forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 06:18:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Czy można zmieniać proporcje BTW?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy można zmieniać proporcje BTW?  (Przeczytany 14297 razy)
Krzysztof.K.
Go


Email
Czy można zmieniać proporcje BTW?
« : 2010-02-08, 23:54:36 »

Czytam już drugą książkę i wiem, że pewne odchylenia są dopuszczalne.
O ile pamiętam, to węglowodanów na 70 masy ciała autor dopuszcza do 100, a nawet więcej. W zależności z jakiego źródła pochodzą.
Optymalnie jest jednak te 50.

Osobiście staram się zyskać lekko na wadze, a mam bardzo szybką przemianę materii.
Czasem po zjedzeniu 6 jajek na maśle nadal jestem głodny i dosmażam kolejne 6.
Wczoraj o drugiej w nocy nie mogłem zasnąć i musiałem wstać i dojeść smażonej na całej kostce masła wątróbki, której kilka godzin wcześniej zjadłem do syta.

Do tej pory nie liczyłem kalorii, a jedynie węglowodany. Posiłki starałem się jeść bardzo podobne, do proponowanych przez dr. Kwaśniewkiego, więc proporcje powinne być podobne.
Idealnie tak samo nie jestem w stanie jeść, bo mieszkam poza Polską i nie wszystko jest tu tak łatwo dostępne.
Czuję się rewelacyjnie, więc dieta najwyraźniej mi służy. Wyniki krwi idealne.

Zastanawia mnie jednak co jest najważniejsze: proporcje, czy limit węgli lub białka.
Tzn. jeśli mam zjeść 3500kcal, to nadal trzymać się sztywno proporcji, czy jednak nie przekraczać 50g węgli i zachwiać proporcje?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #1 : 2010-02-09, 02:18:37 »

Czy można zmieniać proporcje BTW?

Odpowiadam:
można, a nawet trzeba. W zależności od formuły zapotrzebowania rzeczywistego organizmu.
Koniec odpowiedzi.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #2 : 2010-02-09, 12:34:39 »

Witam
I ja się wiele razy zastanawiałam na ile można zmienić proporcje i jakie będą tego konsekwencje. Z jakiegoś nieznanego mi powodu ciągle mam głód na węglowodany a przy tym permanentnie pojawiaja się ketony. A jem tych wegli wcale nie mało bo przy każdym posiłku przynajmniej ok 20-30g. a bywa, że i to jest za mało. Często budzę sie w nocy i musze zjeść czekolady bo dalszy sen jest niemożliwy. Staram sie jeść węglowodany tylko w postaci skrobi no chyba,że jest to noc to juz nie ma rady. Ten niedobór  bardzo źle znoszę, napinaja mi sie mięśni i ścięgna nawet przez sen, przez co czuję sie zmęczona i bola nie  stawy. Czuję układ nerwowy w całym organizmie. Te dolegliwości pojawiają się też z powodu  zmiany pogody lub np. przepracowania umysłowego lub  fizycznego.
Czytałam, że jeśli je się węglowodany w postaci skrobi to można  jeść ich wiecej ale żeby raczej nie przekraczać  100g na dobę a już napewno nie 150g.  Ale też czytałam, żeby  nie przekraczać proporcji 1:1,5 (białko: węglowodany) a ja często przekraczam.
Ktos powie, że przy takiej ilości wegli to nie jest wcale dieta optymalna. Moze i racja ale co w takim razie robić?
Może w tym roku uda mi się pojechać do arkdii i pobrać prądy selektywne. Zastanawia mnie czy po nich bedzie mniejszy głód weglowodanowy. Wiele sobie po nich obiecuję.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #3 : 2010-02-09, 12:49:20 »

A ile jesz bialka?

Bo w Twojej wypowiedzi znajduja sie gotowe odpowiedzi. Tylko nie podajesz proporcji a gramature i tylko weglowodanow.

Cytuj
Z jakiegoś nieznanego mi powodu ciągle mam głód na węglowodany a przy tym permanentnie pojawiaja się ketony.

