forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:55:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek  (Przeczytany 81054 razy)
ream
Go


Email
Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« : 2010-01-23, 23:37:43 »

Witam,

Jakoś nie znalazłem w tym temacie odpowiedzi.
Skoro, są różne rodzaje mięs, to zawierają w sobie różne białka. Człowiek potrzebuje jakiegoś garnituru białek do swojego poprawnego funkcjonowania.
Stąd pojawia się pytanie jakie mięsa jeść, ewentualnie w jakich proporcjach ?
Czy na przykład zjadając 4 żółtka dziennie i wątróbkę wieprzową 2 razy w tygodniu dostarczę organizmowi wszystkich białek jakie on potrzebuje ?
Jak stworzyć taki prawidłowy, garnitur białek dla zdrowego człowieka ?

I kolejna kwestia. Mamy w sobie jakiś garnitur bakterii trawiących/enzymów/czego tam jeszcze, które przez lata chodowaliśmy/dostaliśmy od natury. Dostarczamy organizmowi przykładowe 50 g zółtka ( połykając ). Skąd mogę wiedzieć, że wszystkie potrzebne białka z żółtka zostały wchłonięte ( poprzez trawienie ) ? Jaką mam pewność, że jedząc 50g żółtka organizm wybierze 50%, 60% 100% białek ? Czy to zależy od moich bakterii/enzymów ?
Czy jedyne kryteria oceny to samopoczucie i objawy/brak objawów jakiejś choroby ?
Jak to się ma do zaleceń dr Kwasniewskiego ? Skoro dorosły człowiek nie powienien zjadać białka od 30g do 50g to jaką mam pewność, że jedząc akurat tyle białka zostanie to wchłonięte i prawidłowo wykorzystane przez organizm ?

Zna ktoś odpowiedź, na powyższe pytania.



Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #1 : 2010-01-23, 23:44:29 »

Samopoczucie to dobre kryterium. Trzeba znaleźć taki zestaw BTW, który temu samopoczuciu będzie pożyteczny. Kierować się należy proporcją, jako że białka się różnią co do jakości. Może Pan nawet spróbować jeść z białek jedynie żółtka i wtedy może łatwiej będzie znaleźć ową proporcję. Tak na 2-3 dni. Plus jeszcze tłuszcz i węglowodany.

Książki doktora Pan czytał? Filmy z You Tube "prześledził"?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #2 : 2010-01-23, 23:50:01 »

Białko zółtek jaj jest absorbowane przez organizm człowieka w 100%, niezależnie od formy ich spożywania  - jest to międzynarodowy wzorzec białka idealnego. Enzymy trawienne mamy wszyscy takie same, chyba, że cierpimy na jakieś nieswoiste schorzenia genetyczne( ale to nieprawdopodobne wyjątki). Podroby, jak najbardziej, ale przede wszystkim duuużo tłuszczu, wg wskazań dr J.K. A białka 30-50 gram, to na pewno po przebudowie organizmu i zależnie od kondycji zdrowotnej organizmu i parametrów metrycznych.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #3 : 2010-01-24, 00:00:34 »

Witam,

Jakoś nie znalazłem w tym temacie odpowiedzi.
Skoro, są różne rodzaje mięs, to zawierają w sobie różne białka. Człowiek potrzebuje jakiegoś garnituru białek do swojego poprawnego funkcjonowania.
Stąd pojawia się pytanie jakie mięsa jeść, ewentualnie w jakich proporcjach ?
Czy na przykład zjadając 4 żółtka dziennie i wątróbkę wieprzową 2 razy w tygodniu dostarczę organizmowi wszystkich białek jakie on potrzebuje ?
Jak stworzyć taki prawidłowy, garnitur białek dla zdrowego człowieka ?

I kolejna kwestia. Mamy w sobie jakiś garnitur bakterii trawiących/enzymów/czego tam jeszcze, które przez lata chodowaliśmy/dostaliśmy od natury. Dostarczamy organizmowi przykładowe 50 g zółtka ( połykając ). Skąd mogę wiedzieć, że wszystkie potrzebne białka z żółtka zostały wchłonięte ( poprzez trawienie ) ? Jaką mam pewność, że jedząc 50g żółtka organizm wybierze 50%, 60% 100% białek ? Czy to zależy od moich bakterii/enzymów ?
Czy jedyne kryteria oceny to samopoczucie i objawy/brak objawów jakiejś choroby ?
Jak to się ma do zaleceń dr Kwasniewskiego ? Skoro dorosły człowiek nie powienien zjadać białka od 30g do 50g to jaką mam pewność, że jedząc akurat tyle białka zostanie to wchłonięte i prawidłowo wykorzystane przez organizm ?

Zna ktoś odpowiedź, na powyższe pytania.





