forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 15:04:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660322 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Białkowe bułeczki - rewelacja :)  (Przeczytany 49071 razy)
Gwidon
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #40 : 2010-04-25, 23:13:42 »

sama maka ryzowa i bialko - rewelka ,  maslo przed jedzeniem
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #41 : 2010-04-26, 07:35:52 »


Dzięki "Gwidon'ku" Very Happy Jesteś kochany.. Embarassed ..ale jak bułeczki nie będą rewelacyjne.. Rolling Eyes ..to Ci uszy oberwę.. Evil or Very Mad ..i zrobię z nich galaretę.. Laughing Wink
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #42 : 2010-04-26, 10:17:27 »


Dzięki "Gwidon'ku" Very Happy Jesteś kochany.. Embarassed ..ale jak bułeczki nie będą rewelacyjne.. Rolling Eyes ..to Ci uszy oberwę.. Evil or Very Mad ..i zrobię z nich galaretę.. Laughing Wink

...nie ma takiej mozliwosci Wink Laughing...
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #43 : 2010-04-26, 11:09:28 »

Zwróciłem uwagę , przeglądając z rana tabele , że bułeczki zrobione z maki ryżowej sa "kostką cukru" na stole. Ponieważ  wyrośliśmy już z chlebków i bułeczek , proponuję , aby ktoś wykonał tą potrawę z mąki jęczmiennej/kasze zmielic w młynku do kawy lub kupić/.
Trzustka w obecności takiego wypieku będzie "urlopować" nadal. A jakie daje to korzyści wiedzą wszyscy.
    Wcześniej robiliśmy również i takie bułeczki   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=101   w dodatku bezglutenowe.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #44 : 2010-04-26, 11:18:18 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #45 : 2010-04-26, 11:28:08 »


No i teraz nie wiem co robić. Ale chyba już zużyję tą mąkę ryżową - dzieciaki nie jedzą tak całkiem optymalnie, to może im podejdą...Mam jeszcze mąkę "Graham". Muszę tę sprawdzić czy ma mniej weglowodanów..Biorę się teraz za robienie bułeczek, a potem ewentualnie galarety.. Laughing
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #46 : 2010-04-26, 12:59:42 »

 ... w 100 gramach maki ryzowae jest 77g weglowodanow czyli tyle samo co w  mace glutenowej...czyli jak zrobimy np. 4 bulki  z 250g bialka i 50g maki ryzowej ,to w jednej bulce bedzie 9g weglowodanow i 7g bialka...
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #47 : 2010-04-26, 13:14:49 »

W tym przypadku nie chodzi o ilość węglowodanów , tylko o wysoki IG/mąka ryżowa 95 , mąka jęczmienna 25/
Podobnie jest z ziemniakami-gotowane tradycyjnie to "kostka cukru"/IG 95/ , w łupinach już lepiej bo IG 65. Trzustka złapała "oddech"...chociaż tłuszcz i tak łagodzi obyczaje. Optymalni znów na górnej półce!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #48 : 2010-04-26, 13:17:25 »


"Gwidon" już miałam zamiar oberwać Ci nie tylko uszy.. Laughing ..ale okazało się, ze to moja wina.. Cool Mąki napisałam sobie, że trzeba dać 400g..i jak dałam jej mniej niż połowę, to już widać było, że powstaje twarda klucha.  Confused Sprawdziłam przepis i zrobiłam od nowa. Mąki tylko 40g - to naprawdę malutko. Roboty tyle co nic (ubić pianę i dodać troszkę mąki). Przynajmniej jest zagospodarowanie białek, które wyrzucam do zlewu.
Bułeczki były białe i podobne do bezów - teraz po upieczeniu są złociste i troszeczkę mniejsze. Ja zrobiłam ich 6 sztuk.Są jeszcze w wyłączonym piekarniku. Jestem ciekawa ich smaku..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #49 : 2010-04-26, 13:23:31 »

W tym przypadku nie chodzi o ilość węglowodanów , tylko o wysoki IG/mąka ryżowa 95 , mąka jęczmienna 25/
Podobnie jest z ziemniakami-gotowane tradycyjnie to "kostka cukru"/IG 95/ , w łupinach już lepiej bo IG 65. Trzustka złapała "oddech"...chociaż tłuszcz i tak łagodzi obyczaje. Optymalni znów na górnej półce!

A czy na to IG powinni wszyscy zwracać uwagę, czy tylko ci, którzy chorowali na cukrzycę? Ja nigdy na to nie zwracałam uwagi..
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #50 : 2010-04-26, 13:48:22 »

Nikt nie powinien "molestować" tego narządu , tym bardziej swiadomie. Kiedyś gdzieś czytałem , że rolą trzustki była produkcja cukru , a nie jego zwalczanie. Ale to b. odległe czasy, czasy u podstaw, czy jakoś tak...
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #51 : 2010-04-26, 14:07:56 »


"Gwidon" już miałam zamiar oberwać Ci nie tylko uszy.. Laughing ..ale okazało się, ze to moja wina.. Cool Mąki napisałam sobie, że trzeba dać 400g..i jak dałam jej mniej niż połowę, to już widać było, że powstaje twarda klucha.  Confused Sprawdziłam przepis i zrobiłam od nowa. Mąki tylko 40g - to naprawdę malutko. Roboty tyle co nic (ubić pianę i dodać troszkę mąki). Przynajmniej jest zagospodarowanie białek, które wyrzucam do zlewu.
Bułeczki były białe i podobne do bezów - teraz po upieczeniu są złociste i troszeczkę mniejsze. Ja zrobiłam ich 6 sztuk.Są jeszcze w wyłączonym piekarniku. Jestem ciekawa ich smaku..

