forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:37:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Białko w diecie optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Białko w diecie optymalnej  (Przeczytany 281507 razy)
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #260 : 2016-12-28, 20:03:59 »

Ale proszę dalej nie pytać, bo minę się głowa odzwyczaiła od takiego biochemicznego myślenia i jeszcze mnie rozboli... Wink
No bez przesady, dla ciebie to pestka, nawet jednego zwoju mózgowego nie musisz odpalać, by odpowiedzieć na to pytanie  Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #261 : 2016-12-28, 20:05:53 »

 Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #262 : 2016-12-28, 20:18:21 »

Otrzymałem w dzisiejsze poczcie:
"Czy gdzieś jest określona ilość białka na kg wagi należnej w przypadku stosowania diety japońskiej?  
W książce Doktora "Dieta Optymalna" wydanie 1997 roku, wyczytałam:

" Na 1 gram zjadanego białka, nie może przypadać więcej niż 0,65 g tłuszczu ale za to ponad 3,2 g węglowodanów.""

A odpowiedziałem tak:
"Jeśli jest to białko zwierzęce, bogate w aminokwasy egzogenne to około grama, ale jeśli białko jest niepełnowartościowe, mieszane roślinno-zwierzęce lub tylko roślinne to i 1,5-2g może być mało, choć przeważnie starcza szczególnie z soi lub innych strączkowych lub jeśli jest przewaga białka  zwierzęcego, ale nadmiar zjedzonego białka jest przepalany, co jest ekonomicznie nieuzasadnione, bo obciąża dodatkowo nerki, a cukier jest tańszy niż białko nawet roślinne. Ponadto nadmiar białka w diecie zawsze zwiększa podstawową przemianę materii, czego skutkiem jest przyspieszone starzenie.
Wszystko jest więc uzależnione od ilości dostarczanych w pożywieniu aminokwasów egzogennych, bo to one powinny być bilansowane w diecie, albowiem wszystkie ewentualnie brakujące aminokwasy endogenne organizm może łatwo wyprodukować głównie z metabolitów pośrednich podstawowych cykli i szlaków metabolicznych, a szczególnie z metabolitów pośrednich cyklu kwasów trikarboksylowych.
Ale w przypadku gdy podstawą dostarczonego białka w diecie wysokotłuszczowej są żółtka, podroby, mięso wieprzowe, należy u większości osób w ten sposób się odżywiających, zwiększyć ilość zjadanych węglowodanów do nawet powyżej grama na kg nmc, aby organizm miał z czego ewentualnie produkować aminokwasy endogenne. W takim przypadku zapotrzebowanie na białko pokarmowe drastycznie spada, do wartości nie przekraczającej 0,5g/nmc u osób zdrowych o umiarkowanej aktywności fizycznej. 
 
Pozdrowienia
Tomasz Kwaśniewski"

Oczywiście temat jest ledwie draśnięty, ale pewnie niektórym choć trochę, a innym bardziej rozjaśni ten tekst w głowie.


Ale w przypadku gdy podstawą dostarczonego białka w diecie wysokotłuszczowej są żółtka, podroby, mięso wieprzowe, należy u większości osób w ten sposób się odżywiających, zwiększyć ilość zjadanych węglowodanów do nawet powyżej grama na kg nmc, aby organizm miał z czego ewentualnie produkować aminokwasy endogenne. W takim przypadku zapotrzebowanie na białko pokarmowe drastycznie spada, do wartości nie przekraczającej 0,5g/nmc u osób zdrowych o umiarkowanej aktywności fizycznej.

Tu się pogubiłem. Shocked
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #263 : 2016-12-28, 20:21:39 »

Ale proszę dalej nie pytać, bo minę się głowa odzwyczaiła od takiego biochemicznego myślenia i jeszcze mnie rozboli... Wink
No bez przesady, dla ciebie to pestka, nawet jednego zwoju mózgowego nie musisz odpalać, by odpowiedzieć na to pytanie  Very Happy
Laughing
To prawda  Cool
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #264 : 2016-12-28, 20:23:05 »

Otrzymałem w dzisiejsze poczcie:
"Czy gdzieś jest określona ilość białka na kg wagi należnej w przypadku stosowania diety japońskiej?  
W książce Doktora "Dieta Optymalna" wydanie 1997 roku, wyczytałam:

" Na 1 gram zjadanego białka, nie może przypadać więcej niż 0,65 g tłuszczu ale za to ponad 3,2 g węglowodanów.""

