forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 09:23:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659808 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Białko w diecie optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Białko w diecie optymalnej  (Przeczytany 295862 razy)
Jazzman
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #140 : 2014-06-10, 10:28:38 »

"O czym szumia wierzby"  Laughing

Syn nr 1 też tak uważa Smile Chociaż "Piotruś i Wendy" miażdżą wszystko Wink.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #141 : 2014-06-10, 10:42:55 »

"O czym szumia wierzby"  Laughing

Syn nr 1 też tak uważa Smile Chociaż "Piotruś i Wendy" miażdżą wszystko Wink.
dziuna rzadzi
Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #142 : 2014-06-10, 10:44:27 »

"O czym szumia wierzby"  Laughing

Syn nr 1 też tak uważa Smile Chociaż "Piotruś i Wendy" miażdżą wszystko Wink.
Madre dziecko... Wink

A Alicja?  Razz

Chociaz "Wierzby" najbardziej lubie za niesamowity "wrzosowo-jesienny" klimat. Co jakis czas odswiezam sobie te ksiazke i czuje sie za kazdym razem, jak za pierwszym razem Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jazzman
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #143 : 2014-06-10, 10:53:23 »

W Alicji jest jeden mały problem, nie do przeskoczenia...
Książka przeczytana, przesłuchana 2 razy, na pamięć przesłuchana ze słuchowiska i wielokrotnie obejrzana... Ale nie ma piratów Wink

Teraz czytamy ile wlezie nowych książek, póki syn nr 2 jeszcze nie łapie zbyt wiele. Niebawem rozpoczynamy rundę drugą "Starszy utrwala, młody poznaje".

Wydawnictwo Buchmann zrobiło kawał dobrej roboty i liczę na to, że będą jeszcze wydawać. Ilustracje są po prostu PIĘKNE!
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #144 : 2014-06-10, 11:01:44 »

No tak, jezeli musza byc piraci to pewnie Przygody Pippi Langstrumpf sie sprawdza,w koncu jej tato byl piratem  Very Happy
Fajne czasy....

Kawal dobrej roboty (Buchmann) -  w sensie audiobookow czy serii dla mlodych czytelnikow?
Ja osobiscie wole stare wydania, lepszy klimat  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #145 : 2014-06-10, 11:05:27 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #146 : 2014-06-10, 11:07:53 »

Nie hejtuj  Confused Confused Sad Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jazzman
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #147 : 2014-06-10, 11:10:22 »

Kawal dobrej roboty (Buchmann) -  w sensie audiobookow czy serii dla mlodych czytelnikow?
Ja osobiscie wole stare wydania, lepszy klimat  Cool

http://wieczorzksiazka.blogspot.co.uk/2012/09/mistrzowie-ilustracji-robert-ingpen.html TO jest Klimat!
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #148 : 2014-06-10, 23:35:14 »


Dla zainteresowanych - translokacja cytrynianu i jabłczanu z mitochondrium do cytoplazmy...  Wink
Ale "od tuscu siem nie tyjem" z całą pewnością!  Laughing
I jeszcze podpowiem, że glukoneogeneza, jako bardzo niebezpieczny proceder, odchodzi tylko w wątrobie i nerkach, aby nie wszystko mogło sobie robić cukier z "tusu", "wungla" i "aminokwachów".  Mr. Green

Synteza kwasów tłuszczowych...dwa podstawowe związki używane do tej syntezy to acetylo-coA i NADPH2. A źródłem acetylo-CoA mogą być zarówno białka, tłuszcze, jak i węglowodany. Smile. Jednak, żeby doszło do syntezy, acetylo-CoA musi opuścić mitochondrium. A żeby to zrobić, musi połaczyć sie ze szczawiooctanem, tworząc cytrynian. W cytoplazmie następuje z powrotem rozłożenie cytrynianu do acetylo-CoA i szczawiooctanu,który przekształca się w jabłczan i wchodzi z powrotem do mitochondrium. Cząsteczka acetylo-CoA jest przyłączana do już istniejącego łańcucha. Wydłużanie łańcucha następuje fragmentami dwuwęglowymi.

Bardzo ładnie!  Very Happy
Tak właśnie manipulują "jedynie słuszną drogą"...
A w co się najczęściej przekształca szczawiooctan w cytozolu, jeśli nie wróci do mitochondrium?  Rolling Eyes
A opisana sytuacja dotyczy wywalania z mitochondrium aktywnego octanu pochodzenia węglowodanowego w celu produkcji tłuszczu energetycznego w komórkach obwodowych, a w wątrobie z tego powstają triglicerydy pakowane w VLDL i rozsyłane przeważnie do tkanki adipocytowej.


