forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-06-24, 16:52:03

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
524215 wiadomoÂci w 3963 w▒tkach; wys│ane przez 64 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Wac┼éaw
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  brak potasu
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: brak potasu  (Przeczytany 13578 razy)
malutki
GoŠ

Email
brak potasu
« : 2010-01-26, 15:38:28 »

witam wszystkich napisze wam co mi sie wczoraj przytrafilo,siedze sobie spokojnie a tu nagle zaczelo mi brakowac tchu,serce zaczelo kolatac,zawroty glowy.Cisnienie mi podskoczylo do 170 na 100 puls ponad 100.pojechalem na pogotowie zbadali krew i wyszedl niski potas.na diecie jestem juz 3 tygodnie i raczej przestrzegam proporcji .jaka moze byc tego przyczyna Sad
Jerzy
GoŠ

Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #1 : 2010-01-26, 15:43:58 »

jedz wi─Öcej pomidor├│w
adamel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2010-01-26, 16:01:14 »

Fasolka szparagowa, brukselka, oczywi┼Ťcie - ziemniaki, orzechy w┼éoskie, laskowe, pestki dyni i od cholery innych  Smile
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 3642

[email protected]

« Odpowiedz #3 : 2010-01-26, 16:02:15 »

Pomidory na brak potasu? - to┼╝ to "naukowa" dietetyczna mitologia!
Wiepszowina ma tyle samo potasu, co pomidor, cho─ç nikt o tym "nie wie", bo nie zagl─ůda do tabel?... Very Happy
Z jadalnych najwi─Öcej porasu maj─ů orzeszki ziemne - 740, migda┼éy - 600, orzechy brazylijskie - 650, podroby ┼Ťrednio po oko┼éo 400, mi─Öso ┼Ťrednio po oko┼éo 300...
Warto┼Ťci podane w mg% wg tabel Dauphine'a.
A pomidor ile ma?  Confused
Jerzy
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2010-01-26, 16:13:53 »

Pomidor ma tyle samo co wieprzowina.
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 3642

[email protected]

« Odpowiedz #5 : 2010-01-26, 16:16:20 »

Dokładnie...  Wink
Czyli niedob├│r potasu, to raczej chwilowa "anomalia" lub ...?

PS
do tego pomidor nie ma ani tyci cholesterolu! - substancji niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania komórek zwierzęcych.
Przypominam, ┼╝e sole cholesterolu to jeden z najlepszych antyutleniaczy obok glutationu!
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2010-01-28, 14:58:01 »

Czyli niedob├│r potasu, to raczej chwilowa "anomalia" lub ...?]
.............duzy niedobor magnezu Laughing
zenon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2010-01-28, 15:08:41 »

Tyle, ze pomidorem sie nie przebialczysz Very Happy

renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 48269

« Odpowiedz #8 : 2010-01-28, 15:18:32 »

..ani si─Ö nie wyleczysz.. Laughing

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2010-01-28, 15:35:02 »

Jak mozna sie przebialczyc jedzac w proporcjach zgodnych z zalozeniami ZO?
renia
Hero Member

« Odpowiedz #10 : 2010-01-28, 15:36:35 »

Shocked Nie mam poj─Öcia.. Laughing Wink

Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2010-01-28, 16:02:36 »

Od wielu lat s┼éysza┼éam, jak to trzeba je┼Ť─ç du┼╝o pomidor├│w, ┼╝e maj─ů one potas bardzo nam potrzebny. Podobno ci─ůgle go wyp┼éukujemy r├│┼╝nymi pitymi p┼éynami i trzeba go regularnie uzupe┼énia─ç. Tak przynajmniej s┼éysza┼éam. Po trafieniu do szpitala dowiedzia┼éam si─Ö czego┼Ť bardzo ciekawego. Potas mo┼╝e nas zabi─ç ┬áShocked Confused ┬á Podawany w kropl├│wce jest przez wiele godzin, nie tak szybko jak np. atybiotyk - ┼╝eby czasem nie zabi┼é. Ludzie dializowani musz─ů unika─ç potasu jak ognia. Tylko cz┼éowiek ze zdrowymi nerkami mo┼╝e sobie pozwoli─ç na beztroskie zjadanie pokarm├│w zawieraj─ůcych potas ┬áShocked Skoro Ci z chorymi nerkami unikaj─ů potasu i jako┼Ť ┼╝yj─ů, to chyba nie jest on nam tak potrzebny jak my┼Ťlimy ┬áCool ┬áRazz

