forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 18:32:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660428 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Chroniczny ból głowy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chroniczny ból głowy  (Przeczytany 27671 razy)
dominika_10
Go


Email
Chroniczny ból głowy
« : 2010-02-10, 14:31:03 »

Dzień Dobry,

Bardzo prosę Was o pomoc - jestem już bezsilna.

Mam 35 lat i od okresu dojrzewania cierpię na ból głowy.
Początkowo ból był raz na jakiś czas, później ewulował on do bólu
migrenowego z wymiotami, światłowstrętem. Obecnie tj. od 3 lat głowa
boli mnie codziennie.
Jest to ból tępy do którego się przyzwyczaiłam i zwalczam 2 tabletki
solapdeine + 20mg cinie (tryptan). I tak postępuję codziennie a czasami
2-3 razy dziennie.
Mam zrobione rezonansy magnetyczne, byłam pod obieką psychologa i
neurologa.
Brałam divascan, promolan, depakine, topamax, amitryptylinę i cały czas
boli mnie głowa.
Dodam że badanie rezonansu magnetycznego nic nie wykazało.

Ponieważ aktywnie uczestniczyłam na forum Migrena (gazety) ktoś doradził
mi zastosowanie diety Kwaśniewskiego. Jestem otwarta na wszystko byleby
wyzdrowieć, bo choroba zabiera mi energię, chęć do życia, odbija się na
moim życiu prywatnym (kłótnie, niecierpliwość) i zawodowym (absencja).
Przeczytałam co mogłam w internecie i od razu zaczęłam odżywiać się
zgodnie ze wskazówkami - robię to juz 4 miesiąc.
Od razu poczułam się lepiej: wygładziła mi się twarz (ślady po
trądziku), miałam dużo energii, czułam się lepiej, dużo się śmiałam.
Taki stan trwał 3 tygodnie - po tym okresie powrót bólu głowy, który do
tej pory nie mogę zwalczyć.
Działa tylko sopadeina + tryptan.

Dlatego zaczęłam poszukiwać dalej. Nie chciałam zrezygnować z diety, bo
wiedziałam że to jest dla mnie dobre. Dalej mam energię, nie chce mi się
spać, nie jestem zmęczona - tylko ten ból głowy?. - zaczęłam myśleć że
popełniam jakiś błąd, tym bardziej że miałam codziennie biegunki.
I tak
trafiłam na forum i na Pani porady w tym związane z całkowitym wyeliminowanie zbożowych (tak zrobiłam) i rotacją mlecznych (tak robię od 5 dnii).
Tak się składa że nie lubię miesa, lubię sery, jogurty, kefiry - pomimo tego zaczęłam rotację.
Pomyślałam że może w tym tkwi mój problem i odstawiałam mleczne.
Jestem już 4 dobę na diecie bez zbóż i bez mlecznych.
Przestałam mieć biegunki.

Niestety cały czas boli mnie głowa.

Bardzo proszę o pomoc.
Co w moim przypadku może nadal powodować ból głowy?
Moja dieta to:
omlet z konfiturą, herbata owocowa bez cukru, frytki z majonezem,
orzechy włoskie, słonecznik, i bułeczki (piana z białka wymieszana z
orzechami, słonecznikiem i upieczona), smażone plastry boczku, placki
ziemniaczane bez mąki.
Nie jem warzyw, czasami jabłko dodam do placków z jajek, które smaże na
smalcu.

Wczoraj zjadałam:
1/2 szklanki soku pomidorowego +3 łyżki oliwy
garść orzechów włoskich
herbata imbirowa
6 bułeczeki (piana z bialek z orzechami) + pasta z tuńczyka + majonez +pomidor
pestki słonecznika
1/2 szklanki soku pomidorowego +3 ł.oliwy


Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #1 : 2010-02-10, 14:54:35 »

Mogę? Żółtka i podroby na indeksie?

Nie przesadzałabym z tymi orzechami...

Jakie jest dzienne BTW zjadanych artykułów spożywczych?

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #2 : 2010-02-10, 15:10:55 »

Żal mi cię!
dlatego zamiast roztropnie milczeć, napiszę tak:
jedź do porządnej Arkadii (najlepiej Ciechocinek), tam dostaniesz prądy selektywne i jak będziesz miała trochę szczęścia, to już podczas pierwszego zabiegu ci przejdzie.
I to na tyle w Twoim problemie.

PS
porządne Arkadie znajdziesz na stronie OSBO.
I nie kombinuj zbytnio z żywieniem, bo się faktycznie pochorujesz!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #3 : 2010-02-10, 15:29:45 »

I przestań żłopać tę oliwę, bo to jak wódka - puste kalorie!
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #4 : 2010-02-10, 15:37:30 »

Zanim polecisz do Arkadii spróbuj zastosować najprostszy sposób podany w" Dieta Optymalna, Dieta Idealna" na str 45.

