forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 01:17:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 186474 razy)
Tymoteusz82
Go


Email
Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« : 2010-01-08, 20:05:04 »

Witam

Moj post bedzie raczej nietypowy gdyz ja, dzieki radom dr Kwasniewskiego wlasnie zdrowieje, tylko zastanawiam sie na co ja wlasciwie chorowalem? Zaczelo sie w wieku okolo 15 lat. zaczely mi sie w bardzo duzej liczbie robic rozstepy, skora "pekała" na ramionach, klatce piersiowej, udach, brzuchu, posladkach. Wygladalo to tak jakbym rozrywal sie na strzepy. Ile to psychicznego cierpiania kosztowalo mlodego czlowieka to nie sposob oszacowac. Jakby tego bylo malo doszedl drugi problem. Bardzo duzo biegalem w wieku okolo 17 lat. W zasadzie robilem to codziennie w ogromnej ilosci. Pewnego dnia wstalem rano i zdalem sobie sprawe ze strasznie bola mnie obie stopy

http://zapodaj.net/images/003bd739283f.jpg

Na zamieszczonym zdjeciu sa to miejsca oznaczone kolorem czerwonym. Ile mnie to bolalo to szkoda gadac. Lekarz dal mi jakis spray. Po dlugim czasie przeszlo ale przy wiekszym wysilku (bieganie) powracalo. Za kazdym raziem coraz latwiej. W koncu w 25 roku zycia bolalo juz bardzo, ktorego dnia musialem przez kilka godzin chodzic, na dodatek wieczorem przyszedl do mnie przyjaciel, wyciiagnal mnie na spacer i sie zaczelo. Pojawil sie bol w obu stopach w okolicy piet (kolor zielony na zdjeciu). Jesli sporo chodzilem to wieczorami az palilo. Zaczalem wiec chodzic w wiekszym stopniu na zewnetrznych krawedziach stop, po jakims czasie zaczely bolec strasznie i doszlo do tego ze przestalem wychodzic z domu. Musialem sobie zrobic specjalne obuwie do poruszania sie po domu (z tzw wewnetrznym obcasem) przy pomocy ktorego chodzilem tylko na pietach (tylko wowczas nie boli). W 2004 roku zaczelo sie z tricepasami, pare razy poleciala mi sztangielka za bardzo naciagajac ten mesien i pojawial sie bol w obu lokciach. Od jazdy na rowerze zaczely mnie bolec kolana. Myslalem ze moje zycia dobiega konca. Zdesperowany przeszukiwalem internet i ktoregos razu wpadlem na wypowiedz dr Kwasniewskiego, ze na tego typu przypadlosci powinno sie jesc nozki wieprzowe i galarete z nich zrobiona. Wczesniej jadlem Kolagem fimy Olimp (z wapniem i wit C), zjadlem tego wiele kilogramow i w zasadzie niewiele to pomoglo. Zaczal jednak jesc te nozki wieprzowe, ta galarete z nich i po miesiacu POMOGLO? Od 13 miesiecy nie chodzilem normalnie, kustykalem w specjalny butach po domu, tymczasem teras jestem jakies 3-4 dni po tym jak nastapila wyrazna poprawa. Najpierw duzy bol zamienil sie w mniejszy, potem w klucie, a teraz jest tylko mrowienie. Chodze po mieszkaniu normalnie i tylko rano badz czsami w spoczynku czuje mrowienie. Oprocz tych nozek zaczalem tez stosowac Zywienie Optymalne. Nie wiem czy to normalne przy tak gwaltownym przestawieniu sie z weglowodanow na tluszcze, ale w pierwszyc dniach mialem takie uczucie wewnetrzengo ciepla i stan lekko euforyczny:) Jem smalec, jajka i mieso wieprzowe, czasem dorzuce jakies podroby (serce, watroba) + zielony groszek. W kazdym razie dochodze do siebie. Dorzucilem tez czerwona paryke i nac pietruszki (ew wycisniete pol cytryny) aby bylo wiecej witaminy C ktora jest potrzebna przy kolagenie. Nogi sie naprawiaja w ekspresowym tempie a rozstepy wydaje mi sie ze zaczynaja powoli blednac.

