forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 06:59:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek  (Przeczytany 81591 razy)
admin
Go


Email
Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #20 : 2010-01-24, 17:55:00 »

litosci...

Zeniu litości...
Pan Prof. Lutz napisał i opublikował:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=802

PS
kiedyś pewien fanatyk "niskowęglowodanówki" po przeczytaniu tego tekstu zapytał:
"A czemu Kwaśniewski pisze o sobie w trzeciej osobie?" - Rolling Eyes   Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #21 : 2010-01-24, 18:32:50 »

 Smile Smile Smile 
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #22 : 2010-01-25, 00:48:34 »

litosci...

Zeniu litosci...
Pan Prof. Lutz napisal i opublikowal:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=802
Nie wiedzialem, ze prof. Lutz umie po polsku.

Cytuj
PS
kiedys pewien fanatyk "niskoweglowodanowki" po przeczytaniu tego tekstu zapytal:
"A czemu Kwasniewski pisze o sobie w trzeciej osobie?" - Rolling Eyes :lol: Laughing Laughing
moglbys podac linki do takiej wypowiedzi?

Albo nie, "renia" znajdzie.
"renia", to jest Twoja misja, znajdz prosze takie wypowiedzi "pewnego fanatyka >niskoweglowodanowki<", no bo chyba nie sugerujesz, ze "admin" moze mowic nieprawde, mylic sie...
a wiec - do dziela.

Ja znalazlem jedynie "cus" takiego:
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=76459#76459
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=76468#76468

PS.
"admin" - swoja droga "obcykany" jestes jesli chodzi o forum DD. No i wole Cie w innych "garniturach", jakis taki milszy wtedy jestes Smile
Ale... KMWTW Cool
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #23 : 2010-01-25, 06:31:48 »

Zeniu litości...,
"Cytując" Filonkę  - "Wez nie rznij glupa"...  Confused

PS
btw ... KMWTW  Laughing
a do tego WSCWD...  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #24 : 2010-01-25, 08:10:13 »



Albo nie, "renia" znajdzie.
"renia", to jest Twoja misja, znajdz prosze takie wypowiedzi "pewnego fanatyka >niskoweglowodanowki<", no bo chyba nie sugerujesz, ze "admin" moze mowic nieprawde, mylic sie...
a wiec - do dziela.


"Zenek" - a kim Ty jesteś, żeby wydawać mi rozkazy?  Shocked
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #25 : 2010-01-25, 08:16:34 »


Albo nie, "renia" znajdzie.
"renia", to jest Twoja misja, znajdz prosze takie wypowiedzi "pewnego fanatyka >niskoweglowodanowki<"..

Co mnie obchodzą problemy pewnego fanatyka.. Rolling Eyes  Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #26 : 2010-01-25, 09:48:16 »

Cytuj
Doktor Kwaśniewski w zupełności dobrze to opisuje. Ja przestałem już rozmawiać o DO z ludźmi ponieważ stwierdziłem że jest to prawdopodobnie dieta dla wybranych ale myślących ludzi. Myśleć i wyciągać wnioski z jej dobrodziejstw. Ja to zastosowałem i jestem bardzo zadowolony

Podpisuję się pod słowami "jerzy555"

PS. "Zenek"..Ja znalazłam - nie muszę szukać..
Zapisane

zenon
Go


Email
Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #27 : 2010-01-25, 12:58:36 »

Zeniu litosci...,
"Cytujac" Filonke - "Wez nie rznij glupa"... Confused
Czy to aby na pewno ja rzne glupa? Very Happy

Cytuj
PS
btw ... KMWTW Laughing
Dokladnie KMWTW, czyli dla niezorientowanych "Kto Ma Wiedziec Ten Wie".
Ja wiem, i Ty wiesz OCB Cool
Przy czym nie uwazam by w tym bylo cos zlego, dlatego nie konkretyzuje, bo wole by bylo tak niz wcale. Wiesz co mam na mysli Smile