To raczej logiczne, prawda, niedobor weglowodanow rezultuje w pojawieniu sie ketonow.

Cytuj
Ktos powie, że przy takiej ilości wegli to nie jest wcale dieta optymalna.

Jezeli nie jadasz w zalecanych proporcjach BTW

Podaj swoje BTW


Zapisane
Krzysztof.K.
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #4 : 2010-02-09, 13:48:16 »

Mi natomiast zupełnie nie służy przekroczenie 50g węgli.

Jednak ciągle jestem głodny. Dopiero co zjadłem 6 jajek na maśle i było  to zdecydowanie za mało.
Aktualnie smażę dodatkowo dwa kawałki wieprzowiny ze skórą + brokuł gotuje się na parze.


Przyznaję, że nie jestem optymalny. Staram się nie przekraczać 50g cukrów i jeść możliwie tłusto, ale idealnie proporcji nie liczę.

Mimo jednak dawki węglowodanów często nie przekraczających 30g dziennie nie mam mocznika we krwi, ani objawów wejścia w ketozę.
Tak więc jedząc około 3000 kcal i nie przekraczając 50g węgli dziennie moje proporcje są zupełnie inne, niż większości optymalnych.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #5 : 2010-02-09, 13:57:23 »

To się najedz i będziesz miał problem na boku.  Very Happy
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #6 : 2010-02-09, 14:19:17 »

ADAMPIO

Białka jem od 30 do 50 gram dziennie. Nie mogę za wiele bo zaraz swędzi mnie niemiłosiernie skóra, puchną nogi i bolą nerki .Rok temu miałam kamienie nerkowe i sadzę, że nabawiłam się ich bo przesadzałam z białkiem. Nie wiem czy już sie wypłukały ale jak w pracy będe miała więcej czasu to porobię sobie wyniki. To już niedługo.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #7 : 2010-02-09, 14:22:47 »

To niezły syndrom metaboliczny...  Sad
Współczuję!
Zapisane
Krzysztof.K.
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #8 : 2010-02-09, 14:24:37 »

To się najedz i będziesz miał problem na boku.  Very Happy
No właśnie staram się najeść i przybrać na wadze, ale jakoś słabo to idzie.
Mam wręcz wrażenie, że lekko straciłem na wadze.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #9 : 2010-02-09, 14:34:56 »

To niezły syndrom metaboliczny...  Sad
Współczuję!

Dużo łatwiej wyjść np: z ketozy niż ze swędzenia skóry "po białku"!
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #10 : 2010-02-09, 14:45:32 »

To prawda. Świąd znika po ok. miesiącu i ciagle nie wiadomo czy juz dość zmiejszania białka. Ketony znikaja szybko, jak dobrze ,że sa te paski.
Dla ciekawostki  dodam, że przy posiłku jem np. dwa duże ziemniaki i mimo ,że jestem najedzona to jeszcze długo czuje głód węglowodanowy. Znika po ok pół godz. , no chyba że zjem batona to odrazu znika.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #11 : 2010-02-09, 14:58:32 »

Jednak ciągle jestem głodny. Dopiero co zjadłem 6 jajek na maśle i było  to zdecydowanie za mało.
Aktualnie smażę dodatkowo dwa kawałki wieprzowiny ze skórą + brokuł gotuje się na parze.
Może myślisz cały czas o jedzeniu? Myślę,że problem Twój z tym głodem po 6 jajkach na maśle ,siedzi w Twojej głowie.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #12 : 2010-02-09, 14:59:40 »

Za te sprawy odpowiedzialne są przeważnie  imunoglobuliny E (IgE) występujące w śladowych ilościach w surowicy krwi. Norma to poniżej 0,004%. Jeśli jest jej zbyt dużo pobudza pochodne imidazolu, co prowadzi właśnie między innymi do alergii pokarmowych! Ale nie znam na tyle dokładnie problemu, aby radzić...  Confused
Zapisane
Krzysztof.K.
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #13 : 2010-02-09, 15:04:47 »

Jednak ciągle jestem głodny. Dopiero co zjadłem 6 jajek na maśle i było  to zdecydowanie za mało.
Aktualnie smażę dodatkowo dwa kawałki wieprzowiny ze skórą + brokuł gotuje się na parze.
Może myślisz cały czas o jedzeniu? Myślę,że problem Twój z tym głodem po 6 jajkach na maśle ,siedzi w Twojej głowie.

