forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 11:41:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659829 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc  (Przeczytany 37689 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #20 : 2010-01-06, 09:25:08 »

Mena, jak piszesz jestes poczatkujaca, organizm zmienia w tej chwili "piece" i byc moze, ze objawy o ktorych piszesz sa po prostu znakiem przemian w organizmie.
Jezeli lekarz optymalny podal Ci BTW to trzymaj sie tego i nie zmieniaj z dnia na dzien.

Inna sprawa jest to, czy rzeczywiscie zjadasz weglug tego BTW jakie lekarze Ci doradzili. Doradzili Ci ilosci wagowe a Ty piszesz w swoich postach, ze zjadasz duzo masla, duzo majonezu i najczesciej serek topiony. Ile to jest "duzo"? Czy znasz BTW serka topionego? poza tym widze, ze duzo jesz, a jezeli duzo jesz to znaczy, ze niekalorycznie. Wedlug mnie powinnas byc pewna, ze to co jjesz odpowiada temu co Ci zalecono.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #21 : 2010-01-06, 09:26:14 »

To może na początek pojedź jadłospisem z książki kulinarnej i każdego dnia wtedy jesz cos innego, samo sie wtedy urozmaici i nie będziesz mieć żadnych obaw, w koncu to menu prosto od Mistrza Smile Te BTW nie jest takie ścisłe, są w nim widełki na to, żebyś też kierowała sie trochę tym, na co Ty masz ochotę. Jeśli Cie już mdli tłuszcz to nie pytaj nas czy masz go zjeść jeszcze więcej, itp... Ta dieta otwiera nas na wiele produktów, których dotąd nie jedliśmy, sama przyjemność czerpać z tego bogactwa. Początkującej osobie najłatwiej będzie czerpać z gotowych jadłospisów, przepisów, tu na forum też jest ich masa... Czemu by nie zacząć dnia od optymalnego sernika na przykład? Albo jajecznicy ze świeżym pomidorem, też był przepis na zestaw z obliczonym BTW uwzględniającym nawet cytrynę w herbacie Smile
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #22 : 2010-01-06, 09:48:23 »

Dużo masła, majonezu miałam na myśli np. 30 gram itp. Oczywiście obliczam BTW i w rezultacie pod koniec dnia mam 60:min 150:60. Rzeczywiście nie pomyślalam o tym, iż organizm może się przestawiać. Biorąc pod uwagę co do tej pory jadałam to po takiej dawce zdrowego pożywienia organizm doznał szoku Wink Zatem trzymam się ustalonej proporcji a za miesiąc zmniejszam białko do 50. Dziękuję również za podpowiedż z przepisami (szczególnie tymi na forum). Na pewno skorzystam Smile A teraz nawet się pochwalę, iż właśnie przed chwilą zrobiłam żółtka z oliwkami Smile Smaczne i jakie proporcje Smile Jeśli pozwolicie to jeszcze jedno pytanko. Z tego co pamiętam to przy tej diecie lepiej nie wprowadzać żadnyh dodatkowych witamin (ja zażywam od dłuższego czasu magnez, potas i solgar) czy powinnam je odstawić?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #23 : 2010-01-06, 11:08:11 »

Proponuje ten tekst. Pobierz plik w formie tekstu


http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=595
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Dieta i popekane naczynka- prosze o pomoc
« Odpowiedz #24 : 2010-01-07, 14:05:01 »

U mnie suchosc skory pojawia sie gdy jem zbyt czesto sery, moze masz podobnie?

U to fatalnie!
Genotyp masz typowy dla wysokoweglowodanowca, a ty sie tluszczem katujesz! Shocked
Po tym jednym fakcie taka diagnoza?
 Shocked

Wysokie wegle testowalem, bardziej ufan sobie, swoim obserwacjom niz internetowej diagnozie... przy calym szacunku Smile
W zwiazku z czym zostane przy zywieniu niskoweglowodanowym, wysokotluszczowym Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #25 : 2010-01-07, 14:08:46 »

No widzisz "zenon"!
Żywienie Optymalne, jak widać, nawet po tobie, potrafi czynić cuda, choć dalej nie rozumiesz...  Very Happy

PS
ale nie jest to konieczne!
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Dieta i popekane naczynka- prosze o pomoc
« Odpowiedz #26 : 2010-01-07, 14:10:08 »

sniadanko cztery zoltka, jedno jajko, boczek wedzony, duzo masla i dwie kromki chleba chrupkiego. Na obiadek zazwyczaj karkowka (wg przepisu z ksiazki kucharkiej dr Kwasniewskiego) do tego 150 g ziemniakow. Na kolacje 2 kromki chleba chrupkiego, duzo masla, zazwyczaj serek topiony i duzo majonezu. Przyznam, iz nie dostarczam ostatnio chyba organizmowi wit C. Myslisz ze to moze byc przyczyna? Zazwyczaj codziennie zjadam 150 - 160 gr tluszczu. Odczuwam od paru dni, iz marne w nocy a z tego co wyczytalam to przy tej diecie wrecz czlowiekowi jest cieplo. Moze jem za malo tluszczu i dostarczam za malo energii?


