forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 02:47:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start  (Przeczytany 39283 razy)
dzilo
Go


Email
Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« : 2010-01-09, 01:27:58 »

Witam wszystkich
Chcę zmienić dietę na Ż.O i prosiłbym o poradę odnośnie proporcji B/T/W oraz ilości kalorii/dobę , która wydawała by się najbardziej optymalna dla mnie

Mam 37 lat, 177 cm, 68 kg jestem raczej drobnej kości dlatego uważam że ta waga jest dla mnie odpowiednia i nie chcę jej zmieniać-regularnie uprawiam sport - 22 razy w miesiącu biegam po 10 km do tego raz  w tygodniu basen ,
- oraz inne sporty - ale nie w sezonie zimowym -dodam jeszcze że moja praca ma charakter zmianowy i siedzący
Z góry dziękuje za poradę
Pozdrawiam Sławek
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #1 : 2010-01-09, 09:27:12 »

Jezeli teraz, zima nie trenujesz to powinienes jak kazdy poczatkujacy zjadac wg BTW 1:2,5-3,5:0,5 w fazie poczatkowej pozniej 1:2,5-3,5: do 1,5

Natomiast jak cwiczysz i to tak intensywnie to powinienes zaczac od 1:5:do1,5 a nastepnie "sluchac organizmu".
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #2 : 2010-01-09, 10:21:12 »

Biegam i jeżdżę na basen niezależnie od pogody -  odpuszczam dopiero poniżej -16 C  - ale nie pracuję fizycznie a to chyba ma znaczenie ?- więc może nie aż tak dużo T i W ? 
i jeszcze jedno mnie nurtuje: czy bilans B /T /W można liczyć globalnie na dobę i  na przykład na śniadanie lub obiad bądź dostarczyć tylko w minimalnych ilościach W a więcej zjeść w innej porze dnia  -czy to raczej jest niekorzystne dla zdrowia ?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #3 : 2010-01-09, 10:30:52 »

Na 10km dobrego biegu potrzeba zaledwie około 350g śmietanki, czyli około 17,5 kg ATP...   Cool

PS
jeśli nie biega się, czy nie ćwiczy się danego dnia, to rozsądek nakazuje o tyle zmniejszyć dawkę tłuszczu.
Najlepiej jednak, gdy apetyt trafnie podpowiada.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #4 : 2010-01-09, 10:48:39 »

Na 10km dobrego biegu potrzeba zaledwie około 350g śmietanki, czyli około 17,5 kg ATP...   Cool

PS
jeśli nie biega się, czy nie ćwiczy się danego dnia, to rozsądek nakazuje o tyle zmniejszyć dawkę tłuszczu.
Najlepiej jednak, gdy apetyt trafnie podpowiada.
admin czyli jak intensywnie cwiczymy to ponad 200g tluszczu musi byc , oczywiscie w zaleznosci od organizmu, no bo jesli w spoczynku wystarcza mi ok 100-120 g to intensywnie sie ruszajac musze zjadac ponad 200 prawda? pisze o tym miedzy innymi po to by uswiadomic nowicjuszom diety optymalnej iz gramatura skladnikow odzywczych w tym przypadku tluszczu moze byc bardzo zmienna w zaleznosci od tego jaki tryb zycia uskuteczniamy w ciagu dnia....
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #5 : 2010-01-09, 10:57:17 »

Jezeli teraz, zima nie trenujesz to powinienes jak kazdy poczatkujacy zjadac wg BTW 1:2,5-3,5:0,5 w fazie poczatkowej pozniej 1:2,5-3,5: do 1,5

Natomiast jak cwiczysz i to tak intensywnie to powinienes zaczac od 1:5:do1,5 a nastepnie "sluchac organizmu".
to zalezy od stanu wyjsciowego, jeden w spoczynku moze potrzebowac mniej inny wiecej tluszczu, nie mozna komus pisac ze ma zaczac od 1 do 5... a jesli tyle nie jest w stanie pochlonac to co ? admin wyraznie napisal 350 g smietanki czyli ponad 100 g tluszczu nasyconego do podstawowego menu spoczynkowego wystarcza by bardzo intensywnie sie ruszac......
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #6 : 2010-01-09, 11:32:28 »