A odpowiedziałem tak:
"Jeśli jest to białko zwierzęce, bogate w aminokwasy egzogenne to około grama, ale jeśli białko jest niepełnowartościowe, mieszane roślinno-zwierzęce lub tylko roślinne to i 1,5-2g może być mało, choć przeważnie starcza szczególnie z soi lub innych strączkowych lub jeśli jest przewaga białka  zwierzęcego, ale nadmiar zjedzonego białka jest przepalany, co jest ekonomicznie nieuzasadnione, bo obciąża dodatkowo nerki, a cukier jest tańszy niż białko nawet roślinne. Ponadto nadmiar białka w diecie zawsze zwiększa podstawową przemianę materii, czego skutkiem jest przyspieszone starzenie.
Wszystko jest więc uzależnione od ilości dostarczanych w pożywieniu aminokwasów egzogennych, bo to one powinny być bilansowane w diecie, albowiem wszystkie ewentualnie brakujące aminokwasy endogenne organizm może łatwo wyprodukować głównie z metabolitów pośrednich podstawowych cykli i szlaków metabolicznych, a szczególnie z metabolitów pośrednich cyklu kwasów trikarboksylowych.
Ale w przypadku gdy podstawą dostarczonego białka w diecie wysokotłuszczowej są żółtka, podroby, mięso wieprzowe, należy u większości osób w ten sposób się odżywiających, zwiększyć ilość zjadanych węglowodanów do nawet powyżej grama na kg nmc, aby organizm miał z czego ewentualnie produkować aminokwasy endogenne. W takim przypadku zapotrzebowanie na białko pokarmowe drastycznie spada, do wartości nie przekraczającej 0,5g/nmc u osób zdrowych o umiarkowanej aktywności fizycznej. 
 
Pozdrowienia
Tomasz Kwaśniewski"

Oczywiście temat jest ledwie draśnięty, ale pewnie niektórym choć trochę, a innym bardziej rozjaśni ten tekst w głowie.


Ale w przypadku gdy podstawą dostarczonego białka w diecie wysokotłuszczowej są żółtka, podroby, mięso wieprzowe, należy u większości osób w ten sposób się odżywiających, zwiększyć ilość zjadanych węglowodanów do nawet powyżej grama na kg nmc, aby organizm miał z czego ewentualnie produkować aminokwasy endogenne. W takim przypadku zapotrzebowanie na białko pokarmowe drastycznie spada, do wartości nie przekraczającej 0,5g/nmc u osób zdrowych o umiarkowanej aktywności fizycznej.

Tu się pogubiłem. Shocked


To proste- przy najlepszej jakości białek jemy ich po prostu mniej, natomiast zwiększa się wtedy ilość zjadanych węglowodanów.
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #265 : 2016-12-28, 20:29:36 »

A jaki to objawia ?,Jak za mało węgla przy najlepszym białku
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #266 : 2016-12-28, 20:35:11 »

No dobra...jeśli zjem te 50-60 g dobrego białka,(  u mnie to żółtko,  boczek, ser żółty, i praktycznie nic ponad to) to po co mi dodatkowe węgle (powiedzmy ponad 90 g) na aminokwasy endogenne...? Czy będę je "produkował", czy starczy to, co jest?  Laughing  Normalnie się zgubiłem... albo "coś tam" poplątałem.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #267 : 2016-12-28, 20:41:14 »

A ile lat ćpasz te żółtka ? Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #268 : 2016-12-28, 20:58:33 »

No dobra...

Jak dobrze się czujesz, to nic nie zmieniaj, bo jeszcze w dietę korytkową popadniesz, a to zawsze szkodzi!  Cool
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #269 : 2016-12-28, 21:01:03 »

Ponudzę trochę...
Schemat taki. Trzy x President 30% 200g ( "mój ulubieny")
5-6 żółtek na boczek na patelnię na to plaster sera (albo dwa) i pokrywka.
Jak już "spuchnie" tak na cacy to polane keczupem "Zpiekła rodem" ("mój ulubieny").
Jakiś sznycel, albo wątróbka, albo coś w tym stylu, ze dwa ziemniory i papryka.
I tak w koło Wojtek...bo mi to pasuje, smakuje...i  nie mam ani czasu ani chęci bawić się w pichcenie i kombinowanie.
Tak dzień w dzień, chyba nie najgorzej.  Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #270 : 2016-12-28, 21:02:26 »

Jasne, jest dobrze.  Cool
Najwyraźniej należysz do mniejszości, która obywa się prawie bez węglowodanów.
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #271 : 2016-12-28, 21:11:28 »

A ile lat ćpasz te żółtka ? Laughing
Od dawien dawna ( Laughing), tyle że w pewnym okresie "syn marnotrawny pobłądził"...
Ale  już od czterech lat jest dobrze, a od ponad roku, bardzo dobrze.
Bo tacy jak ja "muszą dostać kopa w dupę, żeby wziąść do serca..."
         Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #272 : 2016-12-28, 21:34:23 »

