forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 07:02:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659789 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov  (Przeczytany 337435 razy)
Mirek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #340 : 2013-10-21, 22:10:57 »

A za co niby zabierać to prawo jazdy po dwóch, trzech piwach?  Shocked
Prawo winno być takie: dojechał szczęśliwie do domu będąc kompletnie pijanym, jego rzecz.
Spowodował wypadek w stanie wskazującym na spożycie alkoholu - nie ma litości i odwołania z pełną surowością.
I tyle.  Cool
Jeśli "dojechał szczęśliwie do domu będąc kompletnie pijanym," to nie jest to jego rzecz! To ślepy traf, a szczęście tych, których nie rozjechał. Nie godzę się na współużytkowanie dróg z kompletnie, a nawet niekompletnie pijanym.

Jeśli "Spowodował wypadek w stanie wskazującym na spożycie alkoholu - nie ma litości i odwołania z pełną surowością."
Jaką q..a surowością? Jaką surowość ma okazać mój znajomy pijanemu kierowcy, który zabił jego córkę stojącą na przystanku?
A rodzice trzech braci z Gdyni, którzy zginęli staranowani przez pijanego kierowcę wyjeżdżającego na pełnym gazie z ulicy podporządkowanej?

A na pytanie: "A za co niby zabierać to prawo jazdy po dwóch, trzech piwach?" Moja odpowiedź brzmi: za stwarzanie realnego zagrożenia na drodze i przy drodze.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #341 : 2013-10-21, 22:42:28 »

A za co niby zabierać to prawo jazdy po dwóch, trzech piwach?  Shocked
Prawo winno być takie: dojechał szczęśliwie do domu będąc kompletnie pijanym, jego rzecz.
Spowodował wypadek w stanie wskazującym na spożycie alkoholu - nie ma litości i odwołania z pełną surowością.
I tyle.  Cool
Jeśli "dojechał szczęśliwie do domu będąc kompletnie pijanym," to nie jest to jego rzecz! To ślepy traf, a szczęście tych, których nie rozjechał. Nie godzę się na współużytkowanie dróg z kompletnie, a nawet niekompletnie pijanym.

Jeśli "Spowodował wypadek w stanie wskazującym na spożycie alkoholu - nie ma litości i odwołania z pełną surowością."
Jaką q..a surowością? Jaką surowość ma okazać mój znajomy pijanemu kierowcy, który zabił jego córkę stojącą na przystanku?
A rodzice trzech braci z Gdyni, którzy zginęli staranowani przez pijanego kierowcę wyjeżdżającego na pełnym gazie z ulicy podporządkowanej?

A na pytanie: "A za co niby zabierać to prawo jazdy po dwóch, trzech piwach?" Moja odpowiedź brzmi: za stwarzanie realnego zagrożenia na drodze i przy drodze.

Problem z piciem kierowców nie jest tak jednoznaczny; Uważam jednak, że powinno się karać dotkliwie za czyny, a nie profilaktykę.
Realne zagrożenie, z pewnością większe od kierowcy po piwku, sprawiają także na drogach osoby zażywające leki; a lekomaniaków w Polsce mnogo! Ale to jest temat tabu, bo nagłasnianie problemu nie leży w interesie farmacji i rzeszy tych , którzy dobrze zyją z farmacji, a i jak fiskus mógłby  oczekiwać mandatów od chorych; to przecież takie niemoralne.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #342 : 2013-10-21, 22:50:11 »

Małgosiu, to jest rzeczywiście trudna sprawa. Może jechać pijany kierowca tak, że dojedzie cało i nikogo nie przejedzie, ale swoją brawurową lub nierozważna jazdą wymusza na innych kierowcach lub na pieszych "uciekanie" z drogi. Może przez to inny kierowca mieć stłuczkę z innym i pijanemu się upiecze.
Zapisane

Mirek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #343 : 2013-10-21, 22:55:22 »

A za co niby zabierać ...?  Shocked
... za stwarzanie realnego zagrożenia na drodze i przy drodze.
Problem z piciem kierowców nie jest tak jednoznaczny; Uważam jednak, że powinno się karać dotkliwie za czyny, a nie profilaktykę.
... Laughing
Chyba za krótko jestem na ŻO i mój mózg jeszcze nie odróżnia zapobiegliwej mądrości od bagatelizowania i wybiórczego podejścia.
Udam się na nocny spoczynek. Dobranoc.  Neutral
Zapisane
Mirek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #344 : 2013-10-21, 22:57:10 »

Małgosiu, to jest rzeczywiście trudna sprawa. Może jechać pijany kierowca tak, że dojedzie cało i nikogo nie przejedzie, ale swoją brawurową lub nierozważna jazdą wymusza na innych kierowcach lub na pieszych "uciekanie" z drogi. Może przez to inny kierowca mieć stłuczkę z innym i pijanemu się upiecze.
A może nie do końca jest ze mną byle jak? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #345 : 2013-10-21, 23:00:41 »

Ja już też nie wiem czy moja racja jest bardziej mojsza... Cool Laughing Ale lubię się mądrować... Cool Laughing
Zapisane

Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #346 : 2013-10-21, 23:05:08 »

Małgosiu, to jest rzeczywiście trudna sprawa. Może jechać pijany kierowca tak, że dojedzie cało i nikogo nie przejedzie, ale swoją brawurową lub nierozważna jazdą wymusza na innych kierowcach lub na pieszych "uciekanie" z drogi. Może przez to inny kierowca mieć stłuczkę z innym i pijanemu się upiecze.

