forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 15:54:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660788 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 21 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov  (Przeczytany 338438 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #160 : 2011-06-19, 13:18:01 »

Masz szczęście posiadania tak zacnej Rodziny... Very Happy Bulwersuje mnie czytanie kpin w Internecie na temat Twojego Taty...ale to świadczy tylko o piszących i o tym, że Twój Tata jest dla wielu niewygodny...często "zbyt" szczery...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #161 : 2011-06-19, 15:32:18 »

Najgorsze i denerwujace jest to, że krytyka nie odbywa się na zasadzie argumentów (bo takich nie mają i mieć nie mogą) tylko na zasadzie kpin, że tłuszcz nie może być zdrowy (bo nie), że zasady tej diety są niezgodne ze zdrowymi zasadami odżywiania (ciekawe jakimi? może ich IŻiŻ? Sad), że dieta ta jest nieprzebadana dlatego nie może być zalecana, że zawiera za mało błonnika, za mało owoców i za dużo białka, które szkodzi nerkom i wątrobie. Stek bzdur, w które wiekszosć ludzi wierzy... Confused
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #162 : 2011-06-22, 12:24:00 »


Cytuj
w fizjologii żywienia nie istnieje coś takiego jak „przebiałczenie”. (Dodam że  książka W. Ponomarenko jest jedną z najlepszych polskojęzycznych książek o żywieniu)Ponomarenko pisze w swojej książce że, zdrowy człowiek może zjeść do 400g białka na dzień i że takie zjadane ilości  można zaobserwować np. u rdzennych Eskimosów i sportowców.

No właśnie, jak to jest z tym przebiałczeniem? Często się o tym słyszy, ale wydaje mi się,że bynajmniej u zwierząt - drapieżników,jest to niemożliwe.Przecież np. wilki czy dzikie psowate czy tez kotowate, wszystkie żywią się całe życie mięsem... Przede wszystkim jest to białko bo tłuszczu na takiej sarnie czy antylopie to nie jest zbyt wiele... Węglowodany są zjadane w bardzo niewielkich ilościach w postaci wstępnie strawionych już w żołądku czy jelitach traw, korzonków itp...( dlatego strasznie mnie wkurza jak weterynarze zalecają węglowodany w diecie psów jako niezbędne, tłumacząc to tym,że dzikie psowate zjadają je z żołądków upolowanej zwierzyny! tylko ile węgli ma taka trawa a ile ryż czy makaron?? Na dodatek jest to już w połowie strawione i wydaje mi się,że drapieżniki nie zjadają tego z powodu zawartości węglowodanów tylko z powodu potrzeby  uzupełniania flory bakteryjnej w jelitach...) Na dodatek zjadają to tylko najsilniejsze osobniki, które posilają się pierwsze, bo najpierw zjadane są właśnie wnętrzności a nie mięśnie... reszta stada albo się załapie albo i nie... osobniki starsze lub zajmujące niższą pozycję w hierarchii stada, rzadko kiedy je jadają, zazwyczaj jedzą resztki z uczty w postaci resztek mięśni na kościach i same kości...Moje psy są żywione surowym mięsem ( mam dostęp do taniego ) z dodatkiem zmiksowanych warzyw i  niewielkiej ilości węgli w postaci ryżu... ale ostatnio się zastanawiam nad zamianą ryżu na jakiś tłuszczyk, np. smalec który jest chyba najtańszy... I jak dotąd moje psiska są zdrowe jak przysłowiowe konie, weta odwiedząją przy okazji szczepień, nie ma śladu na ich skórze jakichś wysypek czy innych problemów skórnych od przebiałczenia...Ale jak to jest u ludzi? jak zaczęłam stosować DO, popełniałam błędy jak kazdy chyba... Wink  za mało węgli za dużo białka co u mnie objawiało się wzrostem wagi i wysypką skórną... za dużo białka?...więc jak to jest?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #163 : 2011-06-22, 12:40:53 »

Jest tak: Aleksander Szczygieł, Podstawy fizjologii żywienia, PZWL, W-wa 1975, s. 186-207.
Reszta to przeważnie dyrdymały różnych autorów z wyjątkiem Jana Kwaśniewskiego.

PS
U ludzi żywienie wysokobiałkowe jest nieekonomiczne. Spożywanie większej ilości białka zwierzęcego jest wysoce nieekonomiczne i społecznioe szkodliwe.
Ciekawostka za Szyczygłem, cyt:
"... Atwater twierdził, że byłoby ekonomiczniej zastępować mięso mąką pszenną, gdyż za 25 centów w 1894r w USA można było nabyć w postaci mięsa wołowego około 75g białka, 90g tłuszczu, dających 1120 kcal, a w postaci mąki pszennej aż 360g białka i 11755 kcal ogółem, czyli około 5*więcej białka i około 10*więcej kalorii."

Teraz mąkę pszenną przeważnie zastąpiono w US kukurydzą GMO.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #164 : 2011-06-22, 12:50:53 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #165 : 2011-06-22, 12:55:28 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #166 : 2011-06-22, 12:56:33 »

Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #167 : 2011-06-22, 16:12:59 »

admin - dziękuję za odpowiedź Very Happy
Reniu, dzięki za linki, już poczytałam  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #168 : 2011-06-22, 21:07:42 »

Wisieńko wyglądasz na bardzo przebiałczoną... Laughing Wink
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #169 : 2011-06-22, 22:00:19 »

Optowałbym raczej za niedoborem witaminy E... Shocked
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #170 : 2011-06-23, 09:49:30 »

Mnie to wygląda na plamy starcze...  Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #171 : 2011-06-23, 09:55:47 »

Eee tam się czepiacie. Tutaj wystarczy dobra kosmetyczka i będzie super... Cool Wink
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #172 : 2011-06-23, 10:02:24 »

Peeling pomoże?  Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #173 : 2011-06-23, 10:15:37 »

 Laughing Taki gruboziarnisty...  Rolling Eyes
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #174 : 2011-06-23, 10:17:16 »

Szlifierką kątową, popularnie zwaną 'boszem"?  Shocked  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #175 : 2011-06-23, 10:22:23 »

Opatentuj to... Shocked Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #176 : 2011-06-23, 10:32:09 »

Już ja taki patentowany..., to nie chcę być!  Wink Mr. Green
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #177 : 2011-06-23, 11:25:27 »

Dobra, dobra, juz nie straszę Laughing  zaliczyłam kosmetyczkę,kantówką wyrównałam brzegi,potem dobry peeling,na koniec maseczka z wit.E i oczywiście drastyczne ograniczenie białka Very Happy  Efekt widzicie... Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70569


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #178 : 2011-06-23, 11:32:23 »

Olśniewający... Very Happy Laughing
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #179 : 2011-06-23, 12:35:19 »

.( dlatego strasznie mnie wkurza jak weterynarze zalecaj± węglowodany w diecie psów jako niezbędne, tłumacz±c to tym,że dzikie psowate zjadaj± je z żoł±dków upolowanej zwierzyny! tylko ile węgli ma taka trawa a ile ryż czy makaron?? Na dodatek jest to już w połowie strawione i wydaje mi się,że drapieżniki nie zjadaj± tego z powodu zawarto¶ci węglowodanów tylko z powodu potrzeby  uzupełniania flory bakteryjnej w jelitach...)
Tak gwoli ścisłości to we wnętrznościach trwawożernych nie ma prawie węglowodanów Wink są tam głównie różne bakterie, pierwotniaki i orzęski, które wcześniej rozłożyły "trawe" Wink czyli krowa tak naprawdę jedząc trawe odżywia się białkiem zwierzęcym Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 21 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.