forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-09-24, 09:45:39

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
535069 wiadomoÂci w 3971 w▒tkach; wys│ane przez 61 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Fred
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  odwodnienie
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: odwodnienie  (Przeczytany 8063 razy)
Blackend
GoŠ

Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #20 : 2010-02-03, 13:52:00 »

dzilo nieuwa┼╝nie czytasz Wink
Przeczytaj dokładnie co napisał Adampio, a szczególnie na zdanie "Wychadzac z zalozenia, ze jak mowisz jestes zdrowy to powinienes jesc wg proporcji 1:3,5:0,8"

Tu masz czytanke do odrobienia http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zwr├│─ç uwag─Ö na zwrot "generalna zasada", a szybko sie oka┼╝e, ┼╝e jednak nie o "kant dupy" Wink
dzilo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2010-02-03, 14:47:10 »

w┼éa┼Ťnie przeczyta┼éem i chyba mam co┼Ť z oczami albo nie wiem ?

"Generaln─ů zasad─ů ┼╗ywienia Optymalnego jest zachowanie w┼éa┼Ťciwych proporcji mi─Ödzy tymi sk┼éadnikami. Jako og├│ln─ů zasad─Ö mo┼╝na przyj─ů─ç: 1 : 2,5-3,5 : 0,5. Oznacza to, ┼╝e na 1 gram spo┼╝ytego bia┼éka powinno przypada─ç w diecie 2,5 do 3,5 grama t┼éuszczu i 0,5 grama w─Öglowodan├│w. Taka proporcja przy za┼éo┼╝eniu, ┼╝e bia┼éka i t┼éuszcze s─ů g┼é├│wnie pochodzenia zwierz─Öcego zapewnia prawid┼éow─ů prac─Ö organizmu w pocz─ůtkowym okresie ┼╗ywienia Optymalnego Po przystosowaniu si─Ö organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na bia┼éko zmniejsza si─Ö. Zmniejsza si─Ö r├│wnie┼╝, gdy spo┼╝ywa si─Ö bia┼éko o najwy┼╝szej warto┼Ťci biologicznej. W├│wczas proporcja mi─Ödzy bia┼ékiem i w─Öglowodanami jak 1 : 0,5 nie obowi─ůzuje. Mo┼╝e by─ç 1 : 1 lub nawet 1 : 1,5."
dzilo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2010-02-03, 15:10:16 »

Admin kiedy┼Ť tu napisa┼é ┼╝e rozs─ůdnie by by┼éo zwi─Öksza─ç ilo┼Ť─ç kalorii w dniu w kt├│rym sie intensywnie ─çwiczy a zmniejsza─ç kiedy si─Ö jest w spoczynku i wydaje mi si─Ö to logiczne
- szczeg├│lnie ┼╝e mam siedz─ůcy tryb pracy - na choler─Ö mi 2500 kcal jak siedz─Ö ?

Wed┼éug waszych do┼Ťwiadcze┼ä :lepiej  na┼éadowa─ç si─Ö energi─ů przez ca┼éy dzie┼ä i spali─ç j─ů wieczorem czy je┼Ť─ç normalnie i tylko kolacje przesun─ů─ç nad trening i wtedy zje┼Ť─ç takie do┼éadowanie energetyczne ?
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2010-02-03, 16:03:35 »

na choler─Ö mi 2500 kcal jak siedz─Ö ?

Ot├│┼╝ to Wink do niczego Ci a┼╝ tyle nie potrzebne  Cool
Dlatego nie koncentruj si─Ö na tym ile gram zjad┼ée┼Ť tylko jedz wtedy gdy jeste┼Ť g┼éodny ale w proporcji.
Organizm reguluje ile kalorii w danym dniu potrzebuje (uczucie g┼éodu - syto┼Ťci) Ty mu tylko dostarczasz odpowiedniego paliwa czyli przygotowane posi┼éki w proporcji BTW 1:3,5:0,5.  Smile
dzilo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2010-02-03, 16:15:44 »

Mo┼╝e  i tak ale o czym┼Ť takim jeszcze nie mog─Ö my┼Ťle─ç bo m├│j organizm jeszcze nie za bardzo mi m├│wi co i jak a jak m├│wi to ja go nie rozumiem Smile
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2010-02-03, 16:31:46 »