Reniu,
z wielu dyskusji wiem, że ludzie po wypiciu zachowują się różnie. Jedni tak jak piszesz "brawurowa, nierozważna jazda", ale inni jak wypiją, to są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo. Dlatego uważam, aby przepisy nie ingerowały w wolność człowieka, winno sie karać za czyny - człowiek ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #347 : 2013-10-21, 23:11:13 »

Naprawdę już sama nie wiem... Rolling Eyes Wiem, że zakazy na ogół przynoszą odwrotne skutki.
Dowodem na to jest np. fakt, że największe spożycie alkoholu w USA było w czasach jego prohibicji...
Zapisane

Mirek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #348 : 2013-10-21, 23:19:57 »

Małgosiu, to jest rzeczywiście trudna sprawa. Może jechać pijany kierowca tak, że dojedzie cało i nikogo nie przejedzie, ale swoją brawurową lub nierozważna jazdą wymusza na innych kierowcach lub na pieszych "uciekanie" z drogi. Może przez to inny kierowca mieć stłuczkę z innym i pijanemu się upiecze.

Reniu,
z wielu dyskusji wiem, że ludzie po wypiciu zachowują się różnie. Jedni tak jak piszesz "brawurowa, nierozważna jazda", ale inni jak wypiją, to są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo. Dlatego uważam, aby przepisy nie ingerowały w wolność człowieka, winno sie karać za czyny - człowiek ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać.
Świetny pomysł!!! Oznaczyć tych co "są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo" i wydać licencje na jazdę po pijanemu.
Gdyby jednak taki "nadzwyczaj ostrożny" niechcący zabił albo okaleczył kogoś, to niech "ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać." A rodziny poszkodowanych przez siebie niech przeprosi.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #349 : 2013-10-21, 23:35:26 »

Małgosiu, to jest rzeczywiście trudna sprawa. Może jechać pijany kierowca tak, że dojedzie cało i nikogo nie przejedzie, ale swoją brawurową lub nierozważna jazdą wymusza na innych kierowcach lub na pieszych "uciekanie" z drogi. Może przez to inny kierowca mieć stłuczkę z innym i pijanemu się upiecze.

Reniu,
z wielu dyskusji wiem, że ludzie po wypiciu zachowują się różnie. Jedni tak jak piszesz "brawurowa, nierozważna jazda", ale inni jak wypiją, to są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo. Dlatego uważam, aby przepisy nie ingerowały w wolność człowieka, winno sie karać za czyny - człowiek ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać.
Świetny pomysł!!! Oznaczyć tych co "są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo" i wydać licencje na jazdę po pijanemu.
Gdyby jednak taki "nadzwyczaj ostrożny" niechcący zabił albo okaleczył kogoś, to niech "ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać." A rodziny poszkodowanych przez siebie niech przeprosi.

Kierowcy na trzeźwo także, a może więcej, powodują wypadki,nie ma żadnych reguł.
Mirku, kończę dyskusję! Zawsze cenię rozmowę na argumenty, a nie lubię ironi.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #350 : 2013-10-21, 23:50:25 »

Małgosiu, to jest rzeczywiście trudna sprawa. Może jechać pijany kierowca tak, że dojedzie cało i nikogo nie przejedzie, ale swoją brawurową lub nierozważna jazdą wymusza na innych kierowcach lub na pieszych "uciekanie" z drogi. Może przez to inny kierowca mieć stłuczkę z innym i pijanemu się upiecze.

Reniu,
z wielu dyskusji wiem, że ludzie po wypiciu zachowują się różnie. Jedni tak jak piszesz "brawurowa, nierozważna jazda", ale inni jak wypiją, to są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo. Dlatego uważam, aby przepisy nie ingerowały w wolność człowieka, winno sie karać za czyny - człowiek ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać.
Świetny pomysł!!! Oznaczyć tych co "są nadzwyczaj ostrożni, bardziej niz na trzeźwo" i wydać licencje na jazdę po pijanemu.
Gdyby jednak taki "nadzwyczaj ostrożny" niechcący zabił albo okaleczył kogoś, to niech "ponosi konsekwencje swoich czynów, a nie zakazywać pić, oddychać, .... i karać." A rodziny poszkodowanych przez siebie niech przeprosi.

