forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 02:46:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak powstrzymać żarłoczność ????????  (Przeczytany 64060 razy)
Opal
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #40 : 2010-01-23, 23:43:46 »

Nie rozumiem, właściwie dlaczego nie? Przecież Ty tutaj prawie nie zaglądasz, na nic nie odpisujesz. Nie może Ci brakować czegoś, w czym na codzień nie uczestniczysz, czego z wyskoku nie potrafisz trafnie ocenić.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #41 : 2010-01-23, 23:59:37 »

Nie jestem tutaj zbyt często ze względu na adaptację lokalu pod działalność, o czym kiedyś wspominałem, ale sytuacja pewnie niedługo się zmieni. Myślę, że szkoda byłoby, gdybyś się miała ewakuować z tego forum, bo straciłoby ono jedną bardzo wartościową duszyczkę. Smile Smile Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #42 : 2010-01-24, 00:09:22 »

Myślę, że szkoda byłoby, gdybyś się miała ewakuować z tego forum, bo straciłoby ono jedną bardzo wartościową duszyczkę. Smile Smile Smile

Dziękuję, to było miłe  Very Happy  Do przeczyAnia Laughing kiedyś tam.....
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #43 : 2010-01-24, 00:11:20 »

Ania nie przeczy, do przeczytAnia Laughing
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #44 : 2010-01-24, 00:35:27 »

Aniu, myślę, że mimo wszystko zostaniesz tutaj, bo niezależnie od mojego zaangażowania jest tutaj parę fajnych osób. Jest nas na prawdę zbyt mało, abyśmy w swoim gronie mieli prowadzić jakieś durne spory. Trzeba być  po prostu asertywnym i umieć mówić to, co myślimy. To tylko zaleta. Pozdrawiam, przyjaciółko. Smile Smile Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #45 : 2010-01-24, 08:53:24 »

Aniu, myślę, że mimo wszystko zostaniesz tutaj, bo niezależnie od mojego zaangażowania jest tutaj parę fajnych osób. ...Smile Smile Smile

Masz rację Smile Pozdrawiam, przyjacielu  Very Happy
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #46 : 2010-01-24, 17:52:03 »

Witam.
Jestem na Diecie Optymalnej juz dość długo. Przeczytałam cztery książki i często do nich wracam. Analizuję ważne dla mnie zdania. Uważam, że nie mogło mnie nic lepszego spotkać niż ta dieta. Mam sporo sukcesów ale mimo to nie radzę sobie najlepiej. Czasem nie wiem czy te dolegliwości są z choroby czy z błędów jakie być może robię. Mam wrażenie , że im dalej tym trudniej bo po dłuzszym czasie często mamy czegoś za dużo ale i często  robią się niedobory. Myśle, że takie napady głodu są tego objawem. Od jakiegos czasu nikomu nie proponuję przejścia na tą diete bo po doświadczeniach na sobie wiem, że naprawdę wiele trzeba się nauczyć. Przechodząc na tą dietę trzeba zdać sobie sprawę, jak  jest bardzo łatwo narobić sobie szkód w organizmie. Według sterotypów jest to dieta na której można nareszcie najeść sie mięsa i na której nie je się weglowodanów. Nic bardziej mylnego. Najczęściej przesadzamy   z białkiem a węglowodanów jemy za mało. Szczególnie można tak zrozumieć czytajac najwcześniejsze książki gdzie węglowodany nazwane są jako "produkty szkodliwe". Rozpoczynając dietę wszyscy popełniamy błędy i każdy z nas kiedyś  na forum zadawał "głupie pytania". Otrzymując czasem tak "bezpośrednie" odpowiedzi  nie jeden pewnie się zniechecił do dalszych pytań.
Drażliwość, czy jest to cecha optymalnych czy może czasów w jakich żyjemy?
Pozdrawiam
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #47 : 2010-01-24, 21:47:53 »

Witam Smile
Ja bardzo często wracam do książek o ŻO a także do innych opisów na te tematy. Lepiej dużo czytać niż zadawać za dużo pytań. Ta dieta jest dla ludzi bardzo konsekwentnych i wytrwałych ale przedewszystkim rozumiejących o co tutaj w tym wszystkim chodzi. Dopóki nie zrozumiemy mechanizmu działania to nie osiągniemy żadnego sukcesu. Doktor Kwaśniewski w zupełności dobrze to opisuje. Ja przestałem już rozmawiać o DO z ludźmi ponieważ stwierdziłem że jest to prawdopodobnie dieta dla wybranych ale myślących ludzi. Myśleć i wyciągać wnioski z jej dobrodziejstw. Ja to zastosowałem i jestem bardzo zadowolony. W maju będzie 3 lata jak jestem na ŻO. Widzę kolosalne zalety, koleżanki w pracy obserwują(podziwiają?) mnie bacznie i ciągle nie dowierzają że można tak się odżywiać ale ja nikogo już nie będę "naprawiać". Wkurza mnie to że pewne proste rzeczy u niektórych ludzi urastają do poważnych problemów. Cierpliwość, konsekwencja i wiara w to co się robi wynagradza nam w postaci dobrego samopoczucia na ŻO. Adampio może za bardzo się wkurzył ale ma wiele racjii. Do cierpliwych świat należy. Trzymajcie się i bądźcie silni Ci co czasami nie rozumieją i wątpią Smile Pozdrawiam.
JerzyPięćPięćPięć Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #48 : 2010-01-24, 22:12:39 »

