forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-24, 07:28:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
662056 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 191639 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #380 : 2010-09-23, 23:44:08 »

......To jest niezamienne Rolling Eyes

A co tam zafurkoczę Wink jeszcze.
Rozwiejcie moje wątpliwości:
a- w diecie optymalnej paliwem jest ............ (według mnie tłuszcz, ale mogę się mylić);
b- w diecie japońskiej paliwem są .............. (według mnie węglowodany i tu też istnieje niebezpieczeństwo mojej pomyłki);
c- wśród personelu medycznego istnieje pogląd, że najlepszym paliwem na "kaca" ale tylko na kaca jest ........... dożylnie podawana glukoza(według mnie- też nie wykluczam pomyłki- pewnie tak, tylko co będzie, gdy tą metodą podamy glukozę "optymalnemu", który już ma we krwi .... Renia wcześniej cytowała dr. Kwaśniewskiego.

Ja tak podejrzewam, że porównując "działanie" organizmu ludzkiego do "działania" silnika bardziej odpowiedni dobór paliw byłby taki
a-tłuszcz to: wodór, ojej Wink napędowy lub benzyna ;
b- węglowodór to: "holzgas", propan-butan;
c- powietrze to: .......powietrze.

I teraz moja logika(i tu też mogę się mylić):

 Jeżeli już przyjmiemy, że organizm=silnik, tłuszcz=paliwo a powietrze=(trudno to pisać) węglowodany to
wiedząc jakie proporcje są- w silniku- paliwa względem powietrza (benzyniaki wolnossące to około 1:14) zastosujmy je w organizmie i ............. tu moja logika spotyka się z  Rolling Eyes

cukier(węglowodan) w siniku .............
cukier(węglowodan) w organizmie ............
Nie potrzeba takich "porównań". Adamie chyba dałeś się sprowokować.

Nie mieszajmy paliw............





Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #381 : 2010-09-24, 07:00:22 »

Cytuj
Nie potrzeba takich "porównań". Adamie chyba dałeś się sprowokować.

Nie mieszajmy paliw............

Odpowiedzialem na pytanie Tymoteusza porownaniem dr. Jana Kwasniewskiego, ktory sam ten przyklad podaje w jednej ze swoich ksiazek.

A paliwa tu nikt nie miesza. Weglowodan jest poprostu potrzebny do spalania tluszczow  Very Happy Dlatego zjadasz go tylko 0,8 na kg wagi ciala a nie np 2,5
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70797


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #382 : 2010-09-24, 07:03:17 »

Potrzebna ilość witaminy C szybciutko jest wykorzystywana do robótek:) i zaraz potem też jest wydalana.
Nie zatrzymuje się w organizmie.

"Zoniu" -mogę wiedzieć skąd u Ciebie taka znajomość tego tematu?
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #383 : 2010-09-24, 07:06:17 »

przyklejają się do niej toksyny i są wydalane razem z nią Smile

Proszę podać dokładnie co się "przykleja" lub nie pisać toksycznych bzdur.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70797


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #384 : 2010-09-24, 07:07:32 »

Tutaj jet zdanie Admina w temacie witaminy C;


"Tu jest artukuł, który ukazał się na ten temat w OPTYMALNI nr...?

