forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:50:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658442 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie  (Przeczytany 33632 razy)
bezradna777
Go


Email
optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« : 2010-02-12, 20:37:54 »

Bardzo chciałabym zacząć się żywić optymalnie, ale mam wiele wątpliwości. MAm wzrost 1.67, prawie 20 lat i ważę obecnie 58.5-59kg. W ciągu ok. 2 miesięcu schudłam ok. 2.5 kg poprzez ubytek kaloryczny.  Stąd bierze się moje pytanie: Czy jak zaczne jeść optymalnie nie wrócą mi stracone kg? Czy mam szanse na stracenie jeszcze 2 kolejnych?
Będe wdzięczna za pomoc.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #1 : 2010-02-12, 21:01:07 »

Zna Pani pojęcie "waga należna"?

Liczyła Pani sobie BMI?




Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #2 : 2010-02-12, 21:47:28 »

A co mowilem Pani Tereso?

Juz nawet pytaja o kalorie!!hihihi

Nastepne pytanie bedzie: czy poziom cholesterolu nie jest za wysoki?

Albo: Mozna jjesc banana?

Albo: czy to prawda, ze uprawiajac seks strace 2200 ckal....tak przeciez pisza w ksiazkach

"bezradna777" nie obraz sie, to nie krytyka Twojego postu tylko takie nasze interne/ wewnetrzne skojazenia.



Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #3 : 2010-02-12, 22:42:11 »

Bardzo chciałabym zacząć się żywić optymalnie, ale mam wiele wątpliwości. MAm wzrost 1.67, prawie 20 lat i ważę obecnie 58.5-59kg. W ciągu ok. 2 miesięcu schudłam ok. 2.5 kg poprzez ubytek kaloryczny.  Stąd bierze się moje pytanie: Czy jak zaczne jeść optymalnie nie wrócą mi stracone kg? Czy mam szanse na stracenie jeszcze 2 kolejnych?
Będe wdzięczna za pomoc.

Na Diecie Optymalnej organizm dąży do uzyskania wagi należnej, to znaczy wzrost, minus 100 (tak mniej więcej). Czyli u Ciebie byłaby to waga ok. 67kg. Na tym sposobie odżywiania, osoby, które posiadają wagę mniejszą niż należna, z reguły tyją, a osoby z nadwagą chudną, Tak, że sama widzisz, ta dieta nie jest dla Ciebie, jeśli chcesz schudnąć. Efekt mógłby być odwrotny od zamierzonego.

PS. Jeśli mogę coś zasugerować, to nie radziłabym Tobie się odchudzać, bo mogłoby wpłynąć to niekorzystnie na Twoje zdrowie. A jeśli chciałabyś stosować Żywienie Optymalne ze względów zdrowotnych - to jak najbardziej - polecam.. Very Happy
Zapisane

dzilo
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #4 : 2010-02-13, 10:24:21 »

Trochę to jest śmieszne że waga należna dla laski 167cm ma być 67 - chyba że będzie bardzo umięśniona lub grubej kości (co się rzadko zdarza) - albo to będzie nadwaga
Ja jestem facetem  i liczę sobie BMI wzrost - waga - 10 % - bo mam lekkie kości i jak bym ważył wzrost minus waga to bym już miał trochę tłuszczyku tu i tam
Mm takie pytanie do długo stosujących Ż.O - organizm kobiety która jest bardzo szczupła na tej diecie dąży do należnej wagi przez otłuszczanie , czy przyrost tkanki mięśniowej ?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #5 : 2010-02-13, 10:33:20 »

Trochę to jest śmieszne że waga należna dla laski 167cm ma być 67 - chyba że będzie bardzo umięśniona lub grubej kości (co się rzadko zdarza) - albo to będzie nadwaga
Ja jestem facetem  i liczę sobie BMI wzrost - waga - 10 % - bo mam lekkie kości i jak bym ważył wzrost minus waga to bym już miał trochę tłuszczyku tu i tam
Mm takie pytanie do długo stosujących Ż.O - organizm kobiety która jest bardzo szczupła na tej diecie dąży do należnej wagi przez otłuszczanie , czy przyrost tkanki mięśniowej ?
moje BMI miesci sie w dolnej granicy i tak czuje sie najlepiej mam 172 wzrostu i waze 57 kg, jestem drobnego koscca.... dlatego uwazam ze laska wazy swietnie i na diecie optymalnej nie musi tyc.... Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #6 : 2010-02-13, 10:34:32 »

ja na diecie optymalnej poprostu mam lepsza figure....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #7 : 2010-02-13, 10:35:08 »

Trochę to jest śmieszne że waga należna dla laski 167cm ma być 67 -


Jest tolerancja 10 %, czyli waga 60 kg jest też OK. Nie wiem dokładnie jak jest u młodych dziewczyn, chyba jeszcze niższa waga też jest w porządku. Moja córa ma 13 lat i 156 cm wzrostu. Według takich obliczeń powinna by ważyć 56 kg  Shocked tak to nie może być. Młodych dziewczyn te wyliczenia na pewno nie dotyczą.
Zapisane

Jerzy
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #8 : 2010-02-13, 14:19:10 »

A co mowilem Pani Tereso?

