forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 21:47:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nadciśnienie - początki diety
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadciśnienie - początki diety  (Przeczytany 211135 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #20 : 2010-01-23, 20:16:13 »

Nie znam się zupełnie, ale zapytam czy 300 gram wątróbki to nie jest za wiele?
Witam wszystkich  furmanowiczów. apropo nadci śnienia  zaczynam miec coraz więcej watpliwości dieta przestala u mnie obniżac nadciśnienie po roku stosowania, musialem sporadycznie sięgać po leki, p trzech latach kilka tygodni brałem i znowu nie bralem leków, ostatni rok/ ósmy rok stosowania DO/ to cały rok na lekach ale brałem tabletki dopiero po godz. 17, bo do tej godziny bylo cisnienie niskie. Ale ostatnie dwa miesiące musiałem brać tabletki od rana  aby utrzymać cisnienie w granicach 140/80. Dietę stosowalem bez ważenia produktów tak na oko z doswiadczenia.Ale od 10 stycznia odlożyłem tabletki i zacząłem ważyć, przez tydzień ciśnienie utrzymywalo sie w granicach 150/80-160/90 ale trzy  dni temu skoczylo do 170 więc wzialem tabletki w tym dniu i obnizylem ilość weglowodanów z sredniej około 40g do 10 g ale wczoraj w nocy cisnienie skoczylo na 180/100 i dzisiaj biorę znowu tabletki. Ciekawi mnie jaka jest granica ciśnienia od jakiej powinno się wziąść tabletki.

"Tadzio" uważam, że węglowodany nie powinieneś obniżać, bo 40g to nie jest dużo, może prędzej winę ma białko. Nadmiar białka powoduje między innymi wzrost ciśnienia tętniczego.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #21 : 2010-01-23, 20:20:36 »

Czyli trzeba pilnować proporcji: więcej tłuszczu mniej białka. Ciekawa jestem czy pomoże, napiszecie?
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #22 : 2010-01-23, 20:24:16 »

tylko chodzi o to ,ze bialka nie jadam za dużo zreguły 0,5 do 0,8 bardzo żadko sie zdarzy 1g bialka na kg wagi należnej
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #23 : 2010-01-23, 20:52:10 »


"tadzio"
Gdybym ja miała taki problem z ciśnieniem, postarałabym się o kontakt z lekarzem optymalnym.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #24 : 2010-01-23, 21:14:43 »

Renia ma rację, ale jeśli takiej możliwości nie ma pozostaje ważyć, notować, liczyć i obok pisać wyniki badania ciśnienia. Może szydło wyjdzie w worka?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #25 : 2010-01-23, 22:16:18 »

Witam wszystkich  furmanowiczów. apropo nadci śnienia  zaczynam miec coraz więcej watpliwości dieta przestala u mnie obniżac nadciśnienie po roku stosowania, musialem sporadycznie sięgać po leki, p trzech latach kilka tygodni brałem i znowu nie bralem leków, ostatni rok/ ósmy rok stosowania DO/ to cały rok na lekach ale brałem tabletki dopiero po godz. 17, bo do tej godziny bylo cisnienie niskie. Ale ostatnie dwa miesiące musiałem brać tabletki od rana  aby utrzymać cisnienie w granicach 140/80. Dietę stosowalem bez ważenia produktów tak na oko z doswiadczenia.Ale od 10 stycznia odlożyłem tabletki i zacząłem ważyć, przez tydzień ciśnienie utrzymywalo sie w granicach 150/80-160/90 ale trzy  dni temu skoczylo do 170 więc wzialem tabletki w tym dniu i obnizylem ilość weglowodanów z sredniej około 40g do 10 g ale wczoraj w nocy cisnienie skoczylo na 180/100 i dzisiaj biorę znowu tabletki. Ciekawi mnie jaka jest granica ciśnienia od jakiej powinno się wziąść tabletki.
 

Mozesz podac dokladnie co jesz? Nie na oko ale dokladnie co jesz.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #26 : 2010-01-23, 22:24:25 »

wczoraj zjadlem 100g salceson, 4 żółtka i jedno cale jajko, 200g kapusta kiszona co daje 43-88-8, dzisiaj 50g salceson czarny, 150g podgardle, 100g boczek , 300g kapusta gotowana i smazona na smalcu co daje 30-190-20
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #27 : 2010-01-23, 22:36:48 »

wczoraj zjadlem 100g salceson, 4 żółtka i jedno cale jajko, 200g kapusta kiszona co daje 43-88-8, dzisiaj 50g salceson czarny, 150g podgardle, 100g boczek , 300g kapusta gotowana i smazona na smalcu co daje 30-190-20


Czyli, Ty od 8-mio lat optymalny chcesz mi powiedziec , ze wczoraj zjadles 8 gr weglowodanow?
Albo podasz mi dokladnie co jadles albo ja sie wylaczam z trej dyskusji...... czekam na szybka odpowiedz, bo moj czas jest cenny
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #28 : 2010-01-23, 23:13:16 »

Nie znam się zupełnie, ale zapytam czy 300 gram wątróbki to nie jest za wiele?