Witamina C jako „odkwaszacz” i „antyutleniacz” - spojrzenie biochemika.
Szanowni Państwo!,
Na szkoleniu w Hiszpanii dowiedziałem się, że w pewnej broszurze napisali: witamina C odkwasza!
Stwierdzenie to skłoniło mnie do napisania kilku słów o kwasie askorbinowym (donor protonu), bo chemia uczy, że odkwasza się zasadą (akceptor protonu).
Biosyteza:
    U eukariota, z wyjątkiem małp naczelnych, świnki morskiej i pewnego gatunku nietoperza z Indii Wschodnich, witamina C powstaje z glukozy  w szlaku metabolicznym kwasu uronowego (glukuronowego).
    Metabolity pośrednie tego szlaku umożliwiają wykorzystanie glukozy, w tym nieufosforylowanych  cukrowców, jako prekursora wielu ważnych metabolitów.
Do ważniejszych należą:
UDP*-glukoza wykorzystywana w syntezie glikogenu,
UDP*-glukuronian - połączenie kwasu uronowego z innymi związkami za pomocą wiązania glikozydowago -   związek ten odgrywa bardzo ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z trucizn wydalanych z moczem i żółcią. W ten sposób jest wydalane większość leków, metanol, morfina, kwas salicylowy, hormony steroidowe, bilirubina. UDP-glukuronian jest również metabolitem wyjściowym  w syntezie heparyny i chondroityny,
L-gulonian – metabolit wyjściowy dla syntezy kwasu askorbinowego (wit. C)
D-ksylozo-5-fosforan – niezbędny przy powstawaniu pentoz.
*UDP- urydynodifosforan.
Rola metaboliczna:
Witamina C w procesie biosyntezy kolagenu jest specyficznym swoistym antyutleniaczem redukującym kompleks Fe3+ - O-    do żelaza dwuwartościowego, z odebraniem rodnika tlenowego z żelaza  w procesie hydroksylacji reszt proliny, przekształcając się z askorbinianu w kwas dehydroaskorbinianowy. I na tym rola witaminy C jako „antyutleniacza” się kończy!
Wnioski:
Witamina C jako donor protonów nie jest substancją odkwaszającą.
Witamina C jako swoisty akceptor jedynie rodnika tlenowego z żelaza z hydroksylazy prolinowej nie wychwytuje innych wolnych rodników.
Rady praktyczne wynikające z biochemii:
Ponieważ człowiek jest jedną z małp naczelnych, musi pokrywać swoje zapotrzebowanie na askorbinian z pożywienia. Obecnie przyjmuje się, że zapotrzebowanie to wynosi około 60mg/D, (prawidłowe stężenie w surowicy około 1,0-1,5mg%) i  powinno być zaspokajane pokarmami zawierającymi witaminę C – wątroba, nerki, mózg, ziemniaki, kapusta, porzeczka, cytryna…

Jak w prosty sposób stwierdzić w siebie niedobór witaminy C?.
Podczas mycia zębów, gdy w plwocinie  stwierdzi się ślady krwi, stanowi to sygnał ostrzegawczy. W takim przypadku należy dojeść codziennie świeże (mrożone) owoce z bitą śmietanką, do czasu ustąpienia objawów.
                                                                                mgr inż. Tomasz Kwaśniewski


PS
nic nie wspomniałem o roli wit. C w biosyntezie katecholamin, czy wspomagania wchłanialności żelaza pochodzenia roślinnego, bo nie jest to przedmiotem tego artykułu."
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #385 : 2010-09-24, 08:05:23 »

Cytuj
A paliwa tu nikt nie miesza. Weglowodan jest poprostu potrzebny do spalania tluszczow  Very Happy Dlatego zjadasz go tylko 0,8 na kg wagi ciala a nie np 2,5
Czytałem AdamPio, ze weglowodany slużą jeszcze u optymalnych jako paliwo dla czerownych krwinek krwi.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #386 : 2010-09-24, 08:16:05 »

...."Otóż, u optymalnych prawidłowy poziom glukozy we krwi jest wyższy, niż u innych ludzi stosujących inne modele żywienia i wynosi średnio 110-140 mg%
No ciekawe, bo ja Glukoze mam... 71 mg
Tymoteusz
U mnie glukoza od 67 do 84mg  - na czczo. Jednak lekarz optymalny stwierdził, że to mieści się w normie. Nie wiem co o tym myśleć. Może to tłumaczy dlaczego telepie mnie przy zbyt małej ilości weglowodanów.  Odkąd zwiększyłam węg. przestałam sie męczyć. Dotyczy to również wzroku.
Co do wit. C to niedobór miałam 2 razy wiosną. Objawem była afta na dziąśle i przerażający ból mięśni nóg ,rąk i barków (jeśli ktoś miał przewiany bark to wie).Po duzej dawce wit C przeszło. Od tamtej pory połowę zamrażarki mam zawalone czarna porzeczką i malinami. Very Happy. Teraz wiosna mnie nie zaskoczy. Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #387 : 2010-09-24, 08:19:21 »

