forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:00:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak powstrzymać żarłoczność ????????  (Przeczytany 63860 razy)
dejzi9
Go


Email
Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« : 2010-01-21, 20:08:34 »

nieważne czy wypiję   pół litra śmietany 30 %  czy  też zapcham się białkiem nic nie pomaga co  robić?
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #1 : 2010-01-21, 21:13:20 »

Oj miewam ten sam problem. Ktoregos dnia pochanalem chyba z 10.000 kalorii bo przeszywajacy glod nastepowal juz w godzine po posilku. Tak jakby tluszcz przechodzil przez czlowieka bez efektu a zoladek jak tylko skonczyl robote to... domagal sie strasznie brakujacego paliwa i wlaczal mega ssanie. Teraz dochodze do wniosku ze to byl brak weglowodanow (tzn jadlem tylko smalec, jajka, mieso oraz podroby). Gdy dodalem ziemniaka do obiadu to jest lepiej. Zastanawiam sie teraz nad dodaniem weglowodanow do kazdego posilku. Nie meczy cie tez przypadkiem sennosc, problemy z koncetracja (ja tak mam). Kombinowalem juz w rozne strony. Wyczytalem gdzies ze wit C jest niezbedna przy spalaniu tluszczu i z grupy "doswiadczalnej" najgorubsze byly wlasnie te osoby ktore mialy jej najmniej. Zaczalem wiec dodawac ekstra dawke tej witaminy, bo myslalem sobie ze moze ja tych tluszczy nie trawie w dostatecznym stopniu wlasnie przez niski poziom tej witaminy (uposledzone wchanianie?).

W kazdym razie zycze powodzenia i prosze meldowac o postepach i wynikach przeprowadzonych "eksperymentow"Smile Ide zrobic kolacyjke bo bardzo glodny jestem (a tego ponoc nie ma na DO), ktos mi podpowie jakies dobre zrodlo weglowodanow oprocz ziemniakow i takie bez obrobki termicznej?
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #2 : 2010-01-21, 21:19:10 »

a to o tej wit C nie wiedziałam

ale mi nawet wysoka ilosć tych WG nie pomaga PO PROSTU NIC!!!!!!!
czy mam brać jakieś leki  na zmniejszenie apetytu?? bo już mi nerwy puszczają z tego wszystkiego!!  Confused
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #3 : 2010-01-21, 21:28:13 »

A moze masz rozepchany zoladek latami normalnego odzywiania i nie zdazyl ci sie skurczyc do mniejszych ilosci jakie jesz teraz i domaga sie dawnego "standardu" objetosciowego?. Nie wiem, moze duzo pijesz do posilkow (aby zabic glod) i mimo ze pokarmu jesz mniej to ten balast plynu nie daje organizmowi sygnalu do pomniejszenia zoladka? Tak glosno mysle...
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #4 : 2010-01-21, 21:54:41 »

możliwe ale na O to się miało zmienić i co?? niema sytości
a co do picia to nadal dużo piję herbaty do jednego posiłku prawie pól litra herbaty Pu-ERH

po prostu stale coś muszę  mieć coś w ustach masakra co z tym zrobić????
Zapisane
Sinus
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #5 : 2010-01-22, 11:56:21 »

a co do picia to nadal dużo piję herbaty do jednego posiłku prawie pól litra herbaty Pu-ERH

Teoretycznie nie powinno się pić podczas posiłków, gdyż tym samym rozrzedzasz 'soki trawienne' w żołądku i pokarm może się gorzej trawić - może stąd problemy?. Spróbuj się napić do woli 15 minut przed posiłkiem, lub 2 godziny po.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #6 : 2010-01-22, 15:32:41 »

Ja dzisiaj zrobilem "eksperymenta" dietetycznego w celu zmniejszenia zarlocznosci. Otoz zalecana dawke weglowodanow (50 g) zjadlem nie jak zwykle na obiad, tylko na sniadanie i pomoglo, jest 15.30 a ja jestem troche glodny a nie strasznie glodny jak to zwykle bywalo. Nie chcialo mi sie rano gotowac ziemniakow (moje standardowe weglowodany) wiec wypilem 1 litr mleka 3% (+100 ml gratis:), przeczytalem na opakowaniu ze 100 ml ma 4.7 grama weglowodanow wiec sumujac jest tego akurat 51.7 g. Oprocz tego zamiast zjesc galarete z nozek wieprzowych do sniadania, do jajke na smalcu (jak zawsze) to zjadlem je na drugie sniadanie.