Wywal to pieczywo chrupkie, ono wbwer pozorom jest gorsze od kajzerki.
Ciezko sobie wyobrazic cos bardziej przetworzonego + ten peeling na jelita ..

Wkomponuj w diete jakies warzywka, to co lubisz.

No i pamietaj by produkty byly jak najlepszej jakosci. Zoltka z jaj wiejskich, ser topiony z marketu zastap niepasteryzowanym dojrzewajacym polskim lub prawdziwym ementalem.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Dieta i popekane naczynka- prosze o pomoc
« Odpowiedz #27 : 2010-01-07, 14:12:05 »

No widzisz "zenon"!
Zywienie Optymalne, jak widac, nawet po tobie, potrafi czynic cuda, choc dalej nie rozumiesz... Very Happy

Troche wyrozumialosci, to ponoc przychodzi z czasem Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #28 : 2010-01-07, 14:15:29 »

Poważnie!
no patrz, a ja myślę, że do niektórych nigdy "nie przyjdzie".
To tylko genotyp.  Confused

PS
dieta wysokowęglwodanowa jest bardzo zdrową, bezpieczną dietą i trzeba się bardzo starać, aby zaszkodziła.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #29 : 2010-01-07, 15:01:11 »

Witam,
jestem nowcjuszem i stosuję dietę optymalną od 1,5 miesiąca. Byłam na konsultacji i przy moim wzroście 174cm ustalone zostały proporcje (60:150-200:60) a po 2 miesiącach zmniejszyć białko do 50. Niestety zauważyłam, iż strasznie pękają mi naczynka krwionośne na nogach, skórę mam bardzo wysuszoną pomimo, iż piję dziennie min. 2 litry wody - w właśnie cały czas chce mi się pić. Nadal wypadają mi włosy i w nocy strasznie drętwieją mi palce u rąk (ale to może być od kręgosłupa bo niestety mam skrzywienie). Pewnie gdzieś popełniam błąd, może nie powinnam czegoś jeść? Bardzo proszę o poradę. Czy popękane naczynka jeszcze się wchłoną? Co powinnam robić?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedż.
Marlena

Napiszę co o tym naprawdę myślę. Wygląda to jak typowa i niepierwsza z resztą na tym Forum - mistyfikacja.
Typowy scenariusz: osoba zdrowa przechodzi na Dietę Optymalną i zaczyna jej się pogarszać  Shocked Aż przylatują "posiłki" z drugiego forum. Wyglada to na przysłanego tu reprezentanta forum DD - ofiarę DD.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #30 : 2010-01-07, 15:02:28 »

..miało być ofiarę DO  Laughing ale DD też pasuje.. Laughing
Zapisane

zenon
Go


Email
Odp: Dieta i popekane naczynka- prosze o pomoc
« Odpowiedz #31 : 2010-01-07, 15:09:40 »

Renia, lrozpracowalas mnie Crying or Very sad
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #32 : 2010-01-07, 19:47:55 »

Reniu, nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz a więc czemu oceniasz? Przyznam, że nie spodziewałam się takiej reakcji.  W mojej rodzinie oraz wśród moich przyjaciół są optymalni i to własnie oni mnie przekonali, że dieta jest bardzo dobra. Najwidoczniej nie jestem wszechwiedzącą osobą jak TY i nie posiadłam pełnej wiedzy o diecie już z pierwszym dniem jej rozpoczęcia i ja "naiwna" myślałam, iż kto pyta nie błądzi. Na szczęście po odpowiedziach widzę, że są jeszcze życzliwi ludzie, którzy mogą pomóc a nie bezpodstawnie oskarżać. (A na przyszłość lepiej jest dokładni czytać wypowiedzi, bo wtedy zauważyłabyś, że w żaden sposób diety tej nie negowałam a sama wspominałam, iż zapewne gdzieś popełniam błędy. No cóż... Zbyt wiele do czytania...)
Zapisane
Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #33 : 2010-01-07, 19:50:37 »

Pytanie do życzliwich Wink
Czy jest gdzieś w Warszawie sklep z optymalną żywnością?
Z góry dziękuję
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #34 : 2010-01-07, 20:08:26 »

Reniu, nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz a więc czemu oceniasz? Przyznam, że nie spodziewałam się takiej reakcji.  W mojej rodzinie oraz wśród moich przyjaciół są optymalni i to własnie oni mnie przekonali, że dieta jest bardzo dobra. Najwidoczniej nie jestem wszechwiedzącą osobą jak TY i nie posiadłam pełnej wiedzy o diecie już z pierwszym dniem jej rozpoczęcia i ja "naiwna" myślałam, iż kto pyta nie błądzi. Na szczęście po odpowiedziach widzę, że są jeszcze życzliwi ludzie, którzy mogą pomóc a nie bezpodstawnie oskarżać. (A na przyszłość lepiej jest dokładni czytać wypowiedzi, bo wtedy zauważyłabyś, że w żaden sposób diety tej nie negowałam a sama wspominałam, iż zapewne gdzieś popełniam błędy. No cóż... Zbyt wiele do czytania...)