Rozwiejcie moje wątpliwości:

Bardzo ładnie RTS ci odpowiedział Smile
Co sie bedziemy "wymądrzać" najlepiej jak sam dr przemawia Wink
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #388 : 2010-09-24, 09:25:14 »

No ciekawe, bo ja Glukoze mam... 71 mg
Tymoteusz U mnie glukoza od 67 do 84mg  - na czczo. Może to tłumaczy dlaczego telepie mnie przy zbyt małej ilości weglowodanów.  Odkąd zwiększyłam węg. przestałam sie męczyć. Dotyczy to również wzroku.
Moje badanie Glukozy też było na czczo, w ramach całego zestawu badan pobranej z żyły krwi. A ile musisz zjadac tych weglowodanow, by czuc sie dobrze?

Wyglada na to, ze jestesmy podobnymi przypadkami, oboje zle znosimy niedobor weglowodanow i oboje mamy "optymalnie" niski poziom Glukozy.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #389 : 2010-09-24, 12:10:44 »

przyklejają się do niej toksyny i są wydalane razem z nią Smile

Proszę podać dokładnie co się "przykleja" lub nie pisać toksycznych bzdur.

Odpowiedź podała Renia, cytując zdanie Admina w temacie witaminy C;
Pisząc "przykleja", użyłam najprostszego określenia, by zobrazować proces oczyszczania z toksyn, trucizn.

Reniu, moja wiedza na ten temat to wynik 10-ciu lat walki ze spustoszeniem, jakie porobiła chemio i radioterapia w moim organizmie.
To wiele długich rozmów na ten temat z chemioterapeutami i onkologami, tudzież biochemikami.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70797


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #390 : 2010-09-24, 12:57:34 »


Może po przeczytaniu książek dr J.Kwaśniewskiego bedziesz miała inne spojrzenie na medycynę konwencjonalną....
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #391 : 2010-09-24, 13:22:49 »


Może po przeczytaniu książek dr J.Kwaśniewskiego bedziesz miała inne spojrzenie na medycynę konwencjonalną....

To fakt, spojrzenie na medycynę konwencjonalną już mam inne i to w dużej mierze dzięki dr Kwaśniewskiemu, w szczególności w dziedzinie odżywiania.
Nie mogę jednak całkiem odżegnywać się od medycyny konwencjonalnej, pamiętając, że to właśnie ona uratowała mi życie, gdzie praktycznie nie dawano mi wielkich szans na to.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70797


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #392 : 2010-09-24, 13:31:28 »


W niektórych przypadkach medycyna konwekcjonalna jest niezbędna...chociaż - chyba jest więcej tych przypadków, w których ona szkodzi... Confused
Zapisane

afmfo
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #393 : 2010-09-24, 14:39:26 »


Moje badanie Glukozy też było na czczo, w ramach całego zestawu badan pobranej z żyły krwi. A ile musisz zjadac tych weglowodanow, by czuc sie dobrze?


