forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 12:29:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660635 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nadciśnienie - początki diety
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadciśnienie - początki diety  (Przeczytany 211330 razy)
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #100 : 2010-01-29, 19:41:15 »

u mnie po rozpoczęciu diety cisnienie spadlo po dwóch tygodniach do niskiego co mnie bardzo zaskoczyło i utrzymywalo sie niskie prze prawie dwa lata  a pózniej zaczęlo powoli wzrastać , raz kiedys tabletki  a obecnie raz kiedyś bez tabletek
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #101 : 2010-01-29, 20:45:20 »

tadzio - przysłałes mi rozoiskę jedzenia. Przekraczasz i to znacznie okres potrawienny co moze byc przyczyna skoków ciśnienia. Postaram się  wszystko opisać na "prywatne".Przy okazji jak będziesz badał krew to zmierz chomocysteinę i HbA1c.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #102 : 2010-01-29, 20:49:07 »

spotkałem się z tym że pisze się chomocysteina przez ch i samo h
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #103 : 2010-01-29, 21:43:20 »

Opal nie potrafię Ci pomóc. Czujesz się dobrze i tak trzymaj. Przy jakichs objawach można by myśleć czy nie należy alkalizować organizmu, a może zakwasić, moze zwięszyc przewage układu sympatycznego, a może parasympatycznego, a może trzeba nadtlenku wodoru, a moze to zbyt wysoki poziom chomocysteiny, a może zły okres potrawienny, a może potrzebne są jajka zgubione, a może cieciorka, a może zły index glikemiczny, a moze potrzebny jest orkisz, a może, a może, a może. Możesz sobie zaszkodzić. Jak nie trzeba to nie sprawdzaj bo właściwa ocena jest bardzo wazna. A Ty nie jedz wogóle kurczaków, wiem że pieczone są smaczne.Trudno Ale za wiele lat możesz mieć powazne kłopoty. Wiem to z własnego doswiadczenia.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #104 : 2010-01-29, 21:51:26 »

Nigdy nie lubiłam kurczaków, ani tych gotowanych, ani pieczonych. Nie jem ich mięsa, zawsze wybierałam wieprzowinę. Teraz zasmakowałam w gęsinie. Jak  przygotowuję kurczaka, to zjada najczęściej mój mąż z grupą krwi 0Rh -
Nie chodziło mi o konkretną pomoc, ale o wskazówkę co przy mojej grupie krwi, ewentualnie wieku mi służy.
Ps. Sama podpowiedź związana z kurczakiem już potwierdza to, że masz wiedzę. Chciałabym jeszcze z niej trochę skorzystać.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #105 : 2010-01-29, 21:55:07 »

Co to są jajka zgubione?
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #106 : 2010-01-29, 21:56:45 »

Hmmmm.....

Śmieszna sprawa. U mnie paznokcie, tam gdzie "wychodzą ze skóry", mają taką białą przestrzeń. Zazwyczaj tego nie było widać lub było mało. A dzisiaj patrzę, jest tego ze 2-4 mm w zależnosci od paznokcia. Jakieś nietypowo duże. Martwić się czy nie ? Może czegoś mi brakuje w dziecie ?

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #107 : 2010-01-29, 22:17:34 »

W "dziecie" to może nic, aczkolwiek moi rówieśnicy, którzy to mieli, to już nie żyją... Smile Proszę Was, kochani, bez świrowania Smile
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #108 : 2010-01-29, 22:23:52 »

Opal -jajka zgubione. Na gotującą się wodę z octem jablkowym wbijasz jajko i czekasz aż zetnie się białko a żłtko jest płynne. Wtedy wyciągasz. A czemu akurat zgubione?  -  nie wiem. Idę spać - pytaj ale odpowiem jutro.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #109 : 2010-01-29, 22:34:32 »