Admin kiedy┼Ť tu napisa┼é ┼╝e rozs─ůdnie by by┼éo zwi─Öksza─ç ilo┼Ť─ç kalorii w dniu w kt├│rym sie intensywnie ─çwiczy a zmniejsza─ç kiedy si─Ö jest w spoczynku i wydaje mi si─Ö to logiczne
- szczeg├│lnie ┼╝e mam siedz─ůcy tryb pracy - na choler─Ö mi 2500 kcal jak siedz─Ö ?

Wed┼éug waszych do┼Ťwiadcze┼ä :lepiej┬á na┼éadowa─ç si─Ö energi─ů przez ca┼éy dzie┼ä i spali─ç j─ů wieczorem czy je┼Ť─ç normalnie i tylko kolacje przesun─ů─ç nad trening i wtedy zje┼Ť─ç takie do┼éadowanie energetyczne ?

Czyli.............?
Kalorycznosc zwiekzzasz poprzez spozycie wiekszej ilosci tluszczu, tak?

Wychodzac z zalozenie, ze masz dzien bez treningu, zjadasz zbilansowane posilki wowczas kiedy jestes glodny. Zakladasz, ze na 1 kg naleznej wagi ciala zjadasz jeden gram bialka x 2,5-3,5 tluszczu bo jestes szczuply i zdrowy oraz 0,5 gr weglowodanow.

W dniu kidy trenujesz, a trenujesz intensywnie podnosisz kalorycznosc swoich posilkow zostawiajac B i W na poziomie 1:0,5 a podnosisz T bo to jest dla ciebie paliwo, ktorego urzywasz trenujac. Dlatego moja wczesniejsza propozycja to szklanka smietany przed plywaniem.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2010-02-03, 16:35:40 »

E no nie wiesz kiedy jeste┼Ť g┼éodny, a kiedy masz ju┼╝ do┼Ť─ç? Shocked
Przypomnij sobie jak by┼éo za nim dowiedzia┼ée┼Ť si─Ö o ┼╗O.
By┼ée┼Ť g┼éodny otwiera┼ée┼Ť lod├│wk─Ö i bra┼ée┼Ť co Ci smakowa┼éo. Teraz jest tak samo nie ma ┼╝adnej r├│┼╝nicy tylko robisz to ┼Ťwiadomie tzn. ┼Ťwiadomie wybierasz taki pokarm aby by┼é w proporcji. Organizm zawsze sie upomni o swoje (w kaloriach) niezale┼╝nie od tego w jaki spos├│b jemy, a ┼╝e si─Ö niekt├│rym potem t┼éuszczyk odk┼éada? Tego nie potrafi─ů zrozumie─ç nawet najte┼╝sze g┼éowy ┬áLaughing
dzilo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2010-02-03, 17:31:07 »

No nie do ko┼äca to samo - kiedy ostatnio jad┼ée┼Ť surowe warzywa i jarzyny w du┼╝ej ilo┼Ťci z solidn─ů (nie minejsz─ů) ni┼╝ w ┼╗O ilo┼Ťci─ů mi─Ösa i podobn─ů ilo┼Ťci─ů kartofelk├│w - jako┼Ť brakuje tego b┼éonnikowego zapychacza - szczeg├│lnie ┼╝e tam mog┼ée┼Ť si─Ö naje┼Ť─ç do syta a tu ju┼╝ nie do ko┼äca
- kiedy┼Ť si─Ö cz┼éowiek przyzwyczai ?
dzilo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2010-02-03, 17:46:14 »

Czyli.............?
Kalorycznosc zwiekzzasz poprzez spozycie wiekszej ilosci tluszczu, tak?

Wychodzac z zalozenie, ze masz dzien bez treningu, zjadasz zbilansowane posilki wowczas kiedy jestes glodny. Zakladasz, ze na 1 kg naleznej wagi ciala zjadasz jeden gram bialka x 2,5-3,5 tluszczu bo jestes szczuply i zdrowy oraz 0,5 gr weglowodanow.