PS.
Co do Lutza i listu:
Nie wykluczam, ze takowy istnieje. Ponoc Lutz byl (byc moze nadal jest) zafascynowany DO i zjawiskiem jakie kilka ladnych lat temu mialo miejsce w Polsce.
Z jego punktu widzenia moglo to wygladac na wielka rewolucje. Nie sadze by mial pojecie o skali zjawiska. Z perspektywy Londynu - zwazywszy, ze docieral dov niego skrajnie subiektywny, jednostronny przekaz - moglo to wygladac jakby polowa Polski byla na DO.
Watpie by dotarly do niego informacje o raczyskach  i roznych innych chorobach, ktore u niektorych po latach sie ujawnily.

Podobnie jest z Barrym Groves'em - on tez jest zafascynowany osoba JK, powtarza po nim rozne tezy zupelnie ich nie weryfikujac. Nawet te  kontrowersyjne. Zwykly autorytaryzm.
W ten sposob ciezko isc naprzod i dokonac prawdziwego postepu. W ten sposob nie stworzy sie rzetelnych podstaw teoretycznych swoich zalecen.

No ale cytujac "klasyka": "to nie moj problem" Smile

Co do listu - nie zobacze oryginalu to nie uwierze. A jak zobacze i sam przetlumacze, to swiatopogladowo nic to u mnie nie zmieni. Byc moze jedynie Lutz straci u mnie citke szacunku za dawanie swojego weksla w zasadzie "in blanco" bo przeciez nie moze tak na prawde wiedziec co konkretnie poswiadczyl swoim nazwiskiem.

pozdrawiam
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Zroznicowanie bialek, jak ustalic poprawnosc wchlaniania bialek
« Odpowiedz #28 : 2010-01-25, 13:06:08 »



Albo nie, "renia" znajdzie.
"renia", to jest Twoja misja, znajdz prosze takie wypowiedzi "pewnego fanatyka >niskoweglowodanowki<", no bo chyba nie sugerujesz, ze "admin" moze mowic nieprawde, mylic sie...
a wiec - do dziela.


"Zenek" - a kim Ty jestes, zeby wydawac mi rozkazy? Shocked

"renia",
a jednak powstal w Tobie jakis dysonans.
I to cos wewnatrz jest na tyle silne, intensywne, ze odpisalas mi az 3 razy...
Coz to takiego, hm?

Sprobujmy jeszcze raz: czy "admin" napisal prawde, czy nieprawde w blachej skad inad kwestii wpisu "pewnego fanatyka niskoweglowodanowki".
Czy "admin" moze sie mylic, czy jest to niemozliwe?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #29 : 2010-01-25, 13:41:17 »

"Zenon" wybrałeś nieadekwatny cytat. Ja nie pisałam, że "admin" nie może się mylić (Ty tak napisałeś), tylko napisałam, że wierzę dr Kwaśniewskiemu i "adminowi", że nas nie okłamują (co do stosowania DO przez prof. Lutza).

A dysonans mój jest spowodowany podziwem co do prowadzonej przez Ciebie misji odciągania ludzi od DO.
Zapisane

hutshi
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #30 : 2010-01-31, 09:52:33 »

a co z żelatyną ? jak liczyć z niej białko
i mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy żelatynę  wieprzową można traktować jako  skoncentrowany kolagen? czy jednak trzeba  gotować i pić  wywary kolagenowe z nóżek  czy też ze skórek wieprzowych ?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #31 : 2010-01-31, 10:07:24 »

Tutaj masz podane co zawiera żelatyna:  http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=76 

Najlepiej samemu gotować wywary.
Zapisane
hutshi
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #32 : 2010-01-31, 15:14:07 »

dziękuję za link ale proszę mi powiedzieć jeszcze  czy jednak ta żelatyna jest  też dobrym źródłem kolagenu?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #33 : 2010-01-31, 15:57:50 »

