forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-29, 00:13:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
664267 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 197330 razy)
RTS
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #280 : 2010-09-21, 17:18:07 »

...Tez przypuszczalem ze te kryształy szczawianu to przez Wit C, ale z tego co pamietam to dr Kwasniewski pisal ze ludziom odzywiajacym sie optymalnie nie zrobia sie kamienie, ze wrecz ta dieta powoduje ich rozpuszczenie...
Ale czy ta dieta obejmuje takie dawki witaminy C?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #281 : 2010-09-21, 17:41:03 »

Cytuj
AdamPio, ty pisales ze tez przyjmujesz codziennie sporo Wit C, czy wiec u siebie tez sa te kryształy w moczu?

Nie zauwazylem. Pije tyle wody aby mocz byl przejrzysty przez wieksza czesc dnia. Poza tym 2 gramy wit C to jest "standard" w obecnych czasach. Jak wiadomo nasz organizm tej witaminy nie produkuje a w spozywanych przezemnie posilkach sa jej ilosci sladowe.

Mnie bardziej interesuje witamina D, ktorej mi brak nawet jedzacoptymalnie i dostarczajac organizmowi gotowe enzymy.
Coz pozostaje tylko watrobka  Laughing
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #282 : 2010-09-21, 18:03:50 »

Ziemniaki bez łupin zakwaszają a w łupinach nie możesz zjeść zbyt dużo, bo mają dużo węglowodanów. Zapoznaj się z tabelą i sam wyciągnij wnioski:

http://www.odzywianie.info.pl/Rownowaga-kwasowo-zasadowa.html
Twój mocz jest zbyt kwaśny.
Wlasnie patrzac na twoja tabele to wszystko z moja rownowaga kwasowa-zasadowa powinno byc w porzadku. Pisze ze ziemniaki w mundurkach sa "srednio zasado tworcze" a ja przeciez wysoko kwasotworczej wieprzowiny nie jem tak duzo. W moim przypadku zreszta to bardzo dobrze ze maja duzo weglowodanow, bo ja akurat musze ich dostarczac ok 150g by nie miec zbyt duzych ketonow w moczu. W przypadku innych warzyw wychodza mi wiec kosmiczne ilosci. Im dluzej obserwuje swoj organizm tym czesciej mysle ze ja to jestem wyjatek, taki 1 na 1000, u ktorego to wszystko jakos inaczej chodzi. Syn dr Kwasniewskiego pisal tu nawet na forum ze sa ludzie dla ktorych dieta optymalna jest dieta niewskazana (jednym z objawow mialo byc np swedzenie skory po zoltych serach, pisal ze lepsza bylaby dieta japonska).


ps Smalec na twojej wypisce znalazlem ze chilli jest wysoko zasado tworcze. Te przyprawe akurat lubie i swoja droga mialem na dniach wprowadzic. Łyzeczka dziennie zrobi roznice? Ile powinno wynosic pH mojego moczu, a to ktorego mam obecnie (5.0) to jak złe jest?
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #283 : 2010-09-21, 18:10:25 »

Mnie bardziej interesuje witamina D, ktorej mi brak nawet jedzacoptymalnie i dostarczajac organizmowi gotowe enzymy.
Coz pozostaje tylko watrobka  Laughing
Przydałoby  Ci się też poopalać Adamie Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #284 : 2010-09-21, 19:08:35 »

Beak slonca uniemozliwia mi to Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71211


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #285 : 2010-09-21, 19:11:12 »


Masz dzisiaj 20 stopni, więc nie narzekaj... Laughing
Zapisane

smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #286 : 2010-09-21, 20:02:52 »

Cytuj
pH moczu zależne jest od diety, jaką stosujemy, np. przy diecie mieszanej pH waha się w granicach 5,5 do 6,6; dieta bogatobiałkowa powoduje zakwaszenie moczu do pH 5,2, a dieta bogatowarzywna alkalizuje mocz do pH 8,2. Odczyn zależny jest też od czasu przechowywania moczu, ponieważ bakterie namnażając się powodują jego alkalizację
http://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_moczu#Badanie_fizyczne


Cytuj
Zmniejszenie wartości pH (odczyn kwaśny) towarzyszy natomiast kwasicy (poza kwasicami cewkowymi) i hipokaliemii, a także występuje w przypadku gorączki, odwodnienia, spożywania dużych ilości białka oraz przyjmowania leków zakwaszających (witaminy C, chlorków).
http://www.mp.pl/artykuly/?aid=16186

