forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 20:26:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
661753 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nadciśnienie - początki diety
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadciśnienie - początki diety  (Przeczytany 212780 razy)
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #120 : 2010-01-29, 23:36:18 »

Moje hormony już są prawdopodobnie na emeryturze Shocked

Skąd wiesz  Question  Czyżby świadczenie z ZUS-u już dla nich przychodziło  Twisted Evil Mr. Green  <nieznośnica Laughing

Ps. Wzajemnie Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #121 : 2010-01-29, 23:42:24 »

Dobrej nocy, Aniu. Świadczeń z ZUS-u sam się nie spodziewam, dlatego jestem zapracowany Mad
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #122 : 2010-01-30, 11:24:29 »

Sam nie wiem co o tym my&para;leć Smile.

Do timonek:

Bardzo chętnie tyle, że po przej&para;ciu na DO notuję kolejne rekordy nadci&para;nienia.
Proszę.
Pomiar sprzed chwili: 160/86. Wczoraj wieczór: 155/92. Przedwczoraj wieczór: 153/82.

Znacznie spadla mi jako&para;ć życia bo z powodu nadci&para;nienia nie mogę normalnie spać. Chodzę spać o 1.00, 2.00 nad ranem. To nie jest normalne.

Jan Kwaśniewski bardzo przystępnie tłumaczył powody nadciśnienia bodajrze w 2005 r w Poznaniu w tamtejszej Arenie Wink co akurat miałem okazję wysłuchać więc się podzielę Wink wyjaśniał on wtedy że to tylko i wyłącznie Mózg steruje w ODPOWIEDNI DLA SIEBIE sposób układem wegetatywnym ( sympatyczny , parasympatyczny czy tam współczulny , przywspółczulny lub YANG, ING ) zeby zapewnić sobie "optymalne zaopatrzenie w tlen, składniki odżywcze itp. nie wdając się w szczegóły, odpowiednie pobudzanie tych układów powoduje zwężanie lub rozszerzanie wszystkich tętnic z wyjatkiem !! oczywiście tętnic DOPROWADZAJĄCYCH KREW DO NIEGO Wink czyli teraz już chyba jest wszystko jasne ????...
a żeby przybliżyć zjawiska których teraz doświadczasz to zwróce twoją uwage na pewien paradoks który JK zaobserwował wraz z innymi lekarzami na Ukrainie, a mianowicie że wystąpiło tam u ludzi stosujacych ŻO po pewnym czasie oczywiście Wink znaczne podwyższenie ciśnienia krwi, nie występujace w Polsce na taką skale, co sam Doktor Kwaśniewski tłumaczył tym iż w Polsce nie można było się żywić tak źle jak u nich, a co za tym idzie po chwilowym poprawieniu zaopatzrenia organizmu mózg nie musiał tak mocno rabować reszty z najlepszych FRAKCJI krażących w naszym krwioobiegu Wink ale wszystko jak to mówi TK można przeczytać na www.dr-kwasniewski.pl Wink
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #123 : 2010-01-30, 21:34:24 »

W związku z wieloma pytaniami w mailach odnosnie wody na  żywieniu opty.  To o czym mówtę byłż relacjonowane w TVP1 przy aprobacie ludzi nauki. Nie ma to żadnych sprzeczności z DO. Stwierdzono że płyny ustrojowe w organizmie a dokładniej obraz cząsteszek wody oglądanych pod mikroskopem sa takie same jak płyny w owocach, jak woda w sztolni Stefani w Alpach czy też w Lourdes /nie wiem jak się to pisze/. We wszystkich tych przypadkach cząsteczki wody pod mikroskopem wygladają jak śnieżynki, gwiazdki, jak płatki śniegu /bardzo regularne. Tymczasm nasza woda obojetnie czy z kranu czy z butrlek jest bezwładną bryją. I nie trzeba jechać daleko by taką wodę uzyskać. Wystarczy ją zamrozic i niech sama odtaje, Jest już w pełni wodą strukteralną. Pisał o tym Tombak że na śyberii ludzie pijąc ta wodę nie chorują. Fakyycznie tak jest bo miałem okazję nad Bajkałem /Syberia/ z tymi ludżmi mówić. Tombak nie wiedział - my chyba wiemy.Jest jeszcze jedna ważna w/g mnie sprawa ale nie wiem czy macie jeszcze cierplowość. Mam to oczywiście wszystko nagrane na DVD
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #124 : 2010-01-30, 21:42:13 »

