forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:09:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Boczek z rybim posmakiem?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Boczek z rybim posmakiem?  (Przeczytany 25456 razy)
RTS
Go


Email
Boczek z rybim posmakiem?
« : 2010-02-05, 22:13:51 »

Trafił mi się na przestrzeni dziejów kilka razy boczek o takim specyficznym posmaku jakby ryb właśnie. Boczek, a może też i inny wyrób wieprzowy - dokładnie już nie pamiętam. Nie surowy lecz przetworzony np. wędzony i z różnych źródeł. Tak się zastanawiam - może ktoś wie o co chodzi z tym rybim posmakiem, skąd się to wzięło?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #1 : 2010-02-05, 22:20:26 »

Podejrzewam mączkę rybną "z lubością" wykorzystywaną niegdyś(w latach 80-tych) do skarmiania kurczaków. Confused Wygląda na to, że mózgowcy rozwoju rozszerzyli "możliwości" tego produktu Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #2 : 2010-02-05, 22:21:57 »

Trafił mi się na przestrzeni dziejów kilka razy boczek o takim specyficznym posmaku jakby ryb właśnie. Boczek, a może też i inny wyrób wieprzowy - dokładnie już nie pamiętam. Nie surowy lecz przetworzony np. wędzony i z różnych źródeł. Tak się zastanawiam - może ktoś wie o co chodzi z tym rybim posmakiem, skąd się to wzięło?

Dwa w jednym. Smak rybi tańszym kosztem.. Cool
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #3 : 2010-02-05, 22:25:59 »

Może jako dodatek do pasz była zastosowana mączka rybna?
Lub wstrzykują chemię, która powoduje ten smak? Stawiam na chemię.
Pamiętam jak w latach 80-tych kurczaki "capiły" rybą - jak bym jadł makrelę  Shocked
Tylko wtedy to była maczka rybna dodawana do karmy.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #4 : 2010-02-05, 22:31:56 »

Adamel sorry, ale juz poszło za nim spostrzegłem Twoją wypowiedź Smile
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #5 : 2010-02-05, 22:35:05 »

Macht nichts Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #6 : 2010-02-06, 06:55:57 »

Pewnie dużo zdrowych, niezbędnych kwasów tłuszczowych miał ten boczek, a szczególnie tego omega-coś-tam...  Wink

PS
dla przypomnienia: tłuszcz zwierzęcy to mieszanka średnio po 50% nienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #7 : 2010-02-06, 07:06:20 »

Ciekawe tylko, czy omega-3 i omega-6 są w "odpowiednich"proporcjach  Cool Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #8 : 2010-02-06, 07:22:42 »

Każdy może sobie samodzielnie w tabelach sprawdzić.
Te są dobre: http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/?debugMode=false

PS
masło i śmietanka 30% są bezkonklurencyjne pod każdym względem!  Very Happy
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #9 : 2010-02-06, 12:34:14 »

Dziękuję za wszystkie uwagi.
PS
masło i śmietanka 30% są bezkonklurencyjne pod każdym względem! Very Happy
Mój instynkt jest przeważnie tego samego zdania  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #10 : 2010-02-06, 12:38:12 »

Każdy może sobie samodzielnie w tabelach sprawdzić.
Te są dobre: http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/?debugMode=false

PS
masło i śmietanka 30% są bezkonklurencyjne pod każdym względem!  Very Happy

Szkoda, ze nie ma w Poslce smietany i smietanki 38 %. Duny sa rewelacyjni jezeli chodzi o produkcje nabialu. Te smietany nie mowiac juz o serach. Niedawno kupilem kozi ser: 10 gr bialka i 34 gr tluszczu w 100 gr produktu a ten smak........hm Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #11 : 2010-02-06, 12:40:19 »


Ciekawe, jak oni to robią - skoro są słabo wykształceni.. a może właśnie dlatego.. Laughing
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #12 : 2010-02-06, 12:46:49 »

Ciekawe, jak oni to robią - skoro są słabo wykształceni..