Pewnie, ze tak. Trzeba przeczytac kiælka ksiazek na temat biochemii i  zrozumiec je. Odpowiedzi stoja w kolejce jak pacjent do lekarza rodzinnnego. W czym problem?

Sorry, szuka Pan odpowiedzi na temat wchlaniania bialka przez organizm bedac na diecie optymalnej? A czy zastanawial sie Pan na temat wchlaniania bialka na diecie, na ktorej Pan byl przez cale zycie do chwili obecnej?
Czy odpowiedzial Pan sobie na pytanie ile kg gowna Pan zjadl do chwili obecnej?
I jakie znaczenie moze to miec na Pana dalsze zycie?
Albo, czy myslal Pan nad tym, ze zjadanie 10 zoltek moze tak Panu podniesc cholesterol, ze na dobra sprawe moze Pan jutro umrzec?
Albo......jeszcze cos innego moze podniesc.....
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #4 : 2010-01-24, 00:28:40 »

Pewnie, ze tak. Trzeba przeczytac kiælka ksiazek na temat biochemii i  zrozumiec je. Odpowiedzi stoja w kolejce jak pacjent do lekarza rodzinnnego. W czym problem?

Nie sądzę, żeby się ta sztuka mi udała. Taką pracę wykonał dr. Kwaśniewski, ale w jego książce nie znalazłem odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania.


Sorry, szuka Pan odpowiedzi na temat wchlaniania bialka przez organizm bedac na diecie optymalnej? A czy zastanawial sie Pan na temat wchlaniania bialka na diecie, na ktorej Pan byl przez cale zycie do chwili obecnej?
Czy odpowiedzial Pan sobie na pytanie ile kg gowna Pan zjadl do chwili obecnej?
I jakie znaczenie moze to miec na Pana dalsze zycie?
Albo, czy myslal Pan nad tym, ze zjadanie 10 zoltek moze tak Panu podniesc cholesterol, ze na dobra sprawe moze Pan jutro umrzec?
Albo......jeszcze cos innego moze podniesc.....

Odczuwam z Pana strony jakąś irytację moim postami, której nie rozumiem. Skoro już jestem na tej diecie to chciałbym ją dobrze stosować. Dr. Kwasniewski piszę, że po poprawie odżywania mózgu, lepiej się myśli. Jak widać u mnie działa Smile. U mnie pojawiły się akurat takie wątpliwości. Czy to źle ?
Cieszę się, że u Pana dieta działa ale u mnie jakoś sprawia problemy. Szukam rozwiązań i wolałbym aby posty przybliżałyby mnie do tych rozwiązań.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #5 : 2010-01-24, 00:36:59 »

Panie "ream", niech Pan za wiele nie mysli, bo od tego glowa boli. Jak Pan sam napisal, dr. Jan Kwasniewski przemyslal, napisal, a Pan do tego sie zastosowal. Albo jeszcze nie- zastosowal. Wchlanianie bialek to nie jest temat na jedna strone na forum. Wazne jest, ze bedzie Pan stosowal  zasade 1:2,5-3:5: 05-1,5 w zaleznosciod tego  na jakim etapie diety Pan jest. Jezeli w dalszym ciagu mam Pan problemy ze znalezieniem odpowiedzi na Panskie pytania to polecam Harpera i jego wywody na temat biochemii.
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #6 : 2010-01-24, 01:51:56 »


> Panie "ream", niech Pan za wiele nie mysli, bo od tego glowa boli.

Boli. Istotnie.
Motywacja do wątku jest prosta.
W wątku 'Senność', Umberto pisze, że stosuje dietę, ale ma napady senności.  Sugestia dla niego, zmniejszyć białko, bo 70 g to za duże.
A może problem leży w tym, że jego białko jest za mało różnorodne i nie dostarcza tego właściwego ? A może jest źle wchłaniane ? Zmniejszenie może tu nic nie dać, a nawet pogorszyć.
Przeczytałem kilka listów od osób które po pewnym czasie stosowania diety miały powroty choroby lub nabywały nowe. Pojawiają się sugestie, zmniejsz białko do 20/ 30 g. Daj więcej tłuszczy. Hmmm. Może nie tędy droga.

Każda dieta będzie miała to do siebie, że po pewnym czasie czegoś zabraknie ( szczególnie ta mało różnorodna ). Dajmy na to pęknie mi "żyłka" w mózgu. Załóżmy, że przeżyję. Poskarże się na forum, że DO do tego doprowadziła. Chociaż stosowałem się do diety prawidłowo. Otrzymam złote porady,  za mało tego, za dużo tamtego, niewłaściwe proporcje, źle przygotowane posiłki itp. itd. Każdy będzie miał swoją rację.  Jak pójdę do lekarza optymalnego to pewnie będzie to samo tylko bardziej fachowo ( jeśli lekarz doświadczony na DO ).
A może, ta dieta jednak jest nieoptymalna. A może to wiedza, na temat proporcji białek jest jeszcze nieodkryta? Ta luka w tej wiedzy, może powodować tyle niezrozumienia/nieporozumienia pomiędzy ludźmi. A może ta DO powstanie w przyszłości gdy wiedza o biochemii naszego organizmu będzie większa ?