Lekarze kazali mi zrobic przeswietlenie, tomografie komputerowa i rezonans magnetyczny. Wszystko to zostalo zrobione i nie bylo widac zadnej choroby. Prywatny ortopeda zaczal mi wrecz sugerowac ze moge sobie ten bol wmawiac (kilkanascie lat wmawiania?). Dawal mi leki ktore nie pomogly (Febrofen, Mydocalm Forte) ktore nie dzialaly a zle sie po nich czulem (po tym drugim konkretnie). W kazdym razie na badaniach zauwazyl ze od nie chodzenia zaczelo mi sie robic rozmiekczenie szpiku kostnego (jesli dobrze zapamietalem).

Co mi w zasadzie bylo, moglo byc? Krwawily mi tez dziasla, teraz juz mniej. Jeszcze jakos moge sobie pomoc? Jem tez chrzastki i sciegna z kurczaka co jakis czas. 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #1 : 2010-01-09, 12:58:59 »

Gratuluję Panu!

Proszę pamiętać, że choremu człowiekowi doktor Kwaśniewski zaleca dużo żółtek!
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #2 : 2010-01-09, 22:28:36 »

Proszę pamiętać, że choremu człowiekowi doktor Kwaśniewski zaleca dużo żółtek!
Jem 4 cale jajka dziennie, to chyba nie jest za duzo?

Moja dieta jest wyjatkowo monotonna, ale dla mnie to plus, bo wygodnie a i tak smacznie.

Sniadanie: Jajecznica z dwoch jajek na smalcu + galareta z nozek wieprzowych

Obiad: Karkowka na smalcu + czerwona papryka (1/3 lub 1/4 calej papryki) + nac pietruszki + troche zielonego groszku + ugotowana nozka wieprzowa (teraz jem juz 1 dziennie). Czasem zamiast karkowki mam serce lub watrobe wieprzowwa.

Kolacja: Jajecznica z dwoch jajek na smalcu

Pewnie za malo weglowodanow ale chce tez schudnac.
Stosuje ZO juz miesiac a mocno glodny jestem przed obiadem i kolacja.
Czy robie cos nie tak?

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #3 : 2010-01-09, 22:40:14 »

Nie może Pan zreygnować z jajek na rzecz żółtek? Np jajecznica z 1 jajka i 3 żółtek to objętościowo tyle co dwa jajka, a najlepszego białka więcej. Tą metodą mógłby Pan konsumować dziennie żółtek osiem...

Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #4 : 2010-01-11, 13:05:25 »

Nie może Pan zreygnować z jajek na rzecz żółtek? Np jajecznica z 1 jajka i 3 żółtek to objętościowo tyle co dwa jajka, a najlepszego białka więcej. Tą metodą mógłby Pan konsumować dziennie żółtek osiem..
Niestety w moim przypadku jest to niemozliwe by jesc zółtek dziennie.

Mam jednak pytanie odnosnie witaminy C, moze ktos sie orientuje.
Przeczytalem gdzies wypowiedz doktora Kwasniewskiego, ze najlepszym zrodlem witaminy C jest owoc dzikiej rozy. Znalazlem cos takiego w internecie (50 gramow za okolo 4 zl), tyle ze pisza aby te owoce 3 minuty gotowac i pic wywar. Tymczasem czytajac o witaminie C dowiedzialem sie, ze dobrze znosi ona zamrazanie, ale zle reaguje na wysokie temperatury. Mozna wiec ten zmielony owoc dzikiej rozy nie gotowac, tylko na lyzeczke i do ust?Smile Ile go stosowac w takim przypadku.

Pytam tak o te witemine poniewaz mimo stosowania DO jestem ciagle senny, mam duze klopoty z koncentracja, klopoty ze snem. Tak sobie to na moj rozum tlumacze, ze skoro Wit C bierze udzial przy syntezie kolgenu, a ja jem go (kolagenu) teraz bardzo duzo w formie naturalnej (nózki i galareta z nich) aby wyleczyc te moje stopy, to moze moj organizm caly zapas tej witaminy zuzywa wlasnie na ten kolgen i dlatego ja chodzie taki zaspany, majacy problemy z koncentracja.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #5 : 2010-01-11, 15:25:24 »

Dlaczego nie wezmiesz wodnego roztworu kwasu askorbinowego ? Raz dziennie jeden gram albo dwa razy jeden gram.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #6 : 2010-01-11, 16:41:30 »

Dlaczego nie wezmiesz wodnego roztworu kwasu askorbinowego ? Raz dziennie jeden gram albo dwa razy jeden gram.
Nigdy o czyms takim nawet nie slyszalem. To sie kupuje w aptece, w jakiej formie, drogo, tak samo dobra C jak w produktach naturalnych?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #7 : 2010-01-11, 16:56:51 »

To jest zwykla witamina C w tabletce musujacej. 20 szt okolo 10 zl. Czasem na przecenie za 5 zl. Kupuj tylko w aptece.

