forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:34:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  odwodnienie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: odwodnienie  (Przeczytany 35584 razy)
malutki
Go


Email
odwodnienie
« : 2010-02-01, 18:53:11 »

witam wszystkich serdecznie ,powiedzcie mi czy skoki cisnienia i tetna ,bule miesni [biceps] moze byc spowodowane odwodnieniem organizmu .zauwazylem zena DO bardzo malo pije a duzo wydalam Smile
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #1 : 2010-02-01, 22:10:24 »

malutki - dostałeś moją wiadomość?
Zapisane
grantmiler
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #2 : 2010-02-02, 00:20:49 »

mam identyczne oznaki jak malutki  Shocked  proszę aby ktoś to wytłumaczył i zaradził czy jest to spowodowane błędami w diecie ??
samopoczucie i waga leci ; jest gitara , tylko te objawy

pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #3 : 2010-02-02, 08:29:53 »

Na Diecie Optymalnej pije się tyle ( i wtedy) na ile się ma ochotę. A ile się wydala?  Rolling Eyes Kto by to sprawdzał? Gdyby się miało odwodnienie (wiem to z obserwacji mojej Mamy) to ciśnienie by bardzo spadało i byłyby zawroty głowy, oraz silne osłabienie.
Zapisane

malutki
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #4 : 2010-02-02, 17:02:34 »

do Bacy.nie nie dostalem zadnej wiadomosci od ciebie
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #5 : 2010-02-02, 18:46:02 »

Jestem na ŻO od 3,5 tygodnia
Mam podobny problem jak koledzy i szukam przyczyny - zdarzają sie dni ze mam problemy z ciśnieniem i nieregularną pracą serca ,
wczoraj i przedwczoraj biegałem po 10 km i było ok. dzisiaj jestem w pracy i nie biegałem i znowu sytuacja sie powtórzyła
Jak biegam podnoszę tego dnia tłuszcz powyżej 1:3,5 a jak nie biegam to obniżam bliżej granicy 2,5-2,7 (myślałem że te problemy w dniach bez treningu są spowodowane przejadaniem się) węglowodany w okolicach 0,8
Dodam że mam 177 wzrostu warzę 68-69 i jest to dla mnie odpowiednia waga
Proszę o rady co mogę zmienić i czym może być spowodowana taka sytuacja
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #6 : 2010-02-02, 19:04:57 »

W okresie przebudowy - biegi dziesięciokilometrowe są zbyt dużym obciążeniem dla organizmu.
Zapisane

dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #7 : 2010-02-02, 21:04:54 »

To co napisałaś jest trochę dziwne ponieważ JK zaleca aktywność fizyczną , a biegam takie dystanse nie od dziś i mój organizm jest do takiego wysiłku przystosowany w dodatku staram się nie forsować , ponieważ biegam dla zdrowia i utrzymania kondycji .
Ile może trwać okres przystosowania i jaki wysiłek fizyczny uważacie  za sensowny - dodam ze jeszcze tego lata dawałem radę dystansowi triatlonowemu - oczywiście czas nie grał tutaj roli ale muszę też przyznać że na ŻO pierwsza część dystansu,może 1/3 idzie strasznie ciężko (uczucie ciężkości nóg)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #8 : 2010-02-02, 22:09:55 »

Okres przebudowy organizmu  na DO u młodych trwa miesiąc, a u starszych nawet 3 miesiące. Skoro Tobie się samopoczucie pogarsza, zamiast poprawiać dobrze by było żebyś podał swoje dzienne menu.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #9 : 2010-02-02, 22:38:04 »


..To co napisałaś jest trochę dziwne ponieważ JK zaleca aktywność fizyczną ..

Zgadza się - aktywność fizyczna jest zalecana na DO, ale nie w okresie przebudowy metabolizmu.
Cyt. "Taka praca organizmu wymaga dużej ilości energii i pewnego czasu, toteż w pierwszym okresie Diety Optymalnej starajmy się unikać dodatkowych obciążeń energetycznych: stresów, przeziębień, gwałtownych wysiłków, zmian klimatycznych itp."
 "Żywienie Optymalne" str.27.
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #10 : 2010-02-02, 22:43:30 »

Fajnie, Reniu, tylko "dzilo" uprawia te swoje "sporty ekstremalne" nie od dziś, więc te reguły nie powinny Go dotyczyć Confused
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #11 : 2010-02-02, 23:36:22 »

Dzienne menu jest raczej dobrze zbilansowane (oczywiście na ile da się zbilansować boczek golonkę  żeberka czy swojską kiełbasę) bo jak wiadomo boczek boczkowi nie równy zjadam 70 do 80 gr białka 200-250 t to zależnie czy mam biegać czy nie i około 50 gr W
Ale zauważyłem że ostatnia problemy pracą serca były dnia kiedy jadłem wątróbkę (nie jadam jej dużo około 130 gr) ? nie wiem czy to może mieć związek (może to przypadek)
Byłem u lekarza w związku z inną sprawą(jak się okazało bez sensu) a jak się dowiedziała że jestem na ŻO to zaleciła badania podstawowe , biochemiczne, mocz i powiedziała mi że mam wysoki Potas choć według rozpiski mieścił się jeszcze w normie i że to może powodować nierównomierną pracę serca ale jak to się ma do ŻO ?
poza tym stwierdziła że wszystko w normie  oczywiscie oprócz cholesterolu, ale jeszcze mnie nie straszyła nagłym zgonem z powodu miażdżycy Smile
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #12 : 2010-02-02, 23:54:45 »