Skoro dr. Kwaśniewski nie podzielił się szczegółowo informacją o dywersyfikacji białka to:
1. wie za mało aby się z tym podzielić
2. wie dużo, ale to nie istotny szczegół
Mam nadzieję, że punkt 2 jest właściwy Smile.

Nie znalazłem wykładu, przystępnego dla przeciętnego człowieka,  jak dobierać białka.
Ślepe stosowanie proporcji, to dla mnie trochę za mało.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #7 : 2010-01-24, 02:12:58 »


> Panie "ream", niech Pan za wiele nie mysli, bo od tego glowa boli.


Skoro dr. Kwaśniewski nie podzielił się szczegółowo informacją o dywersyfikacji białka to:
1. wie za mało aby się z tym podzielić
2. wie dużo, ale to nie istotny szczegół
Mam nadzieję, że punkt 2 jest właściwy Smile.

Nie znalazłem wykładu, przystępnego dla przeciętnego człowieka,  jak dobierać białka.
Ślepe stosowanie proporcji, to dla mnie trochę za mało.

to trza jeszcze tak czytać aby zrozumieć  co napisano

 jak byk stoi  napisane w jakich produktach białka są najbardziej wartościowe
a także że ilość należy dopasować do potrzeb

no i bądź tu mądry
jak takiemu doradzić ?????????????????
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #8 : 2010-01-24, 07:53:23 »


> Panie "ream", niech Pan za wiele nie mysli, bo od tego glowa boli.

Boli. Istotnie.
Motywacja do wątku jest prosta.
W wątku 'Senność', Umberto pisze, że stosuje dietę, ale ma napady senności.  Sugestia dla niego, zmniejszyć białko, bo 70 g to za duże.
A może problem leży w tym, że jego białko jest za mało różnorodne i nie dostarcza tego właściwego ? A może jest źle wchłaniane ? Zmniejszenie może tu nic nie dać, a nawet pogorszyć.
Przeczytałem kilka listów od osób które po pewnym czasie stosowania diety miały powroty choroby lub nabywały nowe. Pojawiają się sugestie, zmniejsz białko do 20/ 30 g. Daj więcej tłuszczy. Hmmm. Może nie tędy droga.

Każda dieta będzie miała to do siebie, że po pewnym czasie czegoś zabraknie ( szczególnie ta mało różnorodna ). Dajmy na to pęknie mi "żyłka" w mózgu. Załóżmy, że przeżyję. Poskarże się na forum, że DO do tego doprowadziła. Chociaż stosowałem się do diety prawidłowo. Otrzymam złote porady,  za mało tego, za dużo tamtego, niewłaściwe proporcje, źle przygotowane posiłki itp. itd. Każdy będzie miał swoją rację.  Jak pójdę do lekarza optymalnego to pewnie będzie to samo tylko bardziej fachowo ( jeśli lekarz doświadczony na DO ).
A może, ta dieta jednak jest nieoptymalna. A może to wiedza, na temat proporcji białek jest jeszcze nieodkryta? Ta luka w tej wiedzy, może powodować tyle niezrozumienia/nieporozumienia pomiędzy ludźmi. A może ta DO powstanie w przyszłości gdy wiedza o biochemii naszego organizmu będzie większa ?

Skoro dr. Kwaśniewski nie podzielił się szczegółowo informacją o dywersyfikacji białka to:
1. wie za mało aby się z tym podzielić
2. wie dużo, ale to nie istotny szczegół
Mam nadzieję, że punkt 2 jest właściwy Smile.

Nie znalazłem wykładu, przystępnego dla przeciętnego człowieka,  jak dobierać białka.
Ślepe stosowanie proporcji, to dla mnie trochę za mało.


