forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:37:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  mało tłuszczów-problem
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: mało tłuszczów-problem  (Przeczytany 47093 razy)
pozytywnawibracja
Go


Email
mało tłuszczów-problem
« : 2010-01-24, 12:38:49 »

witam, to mój pierwszy post na tym forum Wink
od kilku tygodni próbuję stosować DO, ale szczerze mówiąc dopiero ostatnio sobie przeliczyłam ile czego jadłam no i okazuje się, że wszystkiego jest za mało  Confused Rzecz polega na tym, że mi się po prostu nie chce więcej jeść. Cokolwiek w ciągu dnia bym nie jadła, zawsze staram się zeby było tam jak najwięcej tłuszczu (co się da smażę w ogromnej ilości smalcu/oleju, jem żótka, serki topione bo są dość tłuste, zagryzam orzechy włoskie itd). Nie wiem co mam jeszcze robić, żeby tego tłuszczu było więcej (bo białka czy węglowodany raczej łatwo uzupełnić i z tym chyba nie miałabym problemu).
Dodam, że na dietę przeszłam z powodu łuszczycy, przy wzroście 163cm ważę 49kg i nigdy nie ważyłam więcej niż 50kg a wg kalkulatora powinnam ważyć 63 kg co wydaje mi się mocno przesadzone, bo wyglądam normalnie więc jakbym 13kg utyła byłabym zwyczajnie za gruba (optycznie Wink). Z góry dzięki za rady Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #1 : 2010-01-24, 12:49:14 »

Proponuję w dziale kulinarnym poszukać dań, w któych zawartość tłuszczu jest na "przyzwoitym" poziomie. Jest jeszcze "Ksiązka kucharska" dr Kwaśniewskiego...

Łuszczyca nie jest z nadmiaru białka? Jak będzie Pani jeść za mało tłuszczu to pewnie zjadać będzie więcej białka, a to równia pochyła.

Jajecznice z 1 jajka i 2-3 żółtek na maśle, słoninie, podobnie omlety (Adampio wpisał ich wiele) - polecam Smile 
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #2 : 2010-01-24, 13:05:14 »

w moim przypadku nie ma z tluszczem problemu, zawsze mozna go dodawac do weglowodanow i w ten sposob go "przemycac" do organizmu bo jak narazsie to mam opory przed zjedzieniem samego tluszczu np. kawalka masla bez niczego. Ale juz powiedzmy 2 srednia ziemniaki tluczone moga spokojnie wchlonac 30-40 g masla i tworzy sie taka fajna papka smaczan i przy tym gogata w tluszcz.
Zapisane
pozytywnawibracja
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #3 : 2010-01-24, 17:57:28 »

dzięki za odpowiedzi, już wcześniej robiłam tak jak radzicie  Cool ale czy jeśli zachowując odpowiednie proporcje będę jeść wszystkiego za mało (będąc jednak najedzona Wink) to czy będzie to optymalne?
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #4 : 2010-01-24, 18:26:00 »

strona główna  w prawym górnym - główne zasady DO - jeść zgodnie z proporcją i do syta , ani mniej , ani więcej

czyli ...  optymalnie  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #5 : 2010-10-08, 18:44:34 »

Jak w tytule wątku (dla przypomnienia, bo sama nieraz o tym zapominam) :

..."Osoby unikające tłuszczu czują się stale zmęczone, szybko tracą energię, a u niektórych rozwijają się uczulenia pokarmowe, pojawiają się wzdęcia, wahania nastroju i niepohamowana ochota na słodkie. O tłuszczach od lat mówi się nieprawdę! Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia, niezbędnym dla dobrego stanu naszego całego organizmu, w tym i mózgu. Ludzie jedzący dużo tłuszczu żyją dłużej".

źródło: "Prawda o Żywieniu Optymalnym" (Materiały szkoleniowe)
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #6 : 2010-10-08, 19:22:31 »

Cytuj
to czy będzie to optymalne?