Bardzo duzo witaminy C jest w czerwonej papryce, straci okolo 20 % podczas obrobki termicznej.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #8 : 2010-01-14, 17:38:27 »

Dziekije za rady. Jesli chodzi o witamine C to w sklepie zielarskim zakupilem mielony owoc dzikiej rozy oraz rokitnik zwyczajny. Troche niepokoi mnie ze karza zalewac to wrzatkiem, o ktorym czytalem ze niszczy te witamine.

Mam pytanie odnosnie skórek wieprzowych. Przeczytalem wypowiedz doktora Kwasniewskiego, ze powinienem to jesc. Pytanie tylko skad je brac? Jem nozki wieprzowe ale nie ma jej tam duzo, w sklepach miesnych nie widzialem.


Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #9 : 2010-01-14, 17:57:57 »

Mam pytanie odnosnie skórek wieprzowych. .... Pytanie tylko skad je brac? Jem nozki wieprzowe ale nie ma jej tam duzo, w sklepach miesnych nie widzialem./quote]

Skórę masz na słoninie (dobrze przy okazji wytopić smalec Smile ), podgardlu, boczku, golonce, nóżkach - do kupienia w sklepach mięsnych.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #10 : 2010-01-14, 18:15:41 »

Mam pytanie odnosnie skórek wieprzowych. .... Pytanie tylko skad je brac? Jem nozki wieprzowe ale nie ma jej tam duzo, w sklepach miesnych nie widzialem.

Skórę masz na słoninie (dobrze przy okazji wytopić smalec Smile ), podgardlu, boczku, golonce, nóżkach - do kupienia w sklepach mięsnych.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #11 : 2010-01-14, 18:39:39 »

Skórę masz na słoninie (dobrze przy okazji wytopić smalec Smile ), podgardlu, boczku, golonce, nóżkach - do kupienia w sklepach mięsnych.
No w sumie prawda, ale da sie kupic taka skóre bez tych ekstra "dodatkow"?Smile
Jest u mnie w miescie "Hala Miesna", bylaby szansa dostac tam cos takiego?
Uslyszalem przed chwila, ze jest ona otwarta tylko w czwartki rano, a dzis jest... czwartek pod wieczor Mad
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #12 : 2010-01-14, 19:07:53 »

popytaj można czasem kupić za parę groszy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #13 : 2010-01-14, 19:36:03 »

No w sumie prawda, ale da sie kupic taka skóre bez tych ekstra "dodatkow"?Smile

Nie spotkałam sprzedawanych samych skór, inna sprawa, że nie szukałam. Właściwie dlaczego chcesz kupować bez dodatków? Sama właśnie zjadłam trochę "zimnych nóżek", które wczoraj robiłam. Galarety to nasza specjalność Smile Gotowalam nóżki, kolanka, golonki wieprzowe. Skóry, mięso i wszystkie smakołyki zostaly zsiekane, wymieszane z natką pietruszki (wit. C) i marchewką, potem zalane kleistym wywarem. Kupowanie samych skór mija się z celem, nie samymi skórami człowiek żyje, więc i dodatki są potrzebne. Przynajmniej smalec pięknie pachnący jest nam potrzebny w każdym dniu, więc dlaczego nie kupić słoniny ze skórą?
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #14 : 2010-01-15, 10:04:09 »