Jest jeszcze jedna ważna w/g mnie sprawa ale nie wiem czy macie jeszcze cierplowość. Mam to oczywiście wszystko nagrane na DVD

Mamy bardzo dużo cierpliwości Smile O takiej wodze żywej też już dawno słyszałam, ale z przyjemnością będę czekała na ciąg dalszy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #125 : 2010-01-30, 22:10:35 »

Moj kolega chemik potwierdzil teorie zmian struktor chemicznych wody, krora byla wczesniej zamrozona. Jak on to mowi "powinna" byc lepsza. Ponac ten struktora chemiczna wody jest wrecz zbawienna dla naszego organizmu. Ale czy we wszystko trzeba wierzyc? Toc dopiero co nam mowiono, ze 6x owoc i 6 x warzywo dziennie!!!  A o sex'ie nic nie mowili a niz demograficzny az w bucie sciska!!
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #126 : 2010-01-30, 22:16:55 »

Opal-chroń męża przed pszenicą /chlebusie, bułeczki, ogranicz mu też owies i fasolę. Powinien unikać produktów z mleka krowiego - kozie sa dobre. Anie ma czasem złej krzepliwości krwi?
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #127 : 2010-01-30, 22:27:32 »

Ja o tej wodzie strukturalnej wiedziałem od kilku lat, nawet kilka razy zamrażałem butelkę ale nie wytrwałem w codziennym piciu takiej wody, bo to powinna stosować cala rodzina bo inaczej itak doleją kranówy do czajnika
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #128 : 2010-01-30, 22:33:02 »

"tadzio" kazda woda zmieni swoja struktore chemiczna po zamrozeniu. Nie wazne czy "kranowa" czy przegotowana. Jamamtakie szczescie, ze mam wode ze studni, ktora kiedys tam mrozilem, bo wierzylem w "duperele". Byc moze jest to prawda a byc moze jakis tam "chochol" (pierdoloa), nie wiem, dlatego pije piwo...(zart).
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #129 : 2010-01-30, 22:55:04 »

miałem na myśli,że doleją kranówy prosto z kranu nie zamrażanej
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #130 : 2010-01-30, 23:03:39 »

Jezeli w to wierzysz, to lej kazda kranowke do butelki, zamroz ja, odtaj ja i pij. Ta struktora nie powinna Ci zaszkodzic. A pomoc? Kto to moze wiedziec?
Na dobra sprawe jestesmy, my ludzie, tacy slabi, ze wierzymy w kazda glupote.
Dzis "Kwasniewski"
Jutro " Galica"
Pozniej bedzie jakis inny "Zenon"
itd itp
Jedno jest pewne...........umrzemy!!!!Jestes tego swiadomy?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70761


Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #131 : 2010-01-30, 23:05:25 »

"adampio" - masz czarny humor.. Cool
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #132 : 2010-01-30, 23:19:32 »

Zawsze mialem, ale zawsze bylem goralem.
Co nieznaczy, ze wszyscy gorale maja czarny humor realistyczny. Wiekszosc ma czarny. Na zasadzie"jak tam pojdzies to juz nie psyjdzies". Jasne?
CZYLI JA JESTEM POZYTYWNIE NASTAWIONY DO SWIATA, NIE?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70761


Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #133 : 2010-01-31, 08:08:45 »

.. Jasne?
CZYLI JA JESTEM POZYTYWNIE NASTAWIONY DO SWIATA, NIE?

 Laughing Jasne, jasne..  Very Happy Oby tak dalej.. Wink
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #134 : 2010-01-31, 10:49:51 »

W kwestii wody Wink
Może mrożona lepsza, a może nie - nie wiem.
Ale ja tam lubię wszystko na chłopski rozum Wink
Pochodzimy z okolic Mezopotamii, są tacy co twierdzą, że z Afryki. Jak by nie było z klimatu ciepłego, bardzo ciepłego. Pierwotny człowiek miał dostęp tylko do wody źródlanej naturalnie przefiltrowanej i do takiej wody jesteśmy przystosowani. Już pomijam fakt, że zwierzęta (mam na myśli bliskie nam ssaki), które są stokroć zdrowsze od nas innej wody jak źródlanej czy powierzchniowej nie piją. I choć by 1000 naukowców "hamerykańskich" twierdziło, że takiej wody nie powinniśmy pić to niech się pocałują (pewne niedomówienie Wink ).
Przy okazji dodam, że dużo wody pozyskujemy z pożywienia - np. warzywa, owoce - prawie sama woda Wink . W samym mięsie jest około 50% wody! Nie mówiąc już o szprycowanych wędlinach Wink A jeżeli jeszcze napiszę, że pierwszą elektryczną lodówkę wprowadzono do sprzedaży dopiero w 1913r to już nic nie muszę więcej pisać Wink
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #135 : 2010-01-31, 11:00:59 »

