forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 02:51:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc  (Przeczytany 37692 razy)
Mena
Go


Email
Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« : 2010-01-05, 20:13:50 »

Witam,
jestem nowcjuszem i stosuję dietę optymalną od 1,5 miesiąca. Byłam na konsultacji i przy moim wzroście 174cm ustalone zostały proporcje (60:150-200:60) a po 2 miesiącach zmniejszyć białko do 50. Niestety zauważyłam, iż strasznie pękają mi naczynka krwionośne na nogach, skórę mam bardzo wysuszoną pomimo, iż piję dziennie min. 2 litry wody - w właśnie cały czas chce mi się pić. Nadal wypadają mi włosy i w nocy strasznie drętwieją mi palce u rąk (ale to może być od kręgosłupa bo niestety mam skrzywienie). Pewnie gdzieś popełniam błąd, może nie powinnam czegoś jeść? Bardzo proszę o poradę. Czy popękane naczynka jeszcze się wchłoną? Co powinnam robić?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedż.
Marlena
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #1 : 2010-01-05, 20:23:22 »

A możesz napisać, gdzie byłaś na konsultacji. Bo ja uważam, że białka na początek jest trochę za mało. A chorujesz na jakieś choroby?
Zapisane

Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #2 : 2010-01-05, 20:52:58 »

Byłam u dr Głowackiego. Ja pomyślałam wręcz odwrotnie Smile tzn. że może już jem za dużo białka i to są takie objawy ale sama już nie wiem... Sad Będę wdzięczna za podpowiedż. Jeśli chodzi o dolegliwości to nic takiego nadzywczajnego (mam minimalną alergi ale ona objawiała mi się w zupełnie inny sposób) a poza tym na szczęście nic.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #3 : 2010-01-05, 20:56:23 »

Naprawdę nie mam pojęcia co może być nie tak. U mnie od razu stopniowo się wszystko poprawiało. Skóra poprawia się trochę później. Może trzeba trochę poczekać, ale wolałabym, aby ktoś bardziej kompetentny napisał.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #4 : 2010-01-05, 21:02:24 »

Najlepiej - moim zdaniem, by było ponownie (chociażby telefonicznie) skontaktować się z lekarzem.
Zapisane

Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #5 : 2010-01-05, 21:21:31 »

A czy orientujesz się czy pajączki mogą się jeszcze wchłonąć?
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #6 : 2010-01-05, 21:24:08 »

ja miałam na nosie i sam zniknął, a był długo... więc dasz radę Smile
ale dziwią mnie te dwa litry wody, naprawdę aż tak chce Ci sie pić? Wedle mojej wiedzy o opty, nie musisz liczyć ile wypijasz ani martwić sie że pijesz za mało. Ja akurat bardzo sie cieszę że nie muszę dbać juz o te 2 litry, przecież nic nie można było zrobić skoro co 1,5 godz trzeba było po szklankę biegać...
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #7 : 2010-01-05, 21:31:32 »

Ja nie liczę tylko widzę po butelkach litrowych. Od jakiegoś czasu bardzo chce mi się pić i mam bardzo wyschnięte usta. Pragnienie mi akurat nie przeskadza bo lubię wodę ale może popełniami gdzieś błąd w produktach i dlatego mam takie pragnienie. Bardzo Ci dziękuję za infor odnośnie pajączków bo wygląda to okropnie na nogach i przyznam, iż będę miała opory aby założyć spodenki w lato Sad więc czekam cierpliwie.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #8 : 2010-01-05, 21:54:17 »

Może trzeba zwiększyć udział żółtek w menu? I cierpliwą być?
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Dieta i popekane naczynka- prosze o pomoc
« Odpowiedz #9 : 2010-01-05, 22:33:15 »

Witaj Mena,

napisz swoj jadlospis.

U mnie suchosc skory pojawia sie gdy jem zbyt czesto sery, moze masz podobnie?

