forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 17:51:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660328 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 187859 razy)
fewa
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #20 : 2010-04-28, 14:16:15 »

To co może być przyczyną nadmiaru, może być przyczyną niedoboru.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #21 : 2010-04-28, 14:38:08 »


Tak. Dużo jest podobnych objawów i dość często jest mylone. Z tego co wiem, to taka bezpieczna ilość dla kobiet ( średni wzrost i średnia aktywność fizyczna) to 50g, a dla mężczyzn 60g (średnio, jeśli choroby lub duża aktywność  - to trochę więcej). Z białkiem moim zdaniem najtrudniej dopasować. Węglowodany możemy sprawdzić paskiem, tłuszczy jeść dość dużo, ale tak, aby nie było biegunek.. tylko z tymi nieszczęsnymi białkami musimy uważać..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #22 : 2010-04-28, 14:40:05 »


..uważać lub słuchać organizmu..chociaż ja słabo słyszę..nie wiem czy mam coś z uszami... Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #23 : 2010-04-28, 14:44:41 »

To co może być przyczyną nadmiaru, może być przyczyną niedoboru.

A w jakiej jednostce wyrażone, bo ... to co za dużo w gramach, może być za mało w %, a to, co za mało w %, może być za dużo w kWh  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #24 : 2010-04-28, 14:47:24 »


..w gramach na dzień...może być?
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #25 : 2010-04-28, 15:16:55 »

Na diecie optymalnej udalo mi sie juz schudnac 11 kg. Gdy zaczynalem bylo 109.2 kg, obecnie mam 98.2 kg. Powoli ale idzie w dobrym kierunku. Chcialbym z tego miejsca podziewac Opal i AdamPio za udzielona pomoc.

... Mam strasznie sucha skore na dłoniach, zaczela sie tez luszczyc troche, pobolewa od tego przesuszenia troche. Nigdy wczesniej czegos takiego nie mial i poza tym jest super.

Cieszę się, że mogłam pomóc, a najbardziej z twojego powrotu do zdrowia i lepszego samopoczucia Very Happy 
Suchej skóry na samych dłoniach nie kojarzyłabym z jedzeniem. Najprawdopodobniej jakiś płyn, środek chemiczny, może proszek - wywołał podrażnienie i suchość skóry w tym tylko miejscu. Popatrz z czym stykasz dłonie na siłowni, mam też nadzieję, że się niczym np. grzybem, tam nie zaraziłeś. Na razie nakładaj na dłonie grubą ilość nawilżającego, łagodzącego kremu i obserwuj. Mam nadzieję, że to szybko pomoże.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #26 : 2010-04-29, 02:17:10 »

-swędzenie i pękanie skóry
-przyśpieszone tętno , arytmia
-zaparcia
Zgadzaja mi sie te objawy. Zaparcia nie do konca, sa zmiany w tym kierunku wlasnie. Na reszte pytan postaram sie odpowiedziec jutro. Zmniejszylem troche ilosc bialka i wydaje mi sie ze troche sie poprawilo. Opal, silownie mam wlasna, w garazu Wink takze nic na niej nie zlapalem. Wydaje mi sie ze z zadnymi nowymi chemikaliami nie mialem do czynienia. Skora na dloniach zaczela sie nie tylko luszczyc i swedziec, ale tez zrobila sie czerwona. Podobnie czerwona skora bardziej czula na dotyk zrobila mi sie w okolicach łokcia, w miejscu gdzie biceps i triceps lacza sie z lokciem, po wewnetrznej stronie. Przyspieszone tetno mam zwykle jak leze i zwykle jak sie budze, czuje sie taki... cieply przy tym.