...nie obrywaj mi wszystkiego,bo bede bezwartosciowy Laughing Wink Cool - bulki najlepsze sa z maselkiem i cienkim plasterkiem pomidora posypane odrobina cebulki , popieprzone albo z jakas cienka wedlina wedle proporcji ...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #52 : 2010-04-26, 17:06:45 »


Możesz być spokojny - ja nie lubię obrywać.. Laughing ..bułeczki ładne, tylko przywarły do blachy (posmarowanej smalcem) musiałam nożem je ściąć... troszkę posmakowałam ..dobre, chrupiące .. a pojem sobie wieczorem z dodatkami..dobre byłyby do pracy, czy szkoły.. Very Happy
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #53 : 2010-04-26, 17:19:52 »

...te bulki najlepiej piec na specjalnym papierze do pieczenia i nic nie przywiera , poszukaj w sklepach...
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #54 : 2010-04-26, 17:24:15 »

W tym przypadku nie chodzi o ilość węglowodanów , tylko o wysoki IG/mąka ryżowa 95 , mąka jęczmienna 25/
Podobnie jest z ziemniakami-gotowane tradycyjnie to "kostka cukru"/IG 95/ , w łupinach już lepiej bo IG 65. Trzustka złapała "oddech"...chociaż tłuszcz i tak łagodzi obyczaje. Optymalni znów na górnej półce!

...krystian - jak ktos nie ma cukrzycy i jakichs specjalnych zalecen lekarza optymalnego,to powinien sie przejmowac tzlko proporcjami , a nie jakims IG  -  mysle....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #55 : 2010-04-26, 21:33:18 »


Bułeczki jadłam - naprawdę rewelka.. Very Happy ..jadłam z masłem i tłustym twarogiem ze szczypiorkiem...pyyyycha.. Na drugi raz zrobię na odpowiednim papierze i podwójną ilość - za jedną robotą i jednym zużyciem prądu..

"Gwidon" ..urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą.. Laughing
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #56 : 2010-05-15, 21:47:36 »

wczoraj odkryłam przepis na przepyszne bułeczki Smile palce lizać
może już je kiedyś robiliście, bo przepis prawdopodobnie mam wydrukowany z internetu.... i leżał z innymi przepisami głęboko w szafie:)

OTO PRZEPIS:

- 100 g kokos
- 100 g mąka
- 500 g białka
- szczypta soli

Kokos zarumienić na patelni i pozostawić do wystygnięcia. Białka ze szczyptą soli ubić na sztywną pianę. Dodać mąkę i kokos, delikatnie wymieszać by pianka nie opadła. Blachę wykładamy pergaminem. Piankę kładziemy łyżką, tak by powstała mała bułeczka, ok. 2 czubate łyżki nakładamy za kolejnością jedna na drugą. Z porcji wychodzi ok. 12 bułeczek. Pieczemy w nagrzanym piekarniku tem. 180 C, ok. 40 min. by były rumiane, przechowujemy w woreczku foliowym.

Mi bułeczki przywarły do papieru, więc myślę że najlepiej posmarować papier smalcem lub masłem, żeby tego uniknąć.
Myślę że można też posypać na wierzch makiem lub sezamem.

W 100g produktu:
B: 8,6 T:8,9 W: 15,7

Jedna bułeczka waży ok. 40g i ma B:4 T:4,5 W:7,5

Dzisiaj zrobiłam te bułeczki, naprawdę są pyszne. Oczywiście musiałam po swojemu. Zamiast 100g kokosa - dałam 150 g. Podczas zrumieniania kokosa na patelni dodałam czubatą łyżkę masła. Nie myliłam się, bułki potrzebowały tłuszczu. Po tej małej zmianie bułeczki ładnie odeszły od papieru do pieczenia. Piekłam całość 30 min. 25 min z grzałkami góra i dół na 180 st. i 5 min z termoobiegiem na 160 st. Posmarowane masłem i nic więcej nie potrzeba Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #57 : 2010-05-15, 22:30:35 »


..oj trzeba trzeba .. Rolling Eyes ..nie samą bułką żyje człowiek.. Wink
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #58 : 2010-05-17, 15:36:52 »

witam
Reniu i jak w końcu robiłaś te bułeczki???? ja do tej pory robię w stary sposób, czyli ten wyjściowy przepis i jeszcze mi sie nie znudziły Wink są pyszne.....
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Białkowe bułeczki - rewelacja :)
« Odpowiedz #59 : 2010-05-17, 15:42:46 »

Akazah,

maleństwo rośnie?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.