W dniu kidy trenujesz, a trenujesz intensywnie podnosisz kalorycznosc swoich posilkow zostawiajac B i W na poziomie 1:0,5 a podnosisz T bo to jest dla ciebie paliwo, ktorego urzywasz trenujac. Dlatego moja wczesniejsza propozycja to szklanka smietany przed plywaniem.

więcej tłuszczu - tak
ostatnio unika┼éem ┼Ťmietany - ale mo┼╝e pochopnie j─ů wykluczy┼éem
jedzenie przed pływaniem - zgoda (to mi nie przeszkadza)
przed bieganiem - oj nie
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2010-02-03, 18:46:32 »

nie powinno sie zapychac zoladka tuz przed wysilkiem, tak godzine poltorej przed.... Smile
RTS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2010-02-03, 19:13:08 »

...jako┼Ť brakuje tego b┼éonnikowego zapychacza - szczeg├│lnie ┼╝e tam mog┼ée┼Ť si─Ö naje┼Ť─ç do syta a tu ju┼╝ nie do ko┼äca
- kiedy┼Ť si─Ö cz┼éowiek przyzwyczai ?
"To ci przejdzie z wiekiem - gdy b─Ödziesz du┼╝ym cz┼éowiekiem"┬á Smile A powa┼╝nie - mo┼╝e trzeba poczeka─ç a┼╝ zmniejszy si─Ö jeszcze obj─Öto┼Ť─ç uk┼éadu pokarmowego.
Wacław
Newbie
*
wiadomoÂci: 15

« Odpowiedz #31 : 2018-07-11, 08:08:06 »

Temat jest o "odwodnieniu", w którym nie ma ani słowa o odwodnieniu ludzkiego organizmu.
Powszechnie uwa┼╝a si─Ö, ┼╝eby nawodni─ç organizm to wystarczy du┼╝o pi─ç, 2,5iltra wody na dob─Ö.
Niedawno Jerzy Zi─Öba odkry┼é , ┼╝e do ka┼╝dej szklanki z wod─ů, przed wypiciem, nale┼╝y doda─ç szczypt─Ö soli, najlepiej k┼éodawskiej.

O nawodnieniu komórkowym literatura milczy. Nic nie wiemy, w jaki sposób 60 bilionów komórek naszego ciała zasilanych jest w H2O ?

Wiemy o tym, ┼╝e optymalny w zasadzie nie musi soli─ç potraw. Wyja┼Ťnienie jest jakie┼Ť m─Ötne.

Dopiero kilka dni temu dowiedzia┼éem si─Ö, przy okazji jak pewien m├│j bliski, o ma┼éo nie zszed┼é z tego ┼Ťwiata z powodu braku wody w organizmie. A pi┼é wod─Ö jak w┼Ťciek┼éy, od rana do nocy.
Na SOR --┬á przytomny, na szcz─Ö┼Ťcie, lekarz, zaordynowa┼é deliwentowi 10 % NACL w injekcji.
Chory od┼╝y┼é, zacz─ů┼é wymachiwa─ç r─Ökoma, a po 5 godzinach zosta┼é wypisany┬á do domu.
Wcze┼Ťniej zosta┼éa wykonana ca┼éa seria bada┼ä,konsultacji medycznych, na czele z tomografi─ů komputerow─ů.
Dyspozycja ostateczna była jedna: dodawać dużo soli do potraw.

A co b─Ödzie ,jak delikwent unika, jak diabe┼é ┼Ťwi─Öconej wody┬á --T┼üUSZCZU, nawet mas┼éa do chleba nie dodaje.
Wszystko wskazuje na to, ┼╝e woda z metabolizmu t┼éuszczu -- drog─ů eektroniczn─ů, kwantow─ů, taka woda, kierowana jest bezpo┼Ťrednio do kom├│rek naszego cia┼éa, kt├│re tej wody potrzebuj─ů.
Ta woda, z t┼éuszcuu, trafia, tak sobie wyobra┼╝am, bo zobaczy─ç tego si─Ö nie da, jeszcze przed zmaterializowaniem, w postaci cz─ůsteczek subatomowych: elektron├│w, proton├│w, foton├│w....┬á ┬á ┬á ┬á ┬á
w postaci energii elektromagnetycznej. 
O tym medycyna akademicka,biologia, jeszcze nie wie, bo nie czyta ksi─ů┼╝ek biologa teoretycznego ksi─Ödza profesora W┼éodzimierza Sedlaka.
Czy jest jeszcze jaki┼Ť proces biochemiczny, opr├│cz tego t┼éuszczowego, kt├│ry mo┼╝e by─ç dawc─ů wody kom├│rkowej, w organizmach ┼╝ywych?┬á ┬á
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 35153