Dostarczasz w diecie witamine C?
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #10 : 2010-01-05, 22:48:36 »

śniadanko cztery żółtka, jedno jajko, boczek wędzony, dużo masła i dwie kromki chleba chrupkiego. Na obiadek zazwyczaj karkówka (wg przepisu z książki kucharkiej dr Kwaśniewskiego) do tego 150 g ziemniaków. Na kolację 2 kromki chleba chrupkiego, dużo masła, zazwyczaj serek topiony i dużo majonezu. Przyznam, iż nie dostarczam ostatnio chyba organizmowi wit C. Myślisz że to może być przyczyna? Zazwyczaj codziennie zjadam 150 - 160 gr tłuszczu. Odczuwam od paru dni, iż marnę w nocy a z tego co wyczytałam to przy tej diecie wręcz człowiekowi jest ciepło. Może jem za mało tłuszczu i dostarczam za mało energii?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #11 : 2010-01-05, 23:40:20 »

Węglowodanów nie jest za wiele?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #12 : 2010-01-06, 07:07:27 »

śniadanko cztery żółtka, jedno jajko, boczek wędzony, dużo masła i dwie kromki chleba chrupkiego. Na obiadek zazwyczaj karkówka (wg przepisu z książki kucharkiej dr Kwaśniewskiego) do tego 150 g ziemniaków. Na kolację 2 kromki chleba chrupkiego, dużo masła, zazwyczaj serek topiony i dużo majonezu. Przyznam, iż nie dostarczam ostatnio chyba organizmowi wit C. Myślisz że to może być przyczyna? Zazwyczaj codziennie zjadam 150 - 160 gr tłuszczu. Odczuwam od paru dni, iż marnę w nocy a z tego co wyczytałam to przy tej diecie wręcz człowiekowi jest ciepło. Może jem za mało tłuszczu i dostarczam za mało energii?


Podaj swoje BTW
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #13 : 2010-01-06, 07:18:34 »

każdego dnia zjadam 60:150-200:60 a najczęściej 60:150:60
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta i popekane naczynka- prosze o pomoc
« Odpowiedz #14 : 2010-01-06, 07:39:30 »

U mnie suchosc skory pojawia sie gdy jem zbyt czesto sery, moze masz podobnie?

U to fatalnie!
Genotyp masz typowy dla wysokowęglowodanowca, a ty się tłuszczem katujesz!  Shocked
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #15 : 2010-01-06, 07:42:48 »

Tłuszcz zjadam bo jestem głodna. Przy wzroście 174cm ważę 58 kg i zawsze tak było. Nigdy nie miałam problemów z nadwagą i jadłam do woli. Lubię też ćwiczyć więc myślałam, iż im więcej tłuszczu tym lepiej. Chyba, że jestem w błędzie. Naszło mi teraz pytanie: wydaje mi się, iż dobrze pojmuję tzn. proporcje 1:2,5-3,5:1 (a następnie zmniejszamy białko, reszta pozostaje bez zmian) dotyczy ogólnie całego dnia a nie dla każdego poszczególnego posiłku?
Pozdrawiam
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #16 : 2010-01-06, 07:43:43 »

Do admin - co w tej sytuacji radzisz?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #17 : 2010-01-06, 07:53:04 »

"Mena"
moja odpowiedź była dla "zenona" i ciebie nie dotyczy.
A dla ciebie jest rada następująca: namaszczaj całe ciało przynajmiej dwa razy dziennie oliwą Virgin wymieszaną z olejkiem wonnym, aż suchość skóry ustąpi. Jeśli czujesz dyskomfort z tymi naczyńkami to, gdy przestaną się "namnażać" możesz je zniwelować lasenrm w gabiniecie kosmetycznym.

PS
Czy nie byłaś wcześniej "niedoważoną" Wegetarianką?
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #18 : 2010-01-06, 08:29:35 »

coś strasznie mało warzywek w tej diecie Mony, i co to za pieczywo chrupkie??? Jak czytam jej jadłospis to sie odechciewa opty... Urozmaicaj urozmaicaj Smile Jajecznica z oliwkami to zupełnie co innego niż jajecznica z boczkiem, albo omlet z bitą śmietaną... Smile
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #19 : 2010-01-06, 09:08:14 »

Nigdy nie byłam wegetarianką. Mam taką przemianę materii i wręcz powiedziałabym, iż byłam totalnym przeciwieństwem ŻO. Zawsze lubiłam dużo zjeść i nigdy nie miałam nadwagi. Ale czas na zdrowe odżywianie Smile Na pewno zacznę urozmaicać moją dietę Smile Na początku diety jak to zwykle bywa człowiek się uczy i uważam, iż w tym momencie warto korzystać z rad ludzi doświadczonych w danym zakresie Smile Stąd moje pytania. Czy uważacie, iż powinnam zmniejszyć białko a zwiekszyć tłuszcz i węglowodany?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.