Sproboj wiec z weglowodanami z rana, wyproboj rozne rodzaje wegli i daj znac o wynikach:)

Pozdrawiam.
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #7 : 2010-01-22, 16:39:42 »

 też nieraz tak miałam że na śniadanie wypiłam 2 kubki (400ml ) tłustego mleka ale takiego serio tłustego od mleczarza  i nic!
po prostu nie wiem co robić ?

a gdy jem same WG to głód jest jeszcze większy

może faktycznie żeby zmniejszyć żołądek najlepiej jeść tylko lody optymalne i jakieś inne  bardzo tłuste płynne  rzeczy ??
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #8 : 2010-01-22, 16:46:32 »

też nieraz tak miałam że na śniadanie wypiłam 2 kubki (400ml ) tłustego mleka ale takiego serio tłustego od mleczarza  i nic!

Nie ma to jak "tłuste" mleko, "tłusta" kiełbasa i najlepiej "tłusta ryba" i już się jest "opty" Wink  Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #9 : 2010-01-22, 16:57:26 »

też nieraz tak miałam że na śniadanie wypiłam 2 kubki (400ml ) tłustego mleka ale takiego serio tłustego od mleczarza  i nic!
po prostu nie wiem co robić ?

a gdy jem same WG to głód jest jeszcze większy

może faktycznie żeby zmniejszyć żołądek najlepiej jeść tylko lody optymalne i jakieś inne  bardzo tłuste płynne  rzeczy ??


Nie lepiej byłoby z tego mleka wypić jedynie śmietanę? Jakieś 200 ml  śmietany. I np żółty ser 45% w ilości 8 - 10 dkg ?
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #10 : 2010-01-22, 16:59:48 »

właśnie tak robię - spijam tę nagromadzoną śmietankę z mleka i wypijam na tym kawę ALE TO TEŻ NIC NIE DAJE !
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #11 : 2010-01-22, 17:59:31 »

też nieraz tak miałam że na śniadanie wypiłam 2 kubki (400ml ) tłustego mleka ale takiego serio tłustego od mleczarza  i nic!
400 ml mleka to jest... 18.8 g weglowodanow. Tymczasem ja radzilem ci sprobowac dostarczyc 50 g weglowodanow na sniadanie a wiec dzienna dawke, ja sprobowalem i na mnie dzisiaj podzialalo. Aby nie rozpychac zoladka zjedz to w innej formie. Pol litra herbaty jakie pijesz do kazdego posilku to duzo na kobiete, byc moze przez takie objadanie sie i tankowanie masz rozepchany zoladek. Daj zoladkowi strawic i dopiero pij czerwona herbate. Ja ja jeszcze niedawno pilem namietnie, ale efektow nie zauwazylem i nie przypominam sobie aby trzeba bylo ja pic W TRAKCIE POSILKOW.
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #12 : 2010-01-22, 18:05:39 »

nie nie i jeszcze raz nie na mnie to nie działa jadłam kiedyś i ponad 50 wg na śniadanie
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #13 : 2010-01-22, 18:09:32 »

Tymczasem ja radzilem ci sprobowac dostarczyc 50 g weglowodanow na sniadanie a wiec dzienna dawke, ja sprobowalem i na mnie dzisiaj podzialalo.

Jeżeli sugerujesz jej dostarczenie 50 g węglowodanów w jednym posiłku-  na śniadanie razem z żółtkami, tłuszczem - to człowieku szybko zamilknij!!! Może od razu wykop jej grób i zamontuj ławeczkę obok, żebyś mógł sobie obok posiedzieć.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #14 : 2010-01-22, 19:13:17 »

No co Ty "Opal" my tu pijemy przeciez po 34 litry mleka dziennie, mamy dwa zoldaki, piec serc i trzy dupy i ............no tak zapedzilem sie.
Przeciez Pan dr. Jan Kwasniewski zalecil pic duzo mleka!!! Czyzbym sie mylil. Albo co powiedzial? Bo juz nie wiem?! Hm.....A no tak smietana moze? Nie, nie to za tluste, jak mozna pic smietane na ZO?, nie to sie nie da, "nie nada", to moze ser? nie, za tlusty, to moze smalec..o tak, prosze takie 2 gr!!!

Ludzie, "dejzi" czy za  przeproszeniem Cie co nie tuturuku? Powiedzialbym Ci jak to sie nazywa po goralsku, ale moja wrodzona inteligencja, nie, nie nabyta, wrodzona goralska inteligencja mi nie pozwala.

Jezeli moge byc szczery, a musze, bo nie masz szansy odpowiedzenia na moje posty w momencie kiedy je pisze....i dzieki Bogu, to dam Ci dobra rade: zamiast tu siedziec i pisac duperele, pierdoly, zadawac idiotyczne pytania, zacznij czytac ksiezki zwiazane z DO/ZO autorstwa Pana dr. Jana Kwasniewskiego albo zmien forum na DD. Tam bedzie Ci dobrze, tam Ci poradza jak schudnac, jak byc zdrowym, Mam pare nick*ow, ludzi, ktorzy tu byli i ktorzy mysla, ze maja wieksza wiedze od Pana doktora.