Juz nawet pytaja o kalorie!!hihihi

Nastepne pytanie bedzie: czy poziom cholesterolu nie jest za wysoki?

Albo: Mozna jjesc banana?

Albo: czy to prawda, ze uprawiajac seks strace 2200 ckal....tak przeciez pisza w ksiazkach

"bezradna777" nie obraz sie, to nie krytyka Twojego postu tylko takie nasze interne/ wewnetrzne skojazenia.




Nie wiem do kogo i o co masz pretensje, ale na żadnym forum nie ma obowiązku czytania i odpowiadania na pytania użytkowników .
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #9 : 2010-02-13, 14:36:42 »

Bo na tym forum - biją
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #10 : 2010-02-13, 14:50:30 »

Bo na tym forum - biją
A za co ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #11 : 2010-02-13, 16:26:19 »

"dzilo" i "Jerzy" tak na prawde to o co wam chodzi?
Bija tu na tym forum?
Zle sie tu odnajdujecie?
No to chyba znacie sposob na to?
Zastosujcie teorie Jerzego z ostatniej jego wypowiedzi.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #12 : 2010-02-13, 16:56:14 »

"dzilo" i "Jerzy" tak na prawde to o co wam chodzi?
Bija tu na tym forum?
Zle sie tu odnajdujecie?
No to chyba znacie sposob na to?
Zastosujcie teorie Jerzego z ostatniej jego wypowiedzi.

Adampio moja tzw.ostatnia wypowiedź była skierowana di Ciebie. Powtarzam teraz jeszcze wyraźniej i drukowanymi literami jeżeli nie podobają ci się posty innych albo cię nudzą to albo nie czytaj albo nie odpowiadaj. Przecież nie w każdym temacie musisz zająć stanowisko. Dla mnie w przeciwieństwie do ciebie każdy post jest ważny bo za każdym stoi człowiek który czegoś nie wie i chce otrzymać odpowiedź. Z twoich odpowiedzi tchnie pogarda dla ludzi którzy nie wiedzą tyle co ty. A ty teraz odwracasz kota ogonem i mnie stąd wypędzasz. Mnie się tu podoba i nie mam zamiqaru się przenosić bo Ty masz taką zachciankę.Howgh.Powiedziałem.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #13 : 2010-02-13, 17:00:33 »

"dzilo" i "Jerzy" tak na prawde to o co wam chodzi?
Bija tu na tym forum?
Zle sie tu odnajdujecie?
No to chyba znacie sposob na to?
Zastosujcie teorie Jerzego z ostatniej jego wypowiedzi.

Adampio moja tzw.ostatnia wypowiedź była skierowana di Ciebie. Powtarzam teraz jeszcze wyraźniej i drukowanymi literami jeżeli nie podobają ci się posty innych albo cię nudzą to albo nie czytaj albo nie odpowiadaj. Przecież nie w każdym temacie musisz zająć stanowisko. Dla mnie w przeciwieństwie do ciebie każdy post jest ważny bo za każdym stoi człowiek który czegoś nie wie i chce otrzymać odpowiedź. Z twoich odpowiedzi tchnie pogarda dla ludzi którzy nie wiedzą tyle co ty. A ty teraz odwracasz kota ogonem i mnie stąd wypędzasz. Mnie się tu podoba i nie mam zamiqaru się przenosić bo Ty masz taką zachciankę.Howgh.Powiedziałem.
Mimo twoiich insynuacji mam zamiar czytać wszystkie posty ale nie w każdej sprawie muszę zajmować stanowisko.
Zapisane
dzilo
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #14 : 2010-02-13, 17:17:41 »

Chodzi o to że na forum w większości większości tematów to co 5 post jest  na temat - a tak to tylko podśmiechujki i jakieś ataki ,lub lizanie dupy prezesa -jeszcze żadnego z dłuższych interesujących mnie tematów  nie doczytałem do końca .Po prostu brak mi cierpliwości Smile
Właśnie mój post też do takich należy i za chwilę temat może się rozrosnąć o takie jak i te moje brednie Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #15 : 2010-02-13, 17:19:12 »

Trochę grzeczności by się należało..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #16 : 2010-02-13, 17:21:19 »

- a tak to tylko podśmiechujki i jakieś ataki ,lub lizanie dupy prezesa


To brzmi jak na Forum Dobrej Diety - tam takie sformułowania są na porządku dziennym..
Zapisane

dzilo
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #17 : 2010-02-13, 17:37:32 »

Przepraszam a co w moim poście było niegrzecznego ...... i do kogo było skierowane ?
Chyba że to jest jak w tym przysłowiu o stole i nożycach Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #18 : 2010-02-13, 17:50:57 »

"dzilo"
albo będziesz się zachowywał przyzwoicie na tym Forum, albo dostaniesz "kopa w ... (takie niedomówienie)... od prezesa".
Czy wyjaśniłem się dość jasno, na temat i na twoim poziomie?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalne jedzenie dla nastolatki/chudniecie
« Odpowiedz #19 : 2010-02-13, 17:52:17 »

ok, zakonczcie ta debate.
Ja nie bede czytal a wy "ubijajcie smietany".
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.