Ja Ciebie nie oceniam i chyba mam prawo do wyrażenia swojego zdania jak mi ten post wygląda (podobne epizody były nieraz). Jeżeli masz w rodzinie i wśród przyjaciół osoby optymalne - to na pewno sobie poradzisz.  Very Happy Nigdy nie uważałam się za wszechwiedzącą - jak piszesz, dlatego polecałam powtórną konsultację lekarską.
Zapisane

Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #35 : 2010-01-07, 20:30:47 »

Reniu, odnoszę się po raz ostatni do Twojej wypowiedzi, gdyż myślę, iż nie jest to miła sytuacja. Pozwoliłam sobie zapoznać się z Twoimi różnymi wypowiedziami i przyznam, że owszem posiadasz wiedzę w zakresie ŻO czego Ci zazdroszczę. Ale oskarżanie forumowiczów (jak wiesz nie tyczy się to tylko mojej osoby) o "agenturę"sprawia, iż już na początku zrażasz nowych optymalnych a tym samym wyrządzasz im być może krzywdę. Ja nie mam zamiaru zastanawiać się kto i co o mnie myśli ale jeśli jest ktoś nowy kto jest na tym punkcie wrażliwy i potrzebuje pomocnych informacji - dzięki Tobie może tu więcej nie zajrzeć. Zastanów się nad tym... Jak wyczytałam chcesz pomagać ludziom ale wg mnie aby im pomagać trzeba ich najpierw szanować...
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #36 : 2010-01-07, 20:37:07 »

Reniu, nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz a więc czemu oceniasz? Przyznam, że nie spodziewałam się takiej reakcji.  W mojej rodzinie oraz wśród moich przyjaciół są optymalni i to własnie oni mnie przekonali, że dieta jest bardzo dobra. Najwidoczniej nie jestem wszechwiedzącą osobą jak TY i nie posiadłam pełnej wiedzy o diecie już z pierwszym dniem jej rozpoczęcia i ja "naiwna" myślałam, iż kto pyta nie błądzi. Na szczęście po odpowiedziach widzę, że są jeszcze życzliwi ludzie, którzy mogą pomóc a nie bezpodstawnie oskarżać. (A na przyszłość lepiej jest dokładni czytać wypowiedzi, bo wtedy zauważyłabyś, że w żaden sposób diety tej nie negowałam a sama wspominałam, iż zapewne gdzieś popełniam błędy. No cóż... Zbyt wiele do czytania...)

Renia - jak napewno zauwazylas -  jest "hero member" . Odpisuje nawet sobie. Bez urazy - Reniu.
Jezeli chodzi o pieczywo chrupkie, to tak jak juz ktos napisal  - ja tez jestem przeciw. (Morgano kiedys jadl benusa, poznej przeszedl na chrupkie)
Meno, zycze wytrwalosci w DO.
maf
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #37 : 2010-01-07, 20:40:20 »

Sporo o mnie wyczytałaś.  Very Happy  Lubię pomagać rzeczywiście - czasami mogę się mylić oczywiście, ale nie byłabym sobą, gdybym nie napisała tego co myślę. Poradziłam to co uważam za najsłuszniejsze, czyli konsultację lekarską, bo jeśli objawy się zaostrzają, to rady forumowiczów mogą być niewystarczające - w końcu każdy jest inny, może mieć inne schorzenia, inne zapotrzebowanie BTW i może mieć inne produkty zalecane.
Zapisane

Mena
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #38 : 2010-01-07, 20:41:32 »

Maf - Dziękuję. Od jutra odstawiam pieczywo chrupkie Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta i popękane naczynka- proszę o pomoc
« Odpowiedz #39 : 2010-01-07, 20:53:25 »

Byłam u dr Głowackiego....

Rozumiem że to lekarz. Konsultowałaś z nim swój przypadek? Powinien Ci pomóc.

Pytanie do życzliwich Wink
Czy jest gdzieś w Warszawie sklep z optymalną żywnością?
Z góry dziękuję

"Żywność optymalna"- pod tą nazwą  sprzedaż może nie być wystarczająco dochodowa Wink i

"mistrzowie" nowoczesnego marketingu nie zaryzykują nie sprawdzonej nazwy, tym bardziej, że- jak możesz przeczytać, optymalni starają się być bardzo samodzielni. Smile
  Znam kilka bazarków warszawskich, bo tam- tak przypuszczam- koncentrują się sklepy z niewypróbowaną żywnością,
 ale nie natknąłem się na nic, coby wskazywało, że ta żywność jest przeznaczona dla optymalnych.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.