forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 17:42:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Do kobiet karmiących...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do kobiet karmiących...  (Przeczytany 4498 razy)
Monika1717
Go


Email
Do kobiet karmiących...
« : 2010-02-16, 10:58:44 »

Witam. Na żywieniu optymalnym jestem od niedawna . Mam pytanie do kobiet które stosują to żywienie jak wyglądały posiłki podczas karmienia piersią od pierwszych chwil życia dzieciątka co jeść żeby dzieciątko nie miało kolek i zdrowo się rozwijało W ciąży to żywienie mi służy dziecko sie dobrze rozwija  wyniki mam dobre. To moje pierwsze dziecko więc chciałabym jak najlepiej dla niego. Prosiłabym o konkretne przykłady  może być jadłospis na 1dzień oraz częstotliwość posiłków. Np. czy mogę jeść jajecznice lub sadzone??Proszę o radę.
Monika
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #1 : 2010-02-17, 13:15:42 »

Wprawdzie nie jestem karmiącą kobietą, ale...
Żywienie wygląda zupełnie normalnie.
Trzeba tylko pamiętać, że na donoszoną ciążę aktywna kobieta potrzebuje dodatkowo około 80tys. kcal, natomiast dla patologicznych - czyli "normalnych", "przeciętnych" ciężarnych rodzących obecnie przeważnie wcześniaki z braku energii, budulca, a zatem wymuszonej niechęci do aktywnego przeżywania ciąży normą jest dziś połowa tej cyfry!!!   Shocked
Można przyjąć, że w ostatnim trymestrze ciąży kobieta potrzebuje dodatkowo około 500-700 kcal/D
Jeśli chodzi o zapotrzebowanie laktacyjne to przyjmując, że przeciętna kobieta wytwarza dziennie około 650-850 ml mleka  o wartości energetycznej około 500-600 kcal, to można przyjąć, że dodatkowe zapotrzebowanie "produkcyjne" kobiety wynosi około 1000 kcal/D. Z tego wynika, że w okresie laktacji, minimum trzyletniej, dodatkowo należy zjeść około 1 000 000 kcal.
Czyli jeśli śmietanka 30% zawiera w 100g - 290 kcal, to trzeba jej wypić tyle, ile wynosi zapotrzebowanie na bieg około 10-12km  Wink

PS
na kolki nie ma dobrej metody, natomiast żywienie oseska na żądanie, wybitnie zmniejsza te dokuczliwe cierpienia dzieciątka.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #2 : 2010-02-17, 14:16:29 »

Piersia karmilam 5 lat caly czas bedac na Diecie.Szczegolna uwage nalezaloby zwrocic na wystarczajaca ilosc weglowodanow w pozywieniu matki karmiacej.Kiedy  jadalam zbyt male ilosci weglowodanow  mialam napady na czekolade.Kawalek bylby pewnie korztystny ale ja potrafilam zjesc 200g pomiedzy karmieniami. Cool

Dwoje dzieci,ktore wykarmilam  przykladane do piersi po kilkunastu lykach natychmiast zasypialy.
Praktycznie moje zycie w czasie karmienia polegalo na jedzeniu i karmieniu.
Dobrze jest wiedziec,ze to normalne zjawisko. Laughing

Zapisane
Monika1717
Go


Email
Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #3 : 2010-02-19, 10:46:46 »

Dziękuje za odpowiedz choć liczyłam na większy odzew bo nie mam się do kogo zwrócić o radę.
Mogę testować na dziecku co mu będzie szkodzić a co nie Mad lub korzystać z  "dobrych" rad większości kobiet karmiących   Mad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #4 : 2010-02-19, 11:08:38 »


Dziękuje za odpowiedz choć liczyłam na większy odzew bo nie mam się do kogo zwrócić o radę.


Ten słaby odzew to z powodu braku doświadczenia w tej kwestii.
Większość z nas już miała "odchowane" dzieci w chwili przejścia na ŻO.

 Ale organizm Twój na pewno upomni się o to co potrzebuje, - ważne tylko abyś jadła zbilansowane posiłki z produktów, które są zalecane na DO.
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #5 : 2010-02-19, 11:13:11 »

Dziękuje za odpowiedz choć liczyłam na większy odzew bo nie mam się do kogo zwrócić o radę.
 Mogę testować na dziecku co mu będzie szkodzić a co nie Mad lub korzystać z  "dobrych" rad większości kobiet karmiących   Mad
obserwowac siebie ,malenstwo i odpowiednio reagowac to podstawa.
Nalezaloby notowac wlasne obserwacje.Notatki pomagaja w uniknieciu bledow.
Kazdy organizm jest inny i konkrety bylyby nie na miejscu.Majac wprawe zauwazysz co tobie i  malenstwu najbardziej odpowiada.Kieruj sie apetytem i ochota na dany produkt spozywczy.Nalezaloby  uwzglednic  w kazdym posilku  bialko tluszcz i troche weglowodanow.
I jeszcze jedno z wlasnych  obserwacji.Jadac wtedy,kiedy na posilek przyjdzie  ochota.Wiara w siebie i w to co robimy tez  wskazana. Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #6 : 2010-02-19, 11:18:45 »

zapomnialam dodac ze.wszelkie sapki,bolesci brzuszno jelitowe(moje dzieci nie przechodzily kolek )wypryski na ciele malenstwa lub inne niekorzystne  zmiany to podstawa do zmian w wyborze produktow.Zmiany nie musza byc wielkie.Wystarczy wyeliminowanie jakiegos produktu a zastapienie go innym.  Razz
Zapisane
Monika1717
Go


Email
Odp: Do kobiet karmiących...
« Odpowiedz #7 : 2010-02-19, 11:38:50 »

Dziękuje  to już coś bardziej optymistycznego Smile
jakby się jakaś młoda mama znaszła to niech się odezwie!!
A z Waszego doświadczenia myślę że będę jeszcze korzystać w późniejszym czasie Smile chyba że Wam się jeszcze coś przypomni to piszcie Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.