Admin napisal, ze potrzebne jest 350 ml smietanki aby przebiec 10 km....pozniej jeszcze musisz oddychac, chodzic, kochac sie i uprawiac inne "sprawy".
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #7 : 2010-01-09, 14:20:48 »

Tak na wszelki wypadek podaję, że z 30g tłuszczu w 100g śmietanki, tłuszcze nasycone stanowią jedynie 20g z czego 4:0 - 1%*, 16:0 - 10%*, 18:0 - 4%*. Resztę - reszta.
Natomiast nienasyconych około 10g z czego 18:1 - 8%*.
Do tego w skład aminakwasowy białka śmietanki wchodzi głównie glutaminian (około 50% z około 2g białka ogółem), który w razie potrzeby może być łatwo utleniony - dając z mola, aż około 16 moli ATP netto!.

* w tym przypadku podany %, to również dokładnie gram (g)
Czyli w 350g śmietanki jest około 70g tłuszczu nasyconego, około 35g tłuszczu nienasyconego i 1 gram glutaminianu.

PS
czy już jasne dlaczego "straszą" szkodliwoącią glutaminianu sodu? - tuczy równie dobrze niektórych - jak alkohol  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #8 : 2010-01-09, 14:47:53 »

Ja w dni kiedy plywam ( 2 godz dosc intensywnego plywania ) zjadam omleta na 100 gr masla, pije 250 ml smietanki 36% i na najpozniej godz przed plywaniem zjadam obiad ze 100 gr T.  Jezeli ktoras z pozycji tluszczowych pomine jestem piekielnie glodny podczas plywania co powoduje niesamowity dyskomfort i sie zle czuje. Na jedzenie po treningu u mnie nie ma szans poniewaz zmeczenie w pewnym sensie obniza uczucie glodu. Ale plywa sie ciezko.

Co innego jest jak ide plywac w niedziele na czczo, robie to celowo, wiadomo dlaczego, wowczas dopiero godzine po wysilku czuje glod. Oj lubie niedziele, po takim niedzielnym plywaniu na czczo spada mi waga o okolo 1,5 kg. Brzmi to moze smiesznie ale tak jest. Ale jak to obliczylem spalam okolo 999,99 ckal czyli okolo 3/4 kostki masla. Oczywiscie nadrabiam to po plywaniu celowo zjadajac omleta na 100 gr masla polanego 50 gr smietany 36% ( nie mylic ze smietanka).

Zycie jest piekne.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #9 : 2010-01-09, 14:58:58 »

Admin napisal, ze potrzebne jest 350 ml smietanki aby przebiec 10 km....pozniej jeszcze musisz oddychac, chodzic, kochac sie i uprawiac inne "sprawy".

no napisal tylko nie rozumiem o co Ci chodzi..... przeciez napisalam ze do menu spoczynkowego nalezalo by dodac te 120 g tluszczu z smietanki ..... biec 10 km to wg. mnie  dosc spory wysilek dla wytrenowanego organizmu, i jak dla mnie to by sie zgadzalo poniewaz w spoczynku , do zycia nie potrzebuje az tak duzo tluszczu, max 130 g.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #10 : 2010-01-09, 15:08:39 »

Do zycia na ZO potrzebne jest 2,5-3,5 x ilosc zjedzonego bialka. Mysle, ze sie kiedys zrozumiemy. Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #11 : 2010-01-09, 15:12:44 »

Do zycia na ZO potrzebne jest 2,5-3,5 x ilosc zjedzonego bialka. Mysle, ze sie kiedys zrozumiemy. Laughing
adampio a 2,4 juz nie? Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #12 : 2010-01-09, 15:21:38 »

Powtorze: mam nadzieje, ze sie kiedys zrozumiemy Laughing
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #13 : 2010-01-09, 15:58:34 »

