forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 16:03:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
661751 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 191180 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #260 : 2010-09-19, 10:12:22 »

Bardzo dobry tekst Renia. O ty  tez mowil "Toan" w swoim czasie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #261 : 2010-09-19, 10:21:30 »

Mam go z forum DD. Ponoć ten Jarosław tam pisał. Ponoć brał również jakieś szkodliwe "wspomagacze" ale to nie jest istotne. Najważniejsza jest wypowiedź lekarza.
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #262 : 2010-09-19, 10:59:38 »

W ubraniu wygladam na chudego, mam jeszcze jednak fałdy tluszczu na brzuchu, na nerkach i na klatce piersiowej.  Mozna powiedziec ze jeszcze jest mnie za co zlapac, a ze nie jestem kobieta, to budzi to moje zaniepokojenie:)

Przecież przyzwyczaiłeś swój organizm do pięćdziesięciokilogramowego zapasu tłuszczu, żeby potem w ciągu roku
"pozbawić" go takiego "dobra" Wink w dodatku przy udziale ćwiczeń fizycznych Wink to czego Ty od "niego" jeszcze chcesz.

Cytuj z: tymoteusz82 kilka dni wcześniej
...Reniu, na ostatnim treningu zrobilem 600 (pełnych) "brzuszkow" w jednym ciagu bez odpoczynku i 67 razy w martwym ciagu podiosłem swoja obecna wagę ciała. A to wszystko w sytuacji gdy dopiero co skonczylem chudnac 50 kg i nie moge normalnie chodzic.

Jakies pytania?

Jakieś pytania? Smile

Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #263 : 2010-09-19, 13:22:34 »

Świetnie Reniu, że wkleiłaś ten link. Znowu dowiedziałam się czegoś nowego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #264 : 2010-09-19, 13:30:59 »


Cieszę się, że coś pomógł.. Very Happy
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #265 : 2010-09-19, 13:39:26 »

Jasne Reniu. Wszystkie te odpowiedzi na listy czytałam już, ale przypominanie ich sobie, kiedy ma się już jakieś
przejścia, a nawet wyniki podczas stosowania DO, odświeża i przypomina ważne elementy tej diety.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #266 : 2010-09-19, 14:37:39 »


Jak czytałam ponownie książki J.Kwaśniewskiego, to sporo rzeczy "odkryłam" o których nie miałam zielonego pojęcia, a które były bardzo przydatne.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #267 : 2010-09-19, 14:47:55 »


W tym artykule zaskoczyły mnie takie duże ilości białka i węglowodanów, zalecane na DO, przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych.
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #268 : 2010-09-19, 14:54:36 »

No tak, bo przecież podczas godzinnego, intensywnego wysiłku, tracimy ok 50g białka Smile
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #269 : 2010-09-19, 16:03:34 »

Tymoteusz mam coś dla Ciebie. Przyda się? http://www.optymalni.pl/listy.php?id=17
Bardzo dobra rzecz renia, ja bedziesz miala tego wiecej to sie nie szczyp tylko wklejaj:) Dzieki. Tu sie pisze nawet o 120g weglowodanow dla cwiczacego, a tymczasem gdy ja tu wspomnialem o 100g to bylo zdziwienie. Potwierdza to wiec moje słowa.
Przecież przyzwyczaiłeś swój organizm do pięćdziesięciokilogramowego zapasu tłuszczu, żeby potem w ciągu roku
"pozbawić" go takiego "dobra" Wink w dodatku przy udziale ćwiczeń fizycznych Wink to czego Ty od "niego" jeszcze chcesz
Czego chce? Nie chce wygladac w ubraniu na szczuplego tylko byc szczuplym. To zas co mam wydaje mi sie moja waga nalezna + 4-5 kg. A poniewaz DO powoduje osiagniecie wagi naleznej, to zwyczajnie chce osiagnac efekty jakie obiecuje tworca diety. Byc moze to jest moja waga nalezna (oby nie) a byc moze musze jeszcze popracowac nad proporcjami badz gramatura, by sie wstrzelic w idealne posilki i stracic reszte.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #270 : 2010-09-19, 16:38:29 »

