14:07 »

mam pytanie: czy robiliście kiedykolwiek gołąbki albo krokiety optymalne???
jeśli tak podzielcie się swoimi przepisami i doświadczeniem:)

pozdrawiam
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #1 : 2010-01-02, 15:05:49 »

akazah, ja mięso mielone z przyprawami zawijam w sparzone liście białej kapusty. Potem gotuję w wodzie z przyprawami, smalcem, koncentratem pomidorowym. Na koniec do sosu dolewam śmietanę 30 %. Kiedyś gołąbki robiłam z ryżem, teraz bez niego Smile

Tutaj masz przepis ze strony Kristana Smile  http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=10 
Smacznego Smile
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #2 : 2010-01-02, 18:03:04 »

Ja robię podobnie, tylko  nie dodaję śmietany. Do gotowania używam szybkowaru, jest bezkonkurencyjny.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #3 : 2010-01-03, 18:57:30 »

A może chcesz "czarne"   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=115  , a może "białe"   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=116  , a jak masz "leniwca" to   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=117    i.. po "pańsku"   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=128
  Pewnie wystarczy- wszystkiego Naj... w Nowym Roku.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #4 : 2010-01-03, 19:03:46 »


"Gołąbki pańskie" już robiłam - są rewelacyjne.. Very Happy
Zapisane

aga
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #5 : 2010-01-03, 20:15:38 »

ja robiłam z kaszą jaglaną też niezłe Razz
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #6 : 2010-01-04, 13:46:55 »

dziękuję za odpowiedzi... tak mnie naszło ostatnio na gołąbki, bo mama moja robiła, tylko że nie optymalne:( więc mi narobiła tylko ochoty....
i muszę teraz zrobić...
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #7 : 2010-01-04, 13:47:57 »


"Gołąbki pańskie" już robiłam - są rewelacyjne.. Very Happy

reniu a możesz mi powiedzieć kapustę zawijam w karkówkę czy odwrotnie?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #8 : 2010-01-04, 14:02:31 »


Odwrotnie. Liść kapusty kładziemy na rozklepanym plastrze karkówki . Liść też lekko tłuczemy, żeby było łatwiej zawijać. Po zawinięciu na wierzchu jest mięso, które obsmażamy.
 
Też dostałam na nie apetyt, więc czas na powtórkę.. Wink
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #9 : 2010-01-05, 15:52:24 »

Reniu a powiedz mi  czy długo dusiłaś to mięsko??? podlewałaś samą wodą czy coś jeszcze dodawałaś??? jutro się przymierzam do zrobienia Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #10 : 2010-01-05, 16:18:42 »

akazah, ja Ci odpowiem. Kroisz karkówkę na plastry, każdy plaster rozbijasz, po czym solisz, pieprzysz, można dodać papryki, majeranku, można trochę wyciśniętego czosnku rozetrzeć po kotlecie. Potem na wierzch kładziesz ze dwa liście kapusty, surowe, lekko przytłuczone tłuczkiem. Następnie mięso zawijasz w rulonik, spinasz po bokach np. wykałaczkami, lekko obtaczasz w mące i kładziesz na patelnię, na rozgrzany smalec. W drugim garnku zagotowujesz wodę również z małą ilością przypraw. Gdy na patelni ruloniki będą przypieczone na złocisty kolor, a woda w garnku zacznie wrzeć - wtedy wrzuć roladki do wody i gotuj do miękkości, ok. godziny - do półtorej, w zależności od rodzaju mięsa wieprzowego. Żeby sprawdzić mięso, wystarczy nakłuć je widelcem i gdy łatwo wchodzi, to mięso jest miękkie. Do gotującej wody można wcześniej dodać koncentrat pomidorowy, można również namoczone suszone lub mrożone grzyby - z pół godziny przed wyłączeniem. Na koniec podlać śmietanką. Ważna sprawa - mięso wkładamy na patelnię, gdy tłuszcz się dobrze rozgrzeje. Mięso smażone wrzucamy na wrzątek.
Wyjątkiem są wywary na zupy - wtedy mięso surowe zalewamy zimną wodą, żeby wszystko co najlepsze poszło do wywaru.