« Odpowiedz #32 : 2018-07-11, 08:26:00 »

Jprdl. Shocked
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 6453

[email protected]

« Odpowiedz #33 : 2018-07-11, 08:38:34 »

Laughing Laughing Laughing
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #34 : 2018-07-11, 08:55:02 »

O nawodnieniu komórkowym literatura milczy. Nic nie wiemy, w jaki sposób 60 bilionów komórek naszego ciała zasilanych jest w H2O ?

Najwyraźniej nie tę literaturę się "studiuje"...  Confused
Jakby co, to prawie ka┼╝da biochemia pierwszy rozdzia┼é po┼Ťwi─Öca wodzie. Jakby co, to woda od dawna traktowana jest jak pasza, jakby co to bardzo dok┼éadnie jest opisany obieg wody w organizmie i jego zaburzenia, ale rozumiem, ┼╝e taka "literatura" cho─ç nie milczy, to jednak "milczy".┬á Cool
Ale wystarczy te┼╝ si─Ögn─ů─ç po jakikolwiek podr─Öcznik fizjologii, a b─Ödziecie wiedzie─ç znacznie wi─Öcej ni┼╝ przeci─Ötny lekarz z PZOZ-u, kt├│rego wiedza medyczna zaczyna si─Ö i ko┼äczy przewa┼╝nie na trafnym wypisaniu pigu┼éek zale┼╝nie od podawanych przez pacjenta objaw├│w.┬á Very Happy
RafałS
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 7712

« Odpowiedz #35 : 2018-07-11, 09:50:30 »

Ale po co ten chory zacz─ů┼é wymachiwa─ç r─Ökoma?  Rolling Eyes
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 6432

!! postimg.org mo┼╝na zamieni─ç na postimg.cc !!

« Odpowiedz #36 : 2018-07-11, 09:59:08 »

A wikipedia to jest zmaterializowana czy nie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_gospodarki_wodnej

Shocked
madre
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 1565

« Odpowiedz #37 : 2018-07-11, 10:41:09 »

Cosik Celowo Cytaty mi si─Ö pomiesza┼éy. Czyli Celowa Chwilowa podprogowa reklama kierowana do maszeruj─ůcych.
Taki ┼╝arcik dla roz┼Ťmieszenia zm─Öczonych smutnych Podr├│┼╝uj─ůcych Pieszych Pobo┼╝nych P─ůtnik├│w wspominaj─ůcych polskich przyjaci├│┼é z partii piwoszy.

A co b─Ödzie ,jak ... unika... diabe┼é ┼Ťwi─Öconej wody┬á ┬á ┬á

... A pi┼é wod─Ö jak w┼Ťciek┼éy...┬á ┬á

.....
Dyspozycja ostateczna była jedna: dodawać dużo soli do potraw. 

...Chory od┼╝y┼é, zacz─ů┼é wymachiwa─ç r─Ökoma, a po 5 godzinach zosta┼é wypisany┬á do domu....┬á ┬á

Wyja┼Ťnienie jest jakie┼Ť m─Ötne.┬á ┬á

Laughing
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #38 : 2018-07-11, 10:49:43 »

A wikipedia to jest zmaterializowana czy nie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_gospodarki_wodnej

Shocked

Wiki przewa┼╝nie li┼╝e temat... Wink
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 2998

« Odpowiedz #39 : 2018-07-11, 15:52:00 »

Ale po co ten chory zacz─ů┼é wymachiwa─ç r─Ökoma?┬á Rolling Eyes
Very Happy
Strony: 1 [2] 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.128 sekund z 20 zapytaniami.