Samopoczucie mi się już nie pogarsza pierwsze kilka dni to było nieciekawie a teraz jest spoko - a te problemy miałem z 10 dni temu 5 dni temu i dzisiaj, dwa ostatnie jadłem wątróbkę na obiad a pierwszego nie pamiętam (serce zaczyna  telepać między 18 a 20 a później jest już ok.) obiad między 13 -14
To możliwe że po wątróbce ?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #13 : 2010-02-02, 23:59:07 »

Białka nie jest za dużo? A tłuszczu za mało?
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #14 : 2010-02-03, 00:07:18 »

tak jak napisałem 70-80 g białko 190 -250 tłuszczu zależnie czy mam zamiar biegać,  jak biegam podnoszę lekko białko i więcej tłuszcz jak raz nie podniosłem to mnie trochę spaliło (obudziłem się taki strasznie wychudzony) 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #15 : 2010-02-03, 09:16:07 »

Fajnie, Reniu, tylko "dzilo" uprawia te swoje "sporty ekstremalne" nie od dziś, więc te reguły nie powinny Go dotyczyć Confused
"adamel" nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale kilka postów wcześniej "dzilo" pisze, że jest 3,5 tygodnia na DO, więc to jest jeszcze okres początkowy.
Zapisane

dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #16 : 2010-02-03, 12:33:28 »

Nie chciał bym porzucać sportu z powodu diety (nawet na 3 miesiące) a z drugiej strony jedząc "byle co" można uprawiać intensywnie sport to dlaczego nie na najlepszym odżywianiu ?
Czytałem Żywienie optymalne JK i wydaje mi się że książka jest skierowana do osób otyłych lub z jakimiś chorobami -nie zauważyłem tam specjalnych porad do wprowadzenia tej diety przez osoby szczupłe i w dobrej kondycji fizycznej
Są może jakieś porady jeżeli chodzi o wprowadzenie tej diety przez sportowców ?

-Spróbuję nie przekraczać 72 g białka i nie będę jadł wątróbki przez jakiś czas jeżeli sytuacja się nie powtórzy zjem wątrobę i zobaczę co się będzie działo
A co sie tyczy sportu to lepiej  zjeść więcej przed ?(tak do tej pory robiłem) a może lepiej zjeść więcej po ? dla odbudowy organizmu
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #17 : 2010-02-03, 13:04:31 »

Nie chciał bym porzucać sportu z powodu diety (nawet na 3 miesiące) a z drugiej strony jedząc "byle co" można uprawiać intensywnie sport to dlaczego nie na najlepszym odżywianiu ?
Czytałem Żywienie optymalne JK i wydaje mi się że książka jest skierowana do osób otyłych lub z jakimiś chorobami -nie zauważyłem tam specjalnych porad do wprowadzenia tej diety przez osoby szczupłe i w dobrej kondycji fizycznej
Są może jakieś porady jeżeli chodzi o wprowadzenie tej diety przez sportowców ?

-Spróbuję nie przekraczać 72 g białka i nie będę jadł wątróbki przez jakiś czas jeżeli sytuacja się nie powtórzy zjem wątrobę i zobaczę co się będzie działo
A co sie tyczy sportu to lepiej  zjeść więcej przed ?(tak do tej pory robiłem) a może lepiej zjeść więcej po ? dla odbudowy organizmu


Jezeli jak mowisz, ze jestes zdrowy to nie rozumiem skad sie u Ciebiewziely te 72 gr bialka. To moze byc powodem tych ciezkich nog.
Musisz sobie zadac podstawowe pytanie: Jestem na DO czy na ZO.
Wychadzac z zalozenia, ze jak mowisz jestes zdrowy to powinienes jesc wg proporcji 1:3,5:0,8
A przed samym bieganiem proponuje szklanke smietanki 30 albo 36 %, ktora i tak spalisz w czasie tak intensywnego biegu a po obiedzie zaspokoic potrzeby organizmu pozadnie zbilansowanym obiadem, ktory odbuduje Twoj organizm.
Rezygnacja z najlepszych bialek typu zoltka i watroba nie jest zbyt madrym pozunieciem, tak uwazam.
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #18 : 2010-02-03, 13:38:24 »

białko 1 g na  1 kg masy ciała ? tłuszcz od 2,5 do 3,5 ? węglowodany od 0,5 do 1 a gdzieś tutaj czytałem że jak ktoś uprawia sport może trochę więcej białka (pewnie na budulec który się zużywa)
A te parę gramów więcej jedząc mięso którego zawartości i tak sie nie zna to i tak może być 10 g mniej lub więcej
Jak bym kupował proteiny w sklepie dla kulturystów i tylko tym się żyw ,oraz jajkami , śmietaną ,smalcem, masłem i oliwą to bym sobie dokładnie policzył  na 69 g białka i pewnie by się zgodziło
Są chyba jakieś widełki bo jak nie to to wszystko o kant dupy Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: odwodnienie
« Odpowiedz #19 : 2010-02-03, 13:48:43 »

Cytuj
Są chyba jakieś widełki bo jak nie to to wszystko o kant dupy

Masz racje.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.