Szczawiooctan może być przekształcany w glukozę w procesie glukoneogenezy,ale gdy jest dostępny ATP, gdy go brakuje, to szczawiooctan łączy się z acetylo-CoA i wchodzi w cykl Crebsa.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #149 : 2014-06-11, 07:41:41 »

No świetnie! I teraz, czy szczawiooctan może składać się wyłącznie ze szkieletu aktywnego octanu wchodzącego na cykl pochodzącego z tłuszczu?
Odpowiadam - może i to już za trzecim obrotem szczawiooctan będzie w całości powstały z tłuszczu.
Czy zatem z tłuszczu nie ma możliwości glukoneogenezy?
A cukier jest niezbędny do życia, dlatego może być wyprodukowany ze wszystkiego co zamienia się w ocet...  Wink
Szczególnie łatwo z alkoholu.  Cool

I na zakończenie, bo nie będę uczył tu ani biochemii, ani myślenia:
im więcej się wie, tym bardziej się sprawy komplikują i nie ma jednoznacznych, prostych odpowiedzi, bo to tylko uporządkowany chaos według ściśle określonych reguł.
Nie zna się reguł - tylko chaos zostaje, lub wiara w cudze poglądy.  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #150 : 2014-06-11, 08:11:52 »

Nie zna się reguł - tylko chaos zostaje, lub wiara w cudze poglądy.  Cool
Piekne  Cool
~~~~~~~~~~~~~~

 Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #151 : 2014-06-11, 08:23:55 »

Ale dla ścisłości dodam, że do tekstów napisanych przez Dr-a można podchodzić z pełną ufnością, jeśli się je rozumie.  Very Happy
Bo Dr akurat się nie myli...   Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #152 : 2014-06-11, 08:28:13 »

Oczywiscie.
Ale bez regul da sie rozumiec?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #153 : 2014-06-11, 08:29:32 »

Ale dla ścisłości dodam, że do tekstów napisanych przez Dr-a można podchodzić z pełną ufnością, jeśli się je rozumie.  Very Happy
Bo Dr akurat się nie myli...   Cool
Właśnie, jeśli Laughing
Bo jak 30 g B rozumie się jako nakaz, a nie spostrzeżenie...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #154 : 2014-06-11, 08:34:33 »

O!
Właśnie, przysłowiowy "Hanniuś" z dobrychdzieci.pl myślał, że musi "30g", bo tak zrozumiał...  Shocked
Regułą zaleconą zaś jest około 0,8g białka na kilo należnej masy ciała, czego Hanniuś nie mógł pojąć, bo "30g" jest prościej.
A tytani myśli muszą mieć podane: "29,99999g" - wtedy są kumaci.  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #155 : 2014-06-11, 08:50:04 »

Ja pamietam, ze jak czytalem "Jak nie chorowac" to czasami musialem robic "stopa" i wyciagac te biochemie czy podobne ksiazki, bo musialem pewne kwestie sobie mocno rozjasnic i uporzadkowac. No i oczywiscie forumowa wyszukiwarka. Bo inaczej to rownie dobrze mogl byc manifest artystyczny napisany w jezyku rytualnym, czyli mozna zakuc nie rozumiejac i katarynkowac cale zdania. Niektorym to widocznie wystarcza, mi nie. I dawno temu w innym miejscu powiedzialem mniej wiecej cos stylu "im wiecej wiem, tym mniej wiem" co generalnie odpowiada temu zdaniu
im więcej się wie, tym bardziej się sprawy komplikują i nie ma jednoznacznych, prostych odpowiedzi,
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #156 : 2014-06-11, 10:45:34 »

Geny w niedogodnych warunkach zawsze znajdą wyjście w jakiegoś syndroma, a jak nie znajdą, to kopytami w kalendarz...  Sad
To też jest prosta reguła.  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #157 : 2014-06-11, 12:12:08 »

Jakiś szlak zawsze się przytrafi... Rolling Eyes Cool
Zapisane

Jazzman
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #158 : 2014-06-11, 12:29:17 »

Ja pamietam, ze jak czytalem "Jak nie chorowac" to czasami musialem robic "stopa" i wyciagac te biochemie czy podobne ksiazki, bo musialem pewne kwestie sobie mocno rozjasnic i uporzadkowac. No i oczywiscie forumowa wyszukiwarka. Bo inaczej to rownie dobrze mogl byc manifest artystyczny napisany w jezyku rytualnym, czyli mozna zakuc nie rozumiejac i katarynkowac cale zdania. Niektorym to widocznie wystarcza, mi nie. I dawno temu w innym miejscu powiedzialem mniej wiecej cos stylu "im wiecej wiem, tym mniej wiem" co generalnie odpowiada temu zdaniu
im więcej się wie, tym bardziej się sprawy komplikują i nie ma jednoznacznych, prostych odpowiedzi,


Dlatego ja ciągle czekam na książkę "Jak nie chorować for dummies" oraz podsumowanie 295936 postów pod tytułem "Admin obala mity dietetyki" Wink
chociaż wiem, że nie powstaną Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #159 : 2014-06-11, 12:32:32 »

 Laughing
Najpierw niech wprowadzą €...  Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.