Słyszałam o jajkach gotowanych w wodzie z octem. Też miałam ochotę je kiedyś wypróbować, ale nie znam proporcji octu do ilości wody. Wiem, że żółtko jest płynne w takim jajku, a ja bardzo lubię płynne żółtko, takie jak w jajkach na miękko Smile
Pisałeś, że może takie jajka zgubione są potrzebne. Czy to znaczy, że może wystąpić ogolnie potrzeba zjadania żółtek na miękko, czy konkretnie takich gotowanych na wodzie z octem? Właściwie dlaczego i kiedy? Nieraz obserwuję u siebie niechęć do smażonych i zjadam wtedy jedynie żółtka na miękko. Kieruję się chyba zapachem, bo nieraz nawet zapach mięsa mnie odrzuca.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #110 : 2010-01-29, 22:40:01 »

Swojego czasu odgrażałaś się w kwestii "jajek po wiedeńsku"- do dzisiaj nie znam rezultatu - a to przecież nic innego, tylko płynne żółtka - czyżbyś zrezygnowała? Do tego nie potrzeba octu... Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #111 : 2010-01-29, 22:49:50 »

Adamel, zrobiłam te jajka po wiedeńsku Smile na dwa sposoby dla porównania. Najpierw do wysmarowanej masłem szklanki wrzuciłam jedno jajko i dwa żółtka, z przyprawami i włożyłam do wrzątku. Efekt: żółtka zaczęły mi przywierać do szklanki, musiałam mieszać burząc strukturę żółtka. Trwało to kilka minut.
Zrobiłam też preferowana przez Ciebie wersję. Ugotowalam na miękko kilka jajek i żółtka (po przekrojeniu gorącego jajka) wylałam do szklanki. Do całości dodalam masła i przypraw. Wynik drugiej wersji: szybciej, bez przyklejenia żółtka do szklanki, smakowo bardzo podobnie.
Jajko gotowane na wodzie z octem, to "jajko w koszulce". Jeszcze nie próbowałam. Bardzo lubię też "jajka sadzone" na smalcu, w których to przygotowaniu mój mąż jest mistrzem. Tutaj też wyjadam żółtka na rzadko Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #112 : 2010-01-29, 22:58:33 »

Jajka sadzone z żółtkami "na rzadko" to też moje ulubione. Osobno podsmażam boczek w plastrach i wykładam na talerz najpierw boczek, a później jajka, do tego jeden ziemniaczek, podgotowany przez 2 minuity, a następnie smażo0ny w smalcu ( drobno pokrojony ), polany wytopionym boczkiem, pokrojoinym w droną kosteczkę ( to inny boczek, niż ten w plastrach)- delicje Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #113 : 2010-01-29, 23:00:40 »

Łokropne "byki" mi wyszły - mam nadzieję na rozgrzeszenie Shocked
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #114 : 2010-01-29, 23:02:06 »

Stwierdziłam, że jajka po wiedeńsku są gorsze od tych, które jadam przygotowane na miękko. Wkładam jajka do zimnej wody, od zagotowania 3 minuty. Szybko, lekko schłodzić i natychmiast na talerz. Odcinać nożem górną część jajka. Białko całkowicie ścięte, żółtko całkowicie płynne i gorące. Nabieram na koniuszek łyżeczki trochę masła, a zółtko lekko solę i tak wyjadam samo żółtko z jajka, z kolejnych jajek Smile  Pyszotka.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #115 : 2010-01-29, 23:05:15 »

Ja czasami też tak robię  Rolling Eyes
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #116 : 2010-01-29, 23:08:10 »

Łokropne "byki" mi wyszły - mam nadzieję na rozgrzeszenie Shocked

 Laughing Przestań - cztery literówki i trzy odstępy (nie widzę dobrze o tej porze)  - to norma jeszcze z zapasem, dopuszczalna na forum Smile  
Najwyraźniej nawet upodobania kulinarne mamy podobne Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #117 : 2010-01-29, 23:13:08 »

Cieszę się, że "łapiesz", a najbardziej, że tu zostajesz, bo swego czasu się odgrażałaś... Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #118 : 2010-01-29, 23:21:35 »

Cieszę się, że "łapiesz", a najbardziej, że tu zostajesz,

Kochany pochlebca Wink  Very Happy  Razz


 bo swego czasu się odgrażałaś... Smile

Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę Ci dam.... Wink Och, te hormony Wink Laughing Laughing
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #119 : 2010-01-29, 23:29:35 »

Moje hormony już są prawdopodobnie na emeryturze Shocked Po prostu Ciebie lubię Smile
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.