Bedzie otymalne jezeli bedzie jadla zachowujac proporcje BTW. Jezeli, jak piszesz, jesz wszystkiego za malo to nie jesz optymalnie.
1:2,5-3,5:0,5-1,5 dopasowujac proporcje do swoich zapotrzebowan/trybu zycia jest podstawa, a reszta jest milczeniem.
Malo bialka - duzo tluszczu i odpowiednia ilosc weglowodanow jest podstawa ZO.
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #7 : 2010-10-15, 23:16:24 »


Jak w tytule wątku ( dla przypomnienia, bo sama nieraz o tym zapominam) :

..."Osoby unikające tłuszczu czują się stale zmęczone, szybko tracą energię, a u niektórych rozwijają się uczulenia pokarmowe, pojawiają się wzdęcia, wahania nastroju i niepohamowana ochota na słodkie. O tłuszczach od lat mówi się nieprawdę! Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia, niezbędnym dla dobrego stanu naszego całego organizmu, w tym i mózgu. Ludzie jedzący dużo tłuszczu żyją dłużej".

źródło: "Prawda o Żywieniu Optymalnym" (Materiały szkoleniowe)
ktos,cos pomylil?? powyzszy cytat  nie jest  logiczny!!a nawet ma sie  nijak do Diety Optymalnej!!!
Podobno jedzac  optymalnie zyje sie dluzej,czyli wtedy gdy wszystkie skladniki Diety a nie tylko tluszcz
jadamy w odpowiednich proporcjach Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #8 : 2010-10-16, 09:02:15 »


Jak w tytule wątku ( dla przypomnienia, bo sama nieraz o tym zapominam) :

..."Osoby unikające tłuszczu czują się stale zmęczone, szybko tracą energię, a u niektórych rozwijają się uczulenia pokarmowe, pojawiają się wzdęcia, wahania nastroju i niepohamowana ochota na słodkie. O tłuszczach od lat mówi się nieprawdę! Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia, niezbędnym dla dobrego stanu naszego całego organizmu, w tym i mózgu. Ludzie jedzący dużo tłuszczu żyją dłużej".

źródło: "Prawda o Żywieniu Optymalnym" (Materiały szkoleniowe)
ktos,cos pomylil?? powyzszy cytat  nie jest  logiczny!!a nawet ma sie  nijak do Diety Optymalnej!!!
Podobno jedzac  optymalnie zyje sie dluzej,czyli wtedy gdy wszystkie skladniki Diety a nie tylko tluszcz
jadamy w odpowiednich proporcjach Razz

Ja uważam, że ten cytat, (jak i całe pozostałe teksty Dr Kwaśniewskiego) jest jak najbardziej logiczny. To, że w nim zwraca się szczególną uwagę na tłuszcz, nie oznacza wcale, że białka i węglowodanów jeść nie trzeba, albo należy jeść ich bardzo dużo. Wszystko powinno być w optymalnych proporcjach, a u każdego one mogą być trochę inne.
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #9 : 2015-03-25, 09:29:03 »


Jak w tytule wątku ( dla przypomnienia, bo sama nieraz o tym zapominam) :

..."Osoby unikające tłuszczu czują się stale zmęczone, szybko tracą energię, a u niektórych rozwijają się uczulenia pokarmowe, pojawiają się wzdęcia, wahania nastroju i niepohamowana ochota na słodkie. O tłuszczach od lat mówi się nieprawdę! Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia, niezbędnym dla dobrego stanu naszego całego organizmu, w tym i mózgu. Ludzie jedzący dużo tłuszczu żyją dłużej".

źródło: "Prawda o Żywieniu Optymalnym" (Materiały szkoleniowe)
ktos,cos pomylil?? powyzszy cytat  nie jest  logiczny!!a nawet ma sie  nijak do Diety Optymalnej!!!
Podobno jedzac  optymalnie zyje sie dluzej,czyli wtedy gdy wszystkie skladniki Diety a nie tylko tluszcz
jadamy w odpowiednich proporcjach Razz

Ja uważam, że ten cytat,(jak i całe pozostałe teksty Dr Kwaśniewskiego) jest jak najbardziej logiczny. To, że w nim zwraca się szczególną uwagę na tłuszcz, nie oznacza wcale, że białka i węglowodanów jeść nie trzeba, albo należy jeść ich bardzo dużo. Wszystko powinno być w optymalnych proporcjach, a u każdego one mogą być trochę inne.