Szukanie niedoskonałości w diecie DO i błędów (ewentualnie złych intencji jej Twórcy) uważam za absurd, tym bardziej, że nie mamy, póki co, żadnej sensownej alternatywy. Nic lepszego nie wymyślono i mam wątpliwości, czy w ogóle "naukowcy" kiedykolwiek wymyślą.
Zapisane

vigo
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #9 : 2010-01-24, 12:44:52 »

Czytając Wasze posty czasami zastanawiam sie czy ludzie z "Dobrej Diety" nie maja racji.
Przeciez gosciu "ream" zadal konkretne pytanie, byc moze banalne dla kogos obcykanego w temacie biochemii. Ale odpowiedzi w stylu "o nic gosciu nie pytaj bo wszystko jest w ksiazkach Kwasniewskiego" sa rozbrajajace.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #10 : 2010-01-24, 12:51:06 »

Vigo,

co z moimi odpowiedziami nt możliwe, że zawyżonego białka?
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #11 : 2010-01-24, 13:18:39 »

Cytuj
Vigo,

co z moimi odpowiedziami nt możliwe, że zawyżonego białka?

to mile z Twojej ze chcesz poznac moje zdanie  Very Happy
W przypadku "reama" watpie zeby chodizlo o zbyt duza ilosc bialka. Nie po dwoch tyg. stosowania diety. Jesli stosunek wagowy B/T jest 1/3 i je wedlug apetytu to organizm sam wyreguje ilosci.
A tak wogole - poniewaz nie jestesmy w stanie nigdy dostarczyc idealnych proporcji - to jestem zwolennikiem zeby zjesc troche za duzo bialka niz troche za malo, w duzym uproszczeniu mowiac.
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #12 : 2010-01-24, 15:29:56 »

Szukanie niedoskonałości w diecie DO i błędów (ewentualnie złych intencji jej Twórcy) uważam za absurd, tym bardziej, że nie mamy, póki co, żadnej sensownej alternatywy. Nic lepszego nie wymyślono i mam wątpliwości, czy w ogóle "naukowcy" kiedykolwiek wymyślą.

Raczej nazwałbym krytycznym spojrzeniem na podaną informację.
Z doświadczenia wiem, że nawet najlepiej przygotowany dokument, książka, opracowanie, teoria, ma błędy. Nawet gdy stoi za tym sztab ludzi. I nie wierzę, że kluczem do sukcesu w diecie Kwaśniewskiego, jest ścisłe stosowanie proporcji. Lutz też ma dobre wyniki na diecie niskowęglanowej, a propocji nie stosuje. Moim zdaniem, dieta optymalna, leży w miejscu do którego dopiero dotrzemy, a dieta Kwaśniewskiego na powoli do tego zbliża. Czas pokaże.
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #13 : 2010-01-24, 15:31:13 »

> dieta Kwaśniewskiego na powoli do tego zbliża

Powinno być: dieta Kwaśniewskiego nas powoli do tego zbliża
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #14 : 2010-01-24, 16:00:00 »

Profesor Lutz od dziewięć lat jest na DO. Czyli sam musiał uznać jej wyższość. A cała biochemiczna strona diety ma za zadanie wygenerowanie korzyści praktycznych - czyli poprawę zdrowia, a co za tym idzie przedłużenie życia. Ważne (raczej najważniejsze) jest to, że na DO choroby "nieuleczalne" znikają, lub zmniejszają swoje natężenie.
A osoby z DD - jeśli chcą zjadać więcej białka, mają prawo wyboru. Mi służy DO z ilością białka w granicach 40 - 50g dziennie. Ale każdy jest inny i ma inne zapotrzebowanie.
Zapisane

Dario Ronin
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #15 : 2010-01-24, 16:10:07 »

Profesor Lutz od dziewięć lat jest na DO

Renia  , czy rozmawiałaś z Prof. i  powiedział Ci o tym ?

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #16 : 2010-01-24, 16:13:45 »

Po co ta ironia?
Mi wystarcza, że dr. Kwaśniewski spotkał się z nim (dowód jest na zdjęciu) i "admin" o tym pisał. Jeśli Ty uważasz ich za kłamców - to Twój problem.
Zapisane

zenon
Go


Email
Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #17 : 2010-01-24, 16:32:37 »

Po co ta ironia?
Mi wystarcza, ze dr. Kwasniewski spotkal sie z nim (dowod jest na zdjeciu) i "admin" o tym pisal. Jesli Ty uwazasz ich za klamcow - to Twoj problem.

"renia",
litosci.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #18 : 2010-01-24, 16:33:46 »

 Evil or Very Mad Wink
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #19 : 2010-01-24, 17:49:54 »

Profesor Lutz od dziewięć lat jest na DO
Renia  , czy rozmawiałaś z Prof. i  powiedział Ci o tym ?

Pisał o tym Bary i nadal jest to u niego na stronie.

PS
szukaj aż znajdziesz.
Do tego mówił o tym prof. Lutz osobiście na spotkaniu w Zurichu. Mam nadzieję, że Pan Prezes Jany zamieści tę wypowiedź na YouTube.
W tej chwili jest tylko taka wzmianka: http://www.youtube.com/optymalni?gl=PL&hl=pl#p/a/u/1/jSRr0qPACFI
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.