Nie jest
Polecam forumową przeglądarkę
hint: żelatyna - autor "Toan", "Admin"
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #34 : 2010-01-31, 20:30:29 »

Witam,

Jakoś nie znalazłem w tym temacie odpowiedzi.
Skoro, są różne rodzaje mięs, to zawierają w sobie różne białka. Człowiek potrzebuje jakiegoś garnituru białek do swojego poprawnego funkcjonowania.
Stąd pojawia się pytanie jakie mięsa jeść, ewentualnie w jakich proporcjach ?
Czy na przykład zjadając 4 żółtka dziennie i wątróbkę wieprzową 2 razy w tygodniu dostarczę organizmowi wszystkich białek jakie on potrzebuje ?
Jak stworzyć taki prawidłowy, garnitur białek dla zdrowego człowieka ?

I kolejna kwestia. Mamy w sobie jakiś garnitur bakterii trawiących/enzymów/czego tam jeszcze, które przez lata chodowaliśmy/dostaliśmy od natury. Dostarczamy organizmowi przykładowe 50 g zółtka ( połykając ). Skąd mogę wiedzieć, że wszystkie potrzebne białka z żółtka zostały wchłonięte ( poprzez trawienie ) ? Jaką mam pewność, że jedząc 50g żółtka organizm wybierze 50%, 60% 100% białek ? Czy to zależy od moich bakterii/enzymów ?
Czy jedyne kryteria oceny to samopoczucie i objawy/brak objawów jakiejś choroby ?
Jak to się ma do zaleceń dr Kwasniewskiego ? Skoro dorosły człowiek nie powienien zjadać białka od 30g do 50g to jaką mam pewność, że jedząc akurat tyle białka zostanie to wchłonięte i prawidłowo wykorzystane przez organizm ?

Zna ktoś odpowiedź, na powyższe pytania.

... mam takie szczescie,ze lubie eksperymentowac i to na sobie.I zauwazylam ze najwartosciowsze pozywienie i to takie,ktore  swym smakiem i wygladem w  momencie jedzenia powoduje naplyw sliny do jamy ustne j .WIemy,ze trawienie zaczyna sie juz w jamie ustnej  i nalezaloby o tym pamietac.Brak chorob,wspaniale samopoczucie,checi do pozytywnych czynow i juz wiadomo,ze bialka i inne skladniki sa prawidlowo dobierane i trawione przez organizm.  Razz
Zapisane
hutshi
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #35 : 2010-02-01, 12:42:09 »

szkoda bo było by to wygodne źródło kolagenu .... Laughing
ja gotuję wywary ze skórek wieprzowych ,rzadziej z chrzęści i z nóżek wieprzowych a proszę powiedzcie mi jeszcze na czym tak najepiej gotować ? tzn który z tych składników zawiera najwartościowszy kolagen? )
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #36 : 2010-02-14, 18:47:40 »

Njleprzy kolagen będzie jeżel do zrobienia galaretki zastosujesz wszystkie trzy art. tj. skórko, chrzęści oraz ratki (oczywiście bez dodatku galaretki z torebki) Optymalny nigdy nie stosuje jakichś sztucznych tworów. Sznowni "ream" i "vigo" jeżeli znajdziecie takiego twórcę sposobu odżywiania się który opracuje jedyne prawdziwe i niepodważalnw proporcje wszystkich składników potrzebnych danemu człowiekowi, to bardzo proszę o informację. Zapewniam, że zastosuję ją mojemu jeszcze nie narodzonemu prawnukowi, aby żył jeżeli nie wiecznie , to kilka razy dłużej od swojego pradziadka. Nikt na dzieN dzisiejszy nie opracował i nie stwierdził autoratotywnie, że 15g bialka z karkówki wieprzowej jest odpowiednikiem 12g białka z podgarla lub 8g białka z żółtka jajka. Nier uwierzę,że nie rozumiecie że inny jest ilościowy i jakościowy skład w mięsie świni ośmio miesięcznejod swini  niż u świni 20-to miesięcznej. To samo dotyczy jajek i innych art. spożywczych. Po kilkakrotnym przeczytaniu Waszych wypowiedzi doszedłem do wniosku, że celem było nie tylko ośmieszenie żywienia optymalnego, ale i tych dla których ŻO jest sposobem na zdrowe życie, a szczególnie twórcę ŻYWIENIA OPTYMALNEGO  DR. JANA KWAŚNIEWSKIEGO.
żYWIENIE OPTYMALNE MA TO DO SIEBIE, ŻE ROZJAŚNIA UMYSŁY...........  Pozdrawiam  wszystkich optymalnych i życze zdrowia.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #37 : 2010-02-14, 20:40:35 »