Ja robiłam już wiele lat temu takie roladki, ale farszem był ogórek kiszony, marchewka surowa i cebula w majeranku. Codownie to się komponowało z mięsem wołowym. Mam rozmrożoną teraz karkówkę, to spróbuje zrobić ją na jutro z kapustą. Nie muszę długo myśleć, żeby wiedzieć, że będzie dobre Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #11 : 2010-01-05, 16:22:43 »

Reniu a powiedz mi  czy długo dusiłaś to mięsko??? podlewałaś samą wodą czy coś jeszcze dodawałaś??? jutro się przymierzam do zrobienia Smile
Ja też jutro  Very Happy . Nie pamiętam dokładnie jak je robiłam. Nie jestem pewna, czy zostawiłam je w tłuszczu z pieczenia, czy dorabiałam sos. Ja je obsmażyłam na patelni, potem ułożyłam w takiej formie nierdzewnej i przykryłam folią oluminiową i piekłam w piekarniku ok. dwóch godzin, nie podlewając wodą, ani sosem. Pod folią nie wyschną za bardzo. Tylko z tym sosem nie pamiętam.. Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #12 : 2010-01-05, 16:26:10 »

No to jutro hitem dnia są roladki - czy też "gołąbki pańskie".. Very Happy
"Opal" Ty robisz podobnie, jak ja robię zrazy z wołowiny. Jest to jedno z najbardziej lubianych u nas dań.  Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #13 : 2010-01-05, 16:29:13 »

Teraz nie wiem jaką wersję wybrać.. Rolling Eyes Twoja "Opal" jest prawidłowa, a moja przerobiona..
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #14 : 2010-01-05, 19:44:20 »

No to jutro hitem dnia są roladki - czy też "gołąbki pańskie".. Very Happy
"Opal" Ty robisz podobnie, jak ja robię zrazy z wołowiny. Jest to jedno z najbardziej lubianych u nas dań. Very Happy

To co opisywałam (wołowina z ogórkiem kiszonym...) to właśnie zrazy wołowe Smile Teraz się okazuje, że to są gołąbki pańskie Smile Czy my nie za dużo jemy?  Laughing Dwa dania w jednym Wink  Moi mężczyźni nie jedli od południa i teraz wrócili z pracy. Skręciło ich z głodu na zapach tych roladek Smile Zaraz będą gotowe i teraz nie wiem, ile na jutro zostanie Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #15 : 2010-01-05, 20:04:34 »

 Laughing Ciekawe czy moich skręci..( chyba nie - bo trzeba być 5 lat na DO, żeby pokręciło  Laughing)  Zrobiłaś z sosem i koncentratem pomidorowym? Ja chcę zrobić w piekarniku.  Rolling Eyes
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #16 : 2010-01-05, 20:25:46 »

Tak, zrobiłam z koncentratem pomidorowym (mojej produkcji), tak jak opisałam wyżej. Na koniec wlałam śmietankę Smile Mój mąż zjadł właśnie dwa takie płaty karkówki z kapustą w środku (dwie duże roladki), musiał być głodny Wink Syn jeszcze je, oby nie do jutra Wink
Ps. Resztę kapusty białej, której nie włożyłam do roladek, gotowała się w sosie, w którym był również tłuszcz spod smażenia.
Właśnie usłyszałam od syna - mama - pyszne było. Więcej komplementów na dzisiaj nie potrzebuję Wink No może jeszcze w innym miejscu mieszkania   Embarassed Twisted Evil
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #17 : 2010-01-05, 20:30:45 »

Jeszcze jeden taki post i zejdę do lodówki pomyszkować.. Cool
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #18 : 2010-01-05, 20:34:34 »

co ja bym bez Was zrobiła....jesteście kochane moje Panie Smile bardzo Wam za to dziękuję....ja zrobię je jutro lub pojutrze- w zależności od funduszy...bo ostatnio z tym u nas cienko....kryzys dopadł nas na całego Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: gołąbki optymalne
« Odpowiedz #19 : 2010-01-05, 21:58:33 »

co ja bym bez Was zrobiła....jesteście kochane moje Panie Smile bardzo Wam za to dziękuję....ja zrobię je jutro lub pojutrze- w zależności od funduszy...bo ostatnio z tym u nas cienko....kryzys dopadł nas na całego Sad


I jak tu nie kląć?
Współczuję
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.