Kierowcy na trzeźwo także, a może więcej, powodują wypadki,nie ma żadnych reguł.
Mirku, kończę dyskusję! Zawsze cenię rozmowę na argumenty, a nie lubię ironi.


http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Kobieta-wpadla-w-szal-sasiedzi-ledwo-przezyli-film,wid,16090228,wiadomosc.html?ticaid=611868
Zapisane
Mirek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #351 : 2013-10-21, 23:50:44 »

kończę dyskusję! Zawsze cenię rozmowę na argumenty
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #352 : 2013-10-22, 06:18:05 »

I właśnie dlatego prawo jazdy powinno się uzyskiwać po trzydziestce, ponieważ statystycznie najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy! Czasem trzeźwi.
Prawda jakie to proste "myślenie"?  Cool
Mondrze gada!
Zapisane

Work Buy Consume Die
Henryk
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #353 : 2013-10-22, 07:05:53 »

Nawet niewielka ilość alkoholu zmienia świadomość.Ilu jest Optymalnych wśród Optymalnych?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #354 : 2013-10-22, 07:17:16 »

To ślepy traf, a szczęście tych, których nie rozjechał. Nie godzę się na współużytkowanie dróg z kompletnie, a nawet niekompletnie pijanym.

No to zostaje ci Słowacja do jazdy.  Cool
Jechałeś kiedy po ulicach na przykład Wiednia w piątkowy lub sobotni wieczór?
Albo gdy zaczynają próbować młode wino? "Jungen Wieners" nazywa się bodaj ta "prezentacja".
A jeśli się nie godzisz na pijaków na drogach, to przestań korzystać z dróg, bo nawet jak za piwko będzie kara śmierci, to będą tacy, co ich to nie odstraszy...  Cool
Bo takie jest każde społeczeństwo, gdzie niezależnie od surowości prawa jest margines zdarzeń...  Very Happy
Zapisane
Mirek
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #355 : 2013-10-22, 07:45:22 »

To ślepy traf, a szczęście tych, których nie rozjechał. Nie godzę się na współużytkowanie dróg z kompletnie, a nawet niekompletnie pijanym.

No to zostaje ci Słowacja do jazdy.  Cool
Jechałeś kiedy po ulicach na przykład Wiednia w piątkowy lub sobotni wieczór?
Albo gdy zaczynają próbować młode wino? "Jungen Wieners" nazywa się bodaj ta "prezentacja".
A jeśli się nie godzisz na pijaków na drogach, to przestań korzystać z dróg, bo nawet jak za piwko będzie kara śmierci, to będą tacy, co ich to nie odstraszy...  Cool
Bo takie jest każde społeczeństwo, gdzie niezależnie od surowości prawa jest margines...  Very Happy

Ojojoj - napisałem za mało wyraźnie, poprawiam: JESTEM PRZECIW KARANIU!!!

Jestem także (a może nawet przede wszystkim) przeciw subkulturze alkocholowej w naszym społeczeństwie,
przeciw przyzwoleniu, żartobliwym podejściu, bagatelizowaniu... na drugiej szali leży Zdrowie, Dobro Materialne, Życie, Komfort.
Takie podejście rozszerza ów margines w Polsce do rozmiarów największych w Europie.
Jesteśmy w większości kierowcami w pierwszy pokoleniu (Niemcy w trzecim), a kultury drogowej (jej pochodną jest bezpieczeństwo),
tyle u nas co u celebrujących "Jungen Wieners" brudu za paznokciami.

Czy warunkowa propozycja dla mnie: "A jeśli się nie godzisz na pijaków na drogach, to przestań korzystać z dróg",
nie jest przypadkiem aksamitną próbą zamknięcia mi ust?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #356 : 2013-10-22, 07:48:18 »

Głupie kombinacje genów muszą wyginąć, czy z powodu chorób, wojen alkoholu, dopalaczy czy innych przypadków.
Tak działa podstawowe prawo natury.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #357 : 2013-10-22, 07:53:57 »

Często giną ci niewinni, ofiary "głupiej kombinacji genów"... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #358 : 2013-10-22, 07:56:23 »

Prawdopodobieństwo tego jest znikome, a nie "częste".
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: "Cholesterol naukowe kłamstwo" - Uffe Ravnskov
« Odpowiedz #359 : 2013-10-22, 07:59:27 »

Juz pisalem kiedys te historyjke z ksiazki Cejrowskiego, co swieta wielkanocne spedzal u kolegi w Texasie. Tamten wyciagnal spora butelczyne a Wojtek pyta ile mozna wypic, bo on potem musi wracac autem. A tamten na to " nie wiem ile ty mozesz ale ja moge cala butelke". Czyli jezeli jedziesz spokojnie i bezpiecznie to zaden policjant nie ma prawa zatrzymac ot tak jak u nas. I jak sie dojedzie to sie nic nie dzieje.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 19 zapytaniami.