forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 15:22:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660259 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Białko w diecie optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Białko w diecie optymalnej  (Przeczytany 296799 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #40 : 2014-06-07, 20:50:25 »

Bo we wszechświecie jest na wszystko miejsce. To tylko ludzkie zapędy do dzielenia, analizowania rozdrobnionego i dalsze rozdrobnienie - ku chwale wydzielonych drobin! Jako zwykle syntetyzować nie ma komu bo zawsze łatwiej o rozpirz niźli o budowę.  Cool
Żeby zsyntetyzować, najpierw trzeba rozdrobnić Laughing
A Wszechświatów podobno może być wiele, a w każdym inne reguły, niektóre mogą się przenikać i mieć zbiory wspólne, inne nie, a wręcz odpychać lub neutralizować...
Ogrom złożonych zależności, nie myśleć o tym przed zaśnięciem Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #41 : 2014-06-07, 21:18:28 »

Jakeśmy zaczęli rozdrabniać tak do dzisiaj wiele drobin leży na chałdzie niedopasowania wskutek niemożności właściwego złożenia. Idąc dalej dostrzegamy kolejne drobiny wydzielone wpierw, po czym scalone niedbale, tudzież niewłaściwie. Itd, itp...  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #42 : 2014-06-07, 21:30:33 »

Jakeśmy zaczęli rozdrabniać tak do dzisiaj wiele drobin leży na chałdzie niedopasowania wskutek niemożności właściwego złożenia. Idąc dalej dostrzegamy kolejne drobiny wydzielone wpierw, po czym scalone niedbale, tudzież niewłaściwie. Itd, itp...  Laughing
Nie ma na razie innej możliwości poskładania  Confused
Klechdy kontra legendy doprawione szczyptą mitu Mad
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #43 : 2014-06-07, 21:52:05 »

Ooo! orty robię. Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #44 : 2014-06-08, 18:18:38 »

Jakis dr. http://www.ecopolitan.com/doctor-t
O bialku, dosc kontrowersyjne momentami i ciekawe. 25-35g bialka to wg tego pana az zanadto a juz na pewno w sam raz. (coooles pewnie placze a 4s sie wali z hukiem przy lamentach tworcy)
W 5:56  mowi, ze "nasze cialo moze z latwoscia konwertowac tluszcz w weglowodany albo weglowodany w tluszcz"

http://www.youtube.com/watch?v=qZpXDZzURjU
I co panowie, ogladaliscie to?  Laughing
No zmęczyłem, nic nowego się nie dowiedziałem Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #45 : 2014-06-08, 18:28:43 »

Ej no a tych kompletnych amingogramawch w kazdej roslinie to nie nowosc? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #46 : 2014-06-08, 18:37:43 »

Ej no a tych kompletnych amingogramawch w kazdej roslinie to nie nowosc? Very Happy
No nie, bo jak zwykle to jedna strona medalu.
Owszem, rośliny mają kompletne aminogramy (egzogenne dla człowieka), ale jest coś takiego jak aminokwasy ograniczające:
http://dobrydietetyk.pl/forum/aminokwas-ograniczajacy/4179/
Rośliny mogą być jednak w pewnych warunkach znaczącym źródłem białka  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #47 : 2014-06-08, 19:01:43 »

O ograniczajacych juz tu nieraz rozmawilismy.

Ale ogolnie to jaka ciekawa propaganda typu zielonego to co ten facet mowi. POmija wiele rzeczy i celowo pewnie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #48 : 2014-06-08, 19:31:18 »

O ograniczajacych juz tu nieraz rozmawilismy.

Ale ogolnie to jaka ciekawa propaganda typu zielonego to co ten facet mowi. POmija wiele rzeczy i celowo pewnie.
Ja tam nie mam nic do wegusów Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #49 : 2014-06-08, 21:34:34 »

Ja w sumie tez od czasu jak poznalem arcygenialna maksyme Blackenda "żyj i daj innym chorować!"  Cool Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #50 : 2014-06-08, 21:42:07 »

Ja w sumie tez od czasu jak poznalem arcygenialna maksyme Blackenda "żyj i daj innym chorować!"  Cool Laughing
Blackend jest gość Cool
Ja czekam, aż mi kłapanie paszczą przejdzie i będę tylko tu wpadał poczytać i wymienić uprzejmości Laughing
Zauważam pierwsze, nieśmiałe symptomy...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #51 : 2014-06-09, 08:35:33 »

Czytam dalej te ksiazke i troche facet "hipochondryczy", moze jako byly hiperalergik ma skrzywienie, ze wszystko wydziela opary i toksyny.