Cytuj
Tymoteusz
Węglowodanów jem ok 100 g. Rano talerz warzyw( w tym 1 ziemniak) w dzień jakiś owoc i wieczorem 2 spore ziemniaki i tarkowane buraki, dodatkowo na obiad jakaś surówka do mięsa. Czasem jak nie moge spać to w nocy jem gorzką czekoladę. Ale ostatnio coraz rzadziej. Pamietam czas kiedy jadłam za mało węgl. to jazda rowerem była dla mnie katorgą. Teraz zabieram z sobą czekoladę i nawet ja wyjaz przedłuża sie to  nie  doprowadzam do ketonów. Za ciekawostkę podam, że w arkadii gdzie jest jedzenie optymalne przy tej ilości węglowodanów jaką podawali miałam 4 + ketonów a mocz zrobił sie brązowy i czułam sie bardzo rozdygotana.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #394 : 2010-09-24, 20:27:11 »

w arkadii gdzie jest jedzenie optymalne przy tej ilości węglowodanów jaką podawali miałam 4 + ketonów a mocz zrobił sie brązowy i czułam sie bardzo rozdygotana.
To potwierdza moja słowa, ze złota proporcja jest złota dla wiekszosci osob, ale roznice miedzy osobnikami moga byc duze. Mozesz mi amfo podac swoj płec, wzrost i wage? Moze byc w prywatnej wiadomosci jesli to publicznie zbyt intymne pytanie. Chodzi mi o to jakich rozmiarow i płci czlowiek (zblizony w kwestii zapotrzebowania na W. do mnie) je te 100g Weglowodanow dziennie. Co ci w zwiazku z tym wszystkim powiedziano i doradzono w Arkadii badz z innych optymalnych zrodeł?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #395 : 2010-09-24, 21:18:05 »


Odpowiedzialem na pytanie Tymoteusza porownaniem dr. Jana Kwasniewskiego, ktory sam ten przyklad podaje w jednej ze swoich ksiazek.

....

Według mnie Doktor Jan porównując silnik do organizmu ludzkiego w jednej ze swoich książek, zasugerował że zarówno organizm i silnik będą pracować najwydajniej, najbardziej ekonomicznie jeżeli będą zasilane najlepszym paliwem i to jest ta "cecha wspólna". Nie proponował zamiany w silniku powietrza na węglowodany- to już "dołożyłeś" sam. Smile

Bardzo ładnie RTS ci odpowiedział Smile
Co sie bedziemy "wymądrzać" najlepiej jak sam dr przemawia Wink

Smile Tak, ładnie podał link RTS, ładnie przemawia Doktor.

 "Zamianę" powietrza na węglowodany w silniku spalinowym dalej uważam za niefortunną, bo w silniku spalinowym powietrze to ............. powietrze. Wink Smile

..................................................................... i żeby nie było, że się czepiam drobiazgów Wink proponuję dla obydwu (silnik i organizm) po "łyku" podtlenku azotu.
 
W chwilę potem:
Cool- tak wygląda silnik,
 Laughing- a tak organizm.

Wink




Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #396 : 2010-09-26, 18:08:41 »

................. i żeby nie było, że się czepiam drobiazgów Wink proponuję dla obydwu (silnik i organizm) po "łyku" podtlenku azotu.
 
W chwilę potem:
Cool- tak wygląda silnik,
 Laughing- a tak organizm.

Wink

Na przykładach Wink Smile

silnik-http://www.youtube.com/watch?v=K41TMWhdobo
organizm- http://www.youtube.com/watch?v=1l0oMznNwJQ
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70797


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #397 : 2010-09-26, 19:01:18 »


Myślałam, że ten samochód się wzniesie w powietrze.. Laughing

A ten gaz rozweselający nie jest niebezpieczny dla ludzi?
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #398 : 2010-09-26, 20:06:31 »



A ten gaz rozweselający nie jest niebezpieczny dla ludzi?

Nie mam wiedzy, a poza tym nie używam Wink Smile
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #399 : 2010-09-27, 19:33:17 »

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/zeby-sie-nie-psuo_34453.html

Moze sie komus przyda. Okazuje sie, ze ziemniaki przechowywane w lodówce zawartą w sobie skrobie przekształcają w cukry proste!!! Dla mnie to smutna wiadomosc, gdyz tak je wlasnie trzymałem dotychczas, myslac ze w ten sposob beda lepszej jakosci na moim talerzu Sad
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 18 zapytaniami.