forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 21:47:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Makro i mikroelemęty w ŻO ?  (Przeczytany 8393 razy)
dzilo
Go


Email
Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« : 2010-02-10, 00:17:11 »

Zauważyłem taką sprawę - że stosując prawidłowo zasady ŻO można dostarczać do organizmu za mało mikro i makroelementów -w swojej książce Żywienie Optymalne  P. Kwaśniewski nie   naświetlił tej sprawy .
-czy ależy się sugerować normami zapotrzebowania na te substancje podawanymi przez dietetykę czy można to olać , a może tylko na niektóre należy zwrócić uwagę w trakcie bilansowania jadłospisu ?
Prosił bym kogoś kompetentnego o rozjaśnienie mi tej kwestii.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #1 : 2010-02-10, 07:10:25 »

"Oficjalna dietetyka" rówież podaje, co należy jeść, a to stoi w całkowitej sprzeczności z ŻO, więc chyba sobie nie zawracaj głowy. Kierując się sugestiami tych dietetyków należałoby wszysko suplementować... Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #2 : 2010-02-10, 09:50:16 »

Zapisane

dzilo
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #3 : 2010-02-10, 12:18:56 »

Tylko że mi nie chodzi o witaminy tylko o mikro i makroelementy , a one są w diecie niezbędne , tylko w jakich ilościach ?
Raczej nie w takich jakie podaje dietetyka bo chcąc zapewnić taką podaż trzeba by codziennie z 5000 kcal zjadać albo znacznie przekraczać podaż błonnika
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #4 : 2010-02-10, 13:17:04 »

Ustosunkuj sie sam do tego, "dzilo". Poczytaj troche na ponizszej stronie o tych micro i makro, sprawdz jakie masz dzienne zapotrzebowanie i przedstaw nam Swoja opinie, prosze.


http://www.sciaga.pl/tekst/25445-26-makro_i_mikro_elementy
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #5 : 2010-02-10, 14:40:04 »

Nie ma bardzo się do czego ustosunkowywać  , w linku który podałeś są same ogólniki , ja mam taką tabelę
Wapń        mg   900   - 2500
Żelazo       mg   15 -   45
Magnez     mg   370   
Fosfor       mg   700-4000
Potas    mg   3500   
Sód       mg   325 -2400
Cynk    mg   16 -   40
Miedź    mg   2,5 -   8
Mangan    mg  2,3 -   11
Selen        mcg   70 -   400

są tam jeszcze witaminy i podstawowe niezbędne aminokwasy ale z tym nie ma problemu .
Ja zauważyłem w swojej diecie zbyt małą podaż wapnia i potasu -oczywiście można to skorygować ale czy trzeba (jak robiłem badania krwi lekarka powiedziała że mam za dużo potasu) byłem wtedy 3 tyg na ŻO
Czy wy będąc długo na ŻO jakoś suplementujecie czy raczej nie (można zawsze zmielić skorupki jajek i dodawać do czegoś z czasu,można też tak jeść żeby zapewnić prawidłową podaż w ramach ŻO  -ale to wymaga sporo pracy )
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #6 : 2010-02-10, 14:48:34 »

A jeszcze jak ktoś uprawia sport to traci więcej mikroelementów z potem i nie wiem czy moje problemy z  osłabieniami (czasową nierównomierną pracą serca)nie są spowodowane rozchwianiem gospodarki elektrolitów
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #7 : 2010-02-10, 14:50:23 »


Nie moge znaleźć linku dotyczącego minerałów - mam tylko to:

.... "Wszystkie witaminy, minerały i inne ważne składniki występują w diecie optymalnej w najkorzystniejszych ilościach i proporcjach. Każda ingerencja w organizm, a taką ingerencją jest dodanie jakieś witaminy czy składnika mineralnego, powodować musi i powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Zatem nie ma sensu wydawać pieniędzy na odżywki czy witaminy, ani ich zjadać..."

Dr. Kwaśniewski
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #8 : 2010-02-10, 15:20:51 »

Dokladnie tego samego stwierdzenia szukalem Renia, ale w pracy trudno jest sie skoncentrowac nad tak "waznym" zagadnieniem.
Jestem juz "troche" na ZO, uprawiam "troche" sportu i jedyna witamine jaka dostarczam organizmowi jest witamina C. Co nie znaczy, ze inni nie moga robic tego, co uwazaja za stosowne.

"Admin" jest na ZO od urodzenia, "Gazda" od 18 lat, pan dr. Kwasniewski minimum od 40 lat, trzy rozne osoby i zadna z nich nie "brala" nic poza tym co jest w pozywieniu.