Nie musisz zamieniać całkowicie ziemniaków na inne warzywa - po prostu zamień część ziemniaków, wtedy unikniesz konieczności jedzenia np. ogórków kilogramami. I nie szprycuj się witaminą C po 5 gramów dziennie, bo wszelkie źródła wskazują, że to  prosta droga do kamieni.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #287 : 2010-09-21, 20:18:34 »

... I nie szprycuj się witaminą C po 5 gramów dziennie, bo wszelkie źródła wskazują, że to  prosta droga do kamieni.

To mój sposób na wit. "C":

- Czarna Porzeczka 177 mg /100 g
- Truskawki 60 mg /100 g
- Pomarańcza 35 mg /100 g
-Cytryna  31 mg / 100 g


Nadmiar witaminy C jest wydalany przez nerki; w przypadku bardzo dużych ilości istnieje ryzyko tworzenia się kamieni nerkowych.

Przyjmowanie zwiększonych dawek wit.C zalecane jest przede wszystkim przy

- choroby infekcyjne, ciężka praca fizyczna, cukrzycy i PALENIU PAPIEROSÓW

"zwiększonych dawek" nie oznacza, że normę należy podnieść do potęgi "entej"    Shocked Wink
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #288 : 2010-09-21, 20:26:13 »

Przyjmowanie zwiększonych dawek wit.C zalecane jest przede wszystkim przy

- choroby infekcyjne, ciężka praca fizyczna, cukrzycy i PALENIU PAPIEROSÓW

"zwiększonych dawek" nie oznacza, że normę należy podnieść do potęgi "entej"    Shocked Wink


Zgadza się - palaczom zalecają około 200 mg dziennie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #289 : 2010-09-21, 20:36:58 »

Zgadza się - palaczom zalecają około 200 mg dziennie.

Skorzystam z tego cytatu i "dorzucę" palaczom do ognia Wink ........... to wcale nie oznacza, że można bezkarnie jarać zagryzając każdy mach dziką różą Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #290 : 2010-09-21, 21:11:32 »

Jesli chodzi o Żelazo to zakupilem tabletki w aptece.

 I jeszcze w kwestii 3-5g wit C i nie tylko.  Cool
Biorąc przez dłuższy czas dużą ilość syntetycznej witaminy C - czyli wszystkie magiczne pastylki typu rutowit, itp.  narażamy nasz organizm również na utratę żelaza, a to troszkę nieekonomiczne w cytowanym przeze mnie przypadku, że o Twoim organizmie nie wspomnę. W ten sposób możesz rozkręcić taką "karuzelę", że .............. a wszystko z powodu "...4-5 kg tłuszczu...". Ech młodość Wink
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #291 : 2010-09-21, 21:27:29 »

Radzio, ja nie biore Wit C z powodu tego ze chce schudnac, tylko poniewaz mam klopoty ze skora i sciegnami, te w duzej mierze zbudowane sa z kolagenu, z kolei synteza kolagenu wymaga wit C a ze ja mam z nia wyrazny problem i tak ja wspomagam.


Smalec, nie wypowiedziales sie w kwestii zadanych przeze mnie pytan. Co z tym ze jem przeciez duzo zasadowych ziemniakow w mundurkach, czy taka ilosc chilli o jakiej wspomnialem (łyżeczka) zrobi roznice. Czy z twojej wypowiedzi wynika ze idealne pH moczu to 5,5 i czy w takim razie 5,0 to az tak źle?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #292 : 2010-09-21, 22:23:28 »

Radzio, ja nie biore Wit C z powodu tego ze chce schudnac, tylko poniewaz mam klopoty ze skora i sciegnami.....

... i mięśniami łydek. Rozumiem ........., ale bez względu na to co dla Ciebie jest najważniejsze- kombinujesz na jed(y)nym organizmie
i wszystkie problemy rozwiązujesz za pomocą jednego przewodu pokarmowego.

Cytuj z: renia
...... Najważniejsza jest wypowiedź lekarza.

I znowu Renia ma rację.

Ze wskazanego linku przez Renię wyczytałeś i zaakceptowałeś:

..... Tu sie pisze nawet o 120g weglowodanow dla cwiczacego, a tymczasem gdy ja tu wspomnialem o 100g to bylo zdziwienie. Potwierdza to wiec moje słowa.
, a nie "zauważyłeś",  np że facet ma problem z własnym IQ.