Sorry, ale taka jest moja konkluzja po tylu tygodniach Twojego pobytu tu na naszym forum.

Ja tez nie chudne, ale ja juz chudnac nie musze. Malo tego, ja nie choruje...ale takie jest zalozenie. A jezeli Ty masz wilczy apetyt i nie mozesz go zwalczyc, to odpowiedz sobie na jedno pytanie: na kogo mam ten wilczy apetyt. Bo powodu tego apetytu juz nigdy nie znajdziesz. Za malo pijesz mleka. Jak juz wypijesz 3 litry dziennie albo wiecej to znajdziesz. Tak jak kazdy z nas. Bo my tu pijemy tyyyyyyyyyyyyyyyyyyle mleka.

Pozdrawiam Cie i zycze mlecznej przyszlosci.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #15 : 2010-01-22, 19:59:33 »

No co Ty "Opal" my tu pijemy przeciez po 34 litry mleka dziennie, mamy dwa zoldaki, piec serc i trzy dupy i ............no tak zapedzilem sie.
Przeciez Pan dr. Jan Kwasniewski zalecil pic duzo mleka!!! Czyzbym sie mylil. Albo co powiedzial? Bo juz nie wiem?! Hm.....A no tak smietana moze? Nie, nie to za tluste, jak mozna pic smietane na ZO?, nie to sie nie da, "nie nada", to moze ser? nie, za tlusty, to moze smalec..o tak, prosze takie 2 gr!!!

Ludzie, "dejzi" czy za  przeproszeniem Cie co nie tuturuku? Powiedzialbym Ci jak to sie nazywa po goralsku, ale moja wrodzona inteligencja, nie, nie nabyta, wrodzona goralska inteligencja mi nie pozwala.

Jezeli moge byc szczery, a musze, bo nie masz szansy odpowiedzenia na moje posty w momencie kiedy je pisze....i dzieki Bogu, to dam Ci dobra rade: zamiast tu siedziec i pisac duperele, pierdoly, zadawac idiotyczne pytania, zacznij czytac ksiezki zwiazane z DO/ZO autorstwa Pana dr. Jana Kwasniewskiego albo zmien forum na DD. Tam bedzie Ci dobrze, tam Ci poradza jak schudnac, jak byc zdrowym, Mam pare nick*ow, ludzi, ktorzy tu byli i ktorzy mysla, ze maja wieksza wiedze od Pana doktora.

Sorry, ale taka jest moja konkluzja po tylu tygodniach Twojego pobytu tu na naszym forum.

Ja tez nie chudne, ale ja juz chudnac nie musze. Malo tego, ja nie choruje...ale takie jest zalozenie. A jezeli Ty masz wilczy apetyt i nie mozesz go zwalczyc, to odpowiedz sobie na jedno pytanie: na kogo mam ten wilczy apetyt. Bo powodu tego apetytu juz nigdy nie znajdziesz. Za malo pijesz mleka. Jak juz wypijesz 3 litry dziennie albo wiecej to znajdziesz. Tak jak kazdy z nas. Bo my tu pijemy tyyyyyyyyyyyyyyyyyyle mleka.

Pozdrawiam Cie i zycze mlecznej przyszlosci.

Adampio po tej odpowiedzi przestałem Cię szanować.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #16 : 2010-01-22, 20:07:18 »

No co Ty "Opal" my tu pijemy przeciez po 34 litry mleka dziennie, mamy dwa zoldaki, piec serc i trzy dupy i ............no tak zapedzilem sie.

Piękne science fiction Ci wyszło Laughing Może kiedyś ktoś się pokusi o taki scenariusz i będzie hit Laughing Można by dodać namaczanie owoców w mleku UHT razem z piersiami kurczaka w miodzie Laughing z płatkami owsianymi. Jak widać - niejedna książka kucharska jeszcze powstanie Wink  z grobu Laughing

Ps. Adampio - tylko Optymalni wiedzą o czym napisałeś, reszta musi do nas dorosnąć Laughing
Zapisane
dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #17 : 2010-01-22, 20:09:09 »

dla mnie to nie są idiotyczne pytania po prze Pana

PS  a co do pytań to nie wiem jak idiotyczne by niebyły, od tego jest forum by pytać Smile
pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #18 : 2010-01-22, 20:27:35 »

Oczywiście, że od tego jest Forum. Ale jeśli się pisze, że proporcje są paranoją, to nie może być mowy o DO, bo to jest podstawa.
Zapisane

dejzi9
Go


Email
Odp: Jak powstrzymać żarłoczność ????????
« Odpowiedz #19 : 2010-01-22, 20:31:03 »

paranoja jeśli liczyć je przy każdym kęsie i siedzieć z kalkulatorem w ręku przy stole !!!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.