No i gitara, im dłużej tym lepiej  Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #273 : 2016-12-29, 05:27:58 »

Pokusiłem się swego czasu na te sławetne paski od ciał ketonowych i cukru. Sprawdziłem kilka razy, po tym jak poprzedni dzionek zakończyłem bez W (prawie, bo z 15 g ze śmietany). To tak czasem "przez zamyślenie"( Laughing).
No i jeden + pojawia się,  ale nie zawsze. Po przygodzie z udarem odrobinę "spietrałem", ale to chyba nie jest najgorzej... Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #274 : 2016-12-29, 07:50:43 »

Otrzymałem w dzisiejsze poczcie:
"Czy gdzieś jest określona ilość białka na kg wagi należnej w przypadku stosowania diety japońskiej?  
W książce Doktora "Dieta Optymalna" wydanie 1997 roku, wyczytałam:

" Na 1 gram zjadanego białka, nie może przypadać więcej niż 0,65 g tłuszczu ale za to ponad 3,2 g węglowodanów.""

A odpowiedziałem tak:
"Jeśli jest to białko zwierzęce, bogate w aminokwasy egzogenne to około grama, ale jeśli białko jest niepełnowartościowe, mieszane roślinno-zwierzęce lub tylko roślinne to i 1,5-2g może być mało, choć przeważnie starcza szczególnie z soi lub innych strączkowych lub jeśli jest przewaga białka  zwierzęcego, ale nadmiar zjedzonego białka jest przepalany, co jest ekonomicznie nieuzasadnione, bo obciąża dodatkowo nerki, a cukier jest tańszy niż białko nawet roślinne. Ponadto nadmiar białka w diecie zawsze zwiększa podstawową przemianę materii, czego skutkiem jest przyspieszone starzenie.
Wszystko jest więc uzależnione od ilości dostarczanych w pożywieniu aminokwasów egzogennych, bo to one powinny być bilansowane w diecie, albowiem wszystkie ewentualnie brakujące aminokwasy endogenne organizm może łatwo wyprodukować głównie z metabolitów pośrednich podstawowych cykli i szlaków metabolicznych, a szczególnie z metabolitów pośrednich cyklu kwasów trikarboksylowych.
Ale w przypadku gdy podstawą dostarczonego białka w diecie wysokotłuszczowej są żółtka, podroby, mięso wieprzowe, należy u większości osób w ten sposób się odżywiających, zwiększyć ilość zjadanych węglowodanów do nawet powyżej grama na kg nmc, aby organizm miał z czego ewentualnie produkować aminokwasy endogenne. W takim przypadku zapotrzebowanie na białko pokarmowe drastycznie spada, do wartości nie przekraczającej 0,5g/nmc u osób zdrowych o umiarkowanej aktywności fizycznej. 
 
Pozdrowienia
Tomasz Kwaśniewski"

Oczywiście temat jest ledwie draśnięty, ale pewnie niektórym choć trochę, a innym bardziej rozjaśni ten tekst w głowie.


Tak się zastanawiam czy z proporcji produktów w zalecanej przez IŻiŻ "Piramidzie Zdrowia" nie dałoby się skomponować Diety Japońskiej... Rolling Eyes Ale uważam, że przy niej i tak są słabe żyły, ścięgna i kości. Brakuje w niej kolagenu... Rolling Eyes
Białko by musiało być zwierzęce, wartościowe. Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #275 : 2016-12-29, 08:06:47 »

Ale większość Polaków nie słucha zaleceń tej zasłużonej dla mnożenia pandemii raka instytucji!  Confused
I dobrze, bo jakby to było, gdyby wszyscy chorowali tylko na syndromy pastwiskowe.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #276 : 2016-12-29, 08:55:52 »

Ale proszę dalej nie pytać, bo minę się głowa odzwyczaiła od takiego biochemicznego myślenia i jeszcze mnie rozboli... Wink
No bez przesady, dla ciebie to pestka, nawet jednego zwoju mózgowego nie musisz odpalać, by odpowiedzieć na to pytanie  Very Happy
W kwestii pestek to mamy tu innego fachowca  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #277 : 2016-12-29, 09:28:29 »

Ja? Shocked Laughing
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #278 : 2016-12-29, 09:32:25 »

A znasz się na tym?  Shocked Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Białko w diecie optymalnej
« Odpowiedz #279 : 2016-12-29, 09:53:19 »

Na śrutowaniu... Laughing Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.358 sekund z 20 zapytaniami.