Też się nie znam, a bilans dnia dzisiejszego to: B100g, T280, W85. Zjadłem tylko dwa posiłki.
Wieczorny pomiar ciśnienia to: 147/74. Prędko dziś nie pójdę spać Smile.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #29 : 2010-01-23, 23:17:46 »

Czyli trzeba pilnować proporcji: więcej tłuszczu mniej białka. Ciekawa jestem czy pomoże, napiszecie?

w 100 %.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #30 : 2010-01-23, 23:31:26 »

Nie znam się zupełnie, ale zapytam czy 300 gram wątróbki to nie jest za wiele?

Też się nie znam, a bilans dnia dzisiejszego to: B100g, T280, W85. Zjadłem tylko dwa posiłki.
Wieczorny pomiar ciśnienia to: 147/74. Prędko dziś nie pójdę spać Smile.



Zdarzyło się, że uprzejmy lekarz pacjentowi prawie 190 cm wzrostu ze sporą nadwagą mówił : Pan powinien być wyższy. Ja nawiążę do tego wzoru i Smile  zasugeruję by sprawdzić co się będzie działo jeśli B będzie mniej, możliwe że i W też mniej, a T w proporcji do B jak 3 - 3,5 do 1. Choć takie rady są niebezpieczne, bo pojęcia nie mam jak Pan zyje i (zajęcia zawodowe, wysiłek fizyczny, sporty; Adampio więcej na ten temat ode mnie wie. Admin tu kiedyś pisał ile tłuszczu trzeba spożytkować przy większym zapotrzebowaniu na energię...

Zeszyt, notatki, obserwcja, to chyba przytomna rada.  I pisać tutaj co się dzieje. Czasem już fakt poddania sytuacji potencjalnej dysusji może olśnoć.
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #31 : 2010-01-23, 23:49:12 »


Zdarzyło się, że uprzejmy lekarz pacjentowi prawie 190 cm wzrostu ze sporą nadwagą mówił : Pan powinien być wyższy. Ja nawiążę do tego wzoru i Smile  zasugeruję by sprawdzić co się będzie działo jeśli B będzie mniej, możliwe że i W też mniej, a T w proporcji do B jak 3 - 3,5 do 1. Choć takie rady są niebezpieczne, bo pojęcia nie mam jak Pan zyje i (zajęcia zawodowe, wysiłek fizyczny, sporty; Adampio więcej na ten temat ode mnie wie. Admin tu kiedyś pisał ile tłuszczu trzeba spożytkować przy większym zapotrzebowaniu na energię...

Zeszyt, notatki, obserwcja, to chyba przytomna rada.  I pisać tutaj co się dzieje. Czasem już fakt poddania sytuacji potencjalnej dysusji może olśnoć.

Wczorajszy był taki: B76, W332, W80. Wieczorne ciśnienie: 141/79 puls 76.
Przedwczoraj było zaś tak: B100, T290, W80. Wieczorne ciśnienie: 151/76 i puls 87. Tu też była wątróbka Smile.

Co do aktywności, to dzisiaj siedzę w domu. Wczoraj intensywny 1,5 godzinny spacer w śniegu. Przedwczoraj około 2 godziny spokojny spacer.

Białka i węglowodanów jem sporo, ale w ten sposób pozbyłem się bólu głowy który mnie nękał przez 2 tygodnie po przejściu na dietę. Nie zamierzam zmiejszać, nie widzę powodu. 
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #32 : 2010-01-24, 00:12:09 »

co ty kolego niedopuszczasz mozliwosci  zjedzenia 8 g weglowodanów tyle zjadlem i koniec  nie musze jesc codziennie 50g i to jest tez dieta kwasniewskiego
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #33 : 2010-01-24, 00:18:43 »

co ty kolego niedopuszczasz mozliwosci  zjedzenia 8 g weglowodanów tyle zjadlem i koniec  nie musze jesc codziennie 50g i to jest tez dieta kwasniewskiego


Nie, nie dopouszczam! No chyba, ze zjadles 8 gr bialka. A jezeli tak to do zobaczenia!!!!Min dzienne jest w okolicach 15,6 bialka.