Dopóki nie zrozumiemy mechanizmu działania to nie osiągniemy żadnego sukcesu. Doktor Kwaśniewski w zupełności dobrze to opisuje...

Słusznie prawisz!
Dieta Optymalna ma jednak jedną poważną wadę!
Za brak zrozumienia jej prostych zasad i tego konsekwencje, zawsze mają pretensje, ale nie do siebie!  Shocked
Zapisane
hutshi
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #49 : 2010-01-25, 12:35:04 »

też miewam ten problem  to wynika ze stresu !! to bardzo przykra sprawa ;/

no cóż na żarłoczność dobre są lody optymalne  bardzo sycą i naprawdę jak zjem taką porcjeto przez pół dnia nie mam ochoty nic jeść nawet jak jestem nimi nienasycona !!

a co do błędów na ŻO każdy je popełnia zwłaszcza początkujący pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #50 : 2010-01-27, 11:27:12 »

Witam.
Jestem na Diecie Optymalnej juz dość długo. Przeczytałam cztery książki i często do nich wracam. Analizuję ważne dla mnie zdania. Uważam, że nie mogło mnie nic lepszego spotkać niż ta dieta. Mam sporo sukcesów ale mimo to nie radzę sobie najlepiej. Czasem nie wiem czy te dolegliwości są z choroby czy z błędów jakie być może robię. Mam wrażenie , że im dalej tym trudniej bo po dłuzszym czasie często mamy czegoś za dużo ale i często  robią się niedobory. Myśle, że takie napady głodu są tego objawem. Od jakiegos czasu nikomu nie proponuję przejścia na tą diete bo po doświadczeniach na sobie wiem, że naprawdę wiele trzeba się nauczyć. Przechodząc na tą dietę trzeba zdać sobie sprawę, jak  jest bardzo łatwo narobić sobie szkód w organizmie. Według sterotypów jest to dieta na której można nareszcie najeść sie mięsa i na której nie je się weglowodanów. Nic bardziej mylnego. Najczęściej przesadzamy   z białkiem a węglowodanów jemy za mało. Szczególnie można tak zrozumieć czytajac najwcześniejsze książki gdzie węglowodany nazwane są jako "produkty szkodliwe". Rozpoczynając dietę wszyscy popełniamy błędy i każdy z nas kiedyś  na forum zadawał "głupie pytania". Otrzymując czasem tak "bezpośrednie" odpowiedzi  nie jeden pewnie się zniechecił do dalszych pytań.
Drażliwość, czy jest to cecha optymalnych czy może czasów w jakich żyjemy?
Pozdrawiam
moze jeszcze....dokladne wyniki krwi raz na jakis czas dla upewnienia czy tedy droga,wymiana jadlospisow, pomiedzy zyczliwymi, czesciej niedojadanie niz przejadanie sie,zaspakajanie wlasnych,innych niz odzywianie potrzeb i sukces murowany. Razz
Pamietac nalezalkoby o glownej zasadzie na  ilosc zjadanego bialka musi przypadac  taka sama ilosc tluszczu i wiecej.Weglowodany ograniczamy do 50-60 g na dobe.Komponujemy posilki,ktore powinny cieszyc i oko i zoladek czyli apetycznie. Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #51 : 2010-01-27, 12:40:16 »

.....brak przeziebien i innych niedomagan,cofanie nabytych dolegliwosci,olbrzymie ilosci energii  tez wystarcza....by zauwazyc czy Dieta dziala Razz
Zapisane
hutshi
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #52 : 2010-01-28, 20:40:59 »

a co jeżeli jest się zmuszonym przejść na ŻO ? ponieważ leki nie skutkują ?
tak jak to było w przypadku mojej neurasteni....
i praktycznie cały czas walczy się z uzależnieniem od słodkiego?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #53 : 2010-01-29, 10:56:56 »

