forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:31:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  brak potasu
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: brak potasu  (Przeczytany 37519 razy)
malutki
Go


Email
brak potasu
« : 2010-01-26, 15:38:28 »

witam wszystkich napisze wam co mi sie wczoraj przytrafilo,siedze sobie spokojnie a tu nagle zaczelo mi brakowac tchu,serce zaczelo kolatac,zawroty glowy.Cisnienie mi podskoczylo do 170 na 100 puls ponad 100.pojechalem na pogotowie zbadali krew i wyszedl niski potas.na diecie jestem juz 3 tygodnie i raczej przestrzegam proporcji .jaka moze byc tego przyczyna Sad
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #1 : 2010-01-26, 15:43:58 »

jedz więcej pomidorów
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #2 : 2010-01-26, 16:01:14 »

Fasolka szparagowa, brukselka, oczywiście - ziemniaki, orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni i od cholery innych  Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #3 : 2010-01-26, 16:02:15 »

Pomidory na brak potasu? - toż to "naukowa" dietetyczna mitologia!
Wiepszowina ma tyle samo potasu, co pomidor, choć nikt o tym "nie wie", bo nie zagląda do tabel?... Very Happy
Z jadalnych najwięcej porasu mają orzeszki ziemne - 740, migdały - 600, orzechy brazylijskie - 650, podroby średnio po około 400, mięso średnio po około 300...
Wartości podane w mg% wg tabel Dauphine'a.
A pomidor ile ma?  Confused
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #4 : 2010-01-26, 16:13:53 »

Pomidor ma tyle samo co wieprzowina.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #5 : 2010-01-26, 16:16:20 »

Dokładnie...  Wink
Czyli niedobór potasu, to raczej chwilowa "anomalia" lub ...?

PS
do tego pomidor nie ma ani tyci cholesterolu! - substancji niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania komórek zwierzęcych.
Przypominam, że sole cholesterolu to jeden z najlepszych antyutleniaczy obok glutationu!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #6 : 2010-01-28, 14:58:01 »

Cytuj
Czyli niedobór potasu, to raczej chwilowa "anomalia" lub ...?]
.............duzy niedobor magnezu Laughing
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #7 : 2010-01-28, 15:08:41 »

Pomidor ma tyle samo co wieprzowina.

Tyle, ze pomidorem sie nie przebialczysz Very Happy

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: brak potasu
« Odpowiedz #8 : 2010-01-28, 15:18:32 »

Pomidor ma tyle samo co wieprzowina.

Tyle, ze pomidorem sie nie przebialczysz Very Happy



..ani się nie wyleczysz.. Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #9 : 2010-01-28, 15:35:02 »

Pomidor ma tyle samo co wieprzowina.

Tyle, ze pomidorem sie nie przebialczysz Very Happy




Jak mozna sie przebialczyc jedzac w proporcjach zgodnych z zalozeniami ZO?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: brak potasu
« Odpowiedz #10 : 2010-01-28, 15:36:35 »

  Shocked Nie mam pojęcia.. Laughing Wink
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #11 : 2010-01-28, 16:02:36 »

Od wielu lat słyszałam, jak to trzeba jeść dużo pomidorów, że mają one potas bardzo nam potrzebny. Podobno ciągle go wypłukujemy różnymi pitymi płynami i trzeba go regularnie uzupełniać. Tak przynajmniej słyszałam. Po trafieniu do szpitala dowiedziałam się czegoś bardzo ciekawego. Potas może nas zabić  Shocked Confused   Podawany w kroplówce jest przez wiele godzin, nie tak szybko jak np. atybiotyk - żeby czasem nie zabił. Ludzie dializowani muszą unikać potasu jak ognia. Tylko człowiek ze zdrowymi nerkami może sobie pozwolić na beztroskie zjadanie pokarmów zawierających potas  Shocked Skoro Ci z chorymi nerkami unikają potasu i jakoś żyją, to chyba nie jest on nam tak potrzebny jak myślimy  Cool  Razz

i .jaka moze byc tego przyczyna Sad

Odpowiedź:  strach przed stosowaną dietą i wyobrażanie sobie konsekwencji własnego, dopiero testowanego sposobu jedzenia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: brak potasu
« Odpowiedz #12 : 2010-01-28, 16:22:58 »

 Przytoczę swój cytat:
..." różnorodne podejście do Diety Optymalnej..

1. Część osób, które zapozna się z zasadami DO - od razu wprowadza je w życie. Są to osoby najczęściej rozczarowane medycyną konwencjonalną i szukające pomocy. (Między innymi - należę do tej grupy).
2. Są osoby, które usłyszą o DO i nie chcą głębiej się nią zainteresować, gdyż nie wierzą, że takie jedzenie może pomóc, lub nie chcą rezygnować np. z chleba i słodyczy - bo kochają to bardziej niż zdrowie.
Jest jeszcze trzecia grupa osób, która nie chce zastosować DO, ani nie chce jej dać spokoju, tylko cały czas szuka w niej jakiś niedoskonałości - wręcz zagrożeń.
A czego tu się bać?
Czy tutaj zalecają jakieś muchomory, albo nieznane substancje chemiczne? Nie, tutaj zalecają naturalne pokarmy, jakie stworzyła Matka Natura.
A strach, że czegoś będziemy mieli niedobór lub nadmiar, wydaje się śmieszny, w zestawieniu z tym, że będąc na diecie "śmieciowej" o to się nie martwiliśmy.