Podkreslam jeszcze raz, to tylko moje skromne zdanie w tym temacie a jak inni robia to juz musi byc ich sprawa.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #9 : 2010-02-10, 15:24:35 »

"adampio"
ty mnie tak nie odmładzaj, bo ...  się zdziwisz!  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #10 : 2010-02-10, 15:25:11 »

Cytuj
Nie ma bardzo się do czego ustosunkowywać  , w linku który podałeś są same ogólniki , ja mam taką tabelę

zdadza sie "dzilo" to ogolniki. A jak myslisz czym jest Twoja tabela? Dokladnym wykladnikiem tego co kazdy z nas potrzebuje. Kazdy jest inny i malo tego kazdego jednego dnia potrzebujesz czegos innego w zupelnie innej ilosci niz dzien wczesniej.

Ja Ci proponuje kup sobie "maszynke" do robienia proby krwi, rob badania codziennie rano na czczo i uzupelniaj braki micro-,macroelementow oraz witamin w stosunku do wynikow badan. To jedyny sposob.

Tylko pamietaj: im glebiej w las tym wiecej drzew
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #11 : 2010-02-10, 15:30:44 »

 Laughing "adampio" - trochę się rozpędziłeś.

"admin" nie jest na DO od urodzenia (kiedyś pisał, że wówczas już do szkoły chodził), "Gazda" jest 7 (albo Cool lat na DO, a "BACA" 18 lat. I Ty jesteś góral  Rolling Eyes , który Bacy od Gazdy nie odróżnia.. Laughing Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #12 : 2010-02-10, 15:33:28 »

Bo ich niewidziolek.......

No tak, troche mi sie te "owiecki" potegowaly.......pomylka jest rzecza ludzka - dlatego jest tak duzo ludzi.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #13 : 2010-02-10, 15:36:21 »

no tak " Admin" zaczal bardzo wczesnie chodzic do szkoly, dltago napisale "od urodzenia".
Sama widzisz jak czasami da nam wyklad na temat biochemii, to...............uhe
tego  nie mozna sie nauczyc w 5 lat studiow.  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #14 : 2010-02-10, 15:44:54 »

Laughing "adampio" - trochę się rozpędziłeś.

"admin" nie jest na DO od urodzenia (kiedyś pisał, że wówczas już do szkoły chodził), "Gazda" jest 7 (albo Cool lat na DO, a "BACA" 18 lat. I Ty jesteś góral  Rolling Eyes , który Bacy od Gazdy nie odróżnia.. Laughing Wink

Napisałam, że "Gazda" jest 7, albo 8 lat na DO a wyszło zamiast 8 taka buźka  Cool  Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #15 : 2010-02-10, 15:53:17 »

......pomylka jest rzecza ludzka - dlatego jest tak duzo ludzi.

 Laughing

..a demografowie tego nie wiedzą.. Shocked
 
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #16 : 2010-02-10, 15:55:09 »

no tak " Admin" zaczal bardzo wczesnie chodzic do szkoly, dltago napisale "od urodzenia".
Sama widzisz jak czasami da nam wyklad na temat biochemii, to...............uhe
tego  nie mozna sie nauczyc w 5 lat studiow.  Wink

Może zaczął chodzić do szkoły, zanim zaczął chodzić.. Cool
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: Makro i mikroelemęty w ŻO ?
« Odpowiedz #17 : 2010-02-10, 18:03:58 »

Cześć! Serdecznie witam wszystkich optymalnych forumowiczów. Reniu miło popatrzeć na taką buźkę, patrząc na nią - wracają wspomnienia. Ale do rzeczy. Dzisiaj kiedy żywimy się optymalnie - czyli najlepiej jak tylko można - sprawdzamy i zastanawiamy się, czy zjadając tyle jajek, masła, podrobów i innych tłustości, zjadamy wystarczjącą ilość witamin i mikro i makro elementów.Czy ktoś ( mam na myśli także siebie) żywiąc się korytkowo - pastwiskowo i jeszcze jakoś tam, czyli byle jak zastanawiał sie ile zjadł mikro elementów. arozumiem, że po to przeszliśmy na dobre żywienie, aby dostarczać organizmowi  bardzo dobre paliwa. Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić codzienne przeliczanie wszysykich składników w posiłku. Każdy inaczej podchodzi do własnego życia. Ja, ponieważ  nie jadam owocow i warzyw - witaminę C uzupelniam tabetkami pod nazwą NATUR "C " z owoców aceroli. Jak dla emeryta trochę drogie, ale idzie wytrzymać.Życzę powodzenia i dużo zdrowia. Embarassed Embarassed Embarassed
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.