Ale napisal cos takiego, co zawsze wylapuje ostatnio w ksiazkach. Otoz ten pan napisal zdanie jakos tak (za pamieci): "czlowiekowi w zupelnosci wystarczy 35-40g bialka dziennie, chyba, ze sie jest sportowcem to wtedy wiecej". To juz kolejna ksiazka, gdzie czytam o tym, ze ktos, w dodatku chemik, pisze cos takiego. I wychodzi na to, ze jednak ktos sie mydli a ktos nie mydli. Cooles pewnie sie zasmucil.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #52 : 2014-06-09, 08:48:30 »

Czytam dalej te ksiazke i troche facet "hipochondryczy", moze jako byly hiperalergik ma skrzywienie, ze wszystko wydziela opary i toksyny.

Ale napisal cos takiego, co zawsze wylapuje ostatnio w ksiazkach. Otoz ten pan napisal zdanie jakos tak (za pamieci): "czlowiekowi w zupelnosci wystarczy 35-40g bialka dziennie, chyba, ze sie jest sportowcem to wtedy wiecej". To juz kolejna ksiazka, gdzie czytam o tym, ze ktos, w dodatku chemik, pisze cos takiego. I wychodzi na to, ze jednak ktos sie mydli a ktos nie mydli. Cooles pewnie sie zasmucil.
Ale chodzi Ci o to, że wystarczy tak niewiele białka, czy o to, że sport nie zwiększa znacząco zapotrzebowania na białko? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #53 : 2014-06-09, 09:08:30 »

Mi o nic nie chodzi, bo tylko zacytowalem Very Happy Ale ogolnie, to ze tego bialka wiele nie potrza.

W sumie to juz kolejna ksiazka z rejonow dietetyczno-fizjologiczno-zywienioowych, ktora cos takiego zawiera.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #54 : 2014-06-09, 09:45:30 »

Mi o nic nie chodzi, bo tylko zacytowalem Very Happy Ale ogolnie, to ze tego bialka wiele nie potrza.

W sumie to juz kolejna ksiazka z rejonow dietetyczno-fizjologiczno-zywienioowych, ktora cos takiego zawiera.
Jeśli się pamięta, że dorosły człowiek już nie rośnie i że recyclinguje 150-200 g B na dobę, to nie jest takie dziwne Very Happy
Pamiętasz Thorgala, jak w trasie najadał się tuszką królika z Aaricią na spółę? Laughing
Tylko Szalony Kapelusznik JW namawia by palić białkiem w piecu...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #55 : 2014-06-09, 09:50:00 »

Musi pleplac cos innego, bo jakby pleplal to samo to nie bylby "wynalazca" nowej "rewolucyjnej formuly". Tylko, ze wychodzi z tego lipa. Zaznaczam sobie w tych ksiazkach te ustepy, jak sie nazbiera tego wiecej moze cos kiedys sklece jak mnie wena jaka najdzie.

Ale dosc dobrze to skomentowal tutaj opiotr, zamiast latwiej, lepiej jest trudniej http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=239950#239950
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #56 : 2014-06-09, 10:01:56 »

Musi pleplac cos innego, bo jakby pleplal to samo to nie bylby "wynalazca" nowej "rewolucyjnej formuly". Tylko, ze wychodzi z tego lipa. Zaznaczam sobie w tych ksiazkach te ustepy, jak sie nazbiera tego wiecej moze cos kiedys sklece jak mnie wena jaka najdzie.

Ale dosc dobrze to skomentowal tutaj opiotr, zamiast latwiej, lepiej jest trudniej http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=239950#239950
Skoro Lake zalecał mięso na safari-piknik, to znaczy, że tak trzeba jeść na codzień, przed telewizorem Laughing
Dobry jest ten JW!
I co na to niezorientowani?
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=239950#239950
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #57 : 2014-06-09, 10:51:18 »

Niedawno czytałem w jakimś miesięczniku holenderskim, propagującym zdrowy styl życia, artykuł na temat białka. Z badań wynikało, że mężczyzna w Holandii zjada średnio 98g białka. Stwierdzono, że to jest za dużo, bo według ostatnich ustaleń /nie pisało jakich i przez kogo robionych / człowiekowi potrzeba tylko 0,8kg/kg masy ciała. Jako przykład podano mężczyznę średnio aktywnego fizycznie o wadze 70kg, któremu wystarczy 56g białka na dobę. Pisano, że w stanach chorobowych ilość białka należy trochę zwiększyć.
W artykule bardzo pozytywnie odnoszono się do białka z jajek, które można bez obaw spożywać w większej ilości niż do tej pory, mimo dużej zawartości cholesterolu.

Artykuł zaskoczył mnie, co do ilości białka i przychylnej opinii na temat jajek. Może ktoś już czytał książki dr Kwaśniewskiego?  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #58 : 2014-06-09, 11:07:10 »

Nagle się okażę, że Dieta Optymalna jest powszechnie zalecana cały czas, tylko ludzie jedzą źle i wymyślają sobie jakieś mity...  Rolling Eyes
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #59 : 2014-06-09, 11:14:16 »

Kulturyści nawet przebąkują o szkodliwości nadmiaru białka  Laughing
http://www.fitnow.pl/pl/nowinki/zapytaj-trenera
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.