Wiesz co, chyba szkodz czasu na te rozmowe KOLEGO.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #34 : 2010-01-24, 00:21:24 »


Zdarzyło się, że uprzejmy lekarz pacjentowi prawie 190 cm wzrostu ze sporą nadwagą mówił : Pan powinien być wyższy. Ja nawiążę do tego wzoru i Smile  zasugeruję by sprawdzić co się będzie działo jeśli B będzie mniej, możliwe że i W też mniej, a T w proporcji do B jak 3 - 3,5 do 1. Choć takie rady są niebezpieczne, bo pojęcia nie mam jak Pan zyje i (zajęcia zawodowe, wysiłek fizyczny, sporty; Adampio więcej na ten temat ode mnie wie. Admin tu kiedyś pisał ile tłuszczu trzeba spożytkować przy większym zapotrzebowaniu na energię...

Zeszyt, notatki, obserwcja, to chyba przytomna rada.  I pisać tutaj co się dzieje. Czasem już fakt poddania sytuacji potencjalnej dysusji może olśnoć.

Wczorajszy był taki: B76, W332, W80. Wieczorne ciśnienie: 141/79 puls 76.
Przedwczoraj było zaś tak: B100, T290, W80. Wieczorne ciśnienie: 151/76 i puls 87. Tu też była wątróbka Smile.

Co do aktywności, to dzisiaj siedzę w domu. Wczoraj intensywny 1,5 godzinny spacer w śniegu. Przedwczoraj około 2 godziny spokojny spacer.

Białka i węglowodanów jem sporo, ale w ten sposób pozbyłem się bólu głowy który mnie nękał przez 2 tygodnie po przejściu na dietę. Nie zamierzam zmiejszać, nie widzę powodu. 


Nadciśnienie to nie jest powód?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #35 : 2010-01-24, 00:27:23 »

"ream" interesuje mnie Twoje dzienne BTW a przede wszystkim B i T . Podaj
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #36 : 2010-01-24, 10:19:17 »

"ream" interesuje mnie Twoje dzienne BTW a przede wszystkim B i T . Podaj
Dzienne BTW mozna o kant d.... rozbic jak nie bedzie w produktach zywnowsciowych tego co potrzebuje organizm.
Przezylem cisnienie 260/160 na diecie optymalnej. Na ZO jestem od 11/09/2001.
Moja teoria do nadcisnienia jest nastepujaca:
Mozg potrzebuje odpowiednich skladnikow (macro/microelementow, odpowiedniego paliwa i wiele innych nieznanych jeszcze skladnikow) do prawidlowego funkcjonowania.
Jak brakuje w pozywieniu jakichs skladnikow potrzebnych dla mozgu, to mozg jako nadrzedny organ zaczyna szukac tego co mu brakuje. Jednym ze sposobow jest podwyszenie cisnienia.
Teraz dostarczam organizmowi szerokie spektrum makro i mikroelementow w organach baranich. Baranie organy i mieso sa aktualnie najmniej zasyfione.
Nie mam problemu z nadcisnieniem. Czasami w stresie skoczy do 170/110, ale to uwazam za normalne zjawisko. Tabletek nie biore, chociaz awarynie trzymam MIcardis 40mg.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #37 : 2010-01-24, 10:25:33 »

Cytuj
Dzienne BTW mozna o kant d.... rozbic jak nie bedzie w produktach zywnowsciowych tego co potrzebuje organizm.

I wg Ciebie wystarczy zjesc jaja baranie w sosie pomidorowym.

Kangur, zawsze miales dobre teorie. Nie zawsze trafne ale dobre.

Podaj "ream"-owi to szerokie spektrum macro i microelementow, ktore znajduja sie w organach baranich.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #38 : 2010-01-24, 13:42:45 »

Skoro tak to dzisiaj jem tylko 200g orzechów  włoskich tj.32-120-36 a jak będę głodny to będę pil oliwkę z oliwek,  w orzechach jest dużo mikroelementów, jutro będe jadł tylko mleczne, bo ostatnimi czasy żywiłem się w zasadzie wieprzowiną,jajami bez mlecznych i zbożowych. Wczoraj zjadłem chyba za mało węglowodanów bo rano bolała mnie głowa
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nadciśnienie - początki diety
« Odpowiedz #39 : 2010-01-24, 16:34:35 »

Cytuj
Dzienne BTW mozna o kant d.... rozbic jak nie bedzie w produktach zywnowsciowych tego co potrzebuje organizm.

I wg Ciebie wystarczy zjesc jaja baranie w sosie pomidorowym.

Kangur, zawsze miales dobre teorie. Nie zawsze trafne ale dobre.

Podaj "ream"-owi to szerokie spektrum macro i microelementow, ktore znajduja sie w organach baranich.

http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/
Plus biblia, gdzie kaplani mieli jesc codziennie nerki z ofiary baranka.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.