"Najlepszym naturalnym środkiem na ból gowy są zielone oliwki. Są one bogate w miedż, a pierwiastek ten działa silnie przeciwbólowo. Wystrczy kilka owoców, aby pozbyć się najgorszej migreny"

W perspektywie jednak , Arkadia w Ciechocinku wskazana.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #5 : 2010-02-10, 15:38:28 »

I przestań żłopać tę oliwę, bo to jak wódka - puste kalorie!

o,o od razu puste kalorie.....no tak olej to napewno Laughing
Zapisane
dominika_10
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #6 : 2010-02-10, 15:56:24 »

Mam 164 ważę 60 kg.
Na DO przytyłam 4-5 kg.
Jem 50B-120T-40W (tak mniej więcej).
Jem produkty przygotowane w oparciu o książkę J.Kwaśniewskiego stąd proporcje są dobre (chyba)

Często jem oliwki i przyrządzam sobie sezamki (siemie lniane+ sezam + miód) ponoć tez ma dużo miedzi.
Nie mogę pojechać do Arkadii, bo mam dwójkę dzieci...... - jest to trudne,    na razie.

Teresko co to znaczy "żółtka i podroby na indeksie"?

Mam za soba mnóstwo godzin spędzonych w internecie i z książką, niestety tego nie wiem.
Jak równiez nie wiem jak sobie pomóć? Lekarze przypisują mi tylko albo lekarstwa na depresję albo na padaczkę.
Są tak samo bezsilni jak ja. 

Skąd te 3 tygodnie bez bólu po przejściu na DO?
A potem spowrotem to samo:(
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #7 : 2010-02-10, 16:36:59 »

Cytuj
Skąd te 3 tygodnie bez bólu po przejściu na DO?
A potem spowrotem to samo:(

"dominika" pewnie dlatego, ze przez pierwsze trzy tygodnie organizm reagowal pozytywnie na zmiane diety, z pastwiskowej na optymalna.
Poniewaz teraz nalezy cos zmienic daje Ci organizm znak.Piszesz, ze zjadasz 120 gr tluszczu. Z twojego menu wynika, ze jjesz tylko tluszcz roslinny a Ty masz jesc zwierzecy!!!
Z tego co pamietam to mozna zjesc 2% tluszczu roslinnego w ciagu dnia. Ale czy to konieczne?
Jak teoria mowi: malo a dobrze, czyli zoltka, kawal karkowki.
Weglowodany maja byc skrobiowe nie orzechowe.
No i tluszcz, maslo, smalec, smietana.
I najwazniejsze BTW 1:2,5-3,5:0,5-1,5
Dlaczego nie jjesz warzyw? Nie lubisz? Zadnego warzywa nie lubisz?
Nie wierze"!!!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #8 : 2010-02-10, 16:43:09 »

Dominiko - uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłby jednak wyjazd do arkadii. Piszesz, że przeszkodą jest dwójka dzieci, a ja uważam, że one mogą być motywacją. Na pewno by chciały mieć mamę zdrową, niecierpiącą i niezłoszczącą się o byle co. Zakład pracy i Twoje małżeństwo też by zyskały na Twojej poprawie zdrowia - ale jednak najbardziej liczysz się Ty sama i przede wszystkim dla siebie powinnaś (tak bym przynajmniej zrobiła) skorzystać z szansy wyzdrowienia - wyzwolenia się od paraliżującego bólu.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #9 : 2010-02-10, 16:49:18 »


Dodam tylko jeszcze, że rodzinka na pewno poradzi sobie dwa tygodnie (ewentualnie tydzień) bez Ciebie, mając w perspektywie zdrową mamę. Nie jest stuprocentową pewnością, że arkadia Ci pomoże, ale jest duża szansa na to i warto z niej skorzystać.  Very Happy
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #10 : 2010-02-10, 17:07:19 »

"Najlepszym naturalnym środkiem na ból gowy są zielone oliwki. Są one bogate w miedż, a pierwiastek ten działa silnie przeciwbólowo. Wystrczy kilka owoców, aby pozbyć się najgorszej migreny"

Ale nie napisali, gdzie przykładać te oliwki...  Sad Tam gdzie boli, czy jak?  Wink
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #11 : 2010-02-10, 17:07:41 »

