forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 16:43:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660738 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  wysoki poziom cukru przy teście obciążeniowym w ciąży
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: wysoki poziom cukru przy teście obciążeniowym w ciąży  (Przeczytany 5393 razy)
adamj
Go


Email
wysoki poziom cukru przy teście obciążeniowym w ciąży
« : 2010-01-17, 10:54:44 »

Witam wszystkich serdecznie na forum.
Moja żona w siódmym miesiącu ciąży miała test obciążeniowy glukozą. Właściwie poza wiekiem nie było żadnych wskazań, że może wystąpić u niej cukrzyca ciążowa. Waga prawidłowa, dziecko ma odpowiednią wagę, nie ma senności czy innych dolegliwości.  Jenak lekarz stwierdził konieczność badania, moja żona też tak zrobiła. Wynik po godzinie po podaniu 50 g glukozy 236 mg/dl. Po badaniu na następnej wizycie u ginekologa poszedłem z żoną i próbowałem wytłumaczyć, że wynik może być powodem spożywania mniejszych ilości węglowodanów niż przeciętny człowiek (nie chciałem mówić o DO dokładnie bo lekarze źle reagują), ale nie przekonałem jej i kolejne badanie tym razem 75g glukozy (jakby to było logiczne), oczywiście wynik też "nie mieścił" się w normie. Na czczo wynik 85 mg/dl po godzinie od podania 212 mg/dl po dwóch godzinach 183 mg/dl. Czy może mi ktoś powiedzieć czy takie poziomy cukru są prawidłowe jak ktoś jest na ŻO? Czy może jest powodem jakiś problemów z proporcjami? Jeżeli jest normalny taki poziom (organizm nie jest przyzwyczajony do takich dawek) to jak postąpić w stosunku do lekarzy, moją żona ma skierowanie do diabetologa.
Jeśli chodzi o jadłospis to moja żona ilościowo zjada 70-90g białka 100-130g węglowodanów 200-270g tłuszczu. Węglowodany często schodzą poniżej 100g, podałem wartości maksymalne, ponieważ każdy dzień nie jest taki sam. Węglowodany pochodzą z ziemniaków ok 150g, chleb razowy do 100g, jabłko 100-150 g grejpfrut 100-150g kiwi 100g, kostka gorzkiej czekolady ok 15g. Tłuszcz: smalec, masło, śmietana, ew majonez. Białko żółtka 5 szt., żółty ser, makrela wędzona, kiełbasa polska, boczek smażony lub wędzony, żeberka, wątrobianka. To są produkty najczęściej jadane przez moją żonę (nie wszystkie w jednym dniu).

Prosiłbym o radę:
- czy wszystko jest w porządku czy należałoby coś zmienić?
- czy ten poziom cukru może być tak wysoki?
-jak postępować w kontaktach z lekarzami jak by były jakieś skierowania, badania etc?

P.S. przygodę z DO zaczęliśmy ponad 7 lat temu.   
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: wysoki poziom cukru przy teście obciążeniowym w ciąży
« Odpowiedz #1 : 2010-01-17, 11:43:00 »

Jan Kwaśniewski podaje w swoich publikacjach ze "krzywa cukrowa" wychodzi na DO patologicznie ( nie pamietam tylko czy w plikach do czytania czy słuchania, w tych drugich będzie to troche cięzej znaleźć ) jak kiedys byłem w podobnej sytuacji co ty teraz to skontaktowałem sie telefonicznie z Optymalnym Lekarzem Ginekologiem który przez telefon rozwiał wszystkie moje wątpliwości Wink
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.