Jeszcze odnośnie wody. Taka paskudna jest obecnie - dawniej  w rzekach i w strumykach i w żródłach była lux. W/g speców od wody to stosowanie obecnie różnych filtrów skutecznie ją czyścj ale nie zmienia jej struktury.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #136 : 2010-01-31, 11:12:24 »

Opal-chroń męża przed pszenicą /chlebusie, bułeczki, ogranicz mu też owies i fasolę. Powinien unikać produktów z mleka krowiego - kozie sa dobre. Anie ma czasem złej krzepliwości krwi?

Chleba, owsa, fasoli nie jada odkąd jesteśmy na DO Smile Produkty z mleka krowiego lubi: masło, śmietanę, sery Smile Nie ma złej krzepliwości krwi. Ze względu na rzadkość tej grupy, jako honorowy krwiodawca oddał wiele litrów krwi. Dla niego dzień bez mięsa, to dzień stracony i tak było jak tylko go poznałam Smile

Odnośnie wody, dobrym dodatkiem są również kostki lodu dorzucane do pitego napoju Smile  
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #137 : 2010-01-31, 11:22:58 »

Jeszcze odnośnie wody. Taka paskudna jest obecnie - dawniej  w rzekach i w strumykach i w żródłach była lux. 

Zgadzam się. Nie można również porównywać tego co ludzie przed wiekami jedli i było dla nich dobre, z tym co to jest teraz warte. Powinniśmy realnie oceniać sytuację do faktycznego stanu rzeczy. Wybierać z najlepszych rzeczy zawsze mniejsze zło. Co mnie obchodzi co jadał jakiś pierwotny człowiek, skoro ja nie mam ani takich zębów, ani nawet namiaski jego pokarmu.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #138 : 2010-01-31, 11:41:17 »

Woda jest bardzo niewielką częścią tego co jest wazne. Bo dla organizmu ważne jest by ta woda była, a on sobie już poradzi.I ważna uwaga. Osobom starszym nieraz się nie chce pic wogóle i powinny pić wodę czy im się chce pić czy nie. Osoby młodsze nieraz czuja potrzebę picia i pilą, a osoby starsze wtedy tej potrzeby nie czują - i to na pewno - i dlatego powinny pic okresloną ilość wody dziennie czy im się chce pić czy nie. Jest jeszcze inna ważna sprawa dla osób ciężej chorych, bo dla zdrowych to nie ma znaczenia, jak i dla cukrzycy typu II. Chodzi o okres potrawienny. Bo mamy 3 okresy po spożyciu posiłku, Okres trawienny, potrawienny i okres tak zwanego głodu. Okres trawienny i potrawienny trwa 4 - 6 godz po posiłku iwłaśnie wtedy właściwe jedzenie potrafi leczyć skutecznie. Po przekroczeniu tego czasu sterowanie metabolizmem przejmyje chory organizm i podtrzymuje stary układ. Żeby podtrzymać sterowanie metabolizmem przy pomocy jedzenia należy jeść częściej, n/p 5 razy dziennie i przy zachowaniu właściwych proporcji. Wiem że to jest ciężko, ale jeżeli nie można się normalnie pozbyć niekorzystnych objawów to może i warto. Najważniejszy jest jednak skład pozywienia. Nie wiem dlaczego przykleiłem się do tago tematu, bo przecież mnie ciśnienie unormowało się od razu po przejściu na dietę optymalną. To są wyłącznie moje uwagi i proszę to tak traktować bo przecież lekarzem nie jestem i choć mam już dorasłe wnuki to zdaję sobie sorawę z tego że nic mnie nie upowaznia do tego by mówić że tak musi być.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #139 : 2010-01-31, 11:45:17 »

Ja jednak będe stosował wodę z lodu ma ona duzo zalet, pomijając strukture nie ma ona chloru, bo chloru nie mozna wygotować  w czajniku ale musi sam odparowac a w takiej wodzie juz nie ma  chloru. Osoby stosujace dietę i niemające żadnych problemów nie muszą nic zmieniac. Jednak jezeli dieta nie pomaga trzeba szukać i ta z pozoru błacha woda też może pomóc, trzeba próbować
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 18 zapytaniami.