forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 10:29:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659815 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Udar mózgu.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Udar mózgu.  (Przeczytany 10974 razy)
bredda
Go


Email
Udar mózgu.
« : 2010-01-12, 00:50:36 »

No właśnie. Gdy czytam argumenty przeciwników ŻO, często występuje tutaj "zagrożenie" udarem mózgu. Chciałbym poznać kontrargumenty zwolenników ŻO, czyli "Kiedy tak naprawdę może wystąpić udar mózgu i co jest złym czynnikiem/błędem w żywieniu który wywołuję tą straszną chorobę ?" Zainteresował mnie ten temat z tego względu, że w artykułach przedstawiane są statystyki odnośnie chorych gdzie choroba spowodowana była tym trybem żywienia.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #1 : 2010-01-12, 01:23:20 »

Przepraszam za drugi post, ale to niestety negatywny skutek braku opcji "Edytuj" Wink

Otóż poszukałem co nie co na forum o udarze, co prawda znalazłem mało (rzekłbym nawet wzmiankę), ale dla mnie wystarczająco. Faktem jest, że koncerny farmaceutyczne tworzą "mity" na których same zarabiają. Dodam (niestety z żalem), że przez okres od października do grudnia zaniedbywałem moje żywienie. Doraźnym skutkiem tego (o czym przekonałem się dopiero teraz) był klasterowy ból głowy charakteryzujący się strasznym bólem głowy, łzawieniem oka po stronie bolącej półkuli oraz cieknący nos (sam wcześniej wystawiłem taką diagnozę Wink ). Gdy wróciłem spowrotem na ŻO zauważyłem, że ten problem minął (a dodam, że jeszcze nie byłem na umówionej wizycie u neurologa). Fakt ten (mowa znowu o bólach) skłonił mnie do tego, ze bardziej zacząłem wnikać w temat udaru mózgu. Niemniej jednak chciałbym nadal poznać artykuły/wykłady/kontrargumenty ze strony zwolenników ŻO. Aha, chciałbym dodać coś jeszcze raz na temat mitów koncernów. Mamy teraz świetny przykład afery świńskiej grypy w którą już nikt nie wierzy, a od roku (od kiedy jestem na ŻO) nie kupiłem/zażyłem niczego co pochodziło by z apteki Smile


Z czystej ciekawości chciałbym również zapytać (może to już bardziej na osobny temat) "Ile już jesteście na żywieniu optymalnym ? Jak się z tym czujecie ?"

Pozdrawiam
bredda
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #2 : 2010-01-12, 03:09:31 »

Ja jestem na  ..może nie zupełnie optymalnej bo specjalnie nie licze ,
  raczej pilnuje węgli . czuje sie dobrze ,ale łakomstwo ,nadmiary mszczą sie bólem żołądka,głowy .
     Nie moge jeść wędzonek  ,mięsa smażonego [chyba ,ze jest bardzo tłuste]
       Najlepiej mi służą surowe zółtka ,jajecznica i mielone z indyka ,śledzie
      no i zupki ,galarety  winko też .
   Powiem tak ,ze dawniej na kORYCIE -nie miałam problemów z żołądkiem ,ani apetytem,
      ale zdrowie leciało po równi pochyłej . teraz naprawde wspaniale się czuje [nadwaga to pikuś],
   ale nie moge bezmyślnie zmiatać ze stołu .
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #3 : 2010-01-12, 08:12:24 »

Bo wiadomości na interesujący temat szuka się na www.dr-kwasniewski.pl
Jest tam sporo na temat udarów, powodowanych głównie stwardnieniem tętnic (nie mylić ze zmianami miażdżycowymi), łącznie z podaniem przyczyny tego zjawiska. Wystarczy tylko poszukać samodzielnie.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #4 : 2016-08-03, 13:55:00 »

http://www.rp.pl/Swiat/160809808-Uczestniczka-SDM-zmarla-na-bakteryjne-zapalenie-opon-mozgowych.html
Cytuj
Bakteryjne zapalenie opon mózgowych jest chorobą silnie zakaźną, nieleczona może prowadzić do śmierci.

Jak pisze Agencja Ansa, istnieją obawy o wybuch paniki wśród uczestników ŚDM


trza większy procent PKB przeznaczyć  Rolling Eyes
http://stooq.pl/n/?f=1084121
CBOS: 74 proc. Polaków niezadowolonych z opieki zdrowotnej
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #5 : 2016-11-22, 08:33:24 »

Miałbym prośbę. Czy orientuje się ktoś z Was, gdzie (aktualnie) mógłbym znaleźć w Warszawie lekarza optymalnego,  neurologa (pod kontem udaru). Z góry dziękuję za podpowiedź.
Zapisane
ziuta
Jr. Member
**
wiadomoci: 598


Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #6 : 2016-11-22, 14:42:36 »

Mariusz Głowacki
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Udar mózgu.
« Odpowiedz #7 : 2016-11-22, 14:51:44 »

Bodajże Żoliborz Cieszkowskiego (?). Dalej tam przyjmuje? Dzięki.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 19 zapytaniami.