Tu napisałeś:


...Panowie i panie w zótkach jaj jest całe bogactwo witamin i potrzebnych sklanikow. Tam jest wszystko by wyrosl kurczak. Prosze sie wiec nie martwic ze mi brakuje czegos.
Niemniej jednak bylbym wdzieczny za ulozenie piramidy najlepszych weglowodanow. Od najlepszych na DO/ZO do tych mniej lepszych. Tak jak bialko najlepsze jest z zoltek, potem z podrobow a dopiero nastepnie z miesa.


Twoja wola, ... nie martwię się.



Stanowczo Renia ma rację ( i na KOCS'ie stawia kolację) Wink



Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #293 : 2010-09-21, 22:29:43 »

Wypowiedziałem się za pomocą stosownych cytatów i linków - wystarczy uważnie przeczytać, przemyśleć i zastosować.
 
To jest kwestia bilansu kwasowo-zasadowego - pakujesz w siebie absurdalnie wysokie dawki witaminy C, unikasz warzyw, jesz dość bogatobiałkowo i dużo ćwiczysz - w efekcie bilans przechyla się w stronę kwasową. Efekt jest oczywisty - kwaśny mocz i początki kamieni. Twoje wyniki nie są jeszcze skrajne - jesteś w dolnej granicy: http://analityka-medyczna.blog.onet.pl/BADANIE-OGOLNE-MOCZU,2,ID307262265,n ale obecność szczawianu wapnia dowodzi, że są zadatki na kamienie. Mocz poniżej 5 to już patologia, określany jako kwaśny. Tak przy okazji - witamina C w dużych dawkach jest stosowana do szybkiego zakwaszania moczu - co sobie właśnie zafundowałeś.

Nie jestem ekspertem i nie próbuję za takiego uchodzić, ale krótkie poszukiwania w Google dają jednoznaczną odpowiedź: najpierw przestań się truć witaminą C w dawce wystarczającej dla 50 osób na dobę a także zamień część ziemniaków na ewidentnie zasadotwórcze warzywa jak botwina, buraki, kalarepa, kapusta itp. Jeśli Twoje wyniki się unormują, oznacza to że szczawiany powstały na skutek nieodpowiedzialnego suplementowania.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #294 : 2010-09-21, 23:32:02 »

najpierw przestań się truć witaminą C w dawce wystarczającej dla 50 osób na dobę
Unia Europejska zaleca przyjmowanie 2g wit C na dobe, a ja ostatnimi czasy przyjmuje 3g wiec az tak strasznie nie wybiegam do przodu.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #295 : 2010-09-22, 00:00:48 »

Może rządy nie tylko Polski zalecają to co jest korzystne biznesowi, któremu zaś na sercu leży zysk?, nie zaś kondycja ludności...
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #296 : 2010-09-22, 07:20:50 »

Dziekuje za wszystkie rady:)

Po wczorajszej dawce żelaza czuje sie dzis lepiej. Dlonie sa cieplejsze, mam wiecej energii. Wyczytalem na opakowaniu Żelaza, ze powinno sie ZAPOBIEGAWCZO przyjmowac 3 tabletki dziennie, czyli 60 mg żelaza, tymczasem tutaj...

http://www.nutrivitality.pl/skadniki-mineralne/elazo.html

...wyczytałem:

"Organizm słabo wchłania sztuczne odżywki i żelazo ze wzbogacanych produktów, choć zwiększają one codzienne spożycie tego pierwiastka. Wysokie dawki sztucznego preparatu- rzędu 30 mg lub więcej i mogą powodować nudności, zaparcie lub biegunkę. Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Oslo w Norwegii wykazały, że spożywanie niewielkich dawek preparatu, od 18 do 20 mg dziennie, poprawia stan żelaza w organizmie pacjenta, nie pociągając za sobą wymienionych skutków ubocznych."