i .jaka moze byc tego przyczyna Sad

Odpowied┼║: ┬ástrach przed stosowan─ů diet─ů i wyobra┼╝anie sobie konsekwencji w┼éasnego, dopiero testowanego sposobu jedzenia.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #12 : 2010-01-28, 16:22:58 »

Przytocz─Ö sw├│j cytat:
..." r├│┼╝norodne podej┼Ťcie do Diety Optymalnej..

1. Cz─Ö┼Ť─ç os├│b, kt├│re zapozna si─Ö z zasadami DO - od razu wprowadza je w ┼╝ycie. S─ů to osoby najcz─Ö┼Ťciej rozczarowane medycyn─ů konwencjonaln─ů i szukaj─ůce pomocy. (Mi─Ödzy innymi - nale┼╝─Ö do tej grupy).
2. S─ů osoby, kt├│re us┼éysz─ů o DO i nie chc─ů g┼é─Öbiej si─Ö ni─ů zainteresowa─ç, gdy┼╝ nie wierz─ů, ┼╝e takie jedzenie mo┼╝e pom├│c, lub nie chc─ů rezygnowa─ç np. z chleba i s┼éodyczy - bo kochaj─ů to bardziej ni┼╝ zdrowie.
Jest jeszcze trzecia grupa os├│b, kt├│ra nie chce zastosowa─ç DO, ani nie chce jej da─ç spokoju, tylko ca┼éy czas szuka w niej jaki┼Ť niedoskona┼éo┼Ťci - wr─Öcz zagro┼╝e┼ä.
A czego tu si─Ö ba─ç?
Czy tutaj zalecaj─ů jakie┼Ť muchomory, albo nieznane substancje chemiczne? Nie, tutaj zalecaj─ů naturalne pokarmy, jakie stworzy┼éa Matka Natura.
A strach, ┼╝e czego┼Ť b─Ödziemy mieli niedob├│r lub nadmiar, wydaje si─Ö ┼Ťmieszny, w zestawieniu z tym, ┼╝e b─Öd─ůc na diecie "┼Ťmieciowej" o to si─Ö nie martwili┼Ťmy.

PS.
"zenek" nale┼╝ysz do ludzi trzeciej kategorii.. Laughing

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2010-01-28, 17:04:48 »

witam wszystkich napisze wam co mi sie wczoraj przytrafilo,siedze sobie spokojnie a tu nagle zaczelo mi brakowac tchu,serce zaczelo kolatac,zawroty glowy.Cisnienie mi podskoczylo do 170 na 100 puls ponad 100.pojechalem na pogotowie zbadali krew i wyszedl niski potas.na diecie jestem juz 3 tygodnie i raczej przestrzegam proporcji .jaka moze byc tego przyczyna Sad

W organizmie ludzkim jest okolo 150 gr potasu. Dziennie dostarczamy w formie posilkow okolo 2 gr, powinnismy 4,7-5 gr. Nie sadze abys po trzech tygodniach ZO mial az takiniedostatek potasu, ze Twoj organizm az tak mocno by na ten brak reagowal. No chyba, ze masz od trzech tygodni biegunke i oddajesz 15 litrow moczu dziennie. Nie miales problemow z jakas forma depresji albo nerwicy?
Pytam, poniewaz takie objawy sa typowe dla nerwic, zwlaszcza jak jest sie wyluzowanym, gdzie kontrola nad naszymy uczuciami idzie na odpoczynek i wszytkie problemy dostaja sie do naszej swiadomosci bez "kontroli paszportowej".
Sam to przezywalem przed rozpoczeciem ZO.
malutki
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2010-01-28, 18:25:22 »