Jeżeli omawiany cytat jest autorstwa Dr. Kwaśniewskiego, to wypada o tym wspomnieć poza nawiasem. Cytat pochodzi z materiałów szkoleniowych, a te czyjego są autorstwa?
Tytułem wstępu do ... logiki. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #10 : 2019-03-01, 18:08:15 »

Cześć.
Pytanie mam. Very Happy
Z czego są odtwarzane IMTG po wysiłku?
Bo glikogen leci z mleczanu i aminokwasów, a tłuszcz?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #11 : 2019-03-01, 19:03:42 »

A nie lepiej spytać na smalcowni.pl? Rolling Eyes Wink
Bo tu Forum profil zmieniło i dogorywa!  Confused Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #12 : 2019-03-01, 20:32:12 »

Aż tak mnie to nie zajmuje. Wink
Poza tym, z całym szacunkiem dla Smalcowni, nie znam lepszego dietetyka, wraz z przyrodniczymi opłotkami dietetyki, od Ciebie. Cool
I nie trzymam jęzora w Twoim zadku, tylko stwierdzam fakt.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #13 : 2019-03-01, 20:42:35 »

 Laughing
A to mi miło, dlatego napiszę w uproszczeniu tak:
po wysiłku - u ludzi szczupłych na dietach gdzie ponad 50% energii dostarczają tłuszcze - z chylomikronów, a na dietach wysokowęglowodanowych z VLDL.
Natomiast bardziej skomplikowanie -  to zależy od tego czy przewagę maja hormony katalityczne - wtedy wolne kwasy tłuszczowe z adipocytów na wyskowęglowodanówkach i u otyłych na dietach korytkowych - często prowadzi u jednych i drugich do zawałów śmiertelnych, szczególnie między 30 a 50 w latach.
Natomiast przy przewadze hormonów anabolicznych - jak przy wysiłku.
Szybko uzupełniają tłuszcz okołomitochondrialny ciała ketonowe, zamieniane głównie na palmitynian i stearynian, natomiast przy niedoborze octanu w mitochondrium z powodu wysiłku - kwasy tłuszczowe krótkołańcuchowe, które praktycznie nie są magazynowane, bo od razu są wciągane łatwo do mitochondrium, bo nie wymagają pomocy l-karnityny. Cool
Przepraszam, ale z wieczora nie chce sie rozpisywać, bo później będę miał kłopoty z uśnięciem, a tyle powinno starczyć.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #14 : 2019-03-01, 21:01:57 »

Starczy.
Piękne dzięki.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #15 : 2019-03-01, 21:04:34 »

Problem jest bardziej złożony, ale nie ma się co zbytnio zagłębiać, bo im głębiej, tym więcej zmiennych... Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #16 : 2019-03-01, 21:39:16 »

Problem jest bardziej złożony ...

U każdego zwierzęcia z tego co zje, a u człowieka problem jest bardziej złożony i dalsze badania są konieczne.
Istny cud inżynierii genetycznej.
 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #17 : 2019-03-01, 21:48:54 »

 Laughing
A u bretarian, to z biofotonów naturalnie!  Cool   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #18 : 2019-03-01, 22:05:57 »

Ponoć z fasolki po bretońsku... Cool Laughing
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: mało tłuszczów-problem
« Odpowiedz #19 : 2019-03-02, 07:15:57 »

biofotonów

https://sante.pl/jedz-zdrowo/energetyczny-przekaz-jedzenia/
Ctrl+f Sedlak

Acz, niezwykle trudno jest słomianym językiem dla słomianego ucha
opisać
przetwarzania informacji wyrażonej elektromagnetycznie
w ujęciu falowo-kwantowym.

 Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.