"hutshi" sorry, nie rozumie jak mozna zostac zmuszonym do rozpoczecia ZO?
Zapisane
hutshi
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #54 : 2010-01-29, 13:57:13 »

chodzi o to że jeżeli ktoś zachorował i jedynym sposobem odzyskania zdrowia było przejście na ŻO
zemną tak było  wieloletnie wyniszczanie się tym śmieciowym jedzeniem sprawiło że zachorowałam na neurastenię ..
ps miewam teraz momenty -odcięcie od dotychczasowego odżywiania sprawiło że czuję się jakbym  straciła jakiś majątek  (taaa majątek który mnie doprowadził do choroby -tak sobie to tłumaczę )    chodzi oto że już słodyczą  i pastwiskowemu jedzeniu muszę powiedzieć  baj baj .....

ale to żywienie optymalne jednak powoduje coś takiego że człowiek nie zamierza z niego rezygnować nawet jak przeszedł na nie z konieczności z powodu choroby ( to pewnie dlatego że odczuł korzyści )
poza tym czytając " złotą księgę "co jest bardzo motywujące by pozostać na ŻO mimo że inni krytykują i wyśmiewają
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #55 : 2010-01-29, 14:18:48 »

Ja bym nie nazywal tego przymusem. Czytajac cos tam na temat ZO zrozumialas argumenty, ktore przemawialy za tym abys takie kroki poczynila......wiec rozpoczelas zywienie ze zrozumieniem, z wlasnej woli. ZO jest dla ludzi rozumnych. Very Happy Co sama widzisz czytajac niektore posty, prawda. Laughing
Zapisane
hutshi
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #56 : 2010-01-29, 15:17:50 »

ma Pan rację z resztą usłyszałam to samo będąc w Arkadii
ale co najbardziej mnie drażni to to że Dietę Optymalną różne czasopisma dla kobiet  traktują jako zwykłą dietę odchudzającą i wrzucają ją do jednego wora wraz z innymi powiem ze sama trafiłam na nią  jakieś 10 lat temu właśnie w takowej  kolorowej gazetce
ale z czasem w ciekawość wzięła górę i okazało się że ta dieta to bardzo głęboka rzeka!

u mnie to wyglądało tak że najpierw wypożyczyłam książkę z  biblioteki " Dieta optymalna
Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński "  i szok!! i mimo młodego wieku nastoletniego przemówiło to do mnie, ponieważ czytałam to i na logikę- zgadzało się...  ja myślę że każdy kto by z UWAGĄ przeczytał tę książkę przyznał by mu rację.... ale musiałaby być to książka a nie kolorowe czasopismo
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #57 : 2010-02-03, 23:57:51 »

Ograniczenie żarłoczności a inaczej mówiąc ograqniczenie ciągu do jedzenia wymaga casu i samozaparcia. Najczęściej pęd do jedzenia zwiększa się u ludzi żyjących w stresie, nerwach i nie potrafiących zorganizować sobie normalnego dnia. Najpierw należy wyciszyć swój umysł, całkowicie się wyluzować. Przekonać samego siebie, że przejadanie się szkodzi własnemu zdrowiu.Picie dużych ilości mleka czy też innych napoi nie rozwiąze problemu. Nie da sie nagle ograniczyć jedzenia i picia. Żywienie optymalne jest njlepszym sposobem, aby ograniczć wielkość i częstotliwość posiłków. Człowiek nie może jeść tyle na ile ma ochotę, albo aż poczuje sie syty. Informacja do mózgu o tym, że jest się sytym , dociera dopiero po pól godzinie od zakończenia jedzenia. Przynajmniej tak jest u mnie. Należy sobie przygotować na talerzu tylko tyle jedzenia, aby nigdy nie być w pełni sytym.
Podstawa żywienia to jajka, masło, śmietana, wątroba, salceson czarny, galaretki
. A najlepiej to zwrócić sie do optymalnego lekarza lub pojechać do Arkadii. Tam uzyska się fachową pomoc . Życzę powodzenia, i smacznych optymalnych posiłkow.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #58 : 2010-02-04, 09:11:49 »

Ograniczenie żarłoczności a inaczej mówiąc ograqniczenie ciągu do jedzenia wymaga casu i samozaparcia. Najczęściej pęd do jedzenia zwiększa się u ludzi żyjących w stresie, nerwach i nie potrafiących zorganizować sobie normalnego dnia.

Z początku DO organizm nie jest jeszcze przystosowany do mniejszej ilości i objętości posiłku - żołądek jest rozciągnięty. Od prawidłowego jedzenia znika nadmierna reakcja na stres i co za tym idzie napady "żarłoczności".
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #59 : 2010-02-04, 09:29:59 »

Podstawa żywienia to jajka, masło, śmietana, wątroba, salceson czarny, galaretki


należy też pamiętać o nominalnej ilości węglowodanów i vit. C w tej naszej diecie ponieważ mimo wszystko bardzo ich potrzebujemy na codzień.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.