Ktos tu pisal, ze moge rownie dobrze miec niedobor bialka jak i nadmiar. Jesli juz to zdecydowanie nadmiar. Jem duzo bialka, jedyna mozliwsc to przedawkowanie. 7 zółtek na sniadanie, 150 gramow watrobki wieprzowej na obiad i jeszcze nie zwazona przeze mnie ilosc galarety z nozek i samych nozek zrobionych szybkowarze. Wczesniej bylo OK poniewaz bylem schorowany i polamany. Leczylem sie i chudlem, do tego jeszcze "piec" sie przestawial. Mysle ze teraz jestem juz przestawiony albo tego bliski (4 miesiace na DO) i w solidnym stopniu juz wyleczony, w zwiazku z tym ta sama ilosc białka, ktora wczesniej była fajna, teraz juz taka nie jest. A ze codziennie jem to samo i w takich samych ilosciach (dla mnie super sprawa), to nie ma bata zebym cos pomajtal ostatnio z jadlospisem:)
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #27 : 2010-04-29, 02:27:56 »

Dodam jeszcze ze wczesniej jadlem bardzo duzo tluszczu, ok 300 gramow na dzien, inaczej odczuwalem wilczy glod. Na poczatku byly duze problemy, z trudme dotrzymywalem do 2 sniadania. Juz godzine po zjedzeiu pierwszego posilku robilem sie glodny, po 2 godzinach byl to juz wsciekly glod. Dopiero znaczace zwiekszenie ilosci tluszczu pomoglo. Ostatnimi czasy jem juz mniej tluszczu i przerwy miedzy posilkami moga byc mniejsze. W szczytowym momencie samego smalcu zjadalem ok 280 gramow dziennie, obecnie okolo 160 gramow. Weglowodanow pilnuje i zawsze jem tyle ile potrzeba, w jednym posilku, na kolacje, bez bialka i weglowodanow. Jem 0.8 grama na kilogram masy naleznej, czyli przy mojej wadze naleznej ok 84 kg jest to 67 gramow weglowodanow.

Scislejsze wyliczenia ilosci bialka i tluszczu postaram sie jutro wrzucic.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #28 : 2010-04-29, 02:51:29 »

-swędzenie i pękanie skóry
-bóle nerek i (lub) stawów
-przyśpieszone tętno , arytmia
-zaparcia
Wlasnie sobie przypomnialem o kolejnej rzeczy. Bola mnie stawy skokowe. Przez poltora roku nie chodzilem z powodu wielkiego bolu sciegien stop. Poniewaz na DO zaczelo sie to lepczyc, to powoli zwiekszalem aktywnosc. Wydawalo mi sie ze ostatnio przeszarzowalem z iloscia ruchu, poniewaz zaczely mnie bardzo bolec stawy skokowe. Prawy staw skokowy jeszcze wczoraj wyraznie puchl przy kostce, po zewnetrznej stronie. Tak jak mowilem, sadzilem ze przeszarzowalem bo tuz przed tymi dolegliwosciami bardzo mocno zwiekszylem aktywnosc fizyczna.

Wyglada wiec na to, ze juz chyba 4 objawy sie zgadzaja
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #29 : 2010-04-29, 08:06:14 »


[quote author=Tymoteusz82 l Przyspieszone tetno mam zwykle jak leze i zwykle jak sie budze, czuje sie taki... cieply przy tym.

Takie objawy miałam przy nadczynności tarczycy. Może warto by było sprawdzić?

Cytuj
W szczytowym momencie samego smalcu zjadalem ok 280 gramow dziennie, obecnie okolo 160 gramow..

Nie za dużo? W czym tyle smalcu zjadasz?

W początkowym okresie DO też byłam ciągle głodna. Myślę, że to przez to, że żołądek nie był jeszcze dostatecznie obkurczony i dostosowany do mniejszej ilości jedzenia.
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #30 : 2010-04-29, 08:50:45 »

quote author=Tymoteusz82 link=topic=4160.msg97603#msg97603 date=1272500230]

Skora na dloniach zaczela sie nie tylko luszczyc i swedziec, ale tez zrobila sie czerwona. Podobnie czerwona skora bardziej czula na dotyk zrobila mi sie w okolicach łokcia, w miejscu gdzie biceps i triceps lacza sie z lokciem, po wewnetrznej stronie.
Cytuj

Niepokojące są te czerwone zmiany. Przejdź się do lekarza, przynajmniej żeby wykluczyć łuszczycę.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #31 : 2010-04-29, 09:03:24 »