Przejechalem sie jednak do tej "Hali Miesnej" i widze ze wprowadzono mnie w blad. Ona nie jest otwarta tylko w czwartki rano, tylko... od wtorku do soboty. Na dodatek gratis dostalem solidny kawalek skóry od bardzo milej pani. Gdy zapytala mnie "a po co?", nie wiedzac co powiedziec, odpowiedzialem ze "e eee ee bo brat jest poparzony i lekarz mu zalecil skore wieprzowa", na te slowa pani dolozyla mi jeszcze gratis spory kawalek słoniny z pieczatka badania weterynaryjnego ("bo na to bedzie jeszcze lepsza"). Nigdy nie mialem dotad kontaktu ze słonina, nie wiem jeszcze jak sie do tego zabrac, ale cos wymysle;) Zapytalem jeszcze o podroby, uslyszalem odpowiedz ze sa tu jak sie przyjdzie wczesniej, tyle ze nie bardzo chca je sprzedawac bo... uzasadnienie bylo taka gwara ze nic nie zrozumialem:)

Co do podrobow to mam pytanie. Przeczytalem wypowiedz ze sa dobre co najwyzej od czasu do czasu oraz ze... "glowna wada podrobow/serca,watrobka,nerki itp./jest wysoka zawartosc puryn,ktore moga byc przyczyna zwiekszonej ilosci kwasu moczowego we krwi". Moja mam np krzyczy na mnie ze przed smazeniem nie mocze watroby w mleku, ze owa czynnosc pozbawia je substancji toksycznych z ktorych watroba oczyszcza organizm swini. Ze cholesterol i w ogole. Z Kolei doktor Kwasniewski nazywa pisze ze podroby nalezy jest jak najczesciej i ze sa lepsze od miesa. Jak to w koncu jest? To na co sie natknalem to sa podrobowe mity?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #15 : 2010-01-15, 10:51:08 »

Ja wierzę dr. Kwaśniewskiemu.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #16 : 2010-01-15, 12:02:26 »

Ja jem podroby średnio co dwa, trzy tygodnie i myślę, że taka ilość jest bezpieczna, jeśli nie zna się dokładnego źródła mięsa. Jeśli ma się dojście do mięsa z naturalnego chowu, bez sztucznych pasz, dodatków chemicznych i bez stosowania antybiotyków u zwierząt - to można jeść podroby częściej.
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #17 : 2010-04-27, 21:15:35 »

Na diecie optymalnej udalo mi sie juz schudnac 11 kg. Gdy zaczynalem bylo 109.2 kg, obecnie mam 98.2 kg. Powoli ale idzie w dobrym kierunku. Chcialbym z tego miejsca podziewac Opal i AdamPio za udzielona pomoc.

Zdrowieje tez, zdrowieja mi stopy (nie moglem chodzic). Łokcie i kolana wyzdrowialy juz chyba calkowicie. Pojawil sie jednak w ostatnich dniach problem. Mam strasznie sucha skore na dłoniach, zaczela sie tez luszczyc troche, pobolewa od tego przesuszenia troche. Nigdy wczesniej czegos takiego nie mial i poza tym jest super. Czy nie jest to przypadkiem wina zbyt duzej ilosci bialka? Jem go duzo poniewaz mialem wiele do naprawienia w organizmie i poniewaz cwicze na silowni aby wrocic do formy. Czy jest mozliwe ze sporo zostalo juz poprawione, zapotrzebowanie wiec na bialko spadlo, bialka jest nadwyzka i tym wlasnie zaczelo sie to objawiac? Gdzies cos tym w stylu czytalem (nadmiar bialka -> skora), wole sie jednak upewnic.

Bede wdzieczny za odpowiedz.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #18 : 2010-04-27, 21:55:27 »

Jakie masz teraz BTW?
Podaj ilosc zjadanego bialka.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #19 : 2010-04-28, 10:50:36 »


Przypomnę (na wszelki wypadek) skutki nadmiaru białka:

"Objawy nadmiaru białka w organiźmie:(objawy te mogą mieć również inną przyczynę)
-swędzenie i pękanie skóry
-nawrót chorób (łuszczyca, cukrzyca)
-cuchnący mocz
-bóle nerek i (lub) stawów
-przyśpieszone tętno , arytmia
-wzrost ciśnienia tętniczego
-nadmierna nerwowość, potliwość
-szum w uszach
-zaparcia
-przykry zapach z ust
-wzrost wagi ciała
-osłabienie ogólne
-uczucie zimna
-mrowienie i drętwienie kończyn
-plamy na paznokciach, kruchość ich i rozdwajanie
-wypadanie włosów "
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 19 zapytaniami.