Sa cwani i pozyskuja takich jak Adampio  Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #13 : 2010-02-06, 12:56:00 »


Ciekawe, jak oni to robią - skoro są słabo wykształceni.. a może właśnie dlatego.. Laughing


Reniu to w zasadzie proste. Polska tez za pare lat bedzie tam, gdzie zachod dzis....
Firmy prywatne sa rzadzone najczesciej przez wlasciciela. On sam nie wymaga od siebie wyksztalcenia tylko wiedzy w danym zakresie.
Przyklad? Prosze...
Moj szef, dyrektor jednej z najwiekszych firm kontenerowych w Sakandynawii, 100 osob zatrudnionych, trzy oddzaly w Skandynawii,
wyksztalcenie: szkola zawodowa

w calej firmie jest nas dwoch z wyksztalceniem, szef dzialu technicznego i ja.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #14 : 2010-02-06, 13:14:57 »


A ja naprawdę myślałam, że Polacy z wykształceniem (tak jak prawie z wszystkim) są z tyłu za Zachodem.. Rolling Eyes
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #15 : 2010-02-06, 16:20:43 »


A ja naprawdę myślałam, że Polacy z wykształceniem (tak jak prawie z wszystkim) są z tyłu za Zachodem.. Rolling Eyes

Oj nie, nie. Jest wrecz odwrotnie. Jestesmy wyuczonym narodem, co nie znaczy, ze madrym.
Historia jest tego najlepszym dowodem. Za duzo bialka szlachta jadla. OJ BRZUCHATA BYLA TA NASZA SZLACHTA. A i Polske chcieli oddac za dzbanek miodu.
Zakute lby!!!!
Takim palantom tylko smalec moglby pomoc, ale wlasnej roboty.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #16 : 2010-02-06, 19:20:06 »


Obecny rząd nie jest lepszy od polskiej szlachty za króla Sasa.. Confused Może zachowują się inaczej - ale czy lepiej? Polska jest już prawie sprzedana.. Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #17 : 2010-02-06, 19:22:26 »

...ale co to ma wspólnego z boczkiem - jeszcze z rybim posmakiem  Rolling Eyes Może to, że dorabiają sobie na boczku, a Polska - jak ryba - psuje się od głowy.. Confused
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #18 : 2010-02-06, 21:39:25 »

Jedz pij i popuszczaj pasa......jak za krola Sasa. No coz, nic dodac nic ujac.

Wszystko co zle psuje sie od glowy. Mielismy wiele "glow". Jedna od drugiej byla lepsza. Najlatwiej jednak jest siedziec tu i krytykowac.....
Ale,ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Mysle tu o tym, ze aby moc na jaki kolwiek temat sie wypowiedziec trzeba poruszyc pewien mechanizm, mechanizm myslenia, wyciagania wnioskow, konkludowania i ........... nie najwaznieszy mechanizm: optymalny.

Nigdy nie bedziemy zadowoleni, bo to by byl stan marazmu, pozwolenia na rzadzenie jak im sie chce, dlatego slowa krytyki. Szkoda, ze nie mozna powiedziec nic dobrego.

Najbardziej denerwujace i frustrujace jest to, ze wyrzucono mnie z kraju za to, ze nie chcialem sie dopasowac do norm komunistycznych. Zastanawia mnie tylko to za co by mnie teraz wyslali z biletem w jedna strone? Za brak waznego paszportu? Przeciez dzis, majac wolnosc slowa, mozna powiedziec co sie chce, tak?

Na obczyznie nauczylem sie jednego, a mianowicie tego, ze pojecie "wolnosc slowa i wyznania" a zwlaczsza slowa, konczy sie na niewypowiadaniu sie glosno na pewne tematy. Podczas wielu rozmow ze znajomym adwokatem dowiedzialem sie, ze mozna isc do "pudla" nazywajac kogos klamca, w momencie kiedy ten ktos nie jest oficjalnie uznany za klamce. Czyli, jezeli pan "A" powie, ze ja sprzedalem wczorej kalasznikowa jakiemus bandycie a ja go nazwe klamca, to moge isc za to do pudla, bo jemu nigdy nie udowodniono klamstwa i w swietle prawa posadzam pana "A" za cos, czego nie popoelnil. Moze przyklad jest glupi ale mysle, ze odzwierciedla moj tok myslenia i sytuacje o ktorej teraz wlasnie mysle.

 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Boczek z rybim posmakiem?
« Odpowiedz #19 : 2010-02-06, 22:58:42 »

"Słychać" Twój żal do władz. No nic dziwnego - prawie każdy, w jakimś tam stopniu, go ma.
Teraz mógłbyś wrócić do Polski - jest ponoć wolność słowa, ale czy miałbyś do czego tu wracać? Teraz zacząć się tu urządzać nie jest taką prostą sprawą - a z drugiej strony, po co miałbyś to robić, skoro w Danii jest lepiej (przynajmniej pod względem finansowym).
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.