Tymoteusz mam coś dla Ciebie. Przyda się? http://www.optymalni.pl/listy.php?id=17
Bardzo dobra rzecz renia, ja bedziesz miala tego wiecej to sie nie szczyp tylko wklejaj:) Dzieki. Tu sie pisze nawet o 120g weglowodanow dla cwiczacego, a tymczasem gdy ja tu wspomnialem o 100g to bylo zdziwienie. Potwierdza to wiec moje słowa.
Przecież przyzwyczaiłeś swój organizm do pięćdziesięciokilogramowego zapasu tłuszczu, żeby potem w ciągu roku
"pozbawić" go takiego "dobra" Wink w dodatku przy udziale ćwiczeń fizycznych Wink to czego Ty od "niego" jeszcze chcesz
Czego chce? Nie chce wygladac w ubraniu na szczuplego tylko byc szczuplym. To zas co mam wydaje mi sie moja waga nalezna + 4-5 kg. A poniewaz DO powoduje osiagniecie wagi naleznej, to zwyczajnie chce osiagnac efekty jakie obiecuje tworca diety. Byc moze to jest moja waga nalezna (oby nie) a byc moze musze jeszcze popracowac nad proporcjami badz gramatura, by sie wstrzelic w idealne posilki i stracic reszte.

OK nie będę się szczypać.. Very Happy Tymoteusz, jeżeli nawet Twoja obecna waga, jest Twoją wagą optymalną, to zawsze możesz sobie bardziej mięśnie wyrzeźbić, czy jak to się mówi...tak, żeby fałdy tłuszczu zniknęły..
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #271 : 2010-09-21, 14:02:22 »

Ma wyniki badan, pasożytów na szczęście nie mam.
Pozostałe wyniki:

Cholesterol całkowity: 267.4
HDL: 91.8
LDL: 164
Trójglicerydy: 57.5 (przed odchudzaniem miałem 360)
pH moczu: 5.0
Kryszt. szczawianu wapnia: liczne w polu widzenia (powinny być nieobecne)

Wyniki pokazują ze mam za niski poziom Hemoglobiny - 13.8 przy minimum 14. Erytrocyty tez niskie - 4.57 (przy minimum 4.50). Z czego to może wynikać?


Jesli ktos jest w stanie cos mi powiedziec o tych wynikach, to bede bardzo wdzieczny.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #272 : 2010-09-21, 14:37:39 »


Wyniki pokazują ze mam za niski poziom Hemoglobiny - 13.8 przy minimum 14. Erytrocyty tez niskie - 4.57 (przy minimum 4.50). Z czego to może wynikać?


Świadczy to o anemii, za mało żelaza.
Zbyt mała ilość erytrocytów może też być objawem choroby nowotworowej, ale przecież w Twoim wypadku, to raczej niemożliwe Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #273 : 2010-09-21, 14:55:10 »

Ma wyniki badan, pasożytów na szczęście nie mam.
Pozostałe wyniki:

Cholesterol całkowity: 267.4
HDL: 91.8
LDL: 164
Trójglicerydy: 57.5 (przed odchudzaniem miałem 360)
pH moczu: 5.0
Kryszt. szczawianu wapnia: liczne w polu widzenia (powinny być nieobecne)

Wyniki pokazują ze mam za niski poziom Hemoglobiny - 13.8 przy minimum 14. Erytrocyty tez niskie - 4.57 (przy minimum 4.50). Z czego to może wynikać?


Jesli ktos jest w stanie cos mi powiedziec o tych wynikach, to bede bardzo wdzieczny.

Cholesterol i trójglicerydy masz na pewno bardzo dobre (chociaż lekarz pewnie zapisałby Ci statyny)
Erytrocyty też są jeszcze w normie.