PS.
"zenek" należysz do ludzi trzeciej kategorii.. Laughing
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #13 : 2010-01-28, 17:04:48 »

witam wszystkich napisze wam co mi sie wczoraj przytrafilo,siedze sobie spokojnie a tu nagle zaczelo mi brakowac tchu,serce zaczelo kolatac,zawroty glowy.Cisnienie mi podskoczylo do 170 na 100 puls ponad 100.pojechalem na pogotowie zbadali krew i wyszedl niski potas.na diecie jestem juz 3 tygodnie i raczej przestrzegam proporcji .jaka moze byc tego przyczyna Sad


W organizmie ludzkim jest okolo 150 gr potasu. Dziennie dostarczamy w formie posilkow okolo 2 gr, powinnismy 4,7-5 gr. Nie sadze abys po trzech tygodniach ZO mial az takiniedostatek potasu, ze Twoj organizm az tak mocno by na ten brak reagowal. No chyba, ze masz od trzech tygodni biegunke i oddajesz 15 litrow moczu dziennie. Nie miales problemow z jakas forma depresji albo nerwicy?
Pytam, poniewaz takie objawy sa typowe dla nerwic, zwlaszcza jak jest sie wyluzowanym, gdzie kontrola nad naszymy uczuciami idzie na odpoczynek i wszytkie problemy dostaja sie do naszej swiadomosci bez "kontroli paszportowej".
Sam to przezywalem przed rozpoczeciem ZO.
Zapisane
malutki
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #14 : 2010-01-28, 18:25:22 »

mysle adampio ze w tym co mowisz moze byc duzo racji, prowadze wlasna firme wiec stres jest na porzadku dziennym[ teraz na DO  duzo mniej sie denerwuje].ale dalej mam takie napady kolatania serca i lekkich dusznosci.PS .choruje tez na nadcisnienie
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #15 : 2010-01-28, 19:03:50 »

Wiedziałam, że  podłoże leży w psychice Smile
Zapisane
malutki
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #16 : 2010-01-28, 19:47:58 »

opal ale lekarz [kardiolog] robil mi potem ekg i cos mu sie tam nie podobalo,jakas blokada czy cuś,wiec nie wiem,ale o zywieniu optymalnym mu nic nie mowilem bo to wrog najwiekszy DR KWASNIEWSKIEGO
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: brak potasu
« Odpowiedz #17 : 2010-01-28, 20:45:28 »

Zenon pracujesz za darmo w czynie społecznym, czy masz płacone, czy może czujesz misję.. Rolling Eyes
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: brak potasu
« Odpowiedz #18 : 2010-01-28, 20:50:17 »

opal ale lekarz [kardiolog] robil mi potem ekg i cos mu sie tam nie podobalo,jakas blokada czy cuś,wiec nie wiem,ale o zywieniu optymalnym mu nic nie mowilem bo to wrog najwiekszy DR KWASNIEWSKIEGO

malutki, gdyby kardiolog widział coś niepokojącego w wynikach ekg, to byś został w szpitalu przynajmniej na obserwacji. Ja wiem czym się martwisz. Masz trochę więcej niż inni do zrzucenia na wadze. Całe życie Ci wmawiano, że 5 razy dziennie warzywa i owoce, zero tłuszczu, płatki na mleku i takie tam... Teraz nagle jesz inaczej, żółtka, mięsa, tłuszcze... Otoczenie patrzy z przerażeniem sygnalizując Ci jaką wielką szkodę sobie robisz, a Ty bardziej lub mniej świadomie powielasz ten model myślenia. Zastanawiasz się, czy jutro będzie kolejny kilogram plus na wadze, czy dożyjesz jutra i czy czasem nie zatkałeś sobie teraz żył na amen. Zawał murowany, a przy nadciśnieniu pewnie i wylew. Tyle stresu i jeszcze zachciało Ci się tej diety zamiast iść do jakiegoś diabetologa. Sama po takich myślach pewnie dostała bym zawału <żart Smile > Moja rada - jeżeli trzymasz się proporcji DO to schudniesz i wyleczysz się z wielu dolegliwości. To jest tylko kwestia czasu. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie diety, to pytaj i czytaj i słuchaj i oglądaj, bo jest co i gdzie. Nie mogłeś trafić lepiej i w bardziej przyjazne środowisko, a to już kolejny plus w Twoim życiu. Powodzenia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: brak potasu
« Odpowiedz #19 : 2010-01-28, 21:18:33 »

.. to wrog najwiekszy DR KWASNIEWSKIEGO

..chyba miało być odwrotnie.. Laughing
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.