Cytuj
Po kilkakrotnym przeczytaniu Waszych wypowiedzi doszedłem do wniosku, że celem było nie tylko ośmieszenie żywienia optymalnego, ale i tych dla których ŻO jest sposobem na zdrowe życie, a szczególnie twórcę ŻYWIENIA OPTYMALNEGO  DR. JANA KWAŚNIEWSKIEGO.

pogięło Cię ?  Shocked
Szanowny "Gazda412" przyjmij do wiadomości, że gdyby nie ŻO to już prawdopodobnie by mnie nie było na tym świecie. Serio.
W związku z tym dlaczego miałbym ośmieszać kogolwiek ? Irytują mnie tylko "klapki na oczach" i wyłączenie własnej mózgownicy u co poniektórych.
Zapisane
ream
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #38 : 2010-02-14, 21:40:29 »

Nier uwierzę,że nie rozumiecie że inny jest ilościowy i jakościowy skład w mięsie świni ośmio miesięcznejod swini  niż u świni 20-to miesięcznej.

Rzeczywiście jest to fakt powszechnie znany. Zajrzałem do biologi klasa 6 szkoły podstawowej Smile. Jest !!! Smile. Podano taką informację Smile. Widocznie nie byłem zbyt skupiony na lekcji i przegapiłem Smile. Proszę mi wybaczyć moją ignorację.


Po kilkakrotnym przeczytaniu Waszych wypowiedzi doszedłem do wniosku, że celem było nie tylko ośmieszenie żywienia optymalnego, ale i tych dla których ŻO jest sposobem na zdrowe życie, a szczególnie twórcę ŻYWIENIA OPTYMALNEGO  DR. JANA KWAŚNIEWSKIEGO.
żYWIENIE OPTYMALNE MA TO DO SIEBIE, ŻE ROZJAŚNIA UMYSŁY...........

Tobie zapewne tak rozjaśniło, że od ciągłego świecenia, coś się przepaliło Smile.
Szukasz drugiego dna, tam gdzie go nie ma. Atakujesz osoby a nie ich argumenty. Pytam po co ?
Inicjując wątek zadałem proste pytania i podałem swoją argumentację. Jest to publiczne forum i formułować pytania mogę takie, jak chcę. Nie uważam, żeby było całkiem bez sensu. Dowiesz się o tym, za jakiś czas czytając wątek o nadciśnieniu który zainicjowałem.
Razi to Twoją mądrość. Nie czytaj. Założ sobie forum. Uczyń się moderatorem i dopuszczaj jedynie słuszne pytania Smile.
Zapisane
bartoche
Go


Email
Odp: Zróżnicowanie białek, jak ustalić poprawność wchłaniania białek
« Odpowiedz #39 : 2016-02-09, 11:06:42 »

Odkopuję temat, mam nadzieję że nie pojawią się już tutaj trole. Czy ktoś dysponuje oryginałem listu dr Lutza? Zbieram materiały do artykułu który chciałbym kiedyś napisać o diecie optymalnej i takie rzeczy bardzo by mi się przydały.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.