Co do reszty wyników, to na pewno ktoś inny zna się lepiej........
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #274 : 2010-09-21, 14:58:16 »

Może warto popilnować proporcji, nie przesadzać z przeforsowywaniem się i dożywiać podrobami (wątróbka, pasztet, kaszanka), a za jakiś niezadługi czas sprawdzić wyniki ponownie?
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #275 : 2010-09-21, 15:38:21 »

Ma wyniki badan, pasożytów na szczęście nie mam.
Pozostałe wyniki:

Cholesterol całkowity: 267.4
HDL: 91.8
LDL: 164
Trójglicerydy: 57.5 (przed odchudzaniem miałem 360)
pH moczu: 5.0
Kryszt. szczawianu wapnia: liczne w polu widzenia (powinny być nieobecne)

Wyniki pokazują ze mam za niski poziom Hemoglobiny - 13.8 przy minimum 14. Erytrocyty tez niskie - 4.57 (przy minimum 4.50). Z czego to może wynikać?


Jesli ktos jest w stanie cos mi powiedziec o tych wynikach, to bede bardzo wdzieczny.

Te kryształki to może być początek kamieni. Zgodnie z tym artykułem http://zdrowie.flink.pl/kamica.php powinieneś pić więcej wody i zweryfikować czy nie jesz za dużo białka, nawet pomimo ćwiczeń i choroby oraz jeść dużo alkalizujących warzyw. Twój mocz jest zbyt kwaśny.
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #276 : 2010-09-21, 15:44:39 »

Tutaj http://abcbadania.pl/badanie-ogolne-moczu też piszą, że kwaśność moczu wzrasta przy diecie bogatobiałkowej. A przewlekle podwyższone albo obniżone ph zwiększa prawdopodobieństwo kamieni. Albo jesz za mało warzyw alkalizujących, albo za dużo białka, albo za mało pijesz wody, albo kombinacja powyższych czynników. Dużo węglowodanów w postaci innej niż alkalizujące warzywa [typu biały ryż] też obniża ph moczu, czyli jak dla Ciebie działa niekorzystnie.
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #277 : 2010-09-21, 15:56:19 »

Doczytałem także, że przyjmujesz aż 2 do 5 gramów witaminy C - chyba w postaci syntetycznej skoro takie ilości. Ona również silnie zwiększa kwasowość moczu szczególnie w takich dawkach. Musisz ograniczyć witaminę C do grama-dwóch dziennie - jej nadmiar prowadzi do powstawania kamieni.
Ph może zwiększać także intensywny wysiłek fizyczny.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #278 : 2010-09-21, 16:07:10 »

Jesli chodzi o Żelazo to zakupilem tabletki w aptece. Dodatkowo wyczytalem ze nerki i watroba maja go sporo. Zakupilem wiec nerki, przez pare dni bede jadl i zobaczymy jak sie bede czuł.

Tez przypuszczalem ze te kryształy szczawianu to przez Wit C, ale z tego co pamietam to dr Kwasniewski pisal ze ludziom odzywiajacym sie optymalnie nie zrobia sie kamienie, ze wrecz ta dieta powoduje ich rozpuszczenie. AdamPio, ty pisales ze tez przyjmujesz codziennie sporo Wit C, czy wiec u siebie tez sa te kryształy w moczu?

Smalec, jesli chodzi o warzywa, to jem ziemniaki.
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #279 : 2010-09-21, 17:16:25 »

Ziemniaki bez łupin zakwaszają a w łupinach nie możesz zjeść zbyt dużo, bo mają dużo węglowodanów. Zapoznaj się z tabelą i sam wyciągnij wnioski:

http://www.odzywianie.info.pl/Rownowaga-kwasowo-zasadowa.html

Zacznij uzupełniać węglowodany innymi warzywami, które rzeczywiście są zasadotwórcze i ogranicz kosmiczne porcje witaminy C. Ja powyżej 1 grama wit. C dziennie mam ogromne nasilenie zgagi - to świadczy o tym, jak ona zakwasza. Dla zdrowego człowieka dzienne zapotrzebowanie na C to 70-100 mg a nie 5 gramów. Nawet biorąc poprawkę na Twoje choroby to IMHO 1 gram wystarczy - nawet w ulotkach przestrzegają przed przekraczaniem jednego grama. Chyba, że masz jakieś szczególne zalecenia od lekarza ze względu na specyficzne uwarunkowania zdrowotne.

Dieta optymalna nie polega na suplementowaniu się witaminą C w końskich dawkach i niejedzeniu warzyw innych niż ziemniaki Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 16 zapytaniami.