Skoro już mowa o bólu głowy,to może wtrącę swoje 3 grosze o moim byłym bólu głowy.Oczywiście nie zakładam,że Twój ból głowy Dominiko,może mieć to samo źródło,ale kto wie,może komuś pomogę.
Otóż ładnych kilka lat temu bolała mnie non stop głowa.Tak,że nie mogłam patrzeć,bo oczy od tego również mnie bolały.Myślałam,że to może od śmietany,mleka,czekolady,orzechów,więc zrezygnowałam z tego,ale ból wcale nie odszedł.
Aż wreszcie doszłam do sedna sprawy.Głowa mnie bolała dlatego,że mi marzła.Pomimo,że chodziłam w czapce,to i tak mi marzła,bo okazało się,że czapka jest za cienka.Sprawiłam sobie grubszą czapkę i ból minął.Pilnowałam tego,aby głowa mi nie marzła,aby po umyciu głowy i wysuszeniu jej suszarką nie wychodzić na dwór.
Kiedyś sobie pewnie przeziębiłam głowę,bo jako nastolatka myłam ją i wychodziłam na dwór.Wtedy nic nie odczuwałam,ale później wyszło szydło z worka i byle jaki wiaterek i pojawiał się niesamowity ból głowy.Teraz jestem na 100% pewna,że głowa mnie bolała i czasem również boli od zmarznięcia.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #12 : 2010-02-10, 17:35:24 »

No tak "Iga" tylko, ze "dominike" boli glowa od 3 lat codziennie. Czyli latem, jak jest 30 stopni w cieniu tez Laughing

Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #13 : 2010-02-10, 17:43:07 »

No tak "Iga" tylko, ze "dominike" boli glowa od 3 lat codziennie. Czyli latem, jak jest 30 stopni w cieniu tez Laughing
Toteż zaznaczyłam,że zdaję sobie sprawę ,iż źrógło bólu głowy Dominiki może nie być takie samo jak mojego bólu,ale nie zaszkodzi jak napiszę o swoim bólu głowy.
A co do bólu głowy latem,to również mnie bolała,kiedy np. byłam na słońcu,albo był wiatr.Mogło być bardzo gorąco,ale jak był wiatr,to i tak mnie bolała.
Najgorszy dla mnie jest przeciąg.W ogóle mam wrażliwą głowę,zimą muszę nosić grubą czapkę,jak trzeba to i na to kaptur,nie wychodzę ze świeżo umytą ,wysuszoną głową na dwór.Niestety,kiedyś sobie przeziębiłam głowę i teraz muszę uważać.
To tyle na temat mojego bólu głowy,który obecnie mi nie dokucza,ponieważ jestem ostrożna,ale kiedyś bolała mnie non stop.Do tego stopnia,że musiałam sobie zrobić TK,bo się po prostu bałam.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #14 : 2010-02-10, 18:00:59 »

Niestety,kiedyś sobie przeziębiłam głowę i teraz muszę uważać.

To tak jak mój kolega ze szkolnej ławki. Dzieki niemu zawsze grzecznie noszę czapkę. Do dziś pamietam jak z lubością opowiadał mi jak mu igłą przebijają się przez nos do zatok  Shocked a był przy tym bardzo obrazowy i przekonujący. Taaak bardzo nie chciałem mieć dodatkowych dziur w nosie  Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #15 : 2010-02-10, 18:09:42 »

Na mrozie - ciepło w głowę, ciepło w nogi - to podstawa. Reszta może marznąć.  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #16 : 2010-02-10, 18:22:08 »

Na mrozie - ciepło w głowę, ciepło w nogi - to podstawa. Reszta może marznąć.  Wink

i plecy dolne partie, widzialam nie raz mlode dziewczyny z gołymi plecami w krótkich kurteczkach, na sama mysl az mnie otrzepuje z zimna.... Smile
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #17 : 2010-02-10, 18:29:33 »

Do dziś pamietam jak z lubością opowiadał mi jak mu igłą przebijają się przez nos do zatok  ...
Ja na szczęście nie doprowadziłam się do takiego stanu,ale i tak swoje przeszłam.
Ale jedno przyznaję,że niczego nie łykałam-żadnych "migpriwów"-czy jak tam to się nazywało na migrenę,żadnych innych leków p/bólowych,bo one zadziałały na moment,a później znów zaczynała się jazda ,więc sobie dałam spokój.Męczyłam się,latałam po lekarzach,myłam głowę codziennie i ze świeżo umytą,wysuszoną suszarką głową wychodziłam na dwór, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego,że sama siebie pogrążam,aż wreszcie mnie olśniło i doszłam do wniosku,że to od zmarznięcia.Zaczęłam więc dbać o to,by mi głowa nie marzła i ból minął.

Dzięki temu moje dzieci również grzecznie noszą czapkę na głowie i w sumie same dbają,żeby im głowa nie marzła Smile
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #18 : 2010-02-10, 19:45:27 »

Dominiko, orzechy są niezbyt wskazane w migrenach. Nie lubisz mięsa, ale może tylko  źle przyrządzonego? Odpowiednie przyprawy potrafią wiele zmienić.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Chroniczny ból głowy
« Odpowiedz #19 : 2010-02-10, 22:23:35 »

Dominiko, się tłumaczę. W DO żółtka i podroby są na pierwszym miejscu. Gdy się od nich stroni... to tak jakby były zakazane, czyli na indeksie.

Więc żółtka, podroby, boczek, podgardle, nóżki, rosoły, wywary mięsne, smalec, masło, ziemniaki, warzywa.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.