 
Jesli chodzi o zakwaszenie, to zmniejszę dawkę wit C do 1g dziennie, dodam do posilkow mocno zasadowe chilli oraz pietruszkę i zobaczymy. Czy jest jakis test do kupienia w aptece, ktorym mozna zmierzyc pH moczu?
I jeszcze w kwestii 3-5g wit C i nie tylko.  Cool  Biorąc przez dłuższy czas dużą ilość syntetycznej witaminy C - czyli wszystkie magiczne pastylki typu rutowit, itp.  narażamy nasz organizm również na utratę żelaza
To jak w takim razie temu zapobiec, skoro ja musze przyjmowac wit C ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #297 : 2010-09-22, 08:32:22 »

Tymoteusz, podam Ci przepis dajacy wiecej zelaza niz wszystkie tabletki trazem wziete. Jest to przepis arabskich kobiet ciezarnych, przepis jest z lakmusa i dflatego nie wolno go dawac dalej Laughing

1. pol kg zmielonego szpinaku ( mozna kupic gotowy w supermarkecie)
2.duzo masla
3.jedno jajko  i 3 zoltka ( mozna zastosowac tylko jedno cale jajo)
4. szklanka smietany 30-38% (chodzi tu o kwasna smietane)
5. 2-3 zabkow czosnku

Robisz tak:

1.na patelni rozgrzewasz maslo, jak gotowe dodajesz rozmrozony szpinak
2. nastepnie dodajesz jajko (jajko i zoltka) i wszistko mieszasz soprawiajac sola i pieprzem
3. w miedzyczasie do szklanki smietany dodajesz rozgnieciony czosnek sol i pieprz

gotowy szpinak przekladasz na talerz tworzac "kopiec kosciuszki" i zalewasz wszystko smietana.

Smietane mozna zstapic jogurtem greckim ( osobiscie wole to rozwiazanie, ma lepszy smak) a jest to dla mnie wazne, bo nie zbyt lubie szpinak.

Sprobuj to i jezeli lubisz szpinak zalecam jesc minimum raz w tygodniu.

Jest to bardzo syte danie, dlatego nie licz na to, ze zjesz cos "obok"
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #298 : 2010-09-22, 08:59:43 »

Jesli chodzi o zakwaszenie, to zmniejszę dawkę wit C do 1g dziennie, dodam do posilkow mocno zasadowe chilli oraz pietruszkę i zobaczymy. Czy jest jakis test do kupienia w aptece, ktorym mozna zmierzyc pH moczu?
I jeszcze w kwestii 3-5g wit C i nie tylko.  Cool  Biorąc przez dłuższy czas dużą ilość syntetycznej witaminy C - czyli wszystkie magiczne pastylki typu rutowit, itp.  narażamy nasz organizm również na utratę żelaza
To jak w takim razie temu zapobiec, skoro ja musze przyjmowac wit C ?

Po prostu unikaj skrajności.
Przyjmuj witaminę C w bezpiecznych dawkach, np. 1-2 razy na dobę wit C prolongatum - masz zagwarantowany równomierny dopływ witaminy: http://www.doz.pl/apteka/p5367-Witamina_C_500_Prolongatum_tabletki_powlekane_500_mg_30_szt_Pliva

Jeśli chodzi o żelazo:

Zawartość żelaza w niektórych produktach (w mg na 100 g produktu):

Wątroba wieprzowa 17,5
Wątroba cielęca 10,3
Soja 8,0
Nerki wieprzowe 7,8
Żółtko jaj 7,2 (dla porównania: całe jaja- 100 g: 2,7 mg)
Fasola 6,9
Kasza gryczana 6,0
Mąka pszenna 6,0
Płatki owsiane 4,4
Natka pietruszki 4,3
Mąka żytnia razowa 4,0
Kasza jęczmienna 3,8
Kasza manna 2,9
Twaróg tłusty 2,8
Twaróg chudy 2,7
Ser topiony 2,7
Chleb razowy 2,7
Boćwina 2,6
Szpinak 2,4
Źródło:
Tablice wartości odżywczych produktów spożywczych J. Rudowskiej- Koprowskiej

Jeśli chodzi o test moczu, to masz dwa wyjścia:
pewniejsze i droższe: http://www.doz.pl/apteka/p35946-URS_10_test_do_ogolnego_badania_moczu_5_szt

mniej pewne i tańsze: http://sklep.chemland.pl/index.php?main_page=index&cPath=10_64

Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #299 : 2010-09-22, 10:05:20 »


To jak w takim razie temu zapobiec, skoro ja musze przyjmowac wit C ?

Wystarczy syntetyczną wit C zastąpić naturalną - Acerolą
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.