Na VouTube jest zamieszczony wykład dr Pali . W trzecim odcinku mówi na temat spożywania nadmiaru białka.
http://www.youtube.com/optymalni?gl=PL&hl=pl#p/u/10/wHhcJ9GW45
                       
                                              Pozdrawiam Krystyna.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #32 : 2010-04-29, 09:31:47 »


http://www.youtube.com/optymalni?gl=PL&hl=pl#p/u/10/wHhcJ9GW45s ..  bardzo ładnie, jasno wytłumaczył.. Very Happy
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #33 : 2010-04-30, 10:00:19 »

http://www.youtube.com/optymalni?gl=PL&hl=pl#p/u/10/wHhcJ9GW45s
Renia, po wysluchaniu tego nagrania jestem PEWIEN ze jest w stanie przebialczenia. Uslyszalem tez rzecz o ktorej nie wiedzialem a ktora moga mnie wczesniej uratowac. Przebialczenie daje o sobie powaznie znac po KILKU MIESIASACH zdecydowanie zbyt ilosci bialka. Czyli to co wczesniej opisywalem jako ilosc bialka bedaca ok wcale taka nie byla, tylko problem narastal i czekal aby sie objawic:(

Ile w takim razie powinienem przyjmowac bialka: 84 kg masy naleznej, umiarkowany tryb zycia, umiarkowanego trening na silowni, co nieco jeszcze do wyleczenia, 97.6 kg masy obecnie ???

ps stawy skokowe naprawde mnie napieprzaja (najbardziej gdy stoje w miejscu) i rehabilitacja aby znowu moc normalnie chodzic musi na razie isc do kosza
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #34 : 2010-04-30, 10:44:43 »


Na pewno przydałaby się porada lekarza optymalnego i dokładne, indywidualne zalecenia.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #35 : 2010-04-30, 10:57:12 »


Jeśli nie ma się żadnych chorób, to można sobie samemu dostosowywać ilości BTW. Ale przy schorzeniach, lepiej nie ryzykować...
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #36 : 2010-04-30, 12:37:45 »

Nie bede mial kontaktu z lekarzem optymalnym, wiec lepiej mi cos poradzic, przedstawic jakies widełki niz mialbym sam na slepo probowac.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #37 : 2010-04-30, 13:43:25 »


Ja (gdybym była na Twoim miejscu) zmniejszyłabym białko na jakieś 60 - 65g/dzień tłuszcz ok. 180g a węglowodany 50 - 60g. Ale tylko do czasu wizyty lekarskiej. Ilości kolagenu bym nie zmniejszała. Takie jest moje zdanie, może ktoś coś innego podpowie...
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #38 : 2010-04-30, 13:57:33 »

A kolagen to jak liczyc, to jest chyba bialo prawda, ale zdecydowanie malo wartosciowe w stosunku do zoltek jaj. Musze jesc kolagen aby leczyc sciegna i skore. Nie wiem jednak ile powinienem go jesc. Gdzies czytalem wypowiedz doktora Kwasniewskiego ze powinno sie spozywac łyzeczke skorek i takich rzeczy dziennie. ale to jest chyba liczba dla zdrowych, aby moc chodzic i wyleczyc skore to potrzebuje zdecydowanie wiecej, ale no wlasnie, ile...

Czemu weglowodanow tylko 50-60 gramow, skoro przy mojej wadze naleznej powinno to byc 67g ?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #39 : 2010-04-30, 15:33:27 »


Węglowodanów powinno się spożywać mało, ale tak aby nie mieć ciał ketonowych. Najlepiej sobie sprawdzić paskiem Keto-Diastix i dostosować do siebie. Zbyt dużo zwiększa wagę ciała i poziom trójglicerydów.
A jak liczyć kolagen to nie wiem..Chyba normalnie np. skórki mają białka 23g, flaczki ok.13g. Jest to też wartościowe białko, bo zwierzęce. W chorobach stawów i skóry niezbędne. Nie jest co prawda tak wartościowe jak białko z żółtek, ale gdybyś jadł tylko białko z żółtek, to nie potrzebowałbyś tyle..
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.