Ja w tym generalnie nie widzę problemu. Lubię jeść.
Pewien problem widzę w tym, że nie mogę przybrać na wadze. Mimo, że dużo jem i dodatkowo ćwiczę z ciężarkami.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #14 : 2010-02-09, 15:15:03 »

Cytuj
Ja w tym generalnie nie widzę problemu. Lubię jeść.
Pewien problem widzę w tym, że nie mogę przybrać na wadze. Mimo, że dużo jem i dodatkowo ćwiczę z ciężarkami.

....bo może źle ćwiczysz ciężarkami.
Mimo, że "ciężarkami" bawię się już z 15 lat i myślałem że wiem już wszystko na ten temat (niech żyje skromność Smile), to dopiero po przeczytaniu książki "Więcej niż bodybuilding" Pavela Tsatsoulina otworzyły mi się oczy. I zacząłem to robić jak należy - efekty przyszły szybko.
Najgorzej jak informacje na te tematy (odżywianie, ćwiczenia siłowe) czerpie się wyłącznie z netu. W 95% to stek bzdur.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #15 : 2010-02-09, 15:26:48 »

pochodne imidazolu...

Tak dla przypomnienia. Związki te są również naturalnymi "odgrzybiaczami" i ich niedobór w organizmie często prowadzi do "zagrzybienia"... 
Zapisane
Krzysztof.K.
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #16 : 2010-02-09, 15:35:18 »

....bo może źle ćwiczysz ciężarkami.
Mimo, że "ciężarkami" bawię się już z 15 lat i myślałem że wiem już wszystko na ten temat (niech żyje skromność Smile), to dopiero po przeczytaniu książki "Więcej niż bodybuilding" Pavela Tsatsoulina otworzyły mi się oczy. I zacząłem to robić jak należy - efekty przyszły szybko.
Najgorzej jak informacje na te tematy (odżywianie, ćwiczenia siłowe) czerpie się wyłącznie z netu. W 95% to stek bzdur.


Mógłbyś proszę podać kilka podstawowych przykładów co radzi autor i jakie mity obala?
Nie ćwiczę jakoś pro. Są to proste ćwiczenia w domu z hantlami i gumą + pompki i brzuszki.
Wszystkie ćwiczenia robię bardzo powoli i dokładnie.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #17 : 2010-02-09, 15:38:48 »

Krzysztof, za duzo by pisac. Kup ksiazke - przeczytaj.
Autor byl trenerem rosyjskiego specnazu. Obecnie szkoli sily specjalne w USA. Generalnie stawia na przyrosty sily, ale i masa miesniowa idzie w gore.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #18 : 2010-02-09, 17:03:41 »

Ja w tym generalnie nie widzę problemu. Lubię jeść.
Pewien problem widzę w tym, że nie mogę przybrać na wadze. Mimo, że dużo jem i dodatkowo ćwiczę z ciężarkami.
Acha,to zmienia postać rzeczy,jeśli Ty lubisz jeść.Wtedy to takie 6 jajek na maśle to pikuś.
Znam z reala dwie osoby,które lubią jeść i jednocześnie są szczupłe i gadają głównie o tym ile zjadły,jakie co jest pyszne i ile by jeszcze zjadły,a i tak są szczupłe.
Ja z kolei nie mam upodobania w jedzeniu,więc pewnie Cię nie zrozumiem.
Tak sobie pomyślałam,że może masz jakieś pasożyty ?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czy można zmieniać proporcje BTW?
« Odpowiedz #19 : 2010-02-09, 17:45:43 »

Znam z reala dwie osoby,które lubią jeść i jednocześnie są szczupłe i gadają głównie o tym ile zjadły,jakie co jest pyszne i ile by jeszcze zjadły,a i tak są szczupłe.
To lepiej je ubierać niż żywic? Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.