Glutaminian kontroluje wzrost nowotworów  ???

http://mediweb.pl/diseases/wyswietl.php?id=357
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #14 : 2010-01-09, 16:25:08 »

A niech tam sobie kontroluje. Glukoza jeszcze lepiej "kontroluje" wzrost nowotworów szczególnie, gdy "fermentuje" .  Cool
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #15 : 2010-01-09, 16:46:59 »

Do zycia na ZO potrzebne jest 2,5-3,5 x ilosc zjedzonego bialka. Mysle, ze sie kiedys zrozumiemy. Laughing
adampio a 2,4 juz nie? Smile

Molka
przypomina mi to pytania "naukowców" do Dr-a Kwaśniewskiego, czy jeśli poniżej, albo jeśli powyżej, to jeszcze, albo może już nie? Laughing
Pytanie jest zupełnie bez sensu ponieważ z założenia białka jadasz tylko tyle, aby było na budulec, węglowodanów jadasz tylko tyle, aby było na budulec, a tłuszczu jadasz tylko tyle, aby było i na buduklec i na energię.
Ponieważ każdego dnia masz inne zapotrzebowanie energetyczne to i tłuszczu zjadasz różną ilość.

PS
to samo tyczy bardzo zdrowej diety wysokowęglowodanowej (w tym niektórych rodzajów wegetarianizmu)pod warunkiem, że białka jadasz tylko tyle ile na budulec, tłuszczu jadasz tylko tyle, aby na budulec, a węglowodanów, aby i na budulec i na zamianę na tłuszcz energetyczny starczyło.
Zasady są bardzo proste. Trzeba ich tylko świadomie lub nieświadomie przestrzegać, a ZDROWIE jest gwarantowane
Ponieważ rozsądniej jest dostarczyć tłuszcz organizmowi, a nie produkować go z węglowodanów, dlatego Dieta Optymalna jest lepsza, od diety wysokowęglowodanowej.
W prtaktyce wygląda to tak, że każdy normalny, przeciętny człowiek jada wg instynktu (zasad wyniesionych z domu) i to z reguły wystarcza do zachowania dobrej kondycji. Gdy zacznie "kombinować", bo sobie wyczyta np: w Internecie, że może mieć "lepiej" jak się zsuplementuje, albo "zcieciorkuje", albo "zrotuje" i.t.p.- wynik jest łatwy do przewidzenia, gdy wiadomo jak zaczyna kombinować. Proste?
A z osobami chorymi - jest inaczej, ale od chorych są przecież lekarze (również optymalni).

I kto to wmówił niektórym, że najlepsze jest dla każdego? Nie jest - bo jest to wbrew regułom ustalonym przez Przyrodę!
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #16 : 2010-01-09, 18:06:59 »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi,co prawda mało rozjaśniły moją niewiedzę i tak licząc pobieżnie wyszło mi w przybliżeniu 60 /150/ 60
- niestety sportu dzisiaj nie będę uprawiał bo okropny wiatr i marznąca mżawka i jeszcze to coś na drogach i chodnikach,aż się chodzić nie chce
-chociaż kto wie jak mnie coś napadnie a drogowcy ogarną trochę ten syf - to może koło 23 Smile
Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #17 : 2010-01-09, 18:13:15 »

Admin , 2 pytania jeśli zechcesz ... Smile

jak ustalić czy jestem " typem węglowodanowym "  ?

kiedyś pisałeś o diecie japońskiej  BWT  1:3:0,5 w której jest mniej Kcal  i  wystarcza  -  dlaczego ? 

proszę  Smile

Dar
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #18 : 2010-01-09, 19:15:15 »

Odpowiedzi:
http://dr-kwasniewski.pl/sklep/pliki/60/dj.wma - jeśli ktoś zrozumie z tego, że "dieta japońska" to "ryba i ryż", to nic nie zrozumiał!
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Pomoc w ustaleniu B/T/W oraz kcal na start
« Odpowiedz #19 : 2010-01-09, 19:29:14 »

w tym pliku nic nie ma 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.