mysle adampio ze w tym co mowisz moze byc duzo racji, prowadze wlasna firme wiec stres jest na porzadku dziennym[ teraz na DO  duzo mniej sie denerwuje].ale dalej mam takie napady kolatania serca i lekkich dusznosci.PS .choruje tez na nadcisnienie
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2010-01-28, 19:03:50 »

Wiedzia┼éam, ┼╝e  pod┼éo┼╝e le┼╝y w psychice Smile
malutki
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2010-01-28, 19:47:58 »

opal ale lekarz [kardiolog] robil mi potem ekg i cos mu sie tam nie podobalo,jakas blokada czy cu┼Ť,wiec nie wiem,ale o zywieniu optymalnym mu nic nie mowilem bo to wrog najwiekszy DR KWASNIEWSKIEGO
renia
Hero Member

« Odpowiedz #17 : 2010-01-28, 20:45:28 »

Zenon pracujesz za darmo w czynie społecznym, czy masz płacone, czy może czujesz misję.. Rolling Eyes

Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2010-01-28, 20:50:17 »

opal ale lekarz [kardiolog] robil mi potem ekg i cos mu sie tam nie podobalo,jakas blokada czy cu┼Ť,wiec nie wiem,ale o zywieniu optymalnym mu nic nie mowilem bo to wrog najwiekszy DR KWASNIEWSKIEGO

malutki, gdyby kardiolog widzia┼é co┼Ť niepokoj─ůcego w wynikach ekg, to by┼Ť zosta┼é w szpitalu przynajmniej na obserwacji. Ja wiem czym si─Ö martwisz. Masz troch─Ö wi─Öcej ni┼╝ inni do zrzucenia na wadze. Ca┼ée ┼╝ycie Ci wmawiano, ┼╝e 5 razy dziennie warzywa i owoce, zero t┼éuszczu, p┼éatki na mleku i takie tam... Teraz nagle jesz inaczej, ┼╝├│┼étka, mi─Ösa, t┼éuszcze... Otoczenie patrzy z przera┼╝eniem sygnalizuj─ůc Ci jak─ů wielk─ů szkod─Ö sobie robisz, a Ty bardziej lub mniej ┼Ťwiadomie powielasz ten model my┼Ťlenia. Zastanawiasz si─Ö, czy jutro b─Ödzie kolejny kilogram plus na wadze, czy do┼╝yjesz jutra i czy czasem nie zatka┼ée┼Ť sobie teraz ┼╝y┼é na amen. Zawa┼é murowany, a przy nadci┼Ťnieniu pewnie i wylew. Tyle stresu i jeszcze zachcia┼éo Ci si─Ö tej diety zamiast i┼Ť─ç do jakiego┼Ť diabetologa. Sama po takich my┼Ťlach pewnie dosta┼éa bym zawa┼éu <┼╝art Smile > Moja rada - je┼╝eli trzymasz si─Ö proporcji DO to schudniesz i wyleczysz si─Ö z wielu dolegliwo┼Ťci. To jest tylko kwestia czasu. Je┼╝eli masz w─ůtpliwo┼Ťci odno┼Ťnie diety, to pytaj i czytaj i s┼éuchaj i ogl─ůdaj, bo jest co i gdzie. Nie mog┼ée┼Ť trafi─ç lepiej i w bardziej przyjazne ┼Ťrodowisko, a to ju┼╝ kolejny plus w Twoim ┼╝yciu. Powodzenia.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #19 : 2010-01-28, 21:18:33 »

.. to wrog najwiekszy DR KWASNIEWSKIEGO